Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lara75
16. jún 2013

@zebricka23 potrebujem vedieť Hydrotour, nikde som to nenašla a pokyny dostaneme až týždeň pred odletom.

jarmillka
16. jún 2013

@haslerka27 hmm...už asi nie.. ono nebolo tam zle, fakt nie..len ta atmosfera sa tou ruštinou všade úplne vytratila...a plaže..asi ako kde..ta naša síce bola čista...ale kamene a velke vlny nič pre deti...ovela krajšie boli napríklad v taliansku..

jarmillka
16. jún 2013

@rybecka no...ja som sa tiež tešila že aspon niečo nakupime..a fakt tam boli hrozne ceny.. ☹

sara85
16. jún 2013

@jessica2225 nevieš mi poradit kde si to našla,ja ako pozeram tak ceny otras 🙂

lauraa
17. jún 2013

@lara75 nie, my letime do Side , a letove casy uz mame .... dokonca sme si mohli vybrat za dvoch letou tam(uz pri zakupeni zajazdu , teda v januar) ale zial len jeden naspät....tam letime o 6.30 a a naspät zial o 9.30....letime cez ruefu....

jessica2225
17. jún 2013

@sara85 ahoj dala som do google vyhladávača last minute Turecko a hned prvé alebo druhé odklikla a tam boli fakt super ceny ale s odletom hned na druhý alebo tretí den, tak preto také lacné, že hned zarezervovat, pobalit a odletiet, my tak vždy chodíme aj na Malorke sme tak boli, aj Tenerife fakt za babku a ešte aj all exclusive, treba stále pozerat oni to aj každú hodinu aktualizujú, dúfam že som poradila

jujka7
17. jún 2013

@nivi dik za info aj tak,chapem len som skusila či nepoznas,recenzie su v pohode len jedna bola taka kriticka.

nivi
17. jún 2013

ono s tymi plazami v Turecku, zalezi v ktorej casti ste aj aj tam mozu byt rozne plaze 🙂

@lara75 priblizne odlety si mozes kuknut aj na stranke letiska, neviem odkial letite ak z BA pozeraj tu
http://www.bts.aero/cestujuci/informacie-o-leto... ono sa ten letovy plan asi moc nemeni pocas mesiaca

hpaja
17. jún 2013

Ahoj, ve středu máme letět do Turecka, ale synovi dnes k ránu bolelo ucho, takže pohotovost a má ho píchnuté... to se s dovolenou můžeme asi rovnou rozloučit, že ☹

haslerka27
17. jún 2013

@hpaja vratia vam nieco z ceny alebo vam prebookuju let ci ako?to je teda neprijemna situacia.neviem usko sme este nemali chore,mozno do stredy polavi a budete moct vycestovat

haslerka27
17. jún 2013

@jarmillka ja mam zas negativne skusenosti s talianskom.raz som tam bola a nikdy viac

sara85
17. jún 2013

@jessica2225 dakujem krásne ,chcela by som až na september,budem pozerat 🙂

majush
17. jún 2013

baby, ešte taký detail, platia vstupné víza aj deti do 2 rokov?

haslerka27
17. jún 2013

@majush nasa ma 2,5 a tusim plati tiez ako ja a manzel.

nivi
17. jún 2013

@majush jasne vsetci

strihalka
17. jún 2013

@majush amo plati aj deti takto male, nasa ma 13m a platila, ale treba ja jako ceska jsme neplatila😀

strihalka
17. jún 2013

Holky jsme doma, prileteli jsme dneska rano o jedne....
Ale postupne, lebo jsem tu vela naslibovala ze popisem co muze, taak dokud to mam v zive pameti

Cesta tam bola super, naozak na nasem(bratislava) letisti se u kontorl staci napit tekutiny a oni vam to enchaji...aj vetsi mnozstvi, my meli 500ml jupika a asi dalsi 3 krabicky po 250ml napoje a mleko... a teda v pohode....let super, mala bola celou dobu hore, koukali jsme na ipade pohadky,...kocik jsme odevzdavali az tesne u letadla, ale dostali jsme ho az pri batozine, na take hromadke u infa....urcite uvidite, bude tam hodne kociku...kocik sme nakonec nebalili do niceho, a utrpel jeden maly skrabancek, ktera fakt nevim ci se stal tam, alebo inde, kedze jsme sio ho vsimla az v pulke dovolenky

HOTEL GRAND PRESTIGE :
Na hotel jsme dorazili cca kolem jedne hodiny rano, boli jsme okamzite ubytovany, dopasu jsme dali dvacku pro lepsi pokoj, ale tim nam pridelili iny, nez ktery meli mit pripraveny...no takto meli jsme zaplaceny vyhled na more a tim ze sme chteli vetsi terasu tak nam dali vyhled do zahrady.....
Por ty, kteri uvazuji o grand prestige)) vyhled do zahrady znamena pod sebou mate iba stromy a v noci vam tam hulakaji pavi, vyhled na more vidite krasne cely den co se deje u hoteloveho bazenu, program ale konci az kolem pulnoci, takze do te doby se neoplti jit spat... )
No my se teda na nas apell druhy den den stehovali do pokoje s vyhledem na more, na 5patru....bohovy vyhleda tu nam uz zacala dovolenka...btw...20€ se nema uz nevratili..proc taky ze nase blbost
Na hotelu je konzumace alkoholu 24hodin bez 30minut, tak super, jidlo mate od rana, do nejake jedne rano druhy den, takze tez super...jidla super, mala mela oblubene spagety s bolosnkou omackou, alebo ryza, na hotelu se bezne kazdy obed vecere podavali aj dietne jidla...dusene zelenina vareny zemiak,ryza ....mnozstvo salatu testovin na studeny a teply zpusob...
Jediny co mi malinko vadilo, ze na zacatku sezony, my tam boli od 2.6. tam nebolo tolko ovoce na vyber...iba ze jablko meloun nektarinka...psotupem casu pribudli broskve, banany, jahody a take malinke blumy.....
Personal na jednotku, cim vyssi patro, tim mate lepe uklizeno , neni to nejake pravidlo, ale trochu se nam to potvrdilo u pratel tere sme spoznali a bydleli o nejake to patro nize...hotel ma 6pater....
U hotela jssou ti azeny, dva velke a jeden detsky....jedne na hornim baru,jeden na dolnicasti hotela u toboganu...., tam je aj detsky bazenik...mala v nom bola po prsa...
More super super super, pro male deti, ktere jsou zvyknute chodit do more uz sami, je to mozno trochu divoke more, ma zyzili dost velke vlny, ze si plaveme a nad nami 2m vlna...respekt....ale ja bola v teto situaci ve vode pouze s muzem, sama jsme se nedokazala do more ani dostat...
Inak tam more je take vlnite stale...nemeli jsme jediny den, ze by bolo more uplne kludne...ale nam to vyhovovala take trochu neklidne....
Na nasich lekatkach mate aj matrac a aj rucniky zdarma,plaz je u lehatek pisecna, pote je taky pas vetsich kamenu a u more jsou uz jen take male kmaienky...obcas se zle slaplo a bolelo to, inak ok
Turecky personal fakt na jednotku!!!
Mam v hlave tolik pocitu, ze jsme urcite zapomela napsat aj to jse napsat hlavne chtela, proto se kludne ptejte

nivi
17. jún 2013

@strihalka hadam aj nam slovakom sa postasti a bude zrusena vizova povinnost :D uz som na tom minula majland :P

haslerka27
17. jún 2013

@strihalka my letime zo swechatu,neviem ci to stou vodou bude take jednoduche....to si mala hore v leitadle pri sebe tolko vody?wau

strihalka
17. jún 2013

@haslerka27 hej hej😀 ale vubec jsme ji neminuli, jestli mala vypila tak 300ml 😀 tak je to vela😀

strihalka
17. jún 2013

@nivi no m ynejdriv ymslelai ze mala neplati vizum ze jet ak prtava a ze dali razitko ji do pasu misto me, az pak jsme se po nekolika domluvamch domluvili a zjistili, ze cesi jsou pslobozeni🙂 tak super, o dve tricka v kufru vice😀

hpaja
17. jún 2013

@haslerka27 už za nás hledám náhradníky, jinak bude storno a doufám, že nám snad pojišťovna nějaké peníze vrátí. Letět bohužel nemůžeme, na ORL nám to nedoporučili a dětská dr. mi řekla, že 10-14 dní letadlem určitě ne - kvůli změně tlaku, mohl by se mu poškodit sluch 😔 voda a vítr taky samozřejmě nic moc na to ouško ☹

Pokud byste někdo sháněl dovolenou, nabízím k prodeji 12 dní v hotelu Club Turtas, all incl., ubytování 2+2, odlet 19.6. dopoledne, přílet 30.6. před půlnocí.... bližší info pošlu do zpráv...

haslerka27
17. jún 2013

@strihalka a koloje povolene oficialne mat v lietadle v prirucnej batozine?

strihalka
17. jún 2013

@haslerka27 koloje je co?

haslerka27
17. jún 2013

@hpaja daj si to do statusu na mk.aj na ceskej stranke aj na slovenskej

nivi
17. jún 2013

@haslerka27 ja lietam zo swechatu a malym detom vodu nechavaju ale neviem v akom mnozstve. Musia to ale ochutnat pred personalom. inak sa neperliva voda da kupit aj v tej cakacej zone (na gate) ale neviem ci uz tvoje pije beznu balenu vodu.
akou spolocnostou letite?

haslerka27
17. jún 2013

@strihalka kolko je povolene oficialne dovolene😉pisem ako hotentot,mala povyberala pismenka na klavesnici😉

haslerka27
17. jún 2013

@nivi 5 for flug tusim....ma skoro 3 roky jasne ze pije😉

nivi
17. jún 2013

@strihalka asi kolko 🙂

haslerka27
17. jún 2013

@nivi tak mam cca 20 pismenok na klavesnici,obcas tipujem ake je de pismenko kedze mala sa realizovala😉