Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

monikapalo
17. jan 2012

@zebricka23 Limak Lara 😉 Nemam zial osobne skusenosti, iba z recenzii.

danu
17. jan 2012

@monikapalo kartago ponuka aj ubytovanie vo vilkach, precitala som kvantum recenzii, tak dufam, ze bude super

monikapalo
17. jan 2012

@danu to snad nie, pani v tejto cestovke nam povedala, ze ano je taka moznost, ale oni nevedia zarucit, ze budeme mat vilku prave pri bazeniku, moze sa stat, ze budeme byvat vo vilke s vyhladom do zahrady. Toto ma mrzi najviac, najprv to vyfotia ako super dovolenku a tak sa k tomu nevies dostat, pretoze oni to nevedia zarucit. Je mi jasne, ze keby sme sli cez nemecku cestovku, tak sa k tomu dostaneme bez problemov. Ale nevadi, uz sme si vybrali, tiez cez Kartago. Prajem krasnu a nicim nerusenu dovolenku. 🙂

luucia
17. jan 2012

Zítra jdu zaplatit dovču...pojedem do hotelu Ali bey club manavgat 😵 nemáte někdo zkušenost??

A nebyli jste v Turecku někdo koncem května?? Jaký tam bývá počasí?

danu
18. jan 2012

@monikapalo dakujem aj vam 😉 Ona mi inak vravela, ze priplatok za vilku pri bazene je 100€/osoba, tak by ma nastvali, keby nedali 😠

janulka32
18. jan 2012

Ahojte ak ste boli niektorá na dovolenke v turecku v side alebo v beleku bola by som rada nejakým typom......chystáme sa tam ...len neviem vybrat 🙂 🙂 dakujem pekne za každú radu 😉 😉 😉 Ideme s dvoma deťmi tak aby tam bolo nejaké vyžitie pre nich 😅

tesoro
18. jan 2012

Prosim o radu. Ideme prvy krat do Turecka vo februari. Potrebujem dobry tip na hotel s vnutornymi bezenmi. Mame jedno dieta 6 rokov. Nemusi byt luxus ale prijemne a cisto. Dakujem 🙂

wvwvw
18. jan 2012

Ahojte.mate niekto skusenosti s hotelom Iberotel palm garden alebo Calimera serra palace. Hlavne ma zaujima hotel a typ plaze,ci je pozvolny vstup do mora.budeme mat vtedy rok a pol,tak preto sa pytam...vdaka

zebricka23
18. jan 2012

@wwww ahoj my sme boli v tom....serra palace..ja som to pisala na minulej strane....len sa teraz premenoval..asi presiel na inu siet hotelov.....my ked sme tam boli mal syn presne 1,5 roka a boli sme max.spokjni....tomu moru moc nedal,zeby donho sam choidl...vacsinou s nami na rukach...plaz je pieskova,ale pri vstupe su kamienky....hotel a vsetko s nim spojene bolo pre na na 100%% co sa tyka sluzieb,jedla ,upratovania,ubytovania....

larmimi
18. jan 2012

@luucia aj my ideme do ali bey 🙂 🙂 🙂 4.Juna 😉 co som citala tak len dobre..

nanku
18. jan 2012

@janulka32 my sme boli v side hotel Pegasos World a nieco uzasne, na akekolvek obcerstvenie ci napoje sme neminuli ani cent, este aj na plazi krajali skoro cely den melony atd. aj pre deti nieco uzasne, vela bazenov

luucia
18. jan 2012

@larmimi tak to se tam vystřídáme..my jedeme od 25.5. do 5.6. 😉

larmimi
19. jan 2012

@luucia nie nie ideme 3teho v nedelu zle som to pozrela 😅 no veru vy uz tam budete zabehnuti 🙂 🙂 tesim sa!

vidovaz
20. jan 2012

ahojte. Máte niekto skúsenosť s hotelom Saphir v Konakli? Každý komentár poteší. Ďakujem 🙂

mirka907
20. jan 2012

@vidovaz Tiez som pozerala ten hotel, my sa chystame v Konakli do Carreta beach alebo do Club Turtas...zatial vyhraba Carreta

vidovaz
20. jan 2012

mirka907 my ideme do Saphiru od 6.6. cez rakúsky neckermann, bola tam super cena, tak sme to zobrali, len som chcela vedieť nejaké skúsenosti

mirka907
22. jan 2012

@vidovaz a kolko to cele stalo? viem ze ceny su neporovnatelne lepsie ako tie u nas.
Kebyze som v BA tiez to riesim cez odlet z Viedne. Ale u nas v KE velmi na vyber nemam, ak nechcem s malou cestovat na ine letisko ako to nase.

katka116
22. jan 2012

@luucia
@larmimi ahojte my sme minuly rok boli v ali bey. Je to obrovsky rezort krasne zazeleneny. Je tam pre decka v aquaparku mala umelo vytvorena piesocna plaz s 20-40cm vodou pre decka so smykalkami - to bola najvacsia atrakcia rezortu. Pre zeny je tam vela cvicenia. Je tam aj wellnes ale drahy. Jedla je tam kopec aj ovocka, v areali je doktor co mnohe rodiny vyuzivali.

No co sa tyka izieb, my cestujeme velmi casto a mozno pred 10 rokmi to bolo 5 hviezdiciek - teraz su to max 3. Stary nabytok a takisto zajdena kupelna. Za priplatok myslim 15eur na osobu sa da dostat izba ktora je krasne prerobena - to sa nam uz zdalo vela.. Dalsie negativum su sluzby, ked sme zavolali, ze nam nieco chyba, bud na to zabudli.. Posledne 3 dni som vybavovala late checkout pre dieta, spalo v izbe a nechcela som cakat od rana do vecera vonku - boli sme dokopy 5 rodin - nikomu to nedovolili..upratovacky vam kazdy den menia minibar lebo je zdarma, ale neupratuju dobre, v izbe na privitanie sme mali vo vaze asi mesacny vysiaci kvet ☹

Mozno vy si poviete ze vam to nevadi, ale hotely v Beleku napr Cornelia diamonds su uplne inde sluzbami.. Dokonca pri plazi maju obrovsku budovu kde su rozdelene vekove kategorie a mozete tam dieta nechat.nenormalne luxusne izby, luxus v kupelni kazdy den doplnaju veci a nemusite si brat kozmetiku. Sluzby su tam 24h - ked si vymyslite prevarenu vodu o 3h rano mate ju okamzite. Izby su obrovske, v ali bey boli pre mna prtate..

Takze ak budete travit cas len vonku asi budete spokojni. Ked chcete vediet viac, pytajte sa

larmimi
22. jan 2012

@katka116 fuuha...no my sme si priplatili pre istotu izbu superior takze jeden problem odpada 😅 a zevraj su v kupelni DOVE veci ako sampon a pod. ? netreba to brat ? ani osusky na plaz a bazen? 🙂 dakujemee

larmimi
22. jan 2012

@katka116 vies, my sme to brali v novembri s 30% zlavou a dcera bola za 1€ nebol tam velky vyber a toto sa mi zdalo super za 4 osoby aj ked jeden je infant 1825€ nie ? 😉 ja viem ze su aj lepsie hotely , aj ta cornelia vyzera super ..len ceny su rozdielne 🙂) vy sa chystate tento rok ?

luucia
22. jan 2012

@katka116 my jsme si taky připlatili za pokoj superior 😵 my jsme šli do tohoto hotelu hlavně kvůli aquaparku, který jinde není takový 😵

katka116
22. jan 2012

@larmimi superior - tak to ste dobre urobili, ta bude iste vacsia, pohodlnejsia a mozno bude aj prerobena. Ano v sprche je Dove sampon a Dove sprchovy gel. Ja som cakala aspon kazdy den, ze doplnia tampony na odlicovanie, tycinky do usi...ale nevadi, ja som mala so sebou zasoby. Co mi ale vadilo ked sme si museli pytat o doplnenie samponu alebo toaletaku - co upratovacky nenapadlo. Ale davali si v minulom roku robit dotaznik spokojnosti, tak verim, ze sa z roka na rok lepsia a beru na vedomie spatnu vazbu od zakaznikov.

Ano uteraky su v aquaparku a na plazi - daju sa vymienat a ked nemaju k dispozicii, daju vam karty. Ale s tym nebol problem

katka116
22. jan 2012

@larmimi ja by som isla opat do tej cornelie - radsej na menej dni teda na 8. Mozno ceny koncom maja nebudu take drasticke a skusim to cez rakusku TUI.
Ale baby mate pravdu s tou cenou, vzdy je otazka co sa od tej dovolenky ocakava. Mna nekomfort na izbach vzdy rozculoval - my radi spinkame a takisto s malou po obede a tak chcem komfort. S tou superior izbou ste ale dobre spravili

katka116
22. jan 2012

@luucia to je pravda, ze aquapark je fajn aj ked my rodicia sme si ho vela neuzili - len sme davali pozor na dcerku v tej pieskovej casti aquaparku. A neviem ako stare mate deti, ale my sme sa rano isli najest, potom na izbu, priprava a tak.. prisli sme von o 10h o 11.30h obedik s malou a potom sme isli na izbu - zaspala medzi 12.30-13.30h a spala do 16h, isli sme sa do aquaparku najest - u nich je hodinovy posun cize 17h, jedli sme pol hodku do 17.30h a o 19h aquapark zatvaraju. Cize sme to striedali s plazou, ze 1,5h doobeda pri plazi a potom 1,5h v aquaparku. Ak mate take deti, ze pospia v kociku - nasa by vedela ale by spala 45 min a takto na izbe v chlade spi 3 - 3,5h a my s muzom si tiez oddychneme.

larmimi
22. jan 2012

@katka116 my mame 1rocneho a 5 rocnu, tiez planujeme doobeda aquapark alebo bazen , obed, maly bude spat..len aby ho mala nebudila pojdem niekam s nou na zmrzlinu a potom poobede na plaz 😉 😉
ja som tiez neni na tie tobogany a pod . 😀 boli ste tam v juni ?
a more je pekne modre? alebo tmavsie, ideme do turecka prvy krat...

larmimi
22. jan 2012

@katka116 inac co som divala francuzke a nemecke stranky to ponukaju ako 4hviezdickovy hotel..inac tiez ideme na 8dni..viac by som nevydrzala 🙂 ta cornelia vyzera super ! len je asi drahsia..

katka116
22. jan 2012

@larmimi v turecku uplne modrucke more neviem kde je. Aj v tej cornelii bolo more skor take hnedsie a vyplavuju sa take riasy ale s tym nic neurobis...
modrucke more som naposledy videla na Kube a piesok bol uplne gycovo biely - tam bolo nadherne - ale toi uz nie je let pre dieta a hlavne nie nase...

Na tie 4 hviezdicky by som sa priklonila tiez - uz sme toho vela zazili, takze to ubytovanie malo daleko od 5 hviezdiciek

Ale ja si myslim, ze budete v superior spokojni - a 8 dni v pohode s muzickom staci 🙂

larmimi
22. jan 2012

@katka116 no to ja som zvedava co ten nas maly bude ako cestovat 2,5hod. nie tak na kubu 😀
je na izbe kanvica? myslis ze si mozem priniest cestovnu? malemu robime UM kravske mu akosi nesadlo..
nevies ci su tie superior izby dole alebo hore?

katka116
22. jan 2012

@danu ahojky pozerala som si ten papilon ayshu - to vyzera byt rovnaka cenova kategoria ako cornelia diamond v Beleku. Mozem sa spytat ci si tam uz bola a ci idete s detmi? Ak by som mohla poprosit tak aj cestovku a cez postu sa opytam aj na ine veci ak nebude vadit. vdaka

vidovaz
23. jan 2012

@mirka907 my ideme do hotela Saphir v Konakli od 6.6. s odletom viedne cez rakúsky neckermann stálo nás to 2+1 päťročné dieťa 960 € + poistenie. Teda okolo 1000 €. S odletom z BA to bolo o 300 € drahšie. Ideme na 8 dní, all inclusive. Je to 4* hotel hned na pláži s bazénmi, tobogánmi. My nejaký luxus na izbách nepotrebujeme, nakoľko tam prídeme večer len prespať. Ideme dve rodiny, tak dúfam, že sa tam detičky vybláznia v mori aj v bazéne. 🙂 🙂