Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

larmimi
19. sep 2011

@miska200 dakujem , vsetko to omrknem 😉

larmimi
19. sep 2011

baby a vy co ste boli v kamelya world ,to je jedne hotel? alebo viac komplexov, ktory je dobry?

sakura77
19. sep 2011

@larmimi Kamelya world -je to velky komplex,su v nom dva velke hotely (selin a fulya)a potom dvojpodlazne vilky-holiday village a este aj plazove domceky,priamo pri mori,my sme boli v tych vilkach,mali sme krasnu rodiinu dvojizbu-su tam rozne, takze zalezi aj od toho,aj novsie ,aj starsie,aj mensie aj vacsie(my sme dali recepcnemu do pasu euraciky tak sme mali fajn apartmanik🙂 a more bolo uplne teple ako doma vo vani,v komplexe plno bazenov,smykal,preliezky ,miniklub,a tak,decka sa ozaj zabavili a to sme ani neobehli cele🙂

Hotely su o nieco luxusnejsie,ale zalezi ci mas rada,my napr skor za tie vilky,ked sa da,vzdy radsej to vyberieme,zalezi uz na tebe🙂

zuzla2
19. sep 2011

@mirka285 my sme boli minuleho roku v Turecku na Egejskej riviere..

dadka28
20. sep 2011

@larmimi no neviem na isto,zas ten jun bol fakt lacny...jul august uz ani nehovorim o cenach..mali sme do 32stupnov,co je idealne,neboli strasne velke horucavy-sme mohli byt vkuse vonku a maleho ani raz nespieklo..mozno by som sla radsej zaciatkom septembra...ale zas musime brat do uvahy tu rieku co som ti spominala-mozno v uplne inej casti bolo 23stupnove more,to uz neviem...podla mna jun je idealny cas pre deti-kedze nie su vysoke horucavy...

letenka
24. sep 2011

Ahojte....chystame sa teraz v oktobri na 10-11 dni do Turecka s nasou Viki, ktora bude mat vtedy akurat svoj prvy rocik. Mate niektora skusenosti s pobytmi v oblasti Kusadasi teraz v tomto obdobi, ake tam byva pocasie? Vybrali sme si hotel Tusan Beach Resort, je vhodny pre taketo male dieta? Neboli ste tam niektora? Za kazdy nazor dakujem, pripadne ak viete odporucit iny hotel, uvitam. 😉 😉

zuzla2
24. sep 2011

@letenka ahojky..my sme boli v tomto hoteli minuly rok v juni🙂 urcite je vhodny aj pre take male dieta...je tam super pozvolny vstup do mora...akurat je to mala plaz..tak bolo treba skoro rano si chodit obsadzovat lehatka 😉

letenka
24. sep 2011

@zuzla2 dakujem za odpoved 🙂...je tam nieco na co by sme si mali dat pozor? ako je to so stravou, je vhodna pre rocne dieta alebo si radsej mame zobrat so sebou? idem totiz so svokrou, moj mm nie je nadseny ze chcem ist s takym malym babom...ako dlho trval let? sli ste so slovenskou cestovkou? prepac, ze tolko otazok 🙂 da sa tam ist aj mimo komplexu? ja totiz nie som moc "vylihovaci" typ...

radlinka
24. sep 2011

@letenka na stravu by som si davala pozor u malinkych deticiek, radsej by som si toho trosku viac zobrala, ale vsak budete vidiet co vam na serviruju formou buffetu, tak si vyberiete napr. nejaky ten zemiacik, ryzu, zeleninku, pripadne ovocie v supke alebo kozovite. Pozor na umyvanie ovocia vodou. Najlepsia volba je asi banan, kivi, neviem ci ste skusali pomaranc ... proste vsetko co sa da osupat. Zavisi od toho co malicka moze a co nie, s tym tropickym ovocim by som asi pockala, ale ked ste testovali, tak fajn, hlavne aby to bolo osupane, tak to bude fajn. A hlavne pozor na slnko a prehriatie, co najmenej na plazi v tych horucavach. Volte prechadzky velmi skoro rano, alebo neskoro vecer, je to parada pri mori...a tiez dostatok tekutin stale so sebou 🙂 Nezabudnut na kvalitny krem ako Bioderma, La Roche ci Daylong faktor 50 pre malu, pre vas podla typu pokozky. Neberte si vela veci, vsetko tam dostanete, hotelove sluzby su na vysokej urovni a tiez si toho mozete nakupit az-az...tak len to budete tahat spat. Zoberte len podstatne co potrebujete. Napr. Osusky su tam paradne za babku XL velkost, tiez kopu oblecenia a pod.
Do akeho rezortu to vlastne idete ??? 🙂

letenka
24. sep 2011

@radlinka ahoj,,,dakujem za vycerpavajucu odpoved...malej sme este tropicke ovocie neskusali ale uz sa pomaly chystame 🙂 ..nakoneic sme vybrali Kusadasi - Tusan Beach Resort....

radlinka
25. sep 2011

@letenka neni zac a to letite do Antalye ? lebo je to trosku od ruky, da sa letiet aj do Istanbulu, pripadne Ankary.
Vies, ked mate z tych lepsich hotelovych rezortov (co samozrejme mate), tak sa nemusis tak obavat. Voda je balena, da sa kupit mozno aj nejaka Nestle voda vo flasi, pripadne ina, nemusi byt len ich klasika. Treba nato davat pozor, aby malicka nedostala vodu z vodovodu do pusky pri kupani, alebo hygiene. Ostatne napoje su miesane kupovanou vodou, tak to sa nemusite bat. Hlavne ziadne pudingy ani nic podobneho typu. Na masko tiez pozor, nech je to vsetko poriadne upravene. Ved vy uz viete co moze a co nie, oni sa o vas vyborne postaraju o tom nepochybujem, aj personal bude v pohode a napomocni, keby ste potrebovali zohriat vodu alebo nieco extra pripravit. Viem, ze ked sme my boli, tak boli kamaratky mamicky aj so svojimi malymi ratolestami,ale boli ubytovani v inom stredisku. U nas ochorelo viacej ludi, ale zase sa vypekali ustavicne na slnku do cokoladova a pritom si nedavali pozor na zakladne veci, tak to dopadlo takto. Inak viem, ze z pudingu zostalo nevolno viacerym ludom, ale inak pohoda. Niektori uplne jedli a pili vsetko, nie je to Afrika, takze krajinu beru viac za europsku ako azijsku. Kludne si zoberte domace na vypalenie cerva, staci rano jedel hlt ...Hlavne aby bol hotel a izba prisposobena podla predstav, ak nie treba si pytat, oni vsetko zariadia. Personal je vzdy velmi napomocni. 😉
S tymi lehatkami a slnecnikmi som to nikde nezazila len v Turecku, ze sa ludia bili o dusu, lebo rano sa kazdy isiel vyvalit na plaz a obsadzoval si najblizsie lehatka pri mori uterakmi. Ja som bola v Alanyi a bolo vsetko platene, iba zopar krat sme ich dostali ako bonus hotela. Ale zase treba vidiet aj okolie a uzit si krajinu, nie sa len vypekat na slnku. Urcite budete spokojni, ked date pozor na jedlo, vodu, slniecko a vysoky ochranny faktor. 😉 Pekne si to uzite, krasnu dovolenku, tesim sa na info 😉 😉 😉

kkacena123
25. sep 2011

@larmimi Ahoj, my sme sa aj z nasim 2 rocnym synom teraz v piatok vratili z Alba Resort, Side-Colakli. Kamelya Wolrd je nedaleko. Ja Ti mozem odporucit tento nas hotel. Alba hotely su 3 - Resort,Royal a Queen. Resort a Queen su pre rodiny s detmi a Royal je pre starsich ludi a deti od 14 rokov. My sme boli v Resorte velmi spokojni. Isli sme cez medina.sk. OdporucamTi pozriet aj tento hotel. Pocasie sme mali super (22:00 este bolo niekedy 29 C), more teple. Posledny den nam prsalo a bola burka. Poobede okolo tej 17:30 uz trosku bolo chladnejšie ked sme vysli z mora, pretoze pofukoval vietor. Nabuduce by som tam isla o tyzden skor od toho 6.9. Ked Ta zaujme tento hotel, ozvi sa a napisem Ti o nom viac.

kkacena123
25. sep 2011

@pralinka25 Ahoj, tak sme sa vratili. Bolo super. Drobec bral ATB este aj tam 2 dni a den pred odchodom znova bol chory-Bronchitida, boli sme tam u lekara a dal mu ATB a sirup na kasel. Posledny den prsalo a bola burka. Inac super pocasie, more teple. Hotel perfektny. Strava neuveritelna, samozrejme sme pribrali. Nedalo sa odolat zakuskam, tortam,.....Nicomu. Urcite sa chcem tam vratit na buduci rok 🙂

pralinka25
25. sep 2011

@kkacena123 jeeeeej ja som tak na vas myslela ze ako ste pochodili. super som rada ze sa pacilo. ano je tam vynikajuco a toto je naozaj prvy hotel o ktorom som povedala ze by som sa tam rada vratila. a to chodime vzdy do 5 hviezd rozne krajiny ale tento ma fakt dostal. a presneeeee aj my sme pribrali. sladkosti boli neodolatelne. a nielen tie.
no to ma mrzi ze malinky takto pochodil s chorobou ☹ ako ste riesili pre maleho stravu? lekarska starostlivost ok?

tak snad bude skoro fit a na rok to uz bude bez choroby

zuzla2
25. sep 2011

@letenka nic ma nenapada na co by ste si mali davat pozor...akurat budte pripraveni,ze izby su dost male,ale to nevadi...nasa bola vzdy cista a kazdy den upratana...ak ma pamat neklame,tak z kazdej izby je vyhlad na more...k strave sa tazko vyjadrit...asi este pre rocne dieta nebude vhodna..my sme boli s nemeckou cestovkou a leteli sme z Viedne...
co sa tyka toho,ze mimo komplexu,tak ti velmi neporadim...my sme ani nevystrcili nohy 😀 😀 ale to som po navrate olutovala,ze sme niekam mohli ist,no nemali sme pre dceru kociar...priamo z hotela je vyhlad na aquaparka a myslim,ze je tam aj delfinia show...a nedaleko..netusim kolko km sa da ist do centra..nedaleko je aj velky pristav..
nam bolo fakt tam dobre,ale zas my nie sme ani narocni...ale je pravda,ze ked to porovname z tohtorocnym Rhodosom,tak tato dovolenka bola zatiala najsamlepsia 🙂 a to sme isli s miernymi obavami,lebo kazdy vravi,ze sa neda porovnat all inclusive v turecku,egypte a grecku...ale my sme mali este lepsi ako v turecku 😀 mm poznamenal,ze bud sme si vybrali zle turecko alebo veeelmi dobre grecko 😉

jaj a este odkaz tvojmu manzelovi,ze sa nemusi nicoho bat...my sme boli so 6m synom a teda radsej ist s takym malym babom ako s dcerou,ktora ma 4 😔

@radlinka poletia asi ako aj my do Izmiru..

larmimi
26. sep 2011

@kkacena123 ahoj, dakujem 😉 vyzera dobre, skor ma zaujimaju negativa, aj malickosti, ja viem ze nic nie je dokonale, ale ked to mozem takto priamo zistit 🙂

larmimi
26. sep 2011

@zuzla2 vy ste to kde boli ? 🙂

kkacena123
26. sep 2011

@pralinka25 Kedze drobca este stale kojim, bolo to z toho hladiska super nakolko pri ATB nechcel vobec papat a navyse mal horne dasna uplne cervene, takze tam zo zaciatku nic nezjedol. Stale si pytal len kukuricu ale aj tu po chvili vyplul. Ked dobral lieky po par dnoch to uz bolo dobre. Zacal jest najprv kolace 🙂, samozrejme musela byt kukurica stale, postupne som mu primiesala aj masko s ryzou alebo cestoviny, jablka, keksy, sunku a samozrejme aj zmrzlinu. Co sa tyka lekara, ten bol tiez v pohode. Chcel nas poslat na pediatriu do nemocnice, aby sme sa presvedcili ci naozaj maly potrebuje ATB. Ale nesli sme. Uznali sme za vhodne, radsej mu dat tie lieky, nakolko naozaj strasne kaslal. Keby sme ho tam zobrali, len by bol viac chory. Strasne totiz reve ked ho vysetruju alebo mu beru krv. A z toho revu, z tych par minut kriku je hned zachripnuty. Takze nanho naozaj neplati, ze ho mozem nechat vyrevat ked napr. vystraja a tak. Po porode mal 4 mesiace koliky, strasne plackal, mozno je to tym. Neviem. Takze dostal tam lieky, lekar bol velmi prijemny. Na dalsie rano sme uz isli tak ci tak domov a isla som s nim k nasej lekarke. V stredu s nim mam ist na kontrolu a uvidime. Ale uz sa ma ovela lepsie. Konecne 🙂

larmimi
26. sep 2011

baby a kde je to lepsie s detmi kvoli vlnam? aby neboli velke...tusim ze Side ste hovorili...?

kkacena123
26. sep 2011

@larmimi Ahoj takze jedn velke negativum je to ze tam bola velmi bohata strava a naozaj sme vsetci pribrali. Co sa tyka drobnosti tak,.....izbu sme mali na prizemi a vyhlad do zahrady v podstate do kriakov (tuje? ) ale nam to nevadilo. Aspon nam do okna nepieklo slnko a nemusela som sa trepat s malym niekde na poschodie i ked je tam vsade vytah. Takze vlastne aj s izbou som bola spokojna. Dali nam hned postielku na izbu, hoci tam drobec vobec nespal len sa tak obcas hral. Ale aspon som si ju prisunula k posteli aby mi naspadol. Postele sme si prisunuli k sebe, boli velke takze v pohode sme sa vyspali vsetci 3. Doma spim s drobcom sama v spalni na velkej posteli a manzel v detskej, takze sme sa bali ako sa tam vsetci pomestime ale v pohode. Na kazdej izbe je nerezova rychlovarna kanvica., takze tu netreba brat. Brala som snuru a stipce na balkon. Kedze je tam dost vlhko a my sme mali malo slnka na balkone, niektore veci my schli 2 dni, ale ked som ich rano alebo vecer preprala a dala ich hned na snuru, okolo obeda boli suche (vtedy sme tam mali najviac slnka). Kazdy den menili osusky, uteraky a kazdy druhy den aj postelne. Ale ked im das prepitne, vymenia ti aj kazdy den. Je tam aj sprchovaci gel Lux alebo Dove (1 pri umyvadle a 1 v sprche, resp. je to vana). Minibar doplnali kazdy den (2 nieco ako fanta, 2 nieco ako Sprite, 2 cola, 2 slansie mineralky a 2 neperlive vody), a na kazdej izbe mas aj caje, kavu Jacobs s cukrom, smotanou...takze si mozes aj sama uvarit a tiez kazdy den doplnaju. Ranajky 7:00-9:30, obed 12:30-14:00, Vecera 19:00-21:30, Medzitym v bare, resp. restike pri plazi a bazenoch mas moznost si dat ovocie, zeleninu, kolace, a napr. pizzu kuracie rezne + hranolky,...maju tam menu z coho si vies vybrat . Zmrzlina je asi od 15:00 do 18:00 a tie ich placky pri plazi 11:00-18:00.1x za tyzden mozes ist do talianskej alebo aj do rybacej restauracie. My sme skusili taliansku a chutila nam tiez (mali tam 5 chodov a tiez si si mohla vybrat co z toho chces)Pre nasu smolu, v rybacej bolo volne az den pred odchodom a kedze je to pri plazi a bola v ten den burka, zrusili nam rezervaciu, takze sme to uz nestihli. Takze cely den mozes jest a jest a pit a pit.My sme vyuzivali havne pláž.volejbal, petang, ping-pong, a hlavne tenis (pozor plati sa tu len za ten.rakety a to 5,-EUR na 1 hod) ale s niektorym recepcnym sa vies dohodnut ze vratis neskor a platis aj tak len 1hod. V areali hotela su obchodiky (potraviny+ drogeria, zlatnictvo, kadernictvo, kozene vyrobky, oblecenie).Ked vyjdes z arealu hotela, aj po obidvoch stranach su obchodiky, lekarne,...Co sa tyka alka a nealka, vsetko co sme my pili mali sme zadarmo. Vlastne neviem za co sa tam plati a ci sa vobec plati. Este ma napadlo nieco, polievky robia trosku pikantnejsie ako my ale aj tie boli vyborne, take kremove. Maly sice nejedol asi len raz, ale on aj doma ma najradsek vyvary.Tak zatial tolko, ked chces tak sa pytaj, rada ti odpoviem.

larmimi
26. sep 2011

@kkacena123 takze dobre 😉 hlavne ta kanvica bude surpe, malemu robim bebu...to s tou izbou na prizemi...vsimla som si ze nas slovakov vzdy daju dole do izieb 🙄 treba ist asi cez rakusku cestovku aby sme boli vyssie...ale na druhej strane s detmi to moze byt vyhoda..ale bala by som sa hmyzu 😅

pralinka25
26. sep 2011

@larmimi my sme boli tiez v tom hoteli a boli sme na 2 poschodi. bez priplatku aj vsetkeho. takze to je podla mna len o nahode. podla mna nikto nema vyhlad na more lebo cez tu zahradu jednoducho na more nevidno. ae tiez nam to absolutne nechybalo. ved sme ho videli cely den z plaze a balkon sme extra nevyuzivali. ja som tam nenasla ziadne negativum. bohuzial hehe
ale teda kazdy ma ine kriteria tak tazko povedat. mozno niekto este napise.

@kkacena123 tak ale aspon ze sa mu to uz lepsi. super. hotel bol plny ked ste boli, kde ste mali izbu v ktorej budove?
tam kde bol kryty bazen?

mirka285
26. sep 2011

@zuzla2 ste boli v Grecku?my sme sa predvcerom vratili z Rhodosu a musim povedat,ze tisic krat lepsia dovolenka ako v Turecku....uz len more je naporovnatelne,na Rhodose nadherne cistucke tyrkysove ako z katalogu a v Turecku 😝 no otras,prirovnala by som ho k bratislavskym zlatym pieskom 😒

letenka
26. sep 2011

@zuzla2 dakujem za infosky...este sa spytam, treba mi zobrat aj rychlovarnu konvicu alebo su na izbe? aj my ideme cez nemecku cestovku, cez ktoru ste isli vy? ako ste zvladali cestu lietadlom? z toho mam vcelku dost obavy ako malu tie dve hodiny zabavim...
no ja dufam ze sa dostaneme aj mimo komplexu, chcela by som ist pozriet aj do toho aquaparku...ved neviem ake bude pocasie, ci more nebude uz pre malu moc studene 😉

zuzla2
26. sep 2011

@mirka285 v ktorom hoteli ste boli?? my v Mikri Poli..no more bolo krajsie na Rhodose..ale zas nemozem povedat,zeby sme mali nejake skarede v Turecku...bolo pekne ciste,len tym,ze bola pieskova plaz,ta nebolo tyrkysove...pre mna jedine negativum na Rhodose bolo,ze plaz bola pieskovo kamienkova a v mori uz len kamene a na plazi sa platilo za slnecniky a lehatka..a my zas napriklad mame radi aj vlny,tak tie nam troxu na Rhodose xybali 😀
@letenka nie ryxlovarna na izbe neni...my sme kupovali dovolenku cez airstop,ktora je vlastne sprostredkovatel..a nemecka cestovka zacinala na schau..alebo nejako tak..uz si nepamatam 😀
cesta lietadlom s malym v poho...ked sme leteli tam,tak pri vzlietani a pristavani troxa plakal(ale to nebol sam 😎 )..nexcel vtedy ani prsnik,ani um co som mala naxystane a ani cumlik...ale cestou spat uz super...pri vzlietavani mal cumlik a pozeral von oknom,pri pristavani spal...medzitym,ked nespal,tak sa hral s hrackami,ktore sme mali..prip. sa ho snazil nejako zabavit tatino 😀 😀 😀

mirka285
26. sep 2011

@zuzla2 my sme boli v Kolymbii Hotel Lutania Beach a prave ze kamienkova plaz nam velmi vyhovovala...ja nechapem preco vsetky mamicky s malymi detmi vyhladavaju pieskovu plaz,ved kamienkova je pre rocne dvojrocne dieta ovela lepsie...jeden den sme si urobili vylet na Tsambiku(pieskova plaz) a po 2 hodinach sme odtial odisli lebo mala mala piesok vsade,plne usta piesku proste uplne zle...a na kamienkovej sa cely den hrala s kamienkami,takze ja preferujem urcite kamienkovu...za slnecniky sme si aj my mseli platit,ale to nam nevadilo,hlavne bolo,ze sme si ich nemuseli obsadzovat jak debili kazde rano,proste slnecniky boli volne v ktorukolvek hodinu 🙂 no fakt sme boli ovela viac spokojni ako s Tureckom,tie megalomanske hotely v Turecku ako Kamelia a podobne sa mi vobec nepacia 😝

kkacena123
27. sep 2011

@larmimi Hmyzu sa vobec netreba bat, my sme tam nemali nic. Ale je pravda, ze som na chodbe videla malu jaštericku hned pri vstupe.

@pralinka boli sme v budove c.2. hned pri vstupe 2116 (pri vytahu ,...ale ten nas nerusil) Skor to bolo pocut ako raz prisli hostia v noci a isli sa ubytovat na izbu. Ale to je v podstate jedno kde mas izbu ked pridu v noci hostia to pucujes aj tak (myslim tym, tie kufre ked ich poslicek nosil na izbu, to bolo hlucnejsie ale maly sa ani raz neprebral).Svokrovci boli o 4 izby dalej. My sme do 5 budovy s krytym bazenom isli vtedy ked sme isli k doktorovi. Ale zrejme sme ani nepresli cely komplex. To sa pri nasom drobcovi nedalo. Nabuduce 🙂 A uz sa teraz tesim.

letenka
28. sep 2011

@zuzla2 diky diky za ifnosky...tak si asi nejaku malu rychlovarku zoberieme...mala este v noci pije um, tak radsej nech to mam po ruke...a ozaj, ako je to s vodou do lietadla pre dieta? dovolia zobrat alebo musim kupit az na letisku po kontrole? no ja dufam, ze mala tiez nebude moc plakat v lietadle, snad ten dudlik pomoze 🙂
ak som dobre pochopila, tak plaz je tam pieskova? 🙂 🙂 🙂

zuzla2
28. sep 2011

@letenka nemas zac 😉 no ked sme sli tam tak nebol problem..ale naspat sme kupili flasu vody a turci nam ju vyhodili 🙄 tak som sa tam neskutocne rozculovala..tak sme potom aspon v lietadle poprosili o cistu vodu,nakolko mala by bola vrieskala celu cestu..inac ked pojdete naspat,tak sa pripravte,ze v Izmire na letisku pojdete cez scan 2x..ten druhy scan je,ked uz pomaly nastupujes do lietadla 😒 teraz co sme boli,tak uplna pohodka..v ke mala oxutnala z vody, pre maleho co som mala tak som neoxutnala,lebo som mala horucu vodu 😀 a naspat,ked sme sli,tak vobec sme nemuseli oxutnavat...
jj ta plaz je tam pieskova...pridam ti foto..pohlad na plaz a hotel..a na aquapark...

letenka
29. sep 2011

@zuzla2 jeeeej, diky za fotocky...no som zvedava ako to bude teraz na letisku s tou vodou...a ozaj, plienky sa tam daju kupit? pripadne nejake presnidavky? aby som vedela, kolko toho mam nabalit 😉