Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lucikan
24. máj 2011

@gretkab dakujem 🙂 . Co je to prosim ta ten kulicek? Nejak ma nenapada co by to mohlo byt.

gretkab
24. máj 2011

@lucikan Kulisek je rehydratacny roztok (taky v prasku) - ked dieta grcka, tak je super (aj ked hnusny chutovo).

kiwinka
25. máj 2011

@gretkab to kupim v lekarni normalne pod nazvom "kulisek" ? 🙂))

takyja
25. máj 2011

@kiwinka Ano. Je Kulíšek a Kulíšek forte podle věku dítěte tuším, poradí ti v lékárně.

erinka123
25. máj 2011

@gretkab Prajem ti krasnu dovolenku a ked sa vratiš daj info ako bolo 😉

gretkab
25. máj 2011

@kiwinka Ano, vola sa to kulíšek, kupis normalne v lekarni. Je to balene v krabičke a je tam tusim 10 sacikov velkosti cca caju.

kvietok23
26. máj 2011

ahojte, rozmyslame tiez nad Tureckom, ale zaujima ma, ako je to s pasom u 2r. dietata? staci, ked je zapisany u nas?

slaviq81
26. máj 2011

@kvietok23 ano staci ak je zapisany v tvojom alebo manzelovom pase. Ale viza treba kupit aj prenho 😉

kvietok23
26. máj 2011

ok, vyza su v pohode, len som nevedela, od kedy treba mat vlastny pas a nechce sa mi ho tu v BA vybavovat 🙂 diky

gretkab
26. máj 2011

@kvietok23 Vlastny pas musi mat dieta od 5 rokov.

murynka
26. máj 2011

pas musí mít dítě už od příštího roku letos stačí zapsané u rodičů 😉 ale příští rok i roční dítě musí mít svpj vlastní pas...

my letíme 31.5 no těším se ale i trochu bojím

ivett1
27. máj 2011

@murynka ahoj, ale toto sa týka myslím len vydávania cestovných pasov v ČR?... na Slovensku takéto zmeny v pláne zatiaľ nie sú, alebo?...

ivett1
27. máj 2011

@kvietok23 určite treba mať pas pre dieťa od 5 rokov (minulý týždeň sme ho vybavovali)...do 5 rokov stačí, ak bude zapísané v pase rodičov (môže byť u oboch...)...a prekvapili ma, že nepotrebujete ani kolky, stačí mať pripravenú sumu podľa cenníka 🙂

elly111
30. máj 2011

Ahojte, prosím vás v Beleku hotel Bel Conti je piesočnatá pláž?

rybenka79
30. máj 2011

@elly111 v beleku sme boli v 4 hoteloch, a ani jeden nemal piesok... drobny ale velmi drobny strk... bez problemov 🙂 belek je prenadherny, pre nas najkrajsie letovisko z turecka

andy22
30. máj 2011

@elly111 ahoj, my sme boli v Beleku (hotel Susesi deluxe resort & spa), teraz sa chystame tiez do Beleku, do hotela Gloria Verde. Plaze su tam pieskove, vchod do mora jemny strk. Belek je naozaj krasna, zelena oaza 😉

elly111
31. máj 2011

@rybenka79, @andy22, ďakujem za odpovede takže jemný štrk a nádhera 😵

ssv
31. máj 2011

zdravim, chcem sa spytat ci niekto bol Kamelya world complex hotel Side, - Turecko mam trosku obavi so stravou kedzde mam dvojrocne dieta este pije mliecko.
dakujem

gretkab
31. máj 2011

@ssv My sme boli vlani aj predvlani a tento rok tam ideme znova. Cize Ela mala prvy krat rok, vlani 2 roky a teraz bude mat 3. Nebol problem vobec s nicim. Prvy krat som brala so sebou sunar a ohrievacku. Chladnicku doplnaju kazdy den, takze do bezbublinkovej vody som zarobila sunar a len ohriala. Ohrievacka mlieka bola inak aj v restauracii, ale nikdy som ju nepouzila, takze s tym skusenost nemam. Vlani v pohode prezila 10 dni bez mlieka (pije doma jogurtove), tam evidovala, ze take nie je, takze jedla ine veci a prve, co sme prisli domov, si vypytala mlieko 😉.

discreet
1. jún 2011

Ahojte, mám dotaz, řešíte sluneční brýlky pro děti?? Nám bude 10měs., jedeme přelom červenec srpen. Na obličeji nesnese vůbec nic a dr. říkala, že děti do 3let brýle nepotřebují, že se jim ještě vyvíjí oko. Tak jsem z toho jelen... 😲

sasikas
1. jún 2011

ahojte kocky..boli ste niketora v hoteli Alba Queen?..Side, Colakli?..ako ste boli spokojne?...

lenkasan
1. jún 2011

@sasikas My sme boli minulý rok.
Mne sa tam nepáčilo.Na to,že je to nový hotel,tak veľa vecí bolo dosť zničených.NA pláž to bolo ďaleko a pri bazéne nemáš šancu chytiť miesto.Je tam napríklad 500 ľudí a lehátok je 150.TAkže už o siedmej ráno tam ľudia ležali pri bazéne ,aby si chytili miesto.

lenkasan
1. jún 2011

@sasikas Ale jedlo bolo super.
Ale my sme boli s malou a dopoludnia mi bolo lepšie stráviť pri bazéne,ale nebolo kde.RAz ráno som si dala normálne budík a išla som dať osušky,že chytím miesto a keď sme prišli,tak sme mali osušky odhodené vedľa a miesto bolo obsadené.
O asi kilometer ďalej je Kamelya world.Ten odporúčam všetkými 20-timi..:O)))
Ak chceš niečo vedieť napíš..rada odpoviem.

lenkasan
1. jún 2011

@discreet Moja malá nosila v tom veku okuliare Baby banz.Určite treba ochrániť aj vyvíjajúce oko.Veď práve,že to UV žiarenie je tak silné.A teraz má 5 rokov a má 3 okuliarov.Jedny lacnejšie do školky ,ale majú 400 filter a jedny drahé zo všetkým čo majú okuliare mať.TAkže určite by som nejaké kúpila.

lenkasan
1. jún 2011

@ssv Kamelyu len odporúčam.Strava výborná a voda presne ako písala gretkab.

jaaty
3. jún 2011

lenkasan, prosím o info, čo sa týka prepravy z letiska - koľko asi trvá, a či niej eproblém napr. s lehátkami.
prípadne, na čo si dať pozor a čo určite využiť.
Boli ste na nejakom výlete? Rozmýšľam nad delfináriom. Opaltí sa tam ísť?

nika07
3. jún 2011

@sasikas čauko,
práve teraz je v tomto hoteli moja kamoška a je nadšená 😵 😵

lenkasan
3. jún 2011

@jaaty Ahoj..Ak sa pýtaš na Kamelyu tak doprava z letiska bola asi 45 minút max. 1 hodina.Ale prešlo to rýchlo.Nás vysádzali hneď ako prvých.
A s lehátkami v Kamelyii problém nebol vôbec.Je tam asi 4-5 obrovských bazénov a vždy bolo niekde voľné.Mohla si si vybrať,či ideš tam,alebo "hentam".Je tam strašne veľa miesta,tak sa ľudia rozložili.Je to tam super.Neboli sme na výlete ,lebo malá mala len 3 roky,ale jedny známi boli s 5-ročnou v delfináriu a pochvaľovali si.Aj plávali s delfínmi,ale bolo dosť drahé.Ale vraj to stálo za ten zážitok.Boli sme už na mnohých miestach,ale Kamelya bola úžasná rodinná dovolenka.Určite tam chceme ísť znova.Len tento rok bude mať náš drobček,len 3-4 mesiace,tak ešte nechceme letieť. 🙂

lenkasan
3. jún 2011

@jaaty A ešte čo využiť a načo si dávať pozor?
Tak my sme nestihli využiť všetko,lebo Kamelya ponúka strašne veľa vecí.Až na 5 deň sme zistili,že poobede,tak pečú domáce ženy také "palacinky". S rôznymi príchuťami.Asi na 5 deň sme zistili,že je tam úžasná detská kuchynka, s cereáliami, a všetkým možným pre deti.Je to tam tak veľké,že sme najprv sedávali na druhej strane a potom sme našli toto.
Množstvo koláčov,zmrzliny,šalátov ,mäsa.Tým,že je to ULTRA all INCLUSIVE je všade všetko.Snack bar cez obed bol super, grilované špeciality, hranolky, kukurica.
Pri mori bolo tiež veľa miesta, bar na pláži.Nemám žiadne negatívum.Boli sme naozaj veľmi spokojný.Minulý rok sme boli v ALBA QUEEN a tam sa mi nepáčilo.

jaaty
3. jún 2011

lenkasan - a v akom čase ste tam boli. My totiž ideme v auguste (hneď prvý augustový týždeň).
Tešíme sa na tie tobogány, pretože naša Hanka je vodný živel.
Minulý rok sme boli v septembri na Kréte a nevedeli sme ju dostať z vody. Strašne sa teším 😀