Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

miluska.h
31. júl 2011

@andy22 ahoj. my sme boli minuly rok vo vedlajsom hoteli ela quality resort. niekde som tu uz pisala recenziu. perfekty hotel. prosim ta mohla by si mi nieco napisat o hoteli susesi? tam sme povodne chceli ist, ale nakoniec sme sa rozhodli pre elu. dakujem 🙂

andy22
31. júl 2011

@miluska.h ahoj, my presne naopak, chceli sme ist povodne do Ela a isli sme do Susessi, ale rozhodne nelutujeme! Skvely hotel, vynikajuce jedla, navyse tento hotel ma nalepku baby friendly hotel - v jedalni dostatok stoliciek, zvlast bufetove stoly pre najmensich, mikrovlnka, mixer, ohrievacka na flase. Boli sme tam s 5 a pol mesacnou a 10 rocnou dcerkou a bolo nam fantasticky. Dokonca sme museli vyhladat aj hoteloveho lekara (starsia dcera mala problem s uchom z vody z bazena), bol velmi mily, profesional, dal nam kvalitne lieky, za den sme ani nevedeli, ze bola chora. Najvacsi zazitok mam ale z tych "altankov" pri bazene a pri mori. My sme si ich zarezervovali (treba hned po prichode do hotela, lebo su stale obsadene). Bolo to nadherne, romanticke, chladnicka narvana vinom, sampanskym, pivom, mineralkami, ovocim... k tomu nam pridelili casnika, ktory nam nosil vsetko, na co sme si zmysleli (jedlo, kavu). Len skoda, ze som kojila 😀 Hotel samozrejme bezbarierovy, bezna dvojpostelova izba bola obrovska, velke postele (postielku sme vobec nevyuzili, malinka spala s nami), zdarma wi-fi pripojenie (pre mojho hard working manzela ako stvorene 😀 ), individualne ovladatelna klimatizacia. Len nebol mozny late check-out pre obsadenost hotela, tak sme si posledny den prenajali tu "chalet" na plazi a odtial sme sa isli rovno do spa centra osprchovat sa a smer letisko. Nic viac mi nenapada, ak mas nejake otazky, pokojne sa pytaj 😉

miluska.h
31. júl 2011

@andy22 dakujem 🙂 ako keby som citala o nasom hoteli 🙂 prestne tie iste sluzby, aj tie altanky sme mali, len sme ich nevyuzili. nas maly mal vtedy 17 mesiacov, takze bol dost problem ho udzat na jednom mieste. lietal tam ako sarkan 🙂 rozmyslali sme, ze sa tam o rok vratime, pripadne do susesi. uvidime... inak ela patri medzi 100 najlepsich hotelov sveta. pre nas to bol doteraz najlepsi hotel, v ktorom sme boli. zasadne chodime len do 5 hviezdickovych, ale tomuto by som dala minimalne 6 😉

andy22
31. júl 2011

@miluska.h hej, my tiez zasadne len do 5 hviezd. Toto bol nas druhy naj hotel, prvy bol Sheraton Soma Bay, paradoxne v Egypte. Pred cca osmimi rokmi, no neviem, v akom "stave" je dnes. Ale pokial viem, Nemci ho stale oznacuju "beste Hotel am Roten Meer", alebo taj nejako 😉 Cestovky mu uvadzaju 6 hviezd

viki76
1. aug 2011

@andy22 Ahoj, ďakujem, my letíme v piatok s Hydrotourom do Gloria Golf Resortu na 12 dní, dúfam, že to bude ok. Čo sa týka tých altánkov aj lehátkami, som práve zistila, že sú za príplatok i tu. Nepamätáš si náhodou koľko sa za to platí?
4. septembra zas ideme na 8 dní, do Royal Holiday Palace, to je stredisko Lara. Je to nový hotel otvorený v marci tohto roku, to nikto dobre nepozná, ale dúfam, že to bude ok. Mám 4-ročného syna, a dovolenka je vlasne skôr pre neho ako pre nás dospelých. Ale v tomto hotely sú i kolotoče, aquapark, tak si myslím, že to nemôže byť až tak zlé. ďakujem za info. Krásnu dovolenku

andy22
1. aug 2011

@viki76 altanky stali od 80 - do 130 eur za den. Tie lacnejsie su pri bazene, drahsie na plazi. Ale konkretne nam sa pacili tie pri bazene, lebo z altanka si mohla rovno don skocit. Na plazi si sa musela predrat cez slnecniky a lehatka...

viki76
1. aug 2011

@andy22 ďakujem, a vy kedy letíte do Beleku, pozeral som, že aj ty máš dve malé retolesti.

andy22
1. aug 2011

@viki76 odlietame posledny augustovy tyzden

monni
1. aug 2011

@andy22 ahoj, planujeme dovolenku v Turecku, zvazujeme tiez hotel Susesi de luxe and spa. Nasla som vsak vo viacerych cestovkach ze ponukaju aj hotel Susesi and Spa, ked si vsak pozriem fotky tak su take iste ako aj pri Deluxe, len cena je o dost nizsia. Ak ste tam uz boli, nevies mi prosim povedat ci je to jeden areal alebo dva rozne hotely?
Najprv sme mali vybraty hotel gloria golf resort, ale neviem ci to bude vhodne aj pre nase male deti, ci ta plaz nie je moc daleko ist pesi po moste a ked sa budu chciet pre nieco vratit alebo budu vymyslat, som rozmyslala ze asi bude lepsie ak bude hotel hned pri plazi.

monni
1. aug 2011

@andy22 este otazocka, cez aku cestovku idete?

andy22
1. aug 2011

@monni oficialne ten hotel neuvadza privlastok de luxe. Len v nasich cestovkach bol tak oznacovany. Je to vsak urcite jeden a ten isty hotel. Rozdiel je myslim len v sluzbach, ktore zabezpecuju cestovky v ramci tohto hotela. Tento rok ideme cez Hydrotour. Striedame ho so Saturom, ale v Sature si treba vediet vybrat, lebo davaju nasim horsie izby, preto su casto lacnejsi.

trixi
1. aug 2011

tak aj nam sa priblizuje odlet do Blue Waters Club pri Side (bola ste niektora?), pre mna je to tento rok uz 2. dovolenka v Turecku. V juni sme absolvovali Club Golden Beach v Colakli (bolo super), tak som nahovorila segru a letime na babsku dovolenku s nasimi chlapcami. Mne Turecko ucarovalo, zatial kazdu dovolenku mozem hodnotit len v superlativoch.

silerovav
1. aug 2011

@kazdovci @mizu24 - ahoj, super že píšete o clubu belinda! Jsem moc ráda, že jsme snad vybrali dobře, když se tam vracíte.. chtěla bych se zeptat, jestli tam bylo nějaké jídlo speciálně pro malé děti? (balené jogurty, případně dětské přesnídávky, výživy?) Mladší dcerka má 7 měsíců, plánuju jí jídla vzít a k tomu ještě kojím, ale abych něco třeba nevezla zbytečně... děkuju
@mizu24 - my letíme 4.9. 😉 Nadšeně říkám manželovi, že tam bude někdo odtud zároveň s námi, on se podíval na tvoji "fotku" a říká: Jo, ta je sympatická, určitě se hned poznáte! 😀 V Turecku jsme byli už vloni - já ve 27.tt a starší dcerka měla rok a 10 měsíců. Let byl v pohodě - já jsem se věnovala bříšku a manžel Domču hlídal - bez problémů. Bylo tam dost dětí, připoutaná musela být jen na vzlet a přistání, to jsme ji krmili bonbony a byl klid. 😉 Rodina s chlapečkem před námi měli s sebou přenosné DVD s pohádkou - letos jí chci vzít notebook, zabaví se. Jen je pravda, že mám respekt kvůli té mladší...snad to nepropláče, to bych si vyčítala...ale kamarádky i dětská doktorka mi řekly, že od půl roku na lety trvající do tří hodin v pohodě. Prý to dětičky často zvládají lépe než dospělí. 😅

silerovav
1. aug 2011

@kazdovci - měli jste pokoj v přízemí, nebo se třeba kočárek musí nosit do schodů? Tam asi výtahy nejsou, že? A jak daleko je to od historického centra Side? Dá se tam dojít pěšky procházkou?

marta2610
1. aug 2011

@trixi Vyzerá to úžasne aj recenzie super,ale žiadna slov.cestovka to neponúka odkiaľ idete,potom napíš ako bolo krásnu dovolenku užite si to tam.Chodíte niekto cez iné cestovky nie je problém rečová bariéra???Niekto tu aj písal,že aj cenovo je to lepšie.Prosím dajte info.Dík.

monni
1. aug 2011

@andy22 aj my sme chceli ist cez Hydrotour. Viem ze niektore cestovky ponukaju asi najhorsie izby v celom hoteli.
a kolko trva cesta lietadlom a potom transfer do hotela Susesi?

zuzuh
2. aug 2011

Bol niekto v Alba Resort?
My ideme 23.8.
Ake su vase postrehy?
Ako je to tam prisposobene detom?

vikiem
2. aug 2011

@jariam Ahoj, prepáč, nebola som tu dlho, asi to už bude neaktuálne, ale ten liek proti teplote sa volá Pedifen.

lentilka222
2. aug 2011

@zuzuh ahoj, my sme boli neďaleko v sural resort, a prešli sme sa popri alba resort a veľmi sa nám páčil ...určite bol lepší ako ten náš....hovorili sme aj s jednou pani ktorá tam už bola a chválila ho...len ako je to tam prispôsobené deťom to bohužiaľ neviem... ☹

jaaty
2. aug 2011

@gretkab, koľko, prosím, trvá transfer z letiska do hotela? Letíme v noci, prílet na letisko je pred šiestou hodinou ráno.

kazdovci
2. aug 2011

@silerovav izby sme mali na prvom poschodi, ale je to malo schodov a su siroke. odporucam mat hned pri ubytovavani na recepcii nachystane USD ako tringelt pre recepcneho a tak si vybavit izbu na prizemi. USD je tam carovny prostriedok🙂 specialne jedlo pre deticky tam nie je, predsnidavky urcite nie. nasa mladsia ma 13 mesiacov a pre nu beriem jedlo. aj na obed. jedlo je korenene a vonave a nasa drnda ma navyse ekzem, takze nechcem riskovat ze sa to tam zo stravy zhorsi. ale pre 7 mesacnu by som jedlo brala urcite.
do centra Side to je na dlhu prechadzku navyse po frekventovanej ceste, takze odporucam dolmušou - taxi alebo bus. ale na peso je prechadzka do blizkeho bazaru. urcite sa vam bude pacit, my Club Belinda milujeme, tie domceky v zahrade su ovela lepsie ako obrovsky hotelovy komplex. nase obednajsie siesty sa konali pod balkonom na travicke v tieni...juuuj ale sa tesime!!!

andy22
2. aug 2011

@monni lietadlom okolo 2,5 hodiny, belek je blizsi k letisku ako side, transfer z letiska trval 30 minut. Pozor, soferi tam jazdia ako blazni...

mizu24
2. aug 2011

@kazdovci A je lepšie bývať na prízemí,lebo my sme si v cestovke pýtali izbu na poschodí, to nám poradila známa, ale ona nemá deti... Malý rád chodí po schodoch, tak asi nebude problém. A aké plienky beriete? Nosíme ešte pampersky, ale veľmi sa mi to nechce z tadeto brať. Dajú sa kúpiť aj tam a na koľko asi vyjdú? A dajú sa kúpiť aj tie jednorázové na plávanie?

mizu24
2. aug 2011

@silerovav Super, že idete v rovnakom termíne, tak dúfam, že sa tam niekde stretneme, ja ťa určite spoznám...
A letíte z Prahy?

monni
2. aug 2011

@andy22 super,to aj deti dobre zvladnu
🙂

silerovav
2. aug 2011

@kazdovci - díky za info, jééé, už se taky těšíme! 😀 Loni jsme byli v Alanyi, ten tringelt je mi naprosto jasný, jen máme Eura - dolary jsou lepší? Že by se Turkům víc líbily? Se schodama nemám až takový problém, ale říkala jsem si, že nosit kočárek až nahoru by se nám fakt nechtělo, takže určitě "finančně poprosíme" o pokoj vhodný pro dětičky. Jídlo teda určitě vezmu, @mizu24 plínky beru taky. Máme pampersky, mají tam určitě podobné - v supermarketech asi ani nevyjdou extra draho, ale nějaké si určitě vem. Na bazaru, který jak píše @kazdovci je kousek se asi neprodávají a do Side budeš muset zajet. My jsme po Alanyi jezdily taxíkem, bylo to pohodlnější než dolmuší. @mizu24 stejně ale počítej, že plenek nebudeš potřebovat tolik co doma, když jsou dětičky pořád v plavkách na pláži... já beru Kristince asi těch 44 v balíčku a dalších pár si vezmu do příručního zavazadla do letadla. Určitě se potkáme, já budu poslouchat kdo volá na Damianka a taky Tě poznám. 🙂 Letíme z Brna. Vy z Bratislavy? A do kolikátého tam budete?

silerovav
2. aug 2011

jezdily= jezdili - omlouvám se za chybičku! 😉

silerovav
2. aug 2011

@kazdovci - zní to přesně tak jak si to představuji, rodinná pohodička, travička, kytky, hezká pláž... šestipatrový hotel ve tvaru krabice taky nemusím... ještě se zeptám na večeře - musí se tam chodit hodně slušně oblečený, nebo tak normálně? Musí mít chlapi dlouhé nohavice? děkujuu

kkacena123
2. aug 2011

ahojte, som tu nová. Chystáme sa s naším 22 mesačným drobcom do Turecka, Lara. Máme vyhliadnutý 5* hotel na 8 resp. 12 dní. Viete mi doporučiť cestovku? Viete mi poradit co je nutné si zobrat so sebou (rýchlovarnú kanvicu, ...). Máme brat malému aj golfový kočík? Využijem ho vôbec (dá sa s tým prejsť na pláž)? Koľko plienok? Mám 44 ks balenie obyčajných pampersiek, ale neviem koľko mu mám brať do vody. Viem tam kúpiť zn. Pampers a Huggies a priamo v hotel.resorte alebo mimo? Má totiž dosť citlivú pokožku, nerada by som mu dávala inú značku.V hoteli vedia požičať sušiak na prádlo, alebo mám brať šnúru so štipcami? Ešte by ma zaujímala jedna vec: Náš drobec je veľmi aktívny a neposedný. Neviem ako bude znášať let. V aute nám vydrží sedieť len keď mu zapneme rozprávku. Poradíte mi ako ho tam zabavit na 2,5 hod? Bavia ho ešte autíčka, ale neviem či sa bude môcť hrať s nimi v lietadle. Máme nejaké skúsenosti? Vopred za ne ďakujem 🙂

kkacena123
2. aug 2011

Ahojte, ešte ma čosi napadlo. Keďže to bude 5* hotel s all inclusive, ako sa obliekat na jednottlive stravovania? dlhé nohavice, topánky alebo postačujú kraťasy, capri nohavice, šľapky a sandálky?