Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lara75
10. jún 2012

@maximilian ahoj, ideme do Kumkoyu, ale tento rok neideme hydrotourom 😉 U nás to bolo rozhodnuté hneď, že tento rok vyskúšame ďalší zo Sunisu🙂

danula2
10. jún 2012

@lara75 a cez akuc estoku idete do kumkoy?

lara75
10. jún 2012

@danula2 cez TUI

danula2
10. jún 2012

kocky mame doma mensi problem ☹
doteraz 10 rokov sme rok co rok chodili do egypta, kvoli potapaniu a cervenemu moru
moj mm je aktivny potapac a ked pod hladinou nie je viac farieb ako na mojich plavkach 😀 😀 😀 😀 nie je spokojny 😎 😎
ale napriek tomu kvoli dlzke letu hlavne a europskejsiemu systemu stravovania a pod. kvoli malemu sme sa dohodli na turecku
vybrala som 3 hoteli Delphin Imperial, Royal alhambra a Kumkoy ........ dolezite pre mna bolo aby bola pieskova plaz, nedaleko od letiska, 5 hviezd, idealne ultra all a novsi hotel /malo rusov/
ked som to dnes ukazala mm ze sa posunieme niekde dalej bol zhrozeny 😔 😔 😔 😔 povedal ze on sa v takom kolose nebude citit dobre, ze nechce byvat na 35 poschodi s dalsimi 150 izbami na chodbe a pod.
v skratke povedane problem je ten, ze v egypte sme boli zvyknuti na male domceky, bungalovceky okrem hlavnej budovy, ze nakuknete z balkona a je na dosah ci uz bazen, zahrada, more, ......
v hoteloch ktore som vybrala ze nakukne z balkona a bude mat pocit ze je na 13tom poschodi v cinziaku 🤐 😖 😖
kto ste boli v egypte iste viete o com hovorim, takze moja otazka, prosiiiim .... dajte tip na hotel ktory splna vsetky moje poziadavky, hore uvedene ale zaroven to nie je obrovsky kolos /myslim budova/
inak kumkoy sa mi nezda az taky velky 😉 dakovala 😉 😉

ress
10. jún 2012

@danula2 alebo potom niektorý z Pappilon Hotels, tie vyzerajú asi tak ako si predstavuješ

kucejka
10. jún 2012

@trixi Ahoj. My mame spolu batozinu 70 kg(20+20+20+10), len teraz neviem ci to moze byt aj spolu v kufroch, napr. jeden by mal 35 a druhy 35. Vies mi prosim Ta poradit? Dakujem.

zebricka23
10. jún 2012

@kucejka kufor moze mat max 32kg...

lara75
10. jún 2012

@danula2 napr. Kumkoy má aj bungalovy, poschodové domčeky priamo s bazénom, ale za vyššiu čiastku:(

trixi
10. jún 2012

@kucejka kufor moze mat do 32 kg ako pise @zebricka23 . Nam vyhovuje sa nabalit do 3 kufrov. Podla skusenosti asi budeme brat len 2. Najtazsie su aj tak lekarnicka a taska s kozmetikou 🙂 . Nebalim vela veci, lebo je to zbytocne. Najviac bude mat aj tak Matko, lebo si vzdy este pobali nejake hracky, knizky. Bez rozpravky nezaspi. Uz mam cestovnu horucku 😀 . Tak silnu, ze som z nej naozaj ochorela. Nemam hlas (moji chlapi sa vytesuju, ze ake je doma ticho 😀 ) a zajtra mi este zubarka ide trhat zub. 😢 A potom uz mozem balit. 😉

bangie
10. jún 2012

@danula2 papillon belvil idealni 🙂

abbey1
10. jún 2012

@danula2
@bibi1711 Tak vás idem upokojiť. Napíšem vám Ip

larmimi
11. jún 2012

ahojte, vcera sme sa vratili z Ali bay , vsetko super 😉 pocasie v turecku teraz velmi horuco na slnku 40st. az lepkavo fakt hice....
ak sa chce niekto spytat, kludne 🙂

ciko85
11. jún 2012

@abbey1 prosim aj mne napíš ak sa jedna o ten Silence beach,my tam ideme uz o tyzden,dakujem 😉

mimkaa10
11. jún 2012

@larmimi no ako bolo...? ani neviem čo sa opýtať... asi na tvoje postrehy... 🙂

larmimi
11. jún 2012

@mimkaa10 bolo super, vsetko bolo dobre, ak mate superior izbu myslim ze s nicim by nemal byt problem...mozno tie karticky namiesto naramkov su viac otravne ale to je detail....
a vonku za branou ali bey je shopping center tam su dole na prizemi normalne potraviny je tam lacnejsie tak nekupuj v arelai ako my 😅 kyblik do piesku a pod.
osusky si vobec nebalte dostanete na osobu 1ks hnedu na izbe (biele su len do izby) a tie si mozte raz za den vymienat, len nestratit, potom by sa platilo 15-20€

kucejka
11. jún 2012

@trixi dakujem, ok, ja si tiez myslim, ze dva kufre budu stacit. My odlietame v nedelu o 2:45, prestupujeme v Istanbule a uz som z toho teraz hotova. A este teraz ked som sa docitala, ze bolo zemetrasenie 150km od miesta kam ideme. No neviem, neviem,pravdu povediac mam strach, kto by nemal, ze?

mimkaa10
11. jún 2012

@larmimi my práve nemáme tú superior izbu, ale ešte tú neprerobenú rodinnú izbu. Niekto mi tu ale spomínal, že to nie je až také strašné ako som si myslela 🙂
takže ty si vôbec z domu nebrala hračky do piesku? Aké sú ceny týchto hračiek ? A aké sú tam nákupné možnosti .... ? suveníry, oblečenie, zlato... Viem, že v areáli je nákupné centrum, alebo ako to nazvať, tam sa tiež zjednáva alebo sú to pevné ceny ? takže tie hnedé osušky sú tie na pláž ?
a čo sa týka potravín, ktoré píšeš, čo napr. ste kupovali - ja sa spolieham na AI. A aké bolo jedlo? Je tam v reštauráciách teda ten dress code?
ako ste prežili transfer? Vlastne s akou cestovkou ste boli? My ideme s Firom. Ďakujem ti za odpoved 🙂

larmimi
11. jún 2012

@mimkaa10 posielam spravu

ress
11. jún 2012

@kucejka Prečo prestupujete? 😕

maximilian
11. jún 2012

@bangie poznáš papillony, pýtala som sa na Zeugumu, ale nikto nereagoval

zebricka23
11. jún 2012

@maximilian my len ideme do papillonu ale do ayschi ,tak som ti nepisala.....
tusim tu nikto s nimi este nema skusenosti.....

maximilian
11. jún 2012

@zebricka23 dakujem

nika80
11. jún 2012

@tanija133 my sme sa práve v sobotu 9.6. vrátili zo Side hotel CESARS a bolo fantasticky 🙂 Ubytovanie, strava, pláž a služby boli OK. Našu malú sme nemohli dostať von z mora. Pláž je piesočnatá a aj vstup do mora bol pieskový. Kočiar sme mali Inglesinu trip, ale to len preto lebo normálny kočiar máme V-Max baby smile a ten sme nechceli trepať do lietadla 😀
Čo sa týka počasia, tak my sme mali počas celého týždňa slnečno a dosť teplo, v tieni bolo vždy 29-30 stupňov.

luucia
11. jún 2012

@larmimi to jsme se tam museli potkat..my se vraceli 5.6. 😉

nika80
11. jún 2012

@macinek my sme v BA dali do tašky kočiar pred vstupom do lietadla a v Turecku sme si ho museli vyzdvyhnúť na oddelení nadrozmerných batožín. Iná rodina si len nalepila lístok na kočiar a nedala ho do obalu a v Turecku im ho odovzdali hneď pri lietadle. Takže z Turecka sme ho už ani nebalilia kočiar to prežil 😀

adka12
11. jún 2012

caute baby hlasim sa z turecka club belinda beach side je tu super, krasne pocko, more uzasne teple, hotel stvoreny pre deti, nemam ani jednu vycitku si voci strave, personalu, ubytovaniu Sme v turecku prvy krat ale viem, ze sa vratime, Ja som v tomto narocna, ale Turecko ma u mna 5 hviezdiciek Jedine, na co vas chcem upozornit su komare, tych je tu neurekom, takze si berte repelenty
zatial pa 😉

katy1979
11. jún 2012

@emily327 je to 2 hodiny letu tak sa to da zvladnut. Len ked chces aspon trocha sklopit sedadlo tak sa neda lebo ten za tebou ho bude mat snad na hlave. preto mne ten starsi mal problem vobec zaspat. A prikryla som ho mikinou lebo kym by sme sa dockali deky uz by sme pristavali. Letusky mile len je citit ze letis nizkonakladovkou

katy1979
11. jún 2012

@kucejka prosim ta ani neviem ze tu bolo zemetrasenie keby to delegat nehovoril. Zevraj to je tu bezne ale ze su take slabsie

emily327
11. jún 2012

@katy1979 ja pre malu beriem deku, nebudem sa spoliehat na to,ze mi ju daju v lietadle. A co sa tyka lietadla, pokial je take ako je Ryanair pouziva tak to bude sandirkaren.... ☹ Ale ratam s tym najhorsim a kedze som uz letela xxxx krat, tak som pripravena na vsetko :D Dakujem za info 😉