Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

kaska
3. jún 2010

somi ved kup malej taky jogurt hipp v sklicku...to ma spraktick, ked to otvoris a nespapa, tak zavries a nic sa ti nevyleje...

no babule tak ako to vidite s tym pocasim v turecku teraz? My uz v nedelu letime a bojim sa, aby tam nebola zima ☹ mam si brat aj nieco s dlhym rukavom? Mam same tielka a tricka a satocky..

mauzos
3. jún 2010

kaska nestras, my ideme o dva tyzdne a tiez to s tym pocasim nevidim velmi ruzovo, aj ked ich predpoved uz ukazuje pekne teploty.
Soni myslim ze original balene jedla netreba ochutnavat, ale radsej nech sa vyjadria baby co uz leteli s babatkami, my ideme teraz prvy krat a tiez ma to zaujima. Inak ja si davam aj doma do termosky vodu vychladenu na 50 C, tak to budem moct v pohode ochutnat 😉

renka100
3. jún 2010

ahojte, svokrovci tam vcera doleteli, teplo vraj je ale vecer chladno aj na dlhy rukav a more vraj vyhriate nie je. Takze urcite na vecer by som brala nieco dlhe.

mima07
3. jún 2010

ja bravam take v plastovych poharoch tie nestle a tie netreba otvarat vidia ze to je original zavrete ani keksiky a podobne veci ked to nie je otvorene tak isto ani dzusiky v krabickach pre maleho som nemusela otvarat

kika6
3. jún 2010

renka nestraš.My ideme 11.6. tak dúfam, že more a večery budú teplé. A v akej oblasti sú svokrovci? Dík

zuzik25
3. jún 2010

ahojte, k tomu pocasiu, zima tam urcite nebude, len teplejsie a teplejsie, a vlhko. my ked sme tam prisli 18.5 tak som bola prekvapena ako je tam teplo a to bolo dakych 23 stupnov, postupne sa oteplovalo a ked sme odchazdali mali sme 28 plus to vlhko k tomu, no cez obed sme boli radsej na izbe. na vecer sme mali dlhy rukav asi 3krat aj to len tie prve vecere a potom uz klasika tricko, tielko, satocky, dokonca aj mala mala kratky rukavik, ked mala nieco s dlhym hned bola spotena.
no a more, osviezujuce, jasne ze nie je vyhriate ako po sezone, ale na kupanie a plavanie bolo ok (teplotu ale neviem), dokonca sa nas krpec potapal v mori. jasne ze ten kto sa chce ist vyhriat do vody, tak radsej nech ide v auguste, sept.
asi pred 10 rokmi som bola v Turecko v auguste a ta voda bola, no grc tepla, sprcha bola osviezujucejsia. ale kazdemu vyhovuje cosi ine.

my sme leteli z Viedne a ochutnavat sme nemuseli nic, a to som mala otvorene keksiky, jablko nakrajane, vodu som mala Lucku, len kukli na etiketu, povedala som ze to je pre malu a bolo. mala som vsetko v jednej igelitke, ale pozerali len to, co bolo na vrchu. zato ked sme sli naspat, tak by kontrolovali aj spodne pradlo, ale kedze sme kvoli oprave cesty a popletenosti sofera, co nas zabudol vyzdvyhnut z hotela len o chlp stihli lietadlo, tak to bola rychlovka. ani som nevedela kdeco mam, som si to chcela na letisku dat do jednej tasky, no nestihla som. ale nevzali nam nic. avsak tym co boli pred nami, mali otvorenu vodu v pollitrovke a tu im zobrali.

kika6
3. jún 2010

zuzik dik za info.

lucka23
3. jún 2010

no baby to pocasie mata aj mna. my tiez letime uz v nedelu a porazilo by ma ak by sa tam ani poriadne nedalo kupat lebo bude studena voda. a tiez mam dilemu ake oblecko nabalit. ale tak od buduceho týzdna sa ma oteplit aj tu tak snad aj v turecku sa bude dat vydrzat v kratkom rukave 😀 😀 😀

binki
3. jún 2010

letoviska jsou úplně ok, před týdnem byla voda v moři 24, vzduch kolem 30ti...jenom si říkám, proč jen Antalya? proč ne třeba Fethiye?

marse
4. jún 2010

dnes nam volali s CK a odlietame nie o 18,00 ale o 13,00.. takze 6.6 o 11,00 sme u zna letisku, tesime sa, a co sa tyka tepla tak dufam ze nechytime prave skaredy tyzden, mame aj po jednej mikine a dlhych nohavic, ale ostatne kratke, keby trebalo vyjdem na nakupy 😀

lucka23
4. jún 2010

marse tak to letime spolu. 😉 aj ja mam pobalene jedny dlhe gate a po 1 mikine. malemu aj 2 tricka s dlhým rukavom. ale pevne verim ze ich ani nevytiahneme 😅 😀

marse
4. jún 2010

lucka bodaj by sme nevytiahli.... 😉 dne s som bola este na poslednom nakupe, vecer ked zaspia deti este doladim kufor, zajtra co to zorganizujem v prirucnej batozine .....inak je nejake obmedzenie co sa tyka prirucnej? viem ze len 55kg ale co sa tyka rozmerov, mam taku tasku nic extra velke ale zase ani klasicka kabelka to nie je 😀

vikiem
4. jún 2010

Neletí niekto náhodou 29.06. do Beleku?

marse
4. jún 2010

pardom nie 55 ale 5kg , uz mam cestovny ošial 😀

lucka23
4. jún 2010

marse viem ze tam je aj obmedzenie co sa týka rozmerov aby ti vosla do toho priecinka na batozinu nad hlavou. ale netusim kolko to moze byt. ja sa rozhodujem medzi taskou z kocika a takou malou cestovnou taskou. uvidim ako to pomestim. co si balis do prirucnej batoziny? aj ja som dbes absolvovala posledny nakup ale pobalene este nemam bojim ze sa mi to vsetko pokrci. jedine maleho mam ako tak zbaleneho ale stale neviem v com budeme cestovat. musim pockat ake bude pocasie v nedelu 😀 😀 😀

lucka23
4. jún 2010

marse ja som to pochopila. 😀

mauzos
4. jún 2010

@marse ja som nasla na oficialnej stranke kosickeho letiska tuto informaciu: príručná batožina maximálne 5 kg a rozmery max 45×35x15
Ale myslim, ze to nikto nemeria, aspon som sa s tym nikdy nestretla, musi sa ti len zmestit do skrinky nad hlavou 😉

marse
4. jún 2010

lucka ja do prirucnej beriem nejake plienky pre mensiu, nahradne body, vlhke utierky, nejake male papanicko kym budeme na letisku, a zopar drobnosti pre mna, a MM bude zase mat u seba kameru fotak a doklady s peniazmi, takto mavame rozdelene, a co ty???

ja uz mam co to v kufri ale pokrcenia sa nebojim, beriem cestovnu zehlicku 😀 anio ja neviem v com budem cestovat, musi to byt slusne , pekne a zaroven prakticke 😉

lucka23
4. jún 2010

marse ja tiez beriem do prirucnej nahradne oblecenie pre maleho, vlhcaky, nejake cukriky, dzus, pre maleho nejaku hracku a zrejme aj omalovanku a aspon zo 2 pastelky ak by sa ietadlo rozhodlo meskat aby sme mali ako zabit cas na letisku. Moj manzel zacal dnes vymyslat s notebookom ze ho chce zobrat ak by tam bolo pripojenie na net. 🙄

fiha cestovna zehlicka to pocujem prvy krat. 😅 😀 ale super vec to moze byt. a cestovat budem asi v bielych gatiach co sa daju zrolovat na kratasy a nejakom tope. a malemu dam asi tiez veci s dlhým rukavom a do prrucnej mu zabalim kratasy a po prilete ho prezleciem. aspon taky mam zatial plan 😀

teraz som dobalila lieky a to je neskutocne kolko toho je. vsak mam pocit ze sme vybrakovali komplet lekaren 😀 😀 😀

marse
4. jún 2010

lucka deti necham cestovat v dlhsích gatiach , kratkych trickach a nato nejaku mikinu, keby im bolo nahodou teplo daju to dolu. co sa tyka hraciek a omalovaniek to si dcerka berie zvlast do svojho rupsaka 🙂

co sa tyka liekov, tak muz je lekarnik, tak viem o com rozpravas 😀 mne to vsetko zabralo skoro stvrt kufra.... vy letite z ba, vsak? mali by sme si dat nejake znamenie aby sme sa nasli 😀

lucka23
4. jún 2010

no nas lukas sa zozhodol ze si berie vlastny maly kufor tak rupsak som mu uz nedovolila. 😀 😀 😀 no ja som tych liekov nemala tolko ale vo stvrtok sme boli este u nasej dr na sone s malym a ta nam taky zoznam spravila ze dovi. som sa radsej ani pytat nemala 😅 😀 😀 😀 ale nie aspon viem ze nas tam nic nezaskoci. 🙂

ano letime z ba. no a znamenie... 😀 ja budem ta co v kuse lieta za svojim malym lebo ten nevie ani na 5 sekund si posediet. 😀

marse
4. jún 2010

fajn tak to mame spolocne ja v kuse lietam za mladsou , to je kus hyperaktivnej baby, som rada ze v lietadle vobec obsedi, teda este minuly rok to dokazala, ked sme leteli .5,5 hod

lucka23
4. jún 2010

no ja som zvedava ako vydrzi nas krpec. ale tak najprv bude vyorany kde to je lebo este neletel, potom sa bude jest no a tiez dufam ze aspon na chvilu zaspi lebo v tom case bezne spava. a neviem ci mu mam dat preventivne kinedril. nikdy mu nebyvalo zle pri cestovani ale posledne 2 cesty autom na chatu do stiavnice /strasne klukata cesta/ bol bledy ako stena a stazoval sa na brusko. ☹ tak neviem co sa s nim deje.

mba
4. jún 2010

ahojte baby. aj my pôjdeme v nedeľu do Turecka. Dnes sme vybavili lastminute a idem rýchlo baliť. Prosím, poraďte, aké lieky zobrať deťom.

daniela1978
4. jún 2010

mba - ahoj, ja si vždy beriem - teplomer, Nurofen sirup, alebo niečo pobodné, kvapky do ucha, oka, nosa, fenistil gel, dithiaden, leukoplast, nejaký dezinfekčný sprej, niečo proti hnačke... už ani neviem čo, krém (aspoň 30-tku), krem po opalovaní, pantenol. 🙂

marse
5. jún 2010

ja beriem to iste ako daniela , len este pribalim humanu v sacku a sirup na hrdlo ( bublinky a zmrzlina dokazu svoje) 😉

lucka uz to mam ja nahodim cisto sportove oblecko pri tych mojim drobcoch 😀

marse
5. jún 2010

mba o kolkej odlietate?

lucka23
5. jún 2010

ahojte. k tym liekom ja beriem sirup proti teplote, diazepam, zodac na alergie, fenistil, kvapky do usi, oci a nosa, sirup na kasel, smectu, kuliska / to je akoby infuzia len sa to podava lyzickou pri dehydratacii/, cierne uhlie a snad ej to vsetko. mam toho za taku veliku kapsu. 😀 a samozrejme panthenol, leukoplast, a dezinfekcny spray. a este aj off spray proti komarom.

zuzujan
6. jún 2010

ahojte chcem poprosit o radu kto bol v turecku:
- ake postielky davaju v hoteloch? tie cestovne so sietkou, alebo drevenne???
- do postielok davaju aky vankus? taky vyssi pre starsie deti a aku prikrivku?
- ako to budete riesit s nocnikom? asi si ho zoberiem so sebou.....
- a ake pyzamo zobrat pre malu? bude tam horko, takze neviem ci moze mat ten overal, dlhe rukavy aj nohy, alebo bude spat iba v plienke a tricku.....zas aby neochorela, vobec neviem

a este otazka ohladom jogurtov, su v hoteloch klasicke balene jogurty? alebo je to vzdy v tych miskach s lyzicou???

dakujem za rady

daniela1978
6. jún 2010

zuzujan - ahoj, k postielke a vankúši sa ti neviem vyjadriť, v každom hoteli je to iné...., ale k pyžamku asi toľko - náš malý má 6,5 roka a k moru mu stále beriem s dlhým rukávom, pretože v izbe je klíma (bez nej sa to nedá vydržať), tiež taký overal a ešte aj ponožky a je to lepšie, pretože pri tej klíme mu bola zima. Jogurty sme mali aj balené (myslím, že danone) aj také v miskách, ale tie by som neriskovala. Záleží kam ideš. 🙂