Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

klauduska
18. jún 2009

luci,boli sme v hoteli Iberotel Palm Garden 5*+, hotel fakt na urovni,maju aj svoju stranku,na last minute som ho este nevidela v ponuke,vraj je stale vypredany....

muffinka
18. jún 2009

Ahoj.
Tiez sa chystame na dovolenku do Turecka. Ideme do hotela The Kumul Resort and Spa. Poznate ho niektora?

livia76
18. jún 2009

Klauduska krásne dovolenkové fotoooooo 😵

zmrzka333
20. jún 2009

babule boli ste niektora v hotely justiniano wish side v stredisku side? ako tam bolo ak ano

zmrzka333
20. jún 2009

a este ako ste riesili stravovanie babatiek, nas ma 11 mesiacov a tam by mal rok a davam mu popucenu stravu. Brali ste kupovane napr. Hipp alebo ako ste to riesili?

darina77
21. jún 2009

Klauduska podla foto musel byt ten hotel naozaj kvalitný a priestranný.

tessa
24. jún 2009

ahojte,

tak konečne som online, doma v Ba a zmohla som sa na prvých pár fotiek nahodiť do albumu...pridám aj ďalšie, zatiaľ aspoň fotky od "profíka" 😀
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

luckahr
24. jún 2009

tessa, fotky jsou krasny🙂
holky, byly jste nekdo v Asteria Sorgun resort? Diky 🙂

livia76
24. jún 2009

Tessa peknéééé 😉 supiš 😵

babatko88
24. jún 2009

ahojček, aj my ideme s malým do turecka, presne 22.augusta a prídeme tuším 3.septembra 😀 je tam super, boli sme aj minulý rok, odporúčam

tessa
25. jún 2009

Livi,
a boli sme s malým aj v nemocke...takže, to, čo si písala o zdravotnej starostlivosti v Turecku, je pravda 😉
Milí personál, profesionalita, kvalitne vybavená klinika 😉

livia76
25. jún 2009

😢 tessa dúfam že je všetko Ok 😉 asi ste sa vystrašili 😨

tessa
25. jún 2009

nie, nie, malého 2dni pred odletom bolelo uško...sťažoval sa naň často..potom na večer zabudol na to pri hre s deťmi, ale noc bola hrozná,tak som ráno zavolala delegátke a ona,že aby sme išli na kliniku, že bolesť ušiek býva v Turecku častá u detí a že mu tam hneď pomôžu...aj mala pravdu, do 10min bol OK 😉
Vypláchli mu ušká, dostal injekciu od bolesti a 4re lieky včetne ATB..
Cestu zvládol super, vlastne už keď sme odchádzali z kliniky bol ako vymenený, zase náš Maťo 😵

klauduska
25. jún 2009

ahoj tessi,

fotecky su pekne,aj mys me sa dali nafotit "profikom".... 😉
Takze celkovo ste boli spokojni?

tessa
25. jún 2009

čau Klaudi,
kukala som tvoje fotky a hneď ma napadlo, že to je "trendy" v hoteloch, že majú svojho "profíka" na fotenie dovolenkárov 😀
aj my sme sa dali nahovoriť a ešte sme si dali na pamiatku aj také tanieriky s fotkou vo vnútri urobiť...teeeda ti poviem, lacné to nebolo 😀 😀

Spokojnosť veliká, len tí všade prítomní Rusi mi vadili...inak podľa mňa, to nebol hotel 3*+, ale taká lepšia 4rka 😉 Sme boli až prekvapení, a aj záhrada, aj pláž, aj more...no proste na jedničku! 😉

A čo vy?

mima07
25. jún 2009

luckahr my sme boli v Asterii sorgun ak myslis tu v side bolo super len maju slabsiu klimu ale nam to nevadilo lebo to bolo v septembri cez sezonu neviem ako to utiahne alebo mozno potom mali znizeny vykon inak sa nam velmi pacilo 😉 pre deti neviem co tam bolo lebo nas prcek len sa rozbiehal tak bol stale pri nas

anica
26. jún 2009

My sme sa vratili z Turecka dnes rano. Trosku som bola nahnevana, lebo aj tam aj spat sme leteli nocnym letom, tam to bolo v pohode, ale naspat malo lietadlo meskanie 2 hodiny....A tak sme na letisku cakali 4 hodiny, deti nechceli spat, priserne 😠
Dovolenka bola uchvatna, prihodim nejake fotky z hotela. Boli sme v Ocurcalari v hoteli Leodikya rezort 5*. Povodne sme mali byvat v Arycande, ale prisli sme tam skoro rano, nemali volnu izbu- az o 11.00, tak prisiel manazer okolo 8.00 a ked uvidel 2 znicene deti, tak nas ubytovali vo vedlajsom hoteli / Leodikya /.Obidva hotely boli tej istej kategorie, patrili pod siet hotelov Kirman hotels. Mali prepojene zahrady, mohli sme vyuzivat sluzby obidvoch hotelov. Ako kompenzaciu nam dali apartman namiesto klasickej izby s pristelkou. Mohli sme sa aj prestahovat naspat poobede, ale mne sa z apartmanu uz nechcelo 😀 Dokonca som mala pocit, ze tento hotel je este komfortnejsi....
Sluzby uzasne, starali sa o hosti, personal lietal.
Co sa tyka Rusov, to je des- je ich vsade plno. Do nasho hotela prisla skupina Rusov s detmi / asi 8-15 rokov /, mali aj vlastne opatrovatelky, rodicia cele dni sedeli pri bazene. Decka boli arogantne, predbiehali sa na toboganoch, zmrzline...aj som musela zakrocit, lebo mi malu skoro zhodili zo schodov. Mali by im zakazat chodit
mimo Ruska 😠

Zmrzka 333- maly ma rok a mesiac, stravovanie som riesila Hippkami, kupovala som ich tam- v lekarni, ale davala som mu aj ich stravu. Hlavne na veceru, pretoze mali dietny bufet- masko a zeleninka bez korenin, iba na vode. Skoda, ze dietny kutik nebol aj na obed.

darina77
26. jún 2009

Tessa, som rada, že sa vám páčilo. Aj u nás v hoteli boli takí fotografi, dali sme si tam urobit aj také šálky, kde bol dcérkin potrét pri mori a ešte 3 také velké postery, jeden fotoalbum s foto čo spravili a cd s fotkami, ked mi nakoniec povedali výslednú cenu som myslela, že im zle rozumiem, mi to museli napísat aj na papier 500eur. Skoro celé vreckové sme minuli len na to. Tento rok má celá rodina zákaz sa k nim približovat. 😅 AJ ked oni si hned pofotia aj bez súhlasu, a vystavia to na takej nástenke, ale nepojdeme pre fotky.
Aj ste niečo pokúpili, boli ste na trhoch?

tessa
26. jún 2009

Bože, Dari, že 500E 😕 😠
Tak od nás chcel 30E za 50fotiek, tak som ho dobre vysmiala 😀 A potom sme sa dohodli, že za 15E nám ich dá 😅 Ja som chcela ešte zjednávať, ale môj muž ma zastavil, aby som už bola ticho a dal mu ich 😀 Ja som v zjednávaní profík, ale nemala som šancu sa viac realizovať 😝

Na trhoch sme neboli, lebo cez deň sa nedalo ísť v tom hice...to bola brutalita a tak sme chodili len po večeroch, boli sme aj v Konakli 2x v meste, ale len večer a tam sme pokúpili...s prázdnou peňaženkou sme sa vracali vždy do hotela 😀 😀

darina77
26. jún 2009

Tessa, my sme boli vtedy prvýkrát v Turecku a neviem myslela som si , že s hotelovým fotografom sa nezjednáva, že to je ako na recepcii, tak sme ako truhlíci platili 😠 No ale tento rok si vystačíme s našim fotákom 🙂
Tessa, Matko nespomína, že chce íst ešte? Určite má hlavu plnú zážitkov.

tessa
27. jún 2009

Páááni, a ja sa tu rozčuľujem, že za 15E je to brutálne drahé 😀

Mati si to moc ešte neuvedomuje...keď vidí fotky, alebo video z dovči, tak sa pýta na jeho kamarátov odtiaľ...ale nejak sa nepýta naspäť...
Chystáme sa ešte na jeseň do Tatier, tak ako nám to odporučila doktorka, že po mori sa pýtajú ešte hory...tak Matimu hovorím, že pôjdeme ešte na jednu dovolenku 🙂

janka5861
2. júl 2009

Ahojte , tak smesa vratlili z dovolenky v turecku a bolo fajn 😉 😉 ale ta letecka spolocnost 😝 😝 seagle air 😝 😝 😝

ellin
2. júl 2009

Janka, bol problem s let.spolocnostou? Aky? Tie idem do Turecka s nimi. A ako bola strava v Turecku? Teda hlavne pre deticky - moja mala ma 1.5 roka

anica
2. júl 2009

aj ja som zvedava na spolocnost Seagle air....my sme leteli Sky europe, normalne som sa bala, ci vobec poletime vzhladom na ich problemy 😀 ale do Turecka sme odleteli nacas a naspat lietadlo meskalo asi 2 hodiny...co je v celku standardne pri charterovych letoch 😠

anica
2. júl 2009

Ellin, podla toho do ktoreho hotela pojdes...ale ja si myslim, ze sa da vybrat z hotelovej stravy nieco pre dieta. Ja som kupovala Hippky, ale davala som aj z ich stravy....Na veceru bol dietny kutik- maso varene vo vode, zelenina na pare.....co bolo uplne super, lebo maly ma este len rok a nechcela som mu davat hned solene a korenene. Ale aj tak ochutnaval zo vsetkeho, lebo je papkacik. 🙂
Ja som aj plienky kupovala v Turecku, lebo inak by sme sa nezbalili 😉 cena je troska vyssia ako u nas- kupovala som ich v lekarni

janka5861
2. júl 2009

ja som kupovala v turecku plienky , stali nas tolko ako na slovensku . kupovala som ich v normalnom obchode .kupila osm pampers 4plus a cudovala som ze su trosku mensie ako nase 4..

sylvar
2. júl 2009

ahojky, my se chystáme do Turecka,ale nevíme kam, chcem písek, hotel tak 4*, ne nic extra drahého,asi vyberem něco na poslední chvíli, a asi all inclusive...jak je v Turecku draho?

klauduska
2. júl 2009

tessi,my sme boli nad mieru spokojni... 😉 A tu cenu za fotky....to si fakt dobre vyjednala..Od nas chceli za 36 fotiek s albumom+poster + vsetky ostatne fotky(cca 200) na CD tiez 500E,ale to nehrozilo..tak sme zjednavali.....
A u VAs bolo vela rusov?U nas zasa 90% nemcov... 😒

Let so seagle air-sluzby v poho,dost dobre,ale tiez nam meskal 2 hodinky,domov....

dudika
3. júl 2009

Ahojte uz sme sa vratili z dovolenky, boli sme v Konakli hotel turtas, bolo super, akurat vstup do mora kamienky, v Alanyi na Kleopatrinej plazi je piesok, to by bolo pre nas lepsie. Klauduska od nas chceli za 1 foto 4 EUR, mne sa to zdalo vela, boli sme v delfinariu a tam nas odfotili z delfinom za 20 EUR, 1 foto. dost nie?Neskor podavam foto

tessa
3. júl 2009

Dudika, tak je super, že bolo dobre, a spokojná si s hotelom??

A ako to, že ste mali kamienky?? Veď mi sme boli od Konakli 800m a mali sme pieščitý vstup do mora 😅
A čo hovoríš na delfinárium?? Ozaj, keď sme boli my pred mesiacom, delfíny tancovali na M.Jacksona...aj teraz tomu tak bolo? Pýtam sa možno blbo, ale teraz, keď je Jackso mrtvy, či mu nevzdali tam nejakú poctu, lebo tie delfíny vedeli Jacksona neuveriteľne napodobniť 😉

Klaudi, neskutočné kvantum Rusov bolo v našom hoteli...určite tak 80% a zvyšok boli češi..