Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

katariang
6. apr 2016

@vevesh Ako som písala, každý má iný pohľad.Dovolenky tu budú stále a ľudia budú cestovať tiež.Niektorý majú strach iný nie. Ja sa osobne neobávam ísť do Turecka, ale samozrejme nevylučujem ani iné možnosti, keďže my chodíme stále last minute. Všetko sa uvidí v lete keď bude na to termín, že ideme a vtedy uvidíme kam.
Len som napísala, že minulý rok som sa tam necítila nebezpečne a že zatiaľ zvažujem, že to tento rok zopakujeme ak sa nič strašné dovtedy nevyskytne.

vevesh
6. apr 2016

@katariang minuly rok tam ani nebojovali 😉 mna len zaraza, ako media o urcitych veciach mlcia...tak, ale ked sa nahodou vyberiete tento rok do turecka budete mat raj na zemi- bude poloprazdno a lacno- ziadni rusi (maju totiz bojkot s tr), ziadny nemci (nemecko zrusilo ambasady+ dalo odporucania necestovat)....to len na sk sa nejak veselo predavaju dovce smerom tam 🙂

katariang
6. apr 2016

Dva dni po našom príchode tam boli atentáty minulý rok.A potom nasledoval Egypt.A mala som známych na dovolenke presne vtedy keď sa to dialo a tí povedali, že o ničom nevedeli, kým im nepísala rodina.Že v komplexe absolútny pokoj aj odchod a odlet úplne v poriadku.
Je to na každého zvážení asi, či chce ísť, či nie a podobne.

sardinka335
6. apr 2016

@vevesh a kde tam je vojensky konflikt? V pohraničných oblastiach so Syriou ....letovisk sa to ,,zatial,, netyka...
Preto ideme na Cyprus....sice turecky, holt medzipristatie v Antalyi, ale tak zatial je tam klud...uvidime...klop klop debili s bmbami za opaskom su ooovela bližšie...pod lampou najväčšia tma....tešme sa, za par mesiacov další utok boh vie kde ale 100% bude.

vevesh
6. apr 2016

@sardinka335 keby len tam- maju konflikt s kurdami po celej krajine...

sardinka335
6. apr 2016

@vevesh ja uz neviem...na cypre je vraj klud a v Turecku len lietadlo stoji, ani nevystupujeme...len sa prečekovava let na medzinarodny...

vevesh
6. apr 2016

@sardinka335 no my pozerame kazdy den len ako veselo sa tam bombarduje a kolko mrtvych a tak...a v nemeckych novinach ani makke fn, dokonca stiahli z obehu video robene nemeckymi novinarmi o erdoganovi(ze sa mu nepacilo...)

vika35
6. apr 2016

@sardinka335 nemusis sa bat. v antalii na letisku urcite nebojuju. Ide skor o vychod krajiny. my sme boli koncom februara v Turecku a v pohode. ideme aj v lete. teda jasne pokial sa cokolvek zmeni a budu boje aj v letoviskach asize tam nepojdeme.

katariang
6. apr 2016

@sardinka335 Cyprus je úplne úžasný, ja som tam pracovala a krajšie miesto som zatiaľ nevidela.Budete určite spokojný🙂)Aj ja by som najradšej tam, ale držia si ceny a toľko zas investovať nechceme.Niekedy inokedy možno.Ale máte sa na čo tešiť je tam fakt nádherne a že more na severe je krajšie ako na juhu čo mne sa aj na juhu strašne páčilo.Potom napíš ako bolo

sardinka335
6. apr 2016

tak mi tak isto...samozrejme ze ak tam bude husto tak to stornujeme...boli sme v Side 2 roky dozadu a bolo fajn...samozrejme viac menej zatvorený v rezorte, ale to nam nevadi, mame male deti takze nejake extra vylety a ani na to nie sme...
Turci maju najvymakanejšie veci čo sa tyka deti - zial...na Cypre sme uz boli a parada...aquapark v rezorte, krasna plaz..ine nam netreba, tuším to bol severny Cypru volalo sa to Kaya Artemis... No tak snad...aj ked som čitala kdesi ze ti Kurdi varuju aj na utoky na letoviska...šlahnut ma ide aky je svet...mame volne hranice a aj tak budeme sedieť doma na rriti.

salmas
6. apr 2016

@vevesh No lacno asi nebude, Turecko je zatiaľ v takých cenách ako minulý rok ,ak nie drahšie. Rezorty, ktoré mali prevažne ruskú klientelu ostávajú cez leto radšej zavreté. A ja som práveže počula, že nemci bookujú Turecko hodne. Ja mám práveže pocit, že útoky sú medializované viac ako pred tým. Situácia s Kurdmi je tam napätá už roky, pravda je, že teraz chcú zo situácie okolo utečencov,vytĺcť čo najviac. Ja som hľadala tiež niečo iné, ale keď už som našla teroristickú hrozbu aj na Malorcu a celkovo Španielsko, tak som sa na to vykašľal.
@sardinka335 Ja som tiež chcela Severný Cyprus, Kayu alebo Noah, ale to medzipristátie má odradilo. Síce ostávaš v lietadle, ale cesta trvá 4-5 hodín + transfer a s malým dieťaťom radšej neriskujem. A minulý rok boli veľmi blbé lety zo SK, dovolenkári prišli takmer o 2 dni dovolenky a tento rok to vyzerá obdobne. Ja som hľadala aj cez AT/DE cestovky, ale oni tieto hotely neponúkajú.

sardinka335
6. apr 2016

@salmas no my ideme na tu Noah Akrs.uz to mame objednane ..ako boli ludia aj s malymi detičkami v kočikoch a v pohode v tej Kayi deti vela prespia aspon tie naše.
Ako to je uz cele na prd...hrozba je vsade...je to ako mor tí islamský extremisti...ale beriem to tak, ze im ide podla mna hlavne o vyznamnejšie ciele zapadnej kultury...

mamanikka
6. apr 2016
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

a nebali by ste sa ist teraz do Turecka, ked su vsade nepokoje??

baumka
6. apr 2016

@mamanikka ,no na tureckej riviére žiadne nepokoje nie sú, v rezortoch je tam teraz menej turistov,ale to sa dalo čakať,no dúfajme,že ich pribudne so začiatkom sezony. Islamisti si aj tak urobia,čo chcú a ak by chceli poškodiť Európe,tak majú tento rok super príležitosť napríklad na Malorke,kde budú mať veľa Europanov po kope. A ešte nie je jasné,či naši turisti nestretnú aj po ceste do Chorvátska nejakých migrantov putujúcich do Nemecka. No a asi si počula,že Abdelsam bol údajne v minulosti tri týždne na Slovensku-v Nitre,takže ak budem veľký pesimista,tak poviem,že si základne budujú aj u nás. No ja v lete nechcem trčať na záhrade,dovolenka je aj o tom,že treba vypadnúť mimo rodiska a ja najviac vypnem pri mori,takže my ideme tiež smer Turecko. Samozrejme,máme aj storno,keby niečo.

katariang
6. apr 2016

@baumka a kam idete presne?My sme minuly rok chytili skvely last do side.jedine comu sa chcem vyhnut je Alanya inak by som zobrala asi hocikde.S kym idete?

katariang
6. apr 2016

@baumka myslim cestovku

baumka
6. apr 2016

ideme cez Nemcov - 1-2 Fly

baumka
6. apr 2016

a este k miestu,budeme tiež pár km od Side,ako vždy doteraz

sardinka335
6. apr 2016

my sme boli aj v Side a v pohode...chvala bohu...ako vymakana dovolenka ale to more nebolo podla mojich predstav - kalne, mutne...nedalo sa šnorchlovat - to mi trošku chybalo.

baumka
6. apr 2016

no to je pravda,že to morské dno je iné ako napr. v Tunisku a Egypte,kde je to možno iné aj typom piesku. Ale napríklad keď sme absolvovali parasailing,tak z výšky bolo more nádherné,modré,to bola paráda vidieť ho z iného pohľadu 🙂 Mne vyhovuje hlavne to,že je teplé,že tam môžem byť aj hodinu a nie je mi zima,nemusím sa báť,že prechladnem na "ženské veci",čo mi napríklad hrozne vadilo v Chorvátsku,kde som sa 10 min otužovala,aby som tam vošla a o 15 min som išla von kvôli zime. A niekedy som sa tam ani doobeda nedovážila do vody. Ale možno inému takáto teplota mora vyhovuje.

kaila1
21. apr 2016

Ahoj, máte niekto skúsenosti s dovolenkou v Kusadasi alebo Gumuldur?Boli sme pred pár rokmi v Turecku v Alanyi, ale more bolo hrozné, strašne veľké vlny.Tento rok cestujem aj s dvomi malými deťmi, tak aby sme nemuseli trčať pri hotelovom bazéne... 😒

baumka
21. apr 2016

@kaila1 s týmito oblasťami skúsenosti nemám,ale pre malé deti je najvhodnejšie Evrenseki,Colakli,Kumkoy,Gundogdu - všetky sú to oblasti spadajúce pod Side,od letiska necelú hodinku

kosska3003
21. apr 2016

@kaila1 je tam chladnejsie more a uzke plaze

katusiatenko
27. apr 2016

@popova Ahoj.Boli sme s ňou minulý rok v Turecku v Eftalia Marin.Najlepšia dovolenka,služby aj delegáti.Určite ju odporúčam.

nelie
30. apr 2016

Ahojte maminky 🙂 ... vedeli by ste nam poradit nejaky fakt super hotel v Turecko, ked ideme s dcerkou ( 17 mesiacov ) ideme zaciatok alebo v polivici JUNA
Hlavne aby sme dlho necestovali s letiska na hotel
Sluzby na hoteli, aby boli prisposobene detom ( hlavne co sa tyka stravy ) ... mate s tym skusenosti? Kedze nespapaju v takomto veku vsetko, ci radsej zobrat nieco so sebou?
A taktiez vedia v hoteli zabezbecit detsku ( cestovnu napr. ) postielku a v jedalny jed. stolicku?
No a aj more, aby som dobry vstup do mora( nie hned velka hlbka )
Plus poprosim dake postrehy na co este nezabudnut a ako je to s vodou z vodovodu v Turecku ... je nezavadna, ci je ako napr. v Egypte, ze radsej ani zuby v nej neumyt 🙈

Dakujeeem krasne

... a nakolko letime po prvykrat, mam otazku ohladne kocika ... leteli ste so STOKKE Xplory - nedonicili ho

ali811
30. apr 2016

Dobrý deň my sme boli v Tureckú s dvojročným, strava preňho bola ok ryža,zemiaky,maslo na prírodno bolo každý deň,na raňajky pečiva koľko nechcete mala som so sebou jediné vyzivky piskotky pár dzusikov a asi dve fľaše vody lucky....postieľku nám dali sme, vodu z vodovodu isto nie malému som s ňou ani zúbky neumyvala ale dá sa tam kúpiť normálne balená voda cenovo v pohode,nás hotel bol ale dosť ďaleko od letiska keďže e šli last minúte moc na výber nebolo.Brali sme aj kočík a v pohode,nezničili ho

baumka
30. apr 2016

Z pohľadu vstupu do mora je naj okolie Side-teda hotely v Evrenseki,Colakli,Gundogdu,Kumkoy,potom je to oblasť Lary a určite nie Alanya-je to daleko a aj bývajú tam velké vlny,aj hotely sú slabšie vybavené. Hotelov je veľa dobrých,skôr by bolo lepšie,keby si napísala,ktoré máš v úzkom výbere a potom by bolo ľahšie ti vybrať a poradiť. Určite sú výborné hotely ako Kumkoy Beach,alebo Port Side,Royal Dragon ,Aydinbey Kings Palace, Crystal Palace?Evren Beach a veľa veľa ďalších.Určite v nich budeš mať pre dieťa čo chceš,vrátane denne doplňaného minibaru vodu,džúsmi,o postieľku sa dá požiadať už v cestovnej zmluve,pokiaľ viem a v jedálni je kopec stoličiek pre deti,toho sa určite neboj. Aj z jedla vyberieš,je tam toho fakt neskutočne veľa.

lauraa
30. apr 2016

@nelie v hoteloch je detsky bufet, takze s jedlom si starosti nerob,stolicky su vsade, turecke Hotel su velmi dobre prisposobene detom vsetkych vekovych kategorii.Plienky kupis AJ v Hotel za normalnu cenu.postielku casto SA da objednat uz v cestovke, ale AJ na recepcii hotela.kocik by som zsbalila, v Turecku ich len tak doslova vyhadzovali pred dvere, nejdu na pase ale vylozili ich vedla pasu. Moc SA mi nezdalo prilis setrnne zaobchadzanie s nimi. Osobne SA mi paci cast Kumkoy Side, Hotel Kumkoy beach oleander, Adalya ocean, Sun Side, melas Beach Resort.more plytke , plaz pieskova , vsetko tak centralne, nakupne moznosti hned vedla hotelov.

iwet7
30. apr 2016

kočky prepáčte, ale ja sa fakt čudujem, že s malými bábätkami / deťmi dnes ešte vôbec uvažujete nad dovolenkou v Turecku...to sa o ne ani trochu nebojíte?

lauraa
30. apr 2016

@iwet7 my tiez tento rok neletime ,prave preto ze situacia je zial taka aka je . uz minuly rok bolo velmi citit ze je menej turistov a tento rok bude asi este menej... @ katusik tu upozornovala na zrusenie letov do Turecka pre nezaujem turistov tak asi vela mamiciek tiez zvazuje situaciu v krajine. Ale ked sa niekto rozhodne letiet rada sa podelim o skusenost.