Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

jaaty
15. júl 2011

Gretkab, my sa chystáme do Kamley World začaitkom augusta a veľmi sa tešíme. Mali by sme byť ubytovaní v tom hoteli (ten biely- názov ma nenapadne). Dáš mi nejaký tip napr. na výlet, prípadne niečo špeciálne.
Dcérka má 4 roky, miluje vodu, tobogána a už mesiac sa na dovolenku balí 😀

maximilian
15. júl 2011

Ahojte my sme sa vrátili včera z Turecka hotel EVREN BEACH v Side, bolo super, všetko ok-strava, hotel, služby aj personál. 🙂

adriana84
15. júl 2011

ahojte babenky,tak my sme sa vratili z dovolenky pred tyzdnom.boli sme v beleku,hotel Crystal Paraiso Verde...mozem len a len odporucat...vlastne najlepsou referenciu je fakt,ze sme presne v tom istom rezorte boli aj min.rok.vrelo odporucam.isli sme cez nemecku cestovku,mali sme rodinny apartman,pozostavajuci z dvoch izieb,vsetko dokopy nas stalo 3700 eur..tak vela stastia pri vyberani 🙂)

talinka
15. júl 2011

@adriana84 3700 eur?? to nie je nejak vela ? 😅 za tie peniaze sa uz da zmaknut aj ovela lepsia dovolenka a nie v Turecku 😉 teda ak ste boli v takej zostave, ze 2+1 dieta...my sme boli za 1700 aj so zlavou ...8dni , 2 dospely a jedno dieta a akoze vymakane ... 😀

adriana84
16. júl 2011

@talinka boli sme na 14 dni,je to cez nemecku agenturu a podla mna su o dost drahsi ako slov.cestovky.min.rok nas vysla presne tak isto.nasi do toho hotela neponukaju zajazdy

kiwinka
16. júl 2011

aj ja si myslim, ze je to dost /3700e/,,, Turecko luxusne sa da aj za menej eur zmaknut 🙂
to uz radsej navstivit inu nekomercnu krajinu za tie prachy.
ale verim ze to bola super dovolenka...!ale aj tak, prehnane drahé...
v Turecku su velmi kvalitne aj luxusne resorty vybudovane,,,

marta2610
16. júl 2011

My ideme do alba royal dvaja dospelí koncom augusta,nebol tam niekto??Dík.

zuziq
16. júl 2011

my sme boli cez rakusku cestovku v 5hv hoteli na 11 dni, uplna parada a vseho vsudy pre 2 osoby plus dieta do 2 rokov 1500 eur.. tych 3700 eur to ste asi boli 4 dospele osoby ci? 😕

kiwinka
16. júl 2011

a tiez si myslim, ze rakuske-nemecke 🙂 cestovky su naopak lacnejsie ako nase slovenske.staci pozriet ponuku, kto prve prevracia oči teraz 🙂 !

zuziq
16. júl 2011

ja si myslim ze 3700 eur bolo za 4 osoby, to by tak akurat vychadzalo.. 😉

zdenka_pp
16. júl 2011

Baby, dá sa v Turecku (ideme do Side, Nashira Resort) zohnať kojenecká voda? Alebo ste tam dávali piť detičkám tu balenú vodu, čo sa normálne dostáva v hoteli?

laky396
16. júl 2011

@talinka Ahooj ano je to v alany a ako tamm bolo co vravela

gretkab
16. júl 2011

@jaaty Ak dcerka miluje vodu a tobogany, uz ziadny vylet nepotrebujete 😉. Fulya je krasny hotel, len sa pripravne na miniaturne izbicky, ale pekne 🙂.

Nas stala dovolenka na 14 dni cez nemecku cestovku 3500 €. Kupovana v decembri so vsetkymi zlavami. 2 dospeli + 2 deti (lacnejsie sa da kupit tento konkretny hotel len cez nejake ultra last minuty). Cca podobne to vychadzalo cez Kartago, len kartago nemalo vobec v ponuke izbu pre 4 ludi. Daju sa najst aj o polovicu lacnejsie, otazka, ci uplne porovnatelne. Ja vsetky, co som si povedala, ze toto by mohlo byt podla popisu porovnatelne/lepsie - boli este drahsie od tejto nasej.

jaaty
17. júl 2011

gretkab, na veľkosti izby mi príliš nezáleží, keďže v podstate tam človek len prespí. Hlavne aby boli čisté, s utekámi a aspoň nejakým balkónom. Má zmysel dať do pasu nejaký"bakšiš" aby bla izba lepšia prípadne rýchlejšie pridelená? Ešte neviem kedy letíme.
Tešíme sa na bazény, tobogány a more. Dúfam, že nie je príliš veľký problém s lehátkami. Z jedla, verím tomu, si niečo vyberieme. Ideme len na týždeň, tak na vymýšľanie ani veľa času nebude.

My ideme 2 dospelí a 1 dieťa cez Kartago 1900 eur. Dovolenku som kupovala 1.6.

ribizek
17. júl 2011

@eyael - neviem, či je to pre teba ešte aktuálne, ale ja Belek celkom odporúčam.🙂 Piesková pláž, v rámci hotela bolo kopec atrakcií pre deti.
My sme išli začiatkom júna,, s 2 deťmi, vyšlo nás to dobre aj cenovo. my sme takí bledší 🙂, takže počasie nám maximálne vyhovovalo - také európske a voda už bola teplá aj v mori. Boli sme v hoteli Belconti resort. Ja som tiež volila niečo, aby bol krátky transfer z letiska. Lara bola už vtedy obsadená, tak nám odporučili toto a neľutujem. Ubytovanie, strava, služby, atrakcie, všetko hodnotím veľmi dobre. 🙂
Iba jedno negatívum, na nakupovanie veľmi Belek vraj nie je, dosť je drahý oproti napr. Alanyi. Ale to mi akosi vôbec nevadilo, nakupovanie bolo posledné, čo ma napadlo. 😀 My sme si užívali,okrem 2 výletov, všetko v rámci areálu. Chlapci boli spokojní a zdraví a to bol základ. 🙂

eyael
17. júl 2011

@ribizek - určitě, díky, je to ještě aktuální, chceme jet až na přelomu srpna a září....

marta2610
17. júl 2011

Chvália aj Alba Resort,alebo AlbaQueean-Side Colakli.

aladax
18. júl 2011

@maximilian
Ahoj, my ideme do EVREN BEACH 28.7.2011. Minulý rok sme boli v BLUE SEA RESORT & SPA a bolo dobre, aj keď nejaké veci mi tam osobne vadili - ale to je možno len moja ješitnosť. Tento rok som zase ako obvykle dlho vyberala a nokoniec sme sa rozhodli pre tento hotel. Som sa potešila, že ste sa mali fajn a všetko bolo OK. Hneď mám lepší pocit z cesty. Ešte by som sa chcela spýtať cez akú cestovku ste išli. My ideme cez HYDROTOUR-prvý krát. Mám pár otázok ak by si mala čas a neotravovalo by Ťa to /dúfam že Ti môžem tykať/. Ďakujem.

maximilian
18. júl 2011

@aladax ahoj boli sme cez hydrotour, no až na to , že nám ukrátili dovolenku o jeden den to bolo všetko ok. idem písať reklamáciu. mali sme sa vracať totiž 14.7 večer o 22.30 malo letieť lietadlo a miesto toho sme už išli ráno z hotela o 10.00 a leteli o 13.00. Kľudne sa pýtaj čo ťa napadne.

kiwinka
18. júl 2011

@maximilian a leteli ste travel servicom?

maximilian
18. júl 2011

@kiwinka no tam ano a spat sme leteli s turkami Sky aerlanes

kiwinka
18. júl 2011

@maximilian bol problem s lietadlom pre vas / travel service/,vecer by nebolo lietadlo ziadne, ktore by po vas doslo, preto sa vam zmenil cas odletu a dokonca aj letecka spolocnost... ja by osm bola rada, ze vas vobec doviezli domov na slovensko.
podla mna je zbitocne pisat staznost,,,nik Vam nic neda....
ked vobec pisat reklamačku, tak skor potom na letecku spolocnost travelservice.... ale aj to je asi márne.

maximilian
18. júl 2011

@kiwinka a prečo potom odlietalo lietalo po našom prílete tam , ved nás mohlo potom to doviesť domov, tak ako malo

kiwinka
18. júl 2011

@maximilian das vela na svoju namahu pisania reklamačky+dokladovanie veci, ktore budu ziadat, este mozno aj na postovu znamku financie,,, na koniec buduu mat 30dni na vyjadrenie sa... a skonci to tak, ze akoze vam uznaju pravdu,,ale nedostanete NIC.

maximilian
18. júl 2011

@kiwinka no uvidíme

kiwinka
18. júl 2011

@maximilian pretoze ked vy ste tam doleteli na dovolenku tak bolo vsetko OK,,nemali ste meškanie, lietadlo bolo "pojazdne", doleteli ste na cas.. ALE vas termin odjazdu zas bola ina situacia. to su dve odlisne veci.
ja sa snazim len tomu prist na kĺb ako sa hovori,,, nechcem nejako znevazovat tvoje rozhodnutie ohladom reklamacie..neber to v zlom.

dena
18. júl 2011

my ideme cez rakusku cestovku, Alanya a hotel Royal Garden...mate niektora skusenosti? 🙂

maximilian
18. júl 2011

@kiwinka smerom tam sme meškali 3 hodiny

kiwinka
18. júl 2011

@maximilian aaaha,,, no o to horsie..
travel service si toho nabral moc na hlavu na leto to je cele,,, ma meškania, pokazene lietadla...ved staci si kuknut spravy v telke... je to des a hruza...
ale rozhodne to neni vina hydra,,,ale prepravnej spolocnosti travel service....
a este dodavam, niesom z hydrotour ani zo ziadnej z menovaných spolocnosti... 🙂

maximilian
18. júl 2011

@kiwinka ale hydro má s nimi zmluvu, nech si to rieši. A to nehovorím, že ked sme prišli do Turecka mali sme byť na mieste vlastne 7.7. večer okolo 23.00. a nakoniec sme boli na hoteli 8.7. o 4.00 ráno lebo sa cestou z letiska pokazil autobus a na druhý sme čakali vyše hodiny