Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

martuska75
27. jún 2012

@emily327 volakedy ani nám 😉 ale posledné roky čo je Rebeka už väčšia tak na to už pozerám. Na dovolenke pri vode radšej čítam knihu ako stavám hrady z piesku, lebo to robím celý rok doma 😀 😀 😀

jkorculka
27. jún 2012

chcem sa spytat na ockovanie pre deti do turecka,prip.ine arab.krajiny....ideme uz v pondelok,teda mame na to dva dni aby doktorka zaockovala,ak na nieco treba.
mam 20mes.a 4rocne dieta,starsia je ockov.na hepatit.A
dakujem vopred za rady

sissa265
27. jún 2012

Ahojte, turecko je pekne, ale v prvom rade si treba vybrat dobry hotel a cast, my sme konkretne v alanyi v 4**** hoteli ale teraz uz viem ze radsej by sme volili side a 5***** hotel, nas hotel sa vola Merlin Beach a naozaj sme dost dlho vyberali a citali vela recenzii a nie sme nijake fajnovky,ale tentoraz sme si vybrali velmi velmi zle, samozrejme sluzby a ani standard sa vobec nedaju porovnavat k tomu nasmu, najviac co nas prekvapilo hned pri prichode bolo spravanie sa recepcneho,pytal si poplatok 30 Eur za izbu, dalej samozrejme izba-fotky klamu a zavadzaju ale az tak....a najvacsim zhnusenim pre nas bolo, ked sme prisli prvy krat na ranajky a behali po restauracii macky z ulice samozrejme opakovalo sa to stale a aj opakuje preto uz radsej ani jest do nasej restauracie nechodime,je tu vela nemecky hovoriacich hosti a dvaja cesi, na prekvapenie fotia sa s mackami ako keby ich nikdy v zivote nevideli a krmia ich, velmi ma to hneva a mrzi, ked sme sa tak velmi tesili na dovolenku a za tazko zarobene peniaze(dovolenka nas stala 1500,- Eur, neratam ostatne poplatky) sme si vybrali takto, preto som sa rozhodla, ze sem napisem, jednoznacne tento hotel neodporucam pre rodiny s detmi, nepaci sa mi, ked male deti behaju a natahuju macky a rodicia im nic nepovedia, pride mi to dost nehygienicke, inak more je ciste,plaz kamienkova, bazen pri hoteli dobry a jedlo nic moc, ja viem ze nie sme zvyknuty na ich stravu, ale mensia obmena by nezaskodila, na veceru je to co ostalo z obedu 😖 , a kazdy den to iste, lepsie je najest sa inde. Nuz rozhodnutie je na Vas, ale ak mozem poradit neurobte tu chybu ako my.

katy1979
27. jún 2012

@sissa265 tak to zamrzi takato dovolenka. ja len ze za tu cenu sme my mali side 5*

billam
27. jún 2012

V Turecku sa naozaj platí vyberať len z 5* resortov, služby sú tam naozaj na úrovni, aspoň v takých, co sme boli...a viem porovnať, lebo ked sme boli prvýkrát v Turecku, vybrali sme si 4* - hotel cez cestu...myslim, že zo všetkých tých lokalít co sme boli, vyšli najlepsie Antalay a Belek.

nez
27. jún 2012

@hanka.knizkova jeeej aj vy ste uz doma ? my sme prileteli dnes...boli sme na 12 dni a teda tiez Kamelyu World rozhodne odporucam vsetkymi desiatimi....pre decka uplny raj 🙂

hanka.knizkova
27. jún 2012

@nez jj my tam byli na 7 dní..v pátek ve 21h jsme byli doma..to je fajn že jste byli taky tak spokojený 😉 A jaký tam bylo od soboty počasí,pořád takový teplo?

nez
27. jún 2012

@hanka.knizkova pocasie sa nezmenilo 😀 akurat , ze zacalo prichadzat dost Nemcov...a rezort zacinal byt uplne plny....nechcela by som tam byt v spicke sezony 😉

hanka.knizkova
27. jún 2012

@nez jo takhle to tam bylo super..u bazénů málo lidí, u moře taky málo lidí,v aquaparku taky akorát..lehátka jsme našli vždy..bylo to moc fajn..a jídlo taky super..a výlet jste si nějaký udělali?

nez
27. jún 2012

@hanka.knizkova boli sme len raz v tom Side...a muz bol 2x potapat cez to Diving centrum co tam bolo...inak sa nam v tom teple nikam nechcelo chodit a decka tiez chceli byt len v bazene alebo v mori namocene cele dni 😀 🙂

katun
28. jún 2012

@billam mala som sa ozvat, ako sa tam maju. tak po prvom dni mi hlasia, ze je tam "raj na zemi" 😎 kolotoce super, dnes bazeny a tobogany, ani nechce vyliezt, vecer skusia more 😉 vcera obrovska zmrzlinova torta, ktoru niesli styria chlapi, deti maju aj doobeda animacie, diskoteky,.. takze zatial same chvaly na ten hotel (royal dragon v side)

billam
28. jún 2012

@katun suuuper!!! 🙂...myslela som, že tam bude ok...vďaka za správu...tak im želám super dovolenku, veru asi aj my sa tam vyberieme 🙂

marion
28. jún 2012

Ahojte...vcera sme sa vratli z Turecka na 12dni. Boli sme v hoteli Side Breeze. Boli sme velmi spokojni, izby pekne, jedlo na 1 aj animatori sice v nemcine ale deti sa bavili kazdy den. Pri hotely 2 bazeny, 2 tobogany. More bolo teple, okolie krasne. A pocasie tiez paradne. Celkovo let deti dobre zvladli. 🙂 urcite by sme isli znova. A bol to 5 hviezdovy hotel. Takze ja odporucam. 🙂 🙂 🙂 🙂

jariam
28. jún 2012

kočky a maju tam pre dedičky miečka HIPP ? alebo podobné? ideme 8.7. do kemeru - Orange Country resort , tak neviem či mam zobrať z domu , alebo kupim aj tam. Boli ste niektorá??

jariam
28. jún 2012

@jkorculka ked sme boli so synom prvý krát, mal 5, a potom zase o rok sme boli a neočkovali sme. Nič mu nebolo, žiadne tažkosti, a to bolo v chládku 47 stupnov. Peknu dovolenku. 🙂

jariam
28. jún 2012

@simika26 ahoj, čítam, že ste boli v Kemeri, prosím ťa, neviem ake maš stare deti, ale moja mala ma 2,5 roka a pije tie mliečka HIPP - nevieš či sa tam da niečo take kupiť? My sme boli pred tromi rokmi, ale to mal syn 8 rokov, a to som si veru nevšímala. My ideme 8.7., do ORANGE COUNTRY RESORT. Dik Miriam

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvietocek7
28. jún 2012

@sissa265 tiez som rada,ze to tu pises a na druhej strane ma fakt mrzi,ze za take peniaze zla skusenost... a cez ktoru cestovku ste to boli?

simika26
28. jún 2012

@jariam Ahoj Miriam, zial, my nemame zatial ziadne deti, takze naozaj som si take veci nevsimala. Ale som si ista, ze tam nieco podobne urcite budu mat, v potravinach a marketoch je velky vyber vselicoho mozneho. Tak drzim palce a prajem krasnu dovcu 😉 P.S.: Budete tam mat riadny hic 😉

evaviki
28. jún 2012

@dominika1988 my sme boli v Izmire, v hoteli Tusan beach resort.. Co by ta zaujimalo?

macka381
28. jún 2012

@emily327 Ďakujem za info. No a pevne verím, že aj myz vyberieme ten správny hotel 😎

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
billam
28. jún 2012

@dominika1988 ovocie máš cely deň na hoteli - ak máš all inclusive...pripadne si zober z ranajok/obeda....v potravinach kupis aj plienky aj ovocie....dokonca aj priamo v hoteli môžeš kúpiť drogeriu, ale za drahsie

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abika26
28. jún 2012

@jkorculka ahoj,ja mam cerstvu skusenost boli sme teraz v juni v alanyi.my mame rocne dieta a kamoska 8mesacne.ziadne extra ockovanie netreba.len vodu sme kupovali kojenecku v supermarkete.aj z ich jedla som trochu davala malej,no mali sme aj vyzivky.a pecivo jej hrozne chutilo 🙂kam sa chystate?

billam
28. jún 2012

@dominika1988 jasne, ked je v popise, že v resorte je shopping, tak určite je tam jeden obchodik so zmiesanymi vecami - drogeria/potraviny. Potraviny myslim, že nieco sackove, žiadne veľké jedla ani chleby, ovocie...len chipsy, oriesky, cukriky...nemusis brat plienky.

emily327
28. jún 2012

@dominika1988 ano ano kupis tam vsetko z drogerie aj plienky....

My sme malej davali vodu z hotela z takych tych bandasiek ako ma Dolphin a v pohode a horucou vodou sme vymyvali flase na mliecko ( tu co pouzivali na caj 😉 ) a ziadne crevne problemy sme nikto nemali.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chovancova27
28. jún 2012

S detičkami Turecko ano, ale jedine 5* hotel. Možno lepšia 4*...

ress
29. jún 2012

Tak, my sme si nakoniec presunuli dovolenku o týždeň skôr, dnes večer vyrážame na letisko, letíme o 4:00. Držte palce aby všetko vyšlo 🙂