Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

liviah
25. aug 2012

@kwetinka1 Ahoj, chcem sa opýtat, ako ste boli spokojní v Zuegme? My tam ideme 1.9. 🙂

billam
25. aug 2012

@harmi pekný hotel, ale zial je mozne len jedna pristelka ☹...a my mame dve deti.

katarina.banska
25. aug 2012

@harmi presne tento hotel sa paci aj mne. no my vieme ist az po 19tom. no bojim sa toho, ze ak dostaneme izbu niekde na konci toho komplexu, bude to riadny slapak k vode k moru. no zas sa mi paci, ze je tam toho vela. len neviem ako to vyzera za komplexom.... 🙂

l81
25. aug 2012

@harmi My tam chceme ist, napisala som ti IP 😉

harmi
25. aug 2012

@billam treba ist cez rakusku cestovku gulet, oni maju rodinne izby aj pristelky aj vsetko. my budeme mat rodinnu izbu. 3dospele osoby a 1 dieta. je kusok drahsi ale paradny vraj

harmi
25. aug 2012

I81 som ti odpisala 🙂

@katarina.banska ono je to velky komplex a vraj za tyzden to vsetko nevyskusas co tam vsetko maju, myslim ze trosku dalej od mora nevadi lebo je tam aj ten aquapark, tak sa asi neda aby boli vsetci pri mori. a vraj aquapark je kusok pri recepcii cez nejaky tunel ci co.

ksts
25. aug 2012

@harmi
@harmi Muzu se zeptat cez jakou cestovku je to za tak dobrou cenu,poprosila bych vzkaz.Protoze Firo ho ma hodne-hodne drahy,ale krasny. 🙂 dekuji

harmi
25. aug 2012

@ksts ten hotel je trochu drahsi ale my ideme cez gulet, tam bola nejaka specialna akcia

ksts
25. aug 2012

@brandy123
@brandy123 Muzu se zeptat ktory hotel v Turecku patril medzi nejhezci z vasich dovolenych,nikdy jsme tam nebyli,mame procestovany Egypt,a mame trochu strach aby jsme nebyli sklamany z Turecka,slysela jsem jenom ze lepsi je side,belek,mame 3lete dite,tak neco lepsiho chceme,dekuji za doporuceni a rady. 🙂

vero1234
25. aug 2012

@zrzulka delfinarium je v alanyi aj beleku, neviem, ci aj v side....my sme boli tento rok v Beleku a kupili sme aj plavanie s delfinmi synovi...lenze ked uz stal v rade, tak ho instruktorka vyradila, zevraj je velmi nizky a delfin by ho mohol zabit (ma cca 110 cm a 5 rokov), takze som musela ist zanho...a teda musim povedat, ze to nebolo nic moc....raz kolecko s delfinom (drzis sa vrchnej plutvy), potom Ti urbia fotky (za ktore musis extra platit) a potom este jedno kolecko. Nakoniec vyjdu delfiny na breh a mozes ich hladkat a bozkavat...cele to trva necelu polhodiny, pricom je tam cca 15 ludi). pre dieta je to zazitok urcite, ale uz by som sa na to nedala nahovorit. v cestovke mi potom vraveli, ze ked plavanie s delfinmi, tak radsej na malarce, tam to neberu tak komercne ako v Tur.
V beleku je hned vedla tohto delfinaria aj zabavny park, vyzeral celkom fajn, ale my sme neboli...v side neviem...

abbey1
25. aug 2012

@zrzulka Delfinárium je tam biedne, v porovnaní napr so Španielskom. Už by som tam neišla. Cesta trvá dlhšie, ako samotné vystúpenie.

zrzulka
25. aug 2012

@vero1234
@abbey1 Dakujem nuz aj nasi (ideme s nimi) zhodnotili ze je to "blbost" ale to oni na vsetko 😅 Tu show si zrejme pozrieme lebo aspon deti uvidia "zive delfiny" kto vie kedy sa nam opat podari ist k moru. Ale plavanie ze 100 ečiek na osobu hmmm to uz je dost penazi...tak este raz dakujem za nazor 😉

ksts
26. aug 2012

@liviah Dobry den mam prosbicku kdyz se vratite z dovolenky napisali by jste mi neco vice o tomhle hotelu,jaky bylo jidlo,plaz a sluzby a hlavne mne zajima animacni klub pro deticky-v cestine,slovenctine,ci tam bude,treba par fotecek,hotel,plaz,bazeny.Muj mailik-S.karina@email.cz.Dekuji vam predem. 🙂

harmi
26. aug 2012

@zrzulka ak ste este neboli v delfinariu tak by som urcite isla, hlavne kvoli detom. my sme boli v egypte v delfinariu a bolo to krasne. podla videa vidim ze napr. na malorke je to omnoho uzasnejsie ale tak idete do turecka tak mrknite to 🙂

@ksts podla mna v septembri uz nebudu take animacie ako cez prazdniny tak sa to asi nebude dat liviah porovnat. vacsinou co som citala tak napr. ceski a slovenski animatori byvaju len v hlavnej sezone. tak som aj ja zvedava co napise. a co bude aj v nasom hoteli. 😉

ksts
26. aug 2012

@harmi No taky si myslím,ja už koukám na príšti rok kedže manžel chce zase nekam jinam tak spis skusime Turecko akurát vybrat to spravne misto,aby jsme nebyli po luxusnom Egypte hodne sklamany-koukala jsem i na dobry recenze do hotelu v Turecku-Kamelya Holiday Village,ten bych mohol byt na vysoký úrovni,budu rada kdyz se vratite a napisete jak je to turecko na jaky urovni v porovnani s Egyptem,kedze uz mate Egypt hodne precestovany-ci to je podobne,nebo vubec ne,jsem strasne zvedava.Dekuji zatim 🙂

harmi
26. aug 2012

@ksts urcite sem napisem 🙂 a myslim ze nasa adminka danu je teraz v kamelyi. 😉 alebo bola minuly rok, uz som popletena z tych hotelov

ksts
26. aug 2012

No budu rada za každý názor a radu,zatím i cenove jsem si dala tenhle hotel do záložek a budu ho sledovat ci by se i nevyplatilo uz na první moment si to koupit uvidim jaky budu cenový rozdíly.Mužu se zeptat na kolika vas tedka to turecko vyslo dospely a dite a na kolika dni.My byli tedka v Egypte jenom na 8dni ale priste uz jedine na 11-12dni to chce urcite,ale Egypt nás okouzlil,zvolili jsme dobre,kdyz clovek pak slyší lidi jak se vracej z dovolenych a nemluvia moc hezky treba o Tunisku nic moc,tak my jsme byli opravdu v ráji. 🙂

ksts
26. aug 2012

@harmi http://www.facebook.com/media/set/?set=a.478020... mam fotečky na Fb vlozeni z Egypta,muzete se podivat,kedze jste nam hodne pri vybere poradili,moje meno KARINA STEFANIKOVA,pridam si vas rada do pratel,byli jsme i na delfinky se podivat kedze mala mnela v hotelu-croco club a tam vylet nabizeli a moc se nam libilo ale samozrejme manzel byl uz i ve Spanelsku a rikal ze se to neda zrovnavat,ale mala byla nadsena.No jeste vyrazime do Egypta do Makadi Bay jednou,pristy rok to Turecko a pak znovu Egypt. 🙂

ksts
26. aug 2012

@tiinka A mužu se zepat jaky byl hotel a okoli-kamelya holiday village a sluzby se muzou vyuzivat ve vsech 3hoteloch-myslim bazeny teba jidlo,nebo ne jenom v hotelu kde budeme ubytovani,dekuji za rady,chceli by jsme tam pristy leto 🙂

kwetinka1
26. aug 2012

@liviah bolo tam super. najlepsie zatial z turecka a hlavne belek. vsade dost lehatok, ziadne obsadzovacky. strava bohata...pytaj sa co chces. i ked ja turecko porovnavam s greckom a to je neporovnatelne, ale aj cena je 1 az 2 krat tak draha. inak boli sme mrknut aj hotel ayscha (bol lacnejsi o nieco ako zeugma), ale zeugma bol krajsi a hlavne plaz.

silviatt
26. aug 2012

@vero1234 ahoj. Priamo v beleku je delfinarium alebo musím do antalye? Ďakujem

liviah
26. aug 2012

@ksts Samozrejme, urcite napísem 🙂

liviah
26. aug 2012

@kwetinka1 Jeeej, dakujem za odpoved 🙂 aku ste mali izbu? A co sa týka mora a pláže, je tam pozvolný vsup? Máme 1,7 mesacneho synceka, tak hlavne aby bolo jemu dobre 🙂 da sa prejist peso do Beleku? Oplatý sa tam nieco kúpit?

kwetinka1
26. aug 2012

Izbu sme mali super, krasna velka, vzdy cisto a upratane 🙂 ale dali sme do pasov 5e. Plaz bola pozvolna, na zaciatku trosku male kamienky, more nie az tak ciste ako som zvyknuta ja z grecka, ale to je skoro cele Turecko. V zasade hodnotim ako vhodnu pre deti. Aj my sme mali 1,5 rocnu. Malej sa velmi pacilo v bazne, bola tam tepla voda, tak z mora sme sli vzdy do bazena. Do Beleku sme peso nesli, vzali sme si taxik, lebo s malou som to neriskla. Je tam pekne, ale nic sme nekupili. Belek je na nakupy velmi drahy v porovnani s inymi letovaskami a aj v porovnani so SR sa tam neoplati nakupovat. Co sme boli, tak jeden si tam kupil slapky, samozrejme napodobnenina a do troch dni sa rozpadli 🙂 Ked chcete ist do Beleku kvoli nakupom, tak to bude strata casu.

liviah
26. aug 2012

@kwetinka1 Ja by som chcela vybavit rodinnu izbu 🙂 mozno ked dám do pasu aspon 50 € tak hádam 🙂 no uvidime, pretoze nás malinky je naucený spavat sám v izbe 🙂 ani mne sa more v Turecku moc nepozdáva, ale uz to musim nejako prekusnut 🙂))))) A strava bola teda výborná? Ja mám rada vecerné prechádzky, tak preto som sa pýtala na tu cestu do beleku. My berieme a kocík, takže uvidíme .

liviah
26. aug 2012

@kwetinka1 A este sa chcem opýtat, ci sa moze zobrat nejake ovocie na izbu- ked budem chciet zobrat pre maleho 🙂 nebol s tým problém? Na izbe ste mali aj zupaný ? A aka bola detská postielka?

liviah
26. aug 2012

@kwetinka1 a cez obed sa dalo jest aj na plážy? Prepacte, ze tolko otravujem, ale to sme my baby zvedavé 🙂)))))

kwetinka1
26. aug 2012

@liviah rodinna izba? mozno aj zbytocne, fakt tie izby su velmi velke, budete tam mat manzelsku postel a este jednu single postel a plus postielku, ktora bola (uz si nepametam, ci cestovna alebo drevenna, vela cestujeme, tak fakt neviem) ale bola cista aj s paplonom a vankusom.
vecerne prechadzky popri plazi nehrozia, nie je tam ziadna promenada.
strava - velmi vela, ja si skor potrpim na dobru kuchynu a nech je toho menej. stravu som zatial najkvalitnejsiu zazila v chorvatsku. lebo tieto rezorty v turecku, grecku, egypt....mam pocit, ze robia masovo a mne to moc nechutilo, ale chorvati mali fakt dobru. inak tam toho bolo veeeelmi vela, bat sa nemusis. budete mat aj v ponuke 5 restauracii a kazdu mozete raz navstivit. napriklad, ja som si dala taliansku kuchynu, ale malo to daleko od toho 🙂 no je to prijemne lebo ta obsluzia a nemusis lietat a vyberat co si das. my sme chodili skoro kazdy vecer do takejto restauracie, ale zas aj ta hlavna bola vzdy tematicka. jeden vecer turecka kuchyna, dalsi rybacia, mexicka a neviem aka este.... cokolvek si si mohla zobrat na izbu. dokonca rozne male bufetiky a kaviarne si mala na viacerych miestach. najest sa dalo aj pri bazenoch aj na plazi, stacilo zazvonit, ale to sme nevyuzivali. palacinky a kadejake vysmazena blbosti, co mne nechutilo robili pri chodniku ako sa slo na plaz....
s cim som mala problem bolo doplnanie baru na izbe, musela som sa ist stazovat na recepciu, lebo to flakali a riadne, ale zas na druhej strane v lobby bare ti vzdy dali mineralku alebo co si chcela a mohla si si to vziat na izbu.
zupany aj papuce si mala na izbe. to je uz bezne pri 5*
neotravujes 🙂
inak toto bol najlepsi rezort co som zatial bola v turecku

liviah
26. aug 2012

@kwetinka1 Moc moc dakujem za taku dlhu odpoved a manzel sa ma tu este pýta, ci si tam bude mat kde zabehat 🙂 nema na mysli beziaci pás 🙂 mne sa moc do Turecka nechcelo, ale Chorvácko ma uz vobec neláka a s málým sa nám to zdalo najlepsie riesenie- hlavne dlzka letu a samozrejme aj kultura

kwetinka1
26. aug 2012

@liviah myslim si, ze si bude mat kde zabehat, ale na plazi iba ak po piesku, lebo tam nie je promenada 🙂 ale von z hotela sa tusim dalo.
ani mna nelaka chorvatsko 🙂 jedine, co tam bolo dobre, bola strava, ale nic ine. more otrasne, kamene alebo vybetonovany ponton. dakujem neprosim
nebudete lutovat. sluzby ake ponukaju a cena je fakt velmi dobra volba. hotel nie je daleko od letiska, nasa mala v pohode vydrzala a aj let sa da zvladnut. my sme mali dobre casy tam sme sli o 10 hod doobeda a odtial o 8 rano. uplne super.