Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lutsousek
22. jan 2013

Ahoj, tak loni jsme byli v Laře, letos to vyhrál Belek. 🙂 Jedeme do Asteria Club Belek, byli jste tam někdo? Na léto 2013 rozšířili dost razantně UAI, tak se už nemůžu dočkat června. 😀

mody
22. jan 2013

Ahoj, Belek považuji za nejlepší destinaci: luxusní hotely, velké pozemky, letiště není tak daleko, určitě budete spokojeni.🙂

alias313
22. jan 2013

Ahojte my sa tiez chystame tento rok do Turecka, ale neviem sa z toho nejak vysomarit. doteraz sme chodili do chorvatska a predtym sme boli par krat v Tunisku. Ale neviem chceme ist jul/august, len neviem ci tam pre maleho nebude prislis teplo bude mat 4 a pol roka. A tie ceny si tiez nejak neviem vybrat ci kupit teraz ako first moment,alebo cakat na last minute. Niekde sa uvadza ze dieta zadarmo ze sa platia len poplatky ale vsade kde pocitam tak to vyjde okolo 1900... 😔

katkvy
22. jan 2013

@alias313 Ahoj, řekla bych, že teď už first nevychytáš, my objednávali už v listopadu a to vycházelo opravdu výhodně, teď už tam byl rozdíl v ceně skoro 100 eur a momentálně je už náš termín vyprodaný. Jinak akce na dítě zdarma většinou bývají jen na oko, nemáš při nich nárok zase na slevu za včasný nákup a když to propočítáš, vychází to úplně na stejno a nebo i někdy nevýhodně. Taky jsme se této slevy vzdali a radši uplatnili časovou slevu, vyšel nás tam rozdíl na rodinu cca 150 eur.

ivkaj
22. jan 2013

Potřebovala bych tip na nějaký pěkný hotel tak do hodinky od letiště. Tipy tu jsou, ale nechce se mi dávat za dovču 80tis, když z toho prckové ještě nebudou mít rozum.

danu
22. jan 2013

@zebricka23 my zase rozmyslame do Alba resort, ale boli sme tam, preto tam moc nechcem ist

lucula73
22. jan 2013

ahojte

vyberáme dovolenku,už sme z toho úplne na nervy,na každý hotel čo vyberieme,nájdem v recenziách neegatíva,asi by som to nemala čítať 😝

ale chcem sa vás spýtať,šli by ste na dovolenku do úplne nového hotela,tento rok v máju ho otvoria,našla nám taký za super cenu,nevieme čo urobiť 😀 😉
je síce ďalej od mora,cca 400m,ale má sukromnú pláž vraj,na ktorú chodí alebo teda bdue chodiť hotelový autobus či čo.......boli ste tak už niekto?lebo na pešo je to fest ďaleko 😠

ďakujem za akýkolvek názor 🙂

sesilia
22. jan 2013

@danu a boli ste spokojni? Bolo aj nieco negativne? Strava bola aka prosim ta? dakujem pekne

danu
22. jan 2013

@sesilia negativa ziadne, ale nasla som jedno, plazovy bar je kusok do kopca, ale fakt len kusok od plaze, jedine negativum, inak absolutne ziadne odporucam vsetkymi 10-mi. Preto aj rozmyslame ze by sme isli tam. Plaz pieskova. jedlo fantasticke. cely den sme pri mori, v plazovom bare sa najes, pizza, kuracie kridelka, maso, spagety a rozne ine jedlo. fakt hotel 100bodov na urovni. Animacie super, slovensky animator/boli sme ale pred 2-mi rokmi/ neviem ako teraz.

sesilia
22. jan 2013

@danu dakujem pekne

lauraa
22. jan 2013

@lucula73 len ci nebudes mat potom dovolenku na stavbe? ja uz som to zazila a to bol hotel uz par mesiacov otvoreny, nemali sme zasuvky namontovane , stale nieco nefungovalo apod.....ja som tiez vyberala a nakoniec hotely ktore som mala uz fix vybrane boli prec.... tak teraz letime do Asterie.....

lucula73
22. jan 2013

@danu prosím ťa,to si ktorý hotel opisovala tu kuštek vyššie?ďakujem

@lauraa všaak to.........bože,neviem sa zorientovať 😒

lucula73
22. jan 2013

@lauraa a ako sapresne volá ten,čo ste vybrali?lebo mi našlo viac tých asteria 🙂

lauraa
22. jan 2013

Asteria elita resort side, dlho bol moj favorit Vera mare,Aspendos Beach ale keby som mohla vratila by som sa do Lymak Lara..........

danu
22. jan 2013

@lucula73 Alba resort 😉

alias313
22. jan 2013

@katkvy aha tak to sme uz asi premeskali, tak to uz len nejaky last minute zostava, dufam ze nieco vychytame 😉

lucula73
22. jan 2013

@danu ďakujeeeeeeeem,idem kuk 🙂
my to máme ťažšie,bo máme dve deti nad 2 roky a teda 3000 eur dať sa mužovi nechce,kebyže máme jedno,tak úplná pohoda 🙂

inak baby by ste neverili,čo všetko už je yvpredané.a nie lacné pobyty,a že národ nemá peniaze 😀

lucula73
22. jan 2013

@dreamer1 ahoj,prosím ťa,v akom hoteli ste boli s tou ck Happy travel?máme nejaké hotely od nich vybrané,no nikdy sme neboli v Turecku.ďakujem.

lauraa
23. jan 2013

@lucula73 pozeraj , este maju cestovky first moment , ked budes cakat na last m zostane ti mozno uz len prehnane drahe a to co nikto nechcel.....skus Kartago... ten mal velku ponuku alebo settur.sk .....neviem kedy chces letiet, ale junove pobyty a sept. maju est e celkom dobre ceny ... my uz letime 29 juna , zacina sezona a je to veru citit....... 😠

libka1
23. jan 2013

@danu pamatam si ze ste boli cez leto v ayschi, ked porovnas s tou albou co bolo lepsie? my sme mali v sepr. super last do alby a muzovi nedali dovolenku, tak som bola napalena ako cert 😠 tak len zo zvedavosti, lebo som sa rozhodovala vtedy aj medzi papilonmi a nakoniec som vybrala tu albu lebo mala fantasticke recenzie... aj tak ho nepustili nikam a boli sme az teraz pred 2 tyzdnami...

inac moj nazor na first a last, s jednym dietatom last, s dvomi first moment, hlavne ked maju obe deti nad 2 roky 😉

danu
23. jan 2013

@libka1 myslim si, ze su oba hotely na tom rovnako super. nemam vyhrady. Muzovi sa viac pacilo v Albe, mne v obidvoch. Kvalitou su obidva super.

danu
23. jan 2013

@zebricka23 nasla som super hotel, vyzera uzasne, nenasla som ani jednu zlu referenciu, vychadza na 3200€ pre 2 dospelych a 1 dieta 12/11noci
Aydinbey Kings Palace
http://www.hechter.sk/Turecko-letovisko-Side-41...

danu
23. jan 2013

@zebricka23 lenze ked si preratam kumkoy beach tak vyjde na 3000€ a myslim, ze je lepsi, takze nic 😖

lucula73
23. jan 2013

@lauraa aj my máme takú predstavu,že koniec jula,max. prvé julové dni,ale to už idú pekne hore ceny 😝
ešte hľadám ale muža to prestalo baviť,tak ak nič nevyberiem,sme doma,ako vlani 😀

danu
23. jan 2013

Cestovali ste niekto s Orex travel? Da sa na nich spolahnut?

zebricka23
23. jan 2013

@danu ja som tiez vcera kukala stranku hechter.....mne sa tam pacia aj ine.....ale neviem...tusim brutalne pozvysovali ceny......a kedze uz mam2 platiace deti.....neviem ci vobe nieco bude.....:(((((

larmimi
23. jan 2013

baby vy co ste boli aj minuly rok vidim ze uz pozerate Turecko znova ja vam zavidim hned by som isla len muz uz nechce letiet 😢 😢

danu
23. jan 2013

@zebricka23 ceny isli brutal hore a pri 2 detoch je to fakt palka, ist do kvalitneho hotela.

lucula73
23. jan 2013

@zebricka23 aj my máme dve platiace deti............a teda tie ceny.ale nám nukajú aj tento,neviem sa rozhodnúť 🙂
http://www.travel.sk/hotely/turecko/alanya/ince...
tá pani v cestovke nás presviedča,že sa nemusíme ničoho báť...........ach jaj..lebo len tento rok ho majú otvoriť,takže nič o nom nevieme,je síce dalej od mora,ale že hotelový bus tam je a hlavne má dobrú cenu,tak furt za tým niečo hľadám 😀

dreamer1
23. jan 2013

@lucula73 boli sme v delphin botanic 🙂