Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

muffinka
3. jún 2009

Ahoj.
My mame vybraty hotel www.thekumul.com poznate ho niektora? Ideme s 1 a 3 ročnými deťmi.

hayerova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ellin
9. jún 2009

Ahojte cestovatelky, uz sa niektorá vrátila tohto roku z Turecka? Ako bolo ? My sa chystame koncom augusta s 1,5 rocnou dcerkou. Citala som o liekoch ake beriete pre deti - medzi inymi ste spominali aj Hylak - ja som ale na letaku citala ze je len pre deti od 2 rokov - ma niekto s nim skusenosti aj u mladsich deticiek ? Alebo je aj nieco ine na hnacky pre male deti ?

trixi
9. jún 2009

ahoj ellin, mne ten hylak predala minuly rok lekarnicka, ked som nieco take ziadala pre maleho aby som mala preventivne so sebou, poradila mi to aj nasa detska lekarka. Az doma som zistila ze je to pre deti od 2 rokov maly mal vtedy 9 mesiacov), a doktorka mi na to povedala, ze sa nemusim bat, ze keby mal nejake crevne potiaze, urcite mam zajst k doktorovi a ten mi da lieky ktore bude potrebovat. Nastastie sme ho nemuseli pouzit.

anica
9. jún 2009

Ellin, my letime nedelu- 14.6, vraciame sa 26.6. Potom napisem, ako bolo. Co sa tyka hylaku, mozu to aj mladsie deti, neviem, preco vyrobca udava na letaku- ze je to pre deti od 2 rokov. V nemocnici to davaju aj novorodencom, ked maju hnacku....Obsahuje probioticke kultury, ktore normalizuju stolicu. Ak sa bojis hnaciek, nech mala uziva preventivne nejake probiotika pred dovolenkou, creva budu odolnejsie.. 😉

guga
9. jún 2009

Ahojte, chystáme sa do Turecka 21.6. do hotela MERYAN - bola ste tam už niektorá? ako sa vám tam páčilo? 🙂
ako je to tam s tou vodou? musím malej zúbky umývať s balenou vodou? a pod. 😒
a ešte niečo: je nejaká vec, na ktorú by som určite nemala zabudnúť a teraz mi to určite ani nenapadne? 😅

martas123
10. jún 2009

ahojky - my se chystáme do Turecka 26.6. holky jak to budete dělat s jogurtama? naše malá ho jí denně k snídani, nemusím se bát dávat jí ho, když bude na snídaní v těch velkých mísách? jinak zoubky bych čistila raději z té balené vody. na průjem beru hylak, smectu a ještě mrknu na kulíška, je to nějaký nápoj pro malé děti. a než odjedeme nasadíme si všichni taky probiotika, pro jistotu 😉 ale byli jsme v Turecku před 4 roky a nic takového nás tam nepotkalo 😵

livia76
10. jún 2009

😉 Marti, ja som dávala ten z raňajkových misiek , ale ak máš obavy, nieje problém kúpiť v obchode a dať si na izbe do chladničky-my sme si tak kupovali activiu- malá ju pije namiesto večernej kaše 😀 každý večer. Cena je

livia76
10. jún 2009

cena je podobná našim 😵 i

martas123
10. jún 2009

livia76 - díky, asi to tak raději udělám, na pokoji máme minibar, tak si nakoupím activie, ty dcera má ráda. 🙂

mima07
10. jún 2009

guga my sme boli pred niekolkymi rokmi v Meryane a sa nam tam pacilo 😉 len som nechapala podla coho rozdeluju izby lebo my s manzelom sme dostali 2 izby jedna bola s manzelskou postelou a druha s valandou a par co tam bol s 2 detmi dostal len 1 izbu 😲 my sme byvali v casti co bola pri ceste a tych velkych klimach trocha mi to vadilo inak som nemala ziadne vyhrady 😉 viem ze tam bolo aj pre deti ihrisko bazen

my sme uz niekolkorat boli v turecku je to moj favorit aj tento rok sme uz boli a ja som umyvala aj cumle malemu v normalnej vode 😀 a nastastie nic ale sme ju nepili ale zuby som mu umyvala v balenej 😉 ale my dospelaci sme v normalnej
my sme teraz mali jogurty aj v kelimkoch aj v misach tak som malemu davala len tie kelimkove ale aj tak tam jedol uplne ine veci ako je zvyknuty 😀 napchaval sa jahodami ktore doma neda ani do ust a podobne

luckahr
10. jún 2009

holky, byly jste nekdo prosim v tomto hotelu http://www.eximtours.cz/hotel/index.php?hotel=1... ?

guga
10. jún 2009

mima - ďakujem ti 😉 😉 ako si to myslela s tou klimou? 😅 to ste nemali klimatizaciu v izbe alebo sa vám nedala na izbe regulovať?

ešte sme neboli s malou na takejto dovolenke, tak sa strašne bojím toho, že zabudnem niečo dôležité. Viem, že ak niečo zabudnem, tak to môžem dokúpiť tam. Ale čo ak zabudnem niečo do lietadla - už sa to blíži, tak mi už asi z toho "hrabe" 😀 😀

mima07
10. jún 2009

guga mali sme na izbe a myslim ze sa dala aj regulovat ale vonku boli take velke kvadre co patrili asi k hotelovej klimatizacie take ako byvaju na balkonoch ale obrovske a boli trocha hlucne ☹ ale to bolo pocut iba v tych krajnych izbach a ludom to velmi nevadilo ale my byvame tak na samote tak mne to trocha vadilo 😀
a neboj nejako si poradis ked nieco zabudnes aj tak polovicu veci nebudes potrebovat 😀 my sme boli s malym aj minuly rok v septembri a bolo super

livia76
10. jún 2009

LUCKA-HR 😀 😀 😀 my sme boli v hoteli PEGASOS WORLD v septembri-oktobri 2007- v Turecku sme boli X-krát, ale túto dovolenku mám na 1. mieste v rebríčku 😀 😀 😀 Krááása-neviem či sa odvtedy niečo zmenilo 😵 jediné, čo mi chýbalo, že sme nemali izbu s chladničkou 😉- megabazén-vtedy tak často čistili, že bol studenší,ako more-mne osobne to nevadilo, len dcérka mala 11 mesiacov, tak sme radšej chodili do mora, Strava maximálne -EŇNO-ŇuŇOOO 😉 😉, pláž peknučká, signál VIFI na notebuk-v hlavnej hotelovej budove zdarma, super baríky, pre deti rozdávali poobede nanuky,mali tam pre detičky od 2-3 rokov perfiš ohradené miesto na hranie, maximálne super hotelík pre rodiny s deťmi-ja odporúčam 😵

anica
11. jún 2009

baby, co ste v Turecku uz boli, da sa tam nakupit oblecenie vyhodne? Lebo za chvilu odlietame, ja nemam cas lietat tu na Sk po obchodoch....planujem si tam kupit nove plavky a nejake tricka...Viem, ze sa chodi na trhoviska, ale ja myslim radsej nieco v normalnom obchode. Asi 400 metrov od nasho hotela su nejake obchody. Oplati sa tam ? 😕

livia76
11. jún 2009

😉 v pohode nakúpiš 😵 ja všeobecne nakupovanie nemusím 😀 takže aj tam mi to lezie na nervy, ale ak nakupuješ rada, myslím, že s prázdnymi rukami neodídeš 😵 vybrať sa naozaj dá a aj ceny sú Ok 😉 Určite sa tričká, rifle, koža, oplatia, popozeraj kvalitu šitia a materiálov 😉

anica
11. jún 2009

dik Livia 🙂 ja neznasam nakupovanie, ale ked som zistila, ze nemam si co obliect- lebo handry na seba si kupujem minimalne- na materskej som uz 4 roky a z deckami do obchodu sa mi nechce chodit, tak som sa rozhodla, ze by som mohla to vyuzit v Turecku. Deti zavesim na manzela a ja si behnem nakupit 😀

darina77
12. jún 2009

Anica, a nezabudni zjednávať, zjednávať a zjednávať. Ja vždy ked mi povie cenu tak mu poviem niečo menej ako polovicu tej sumy, on postupne znižuje cenu a ja postupne zvyšujem. Mám zásadu, že nad viac ako 70% tej jeho prvej sumy nejdem, a ked nechce pod tých 70% ísť, tak odchádzam a ver, skoro vždy ma na odchode zastaví a pristúpi na nižšiu cenu.

janka5861
12. jún 2009

Ahojte,leteli ste uz niektora soplocnostou Seagel Air? Ako je to pokial mate naviac batozinu ako je v podmienkach leteckej spolocnosti ? Doplacate vzdy ?

siskasdetmi
12. jún 2009

Janka skus tuto kuknut je tam dost popisane o tej spolocnosti Seagle

siskasdetmi
12. jún 2009
dudika
12. jún 2009

boli ste uz niekto v turtasi cez turancar?

tessa
13. jún 2009

Ahojte baby,

tak dnes sme po veľkých problémoch s leteckou spoločnosťou Seagle Air 😠 konečne prileteli z dovolenky domov... 😝

Nechce sa mi to teraz rozoberať, lebo už som dosť KO po dnešnom dlhom dni, ale len toľko, že bolo fantasticky, miestami nám už bolo aj dlho 😝 , ale počasíčko úžasné (36stup), hotelík perfektný, pláž tiež, strava sa dala... Len jediné mi vadilo...a to "ruské geto", ktoré si myslelo, že sú jediní na tomto svete 😠 😠 😠

Idem už chrr, zajtra odchádzam s malým k našim, takže budem mimo net, ak by niekto niečo, tak doobeda možno ešte dobehnem, inak pridám fotky až o týždeň, keď ich pretriedim v kľude (máme ich cez 1500 😝 😀 )..

Janka, Seagle Air ti nedá zaplatiť nič...boli s nami manželia, ktorí mali 10kg nadváhu a povedali im v BA na letisku, že 1kg navyše =7EUR, ale nedali im zaplatiť nič, že však turci im to určite spočítajú...a ani turci si z toho nič nerobili... 😉

Dudika, na Turtas som počula len v buse, ktorí nás viezol na letisko od pár ľudí, čo tam boli, samé sťažnosti...neboli spokojní s hotelom, so stravou a už neviem...len viem, že sa sťažovali...ale my sme všetci boli cez Kartago...takže Turancar netuším... 😔

december
14. jún 2009

ahojte. davali ste tam detom aj mlieko napriklad pri ranajkach to ich alebo ste si tam doniesli nieco z domu?
diky

luckahr
14. jún 2009

livia 😀 , super, diky 😉
dudika, my jsme byli v Turtasi v roce 2005 pres Blue style. Hotel nedoporucuju. V koupelne smrdel odpad a byla tam plisen. Jidlo docela slo, ale taky zadnej zazrak. A more nic moc, normalne tam bylo citit, jak tam vypoustej kanalizaci............ takze spatne zvoleny misto, protoze jinak si fakt vsichni Turecko chvali 😉

dudika
15. jún 2009

Ahojte tak to som teraz velmi sklamana, dnes si idem po pokiny, asi ideme v noci, a este aby aj hotel, strava, plaz aby boli onicom tak sa dost bojim.
Luckahr: daju sa tam kupit plienky, vyzivky?

klauduska
17. jún 2009

AHOJTEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak sa Vam poslusne hlasim,aj ked asi trosku neskor,ale hned to aj vysvetlim,ze preco....

A k dovolenke.....Bola uplne uzasna,hotel,ubytovanie a sluzby boli fakt na urovni,bolo o nas postarane ako v bavlnke,areal uplane uzasny,byvali sme vo vilkach vo velkej palmovej,botanickej zahrade...Jedla bolo neurekom,zle mi teda na podiv vobec nebolo,ale zasa mi ani extra nechutilo,neprehanala som to....
Inak v tomto hoteli bolo asi 80% nemcov,takze program aj skoro vsetci casnici sprechovali,ale v pohode sme sa dorozumeli aj po anglicky....No a mam pocit,ze kazda druha rodina mala min. 2 deti,dokonca tam boli aj uplne malicke babatenka,ktore mali len par mesiacov...Aj detsky bufet bol,stoliky a stolicky pre deticky,2 detske bazeniky a detsky club....Takze fakt to bolo zamerane aj pre nich....

Takze maximalna spokojnost...Opalovali sme sa kazdy den,neprehanala som to,natierala som sa ako diva a brusko som si vzdy prekryvala uterakom...Mangel je teda cierny riadne...

Pocasie bolo po cely cas pekne,slnecne,iba v jedno poobedie prisli trosku mraky,ale to aj celkom dobre padlo....
Uterak sme si menili kazdy den pri bazene,minibar na izbe bol doplnany kazdy den ako aj upratana izba.
Tomuto hotelu nemam co vytknut,mozno som len bola nespokojnejsia s pristupom do mora,ale kto ma rad kamienky,tak s tym problem mat nebude....

Ak by ste mali nejake otazky,kludne sem s nimi....

Tento hotel vrelo odporucam!!!

A spolocnost Seagle air sa mi zdala celkom fajn,tam sme leteli presne na minutu,no napsat sme mali meskanie skoro 2 hodiny,takze sme prisli o 1,45 h. Inak vsetko ok,az na to,ze som v lietadle asi 20 min. pred pristanim odpadla a potom aj grckala...Takze riadna show....

luckahr
17. jún 2009

kladuska a v jakem jste byli hotelu? Diky 😉
livie, hotel nam vyprodali ☹