Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lili777
6. mar 2012

@martina2001 My sme včera niečo našli na zľavách dňa, bolo to na osobu 520 eur aj s letis. poplatkami, AI, zdalo sa mi to hrozne málo, veď len letiskové sú 130 eur. dieťa bolo do 12 rokov 250 eur a do dvoch rokov nič, len víza 15 eur. Prišlo mi to lacné aj na jún, chceli sme to objednať a tetuš v cestovke, že to je len pre tri osoby. Normálne muža odbila, aj keď jej tvrdil, že štvrtá osoba je malé dieťa, lôžko nepotrebuje a ona nepríjmne, že to tam nevie zadať do systému. Tak nejaký dobrý podvod to bol podľa mňa. Ale divná cestovka, keď niečo iné aspoň neponúkli.

martina2001
6. mar 2012

@lili777 tak cena bola zabitá ozaj, a neviem my tu máme jednu cestovka, ona je zmluvným partnerom pre viac cestoviek a tá pani je ozaj milá, sa smejeme, lebo ona od nás dostáva recenzie na Turecko, ale my zas od nej čo nás zaujíma inde a stále nám vyhovie vo všetkom. To je ochota ľudí teraz problém u Vás, jedine ak môžem poradiť necestuj určite cez ferotour, mm má výborné skúsenosti s CZ cestovkami

maximilian
6. mar 2012

@lili777 ja som mala podobný problém, ale v Turecku sú zásadové hotely, ak máš izbu pre 3 osoby neubytujú ťa tam 4 aj ked je to jedno malé dieťa do dvoch rokov. veľa hotelo je takých, že izby majú len pre 3 osoby

mirka907
6. mar 2012

@lili777 orex travel ?

lili777
7. mar 2012

@mirka907 áno, bol to orex, prečo??

martuska75
14. mar 2012

Neviete ako je to v Turecku s vízami? Niekde som zachytila že sa niečo platí na letisku ale nie som si istá?

libka1
14. mar 2012

@martuska75 na letisku 15 eur na osobu (aj dieta)

martuska75
14. mar 2012

@libka1 vdaka. Deti platia aj ak nemajú vlastný pas? Treba aj niečo vyplnať?

sakura77
14. mar 2012

@martuska75 ano,vsetci platia,m sme platili aj za 1,5 rocnu dcerku,plati sa to na letisku v turecku,iba myslim pas podas a zacvakas 😉

libka1
14. mar 2012

@martuska75 tak ako pise sakura, podas pas, oni ti tam nalepia viza aj za dieta ktore nema vlastny pas 😉 das peniazky a mozes si uzivat dovolenku 😀

lucka261177
20. mar 2012

@vidovaz ty jedina pises ze mas dovolenku okolo 1000 eur da sa este nieco take najst aj teraz?my mame rozpocet do 1500 eur ale tazko sa mi hlada a to mam len 4 rocne dieta cize 3 ludia.Kam to presne idete vy?Tie ceny necermanu su ozaj rovnake akov rakusku? a este chcem sa spytat vas ostatnych na kamelya world.podla vsetkeho su tam 3 hoteli a ese nejake vilky ci bungalovi?neviem nikde najst nic ine ako tie hotely.
Ked pisu ze dvojpostelova izba tak mi daju postielku pre maleho?Aj ked ma uz 4 roky?V tych detskych kluboch deticky aj strazia?Ponukaju tam aj klasicky toust?Moj syn nic ine nechce jest.

sintra
20. mar 2012

ahojte dievcence, mate niektora osobne skusenosti s dovolenkou v hoteli Aska Buket?
dakujem 🙂

17anit07
20. mar 2012

@martuska75 dobry den prosim vas cez aku cestovku idete dakujem

martuska75
20. mar 2012

@17anit07 Ideme s Hydrotourom. Majú teraz celkom dobré ceny na FM 😉 mrkni na web ak ťa to zaujíma.

17anit07
20. mar 2012

@martuska75 srdecna vdaka pozriem v lani sme boli cez medinu 🙂

sakura77
21. mar 2012

@lucka261177 v kamelyy su tri hotely,potom plazove domceky a apartmanove domy,take jednoposchodove,tych je najviac,postielky su tie skladacie chicco,neviem,myslim ze su do 15kg,tak neviem,ale ked poziadas na recepcii,urcite ti daju,v tomto tam su velmi ustretovi,akurat neviem ci sa ti tam zmesti...ale ak by ste isli napr cez firotour,tam maju zarezervovane len rodinne izby,takze tam ma postel sam velku 😉
a jedla je tam na mraky,je tam asi uplne vsetko,aj baby strava,urcite si vyberie,aj tousty,mozes si ich aj naplnit a zapiect s cim len chces 😉 klub sme my nevyuzili,ale myslim ze to bol prave taky kde neboli rodicia,len deti s opatrovatelkami,neviem,my to nevyuzivame,kedze v tomto je mm troska paranoidny 😅

bobulka123
21. mar 2012

ja mam len dobru skusenost, pravidelne chodime s detmi kazdy rok uz 5 rokov 🙂 idelny je jun lebo jul, august je velmi teplo ale pri mori zvladnete 🙂

bobulka123
21. mar 2012

aha... no ja tu reagujem na pekne stary prispevok

lucka261177
21. mar 2012

@sakura77 ja sa neviem dopatrat cien na tie domceky.

lucka261177
21. mar 2012

uz som sa dopatrala 🙂

kataatak
22. mar 2012

Blizia sa dovolenky, to je super! My sa tiez zaciname obzerat, kam vyrazit. lebo dcerka ma len 1.5r. Kamaratky mi Turecko vrelo odporucaju, ze je to tam super aj pre deti. Naopak, absolutne ma zneistili Egyptom, kvoli zaludocnym problemom. Mate s tym niekto nejaku skusenost? No, nerada by som riesila na dovolenke nejake zdravotne problemy. Kamaratke sa minuly rok stalo, ze jej syn dostal par hodin pred odletom vysoke teploty. Vobec nevedela co robit. Navyse je zastancom prirodnej liecby, takze lieky pouziva, az ked uz to inak nejde. Kedze maly vyzeral inak celkom v pohode, dala mu davku Nurofenu a vyrazili do Grecka. Vraj to mozno aj vdaka liekom, ktore pred tym nikdy nejedol zabralo perfektne a cestu zvladli v pohode. A mali stastie, jej 6.zmysel ju neklamal, maly uz bol potom celu dovolenku ok. Neviem, mozno to bolo skor psychicke... Hlavne, ze to dobre dopadlo.

sanm
22. mar 2012

naši si moc pochvalují Antalyi - nevím jak se to píše 🙂

sakura77
22. mar 2012

@kataatak v turecku sa stravy absolutne neobavaj,je uplne ok,egypt,tunis,co poznam-aj z vlastnej sksuenosti,sme mali aj my dospeli problem troska,takze deti by tiez urco mali,ale je to rozne,no...ja este egypt pockam,kym budu starsi...a skamoskou ako si pisala ze mali teploty,tak my sme dvakrat rusili dovolenku-jedn krat v den odletu,maly dostal akutny pruh a museli ho okamzite operovat a druhy krat mi dostali kiahne par dni pred odletom,takze co ti budem hovorit,pri detoch nikdy nevies....

larmimi
22. mar 2012

@sakura77 jeeemine, to by ma porazilo....ale nic nespravis 😅 s detmi musime byt pripravene na vsetko...
ale uz som aj pocula, ze ked su chore mozu ist aj s napr. ATB ten morsky vzduch na liecbu prospieva..no tak neviem...

sakura77
22. mar 2012

@larmimi no ved ano,keby ma len take ze soplik,alebo trocha kasel,tak to je ine,len my take veci ze to sa ozaj nedalo...uz som myslela ze sa odtialto neodlepime nikdy 😀 a este pred zimnou lyzovackou si mm zlomil ruku,takze celu zimu sme trcali doma tiez....no a nekup to 😀

larmimi
22. mar 2012

@sakura77 to mate teda stastie !! 😀 🤐

annaf85
23. mar 2012

No dievcata, to by ma teda svihlo 🙂 Dufam, ze ste tie zajazdy mali aspon poistene. Ja som sa pri detoch naucila jednu zasadnu vec. Nic neplanovat a robit spontanne rozhodnutia. Tiez sa nam uz velakrat stalo, ze sme na poslednu chvilu museli menit plany. Ale zrusena dovolenka, to uz je aj trosku drahy spas... Kamaratka kataatak to bol teda riadny risk. Neviem, ci by som to spravila. Dat Nurofen a odletiet... Ale je fajn, ze to nakoniec dobre dopadlo...

mamazuzana
23. mar 2012

anna, ty mas pravdu, ja uz nic neplanujem. PLanujes, decko ochorie. S tym Nurofenom by som to mozno tiez riskla. A neni jedno kde si chory? CI lezis tam ci tu. Deti aj tak vydzia vsetko, alebo lepsie povedane, ze su konstruovane tak, aby prezili ich vychovu! 🙂

larmimi
23. mar 2012

baby tie plienky do vody mi staci vziat jedno balelnie ? dostat to tam kupit je to dost velke rozmerovo do kufra... 😒
ideme do ali bey club managvant...

ivetka5
23. mar 2012

Ahojte, už týždeň vyberám a nevieme sa akosi rozhodnúť, už sme mali zúžený výber, ale človek zas niečo objaví 😅
@larmimi pozerala som aj ja tento hotel, čo idete, a vyzerá tiež super 😵

My sme sa rozhodovali nad Kumkoy, čo tu babule dosť spomínali, je super, ešte som vybrala aj Asteria Sorgun Resort, - Side, nemáte niektorá skúsenosti? Len Kumkoy tuším iba Hydrotour ponúka.