Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

katuskacicuska
6. aug 2015

Leti niekto 9.8 z KE do Antalye?

mk22
6. aug 2015

@tamburetka myslim ze to nie je chyba cestovky ved ani oni nevedia dopredu kedy presne bude let v ten den, my sme to vedeli pat dni pred dovolenkou ze letime rano 4.45 a domov vecer o 22h, hotel sme opustali o 18h..kluce od izby sme odovzdali o 12h..toto je uplne bezne, ak si prajes zotrvat na izbe tak priplatis a budes do odchodu. S nami letelo hodne deti, spali v autobuse, na letisku pobehali a zase v lietadle spinkali. Nemyslim, ze to malemu nabura rezim, ved je to vynimka, necestujete tak kazdy vikend.
Myslim ze v cestovke pri tom mnozstve objednania zajazdov ani nevedia kto kedy kde leti a brat ohlad ze aha oni maju male dieta tam by bol tento let lepsi to sa asi neda..V tomto sa v ustreti neda vyjst..to keby kazdy si zelal let podla gusta tak by nedali dokopy ani jedno lietadlo 🙂

mirage
6. aug 2015

@tamburetka tak potom musite ist cez rakusku cestovku, kde vies odlety uz napr v marci. A vyberies si dovolenku podla casu odletu/priletu.

oli18
6. aug 2015

baby, ste odvážne, ak dovolenkujete t.r. v moslimskej krajine. Ja som chcela po minuloročnej dobrej skúsenosti ísť do Turecka opäť, ale strach mi to nedovolí ☹

zuzik311
6. aug 2015

@oli18 my sme boli a úplne super aj keď som sa bala

monnaa
6. aug 2015

@tamburetka - my sme využili late check out, izbu sme mali do 18.00 hod ( ale po dohode s recepciou až do 19.00 hod 🙂 ),let bol až o 00.40 hod. Keďže nás nemohli nechať na našej izbe, dali nám náhradnú, kde si deti poobede oddýchli a celkovo sme ten deň ešte vlastne celý využili. Ja som tiež názoru, že toto nie je chyba cestovky.

monnaa
6. aug 2015

@oli18 - aj my sme boli a úplne super, keď som videla to množstvo vyrelaxovaných ľudí ani ma nenapadlo sa niečoho báť, čo sa má stať sa stane ...

mapa
6. aug 2015

@tamburetka
@martuska75 mam pre vas skvely tip... lietajte z kosic... z 12 dnovej dovolenky budete mat zarucene 10 dnovu a teda izby v tom case dostupne od prvej do poslednej minuty, kedze prvu a poslednu noc len prespite, ale platite za full price all inclusive celodenne sluzby...
neviem ci by sa vam toto viac pacilo prvy "den" priletiet do destinacie az neskoro vecer, ked uz nestihate ani veceru a posledny "den" budit deti o 4:15 rano, pretoze o 8 letite domov 😠
toto je bezna a zauzivana prax pri letoch z kosic, pricom samozrejme ceny dovoleniek su rovnake, alebo vyssie, ako pri letoch z blavy.
mna viac vytaca to, ze za tie prachy mame o 2 dni kratsiu dovolenku, ako to, ze by som mala o 2 dni dlhsie "trpiet" par hodin bez izby, ako to tu podavate 🙄

deny3
6. aug 2015

@mapa dala by som ti milion laikov za tento príspevok. 4 krát sme boli v turecku, 3 krát sme odlietali ráno cca o pol ôsmej, takže odchod cca o štvrtej z hotela, samozrejme nalačno, bez balíčka, ale deň zaplatený, ráno o deviatej doma a rozmýšľam, čo tu vlastne robím, ked mám zaplatený deň na dovolenke 😠 a tento rok ma dožral úplne, na hotel sme prišli o 24 hodín neskôr ako dovolenkári s odletom z BA 😠 😠 termín zájazdu a cena tá istá, len oni boli na hoteli o šiestej ráno, my na druhý deň o šiestej ráno.

teskoma
7. aug 2015

@mapa presne takto sme prisli o dva dni dovolenky .Z KE sme leteli o 11.45, v hoteli sme boli o siestej vecer a spät sme leteli o 9.20 ,z hotela som odchadzala o 6 tej rano .Ked som sa na to pytala v cestovke, tak ze KOsice sa musia prispôsobit Bratislave...co k tomu dodat .Ale vraj to moze byt aj horsie - a je, kamoska leti a ze prvy den dovolenky o pol 6 vecer este len z Kosic .Ale zase spät idu pooobede . Keby aspon jeden z tych casov bol normalny, tak nic nepoviem,ale zhovadit oba 😠 .
Takze baby budte vy radi co mate neskore odlety a este cely den dovolenky co ste si zaplatili .

janicaa
7. aug 2015

@mapa Je to tak. A už dlhé roky s tým nikto nič nerobí. z KE menej destinácií, menej hotelov na výber, ceny niekedy aj drahšie na konkrétny hotel z BA. Keď sa pýtate prečo, tak v BA cena klesla, tak lebo je kopa leteniek, a potrebujú to predať, a v KE ich už je len pár, tak prečo by zlacnili, veď my na východe sme najbohatší na Slovensku my kúpime aj za vyššiu cenu, že? Lebo nemáme na výber. Kým oni si vyberajú z toho množstva, ktoré im ponúka BA letisko, majú k tomu ešte malý bonus - letisko vo Viedni. My už sme tohto roku pozerali aj poľský Rzešov, a keby to bolo bližšie tak už neváham. No a my chodíme na 8 dňovky, manžel odmieta viac, takže kompromis, aby vôbec šiel. Tohto roku Turecko z KE prílet o 17.00 na hotel, odlet ráno o 8.00, čiže vstávali sme o 4.00. Takže čistých 6 dní, parada, že?

lengav
7. aug 2015

My sme mali odlet z Kosic 20.40 na hotel sme dosli rano o 4.hod,tiez som z toho bola zhrozena...

janicaa
7. aug 2015

@lengav Cestovky to majú šalamunsky ošetrené prvý a posledný deň je určený na prepravu, neviem, prečo to potom zaratávajú do pobytu dovolenky. Mali by to uviesť pri predaji zájazdu, koľko konkrétne dni budeme na pobyte, a hneď by sa ukázala pravda, že nie 7 nocí, 8 dní, ale bolo by 6 dní. Mám skúsenosť , aj s odletom z BA, jeden rok sme absolvovali Grécko. Prileteli sme z BA na hotel na obed, z KE až večer, naspäť KE išli ráno po raňajkách, okolo 10, my do BA až o 24.00 v noci, to znamená 1 a pol dňa viac ako z KE. Čo viac k tomu dodať. Vtedy to vysvetlili, že rano ide lietadlo z BA na Rhodos, potom sa vrati pre KE a naspäť berie prvých KE a vráti sa pre BA. Mohli by to nejako spravodlivo rozdeliť. A čo by som privítala na cestovkách najviac, aby už začali konečne zverejňovať plnú sumu zájazdu spolu s poplatkami. 🙂

nefertitka
7. aug 2015

@mapa
@deny3
@lengav
@janicaa
ak som dobre pochopila, tak ste vsetky zdaleka. Fakt skoda, ze to mate tak daleko do Viedne. Je to tisic a jedno. Fakt, uz aj ked to porovnam s Bratislavou. Z BA su odlety vselijake, ale cez rakusku, alebo nemecku cestovku si pri vybere dovolenky uz rovno vyberate aj odlet. Plus ked si hladam napr. dovcu cez agenturu TUI a ziadam 11 dnovy zajazd, tak viem, ze je 12 dnovy. Oni to rataju takto, vzdy o den viac. My sme tento rok leteli o tretej nad ranom a posledny den sme sli domov az okolo 18tej hodiny. Cize v podstate dva dni naviac. Moja mama bola v tom istom hoteli ako my, prisla trosku neskor, sla cez FIFO z BA, prisli o jednej v noci na hotel. Cize prvy den uplne v prciciach. No ale posledny den sli domov az vecer. Ale aj tak.

Dalsi rozdiel v rakuskej a slovenskej cestovke. My sme v Alanyi z letiska boli za 1 hodinu aj 20 minut presne, sme boli v soku, lebo sme ratali tak s 2,5hod., co sme vsade naokolo pocuvali. Moja mama sla 2hodiny aj 45 minut. Pre nas prislo nejake vacsie auto, sli sme sami, cize ziadne statie po hoteloch, az po ceste naspat, a aj to sme stihli ovela skor, ako slovaci. Nechapem, a stali sme v 3 hoteloch. Moja mama sa vraj celu noc vozila po Turecku a vysadzali ludi po milion hoteloch a este si sofer aj pauzu dva krat spravil.

Ale fakt je to sila, ze sa cestovky ohradzaju tym, ze prvy a posledny den su urcene len na odlet-prilet.

dievcatko79
7. aug 2015

@nefertitka ja len na margo toho cestovania z leticka do Alanye... my sme boli cca pred mesiacom na dovci, tiez v Alanyi a z letiska sme na hotel isli 4 hodiny !!!!!!!! skoro nas s prepacenim drblo v tom autobuse, uz sme chceli zadusit sofera a nasmerovat to priamo do nasho hotela... cestou spat sme leteli o 9.00hod a z hotela sme isli o 3.00 hod !!!!! dovolenka super, vsetko paradne, len tie cesty uz nikdy viac 🙂 a to sme isli tiez cez nemecku cestovku 🙂

nefertitka
7. aug 2015

@dievcatko79 preboha, 4 hodiny?? tak to som v soku, ze tak dlho a este cez nemecku cestovku. Moje nervy.

oliverceky
7. aug 2015

@janicaa Veru, treba uvádzať konečnú cenu, nie ešte + toto a toto!!!

vika35
7. aug 2015

ja chodim iba bez ck a max spokojnost aj s presunom, aj s casmi letov aj s hotelom :p no ale chapem nie kazdy to da individualne.

mapa
7. aug 2015

@janicaa zial, bolo a je to tak odjakziva... lietadlo travel service odlieta v noci/skoro rano/doobeda vzdy z blavy a berie dovolenkujucich z BA do destinacie, potom sa vracia do kosic s uz konciacimi dovcu (to su tie budicky o 4:15 rano, bez ranajok samozrejme, izba a sluzby su zaplatene do 12:00, ale to uz kosicanom bezi druha pracka po vybaleni doma 😝 )
v KE neskoro popoludni, az vecer sa nalodia ti, co dovolenku zacinaju (a teda hotel a sluzby maju zaplatene oficialne od 14:00) a do destinacie prichadzaju okolo polnoci, alebo este neskor....) a az vtedy odlieta lietadlo naspat domov s dovolenkujucimi z BA
a este tu mnohe z BA spominate, ze po nocnom lete vam izbu daju hned rano, to znamena, ze sluzby cerpate okamzite (aj ked ich maju kvazi zaplatene este kosicania...) a takisto sluzby a izbu (za smiesny poplatok) mozte cerpat az do odletu - tzn. cely posledny den... hotelu je to jedno, izby a sluzby su zabookovane na cestovku...

je fajn nestravit dlhu cestu z a do blavy, ci viedne v aute a brat si koli tomu z prace 2 dni dovolenky navyse... no zial, koli tomuto "komfortu" odletu z letiska v KE, zaplatene sluzby v hoteli nemame nikdy sancu vyuzit v plnej vyske...

teskoma
7. aug 2015

Obavam sa baby, ze s tym vela neurobime 😒 . Nam v KE v cestovke ponukla odlet z BA, ze nie je problem, no pri predstave,ze priletime a ma muz este 5 hodin soferovat,tak to nie ...Tento rok sme boli v Turecku 1x a viem, ze kôli transferu buduci rok ak tam pôjdeme,urcite max. Belek. My sme isli asi necele 2 hod., ale pred nami termin 3,5 hodiny za Manavgat,trosku za Side.To uz je des.A este ma napadlo, na stretnuti s delegatom - vsetci co odlietali do BA, isli poobede a Kosice rano o 6 tej z hotela 😝 .Tak asi tak..

bambmulka
7. aug 2015

Ahoj baby. Keď si prečítate zaobstarávaciu zmluvu zájazdu, tak tam máte presne definované že 1 deň a posledný deň je na prepravu.

mapa
7. aug 2015

@bambmulka no ano, pravne osetrene to maju, napadnutelne to nie je... ide o vyklad tej definicie, vsakano 😀 jednoznacne a vzdy hra v neprospech KE 😝

martuska75
7. aug 2015

Je strašne zaujímavé že nemecké cestovky vedia kedy majú odlety už od marca a sloveské ani týždeň pred odletom 😉 Neveím že volakto nevie čo si objednal a dopravu si objednáva cestovka. A viete dokedy budú s klientmi takto zametať? Pokial im to verejná mienka a teda ich klienti dovolia. Presne potial dokedy všetci budú hovoriť však budte radi že nemáte ešte horšie. Pretože si myslím že je to presne to isté čo robia s letmi z KOšíc. Keby tie časy uviedli dopredu tak ten zájazd nepredaju a další rok musia objednať lepší (=drahší) let aby sa minul.

tanika
7. aug 2015

kočky letí niekto zajtra o z BA 5.00 hod smer Turecko Kumkoy beach reesort ? Halóó´

janicaa
7. aug 2015

@nefertitka
@mapa
@martuska75
@teskoma
@oliverceky Jej dievčatá, som rada, že nie som sama,a že ma niekto chápe. Mnoho mojich kamarátok a kolegýň nelieta na dovolenky, tak nechápu o čom stále rozprávam, keď hovorím problémoch s odletmi z KE. Ale mám ešte najradšej keď mi niektorá po mojom ročnom šporení na dovolenku / však vieme čo to stojí/ v dobrom povie, že veď čo videla som na letáku Turecko za 399 a dieťa zadarmo, mohla som aj ja isť. 🙂

martuska75
7. aug 2015

@janicaa Dieťa zadarmo si môžeš z Turecka akurát tak odviezť (ak bolo dobre) 😝 😀 😀 😀

zebricka23
7. aug 2015

@janicaa nemyslim si ze len KE maju zle odlety.....maju ich aj ba.....ok vyhoda,jeden let sme mali rano o 5tej....niekedy ani to niekomu nevyhovuje.....ale naspat sme mali odlet z turecka o 9tej...cize z hotela sme sli 5,30....cize tiez bez posledneho dna.....na margo takycho odletov .......ale tak co uz .....staci sa naucit to takto brat....nepomozeme si...jedine si kupit lety z Viedne....ale ani tam nie je zaruka dobrych letov.....iba za velky priplatok....

teskoma
7. aug 2015

Ja budem stastna, ak buduci rok bude aspon jeden z letov v normalnom case 😉 . A inak my sme vedeli casy letov uz v juni ked sme dovolenku kupovali, tak mi je divne, ze niekde to daju vediet tyzden vopred 😒

teskoma
7. aug 2015

V kazdom pripade uz teraz zaciname setrit na Delphin Imperial v Beleku 😀