Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

sakura77
4. dec 2013

No baby...my sme prvy krat tento rok isli s hydrotour , vyberala som fakt dlho a po prílete nam oznamili ze musime do ineho hotela...tak som mala riadne nervy kedze za 3000 eur by som rada mala to co som si vybrala...pritom deň predtým som ešte mailovala s cestovkou a museli to uz vedieť. ..a bolo to platené skoro 2 mesiace vopred.nehovorim, náhradný hotel bol super Kumkoy beach- ale decka mali uz naštudovane vsetky smykaly a atrakcie z netu a boli teda dosť sklamane z toho...mali sme ist do Titanic v Lare a dalsia vec ze som vyberala aj transfer cca 15 minut a takto sme sa trepali hodinu..no proste som bola sklamana...takze u bad uz hydrotour asi nie..

gretkab
4. dec 2013

@nefertitka dakujem.

erinka123
4. dec 2013

@sakura77 no to vam dobre dali nižšie myslim tým že titanic v lare je luxusnejši ako kumkoy...mne urobil kartago ja som si vybrala pegasos world a chceli nas dat do nashira resort,ale ja som ostala na recepcii a povedala som delegatke že ma to nezaujima že mam zmluvu na tento hotel a tak nakoniec nas ubytovali a dostali sme aj peknu izbu vyhlad na more a bazen,ostatny hned isli do nashiri len ja a este jedna rodinka ostali. Ale zas v zmluvnych podmienka sice je že ťa možu prehodit ale o kategoriu vyssie alebo na takej istej urovni,oni sa tymto všetci kryju vždy mam nervy aby nas zas nechceli prehodit,lebo cele dni sedim nad PC a počitam ,stresujem a nakoniec ťa daju uplne inam kde si možno ani nechcela isť...

zuzi0404
4. dec 2013

ja byla s malou v srpnu 2013 (mela 1 rok) v Side Hotel Blue Waters... no 3. den mi mala onemocnela... afty v puse, 40 teploty... sedeli jsme na pokoji a cekali na odlet 7. den... ikdyz Hotel byl fakt ok, asi tam moc cisto nebylo... ja nevim, uz bych asi nejela... ale stat se to muze kdekoliv...

erinka123
4. dec 2013

@zuzi0404 toto je najhorsie ked dieta ochorie,potom len hladas kde sa mohla a coho sa pochytala a podobne ...viem o com hovorim moj syncek mal 8 mesiacov a 3 dni pred odchodom domov zacal hnackovat,mysleli sme ze zuby lebo dva naraz mu tam vysli ale doma sa zistilo ze tam schytal salmonelu...neviem kde sa nakazil ale z hotela to nema nikomu inemu nic nebolo ani starsej dcere,asi na trhoch ked ho vsetci chytali a mojkali ☹

nefertitka
5. dec 2013

@sakura77 to by ma asi porazilo, asi by som sa fakt zatala a zachovala sa ako
@erinka123 ....dufam, ze sa nam to nestane

nefertitka
5. dec 2013

@zuzi0404 no presne, hocikde to moze chytit, ja vzdy pred dovolenkou a celu dovolenku stresujem, ci mi nieco mala nechyti. Ja som tiez uz na 3 dovolenkách bola mimo prevadzku, co som ochorela. Preto sa snazim vzdy pred dovolenkou uzivat aspon zvysenu davku C vitaminu a probiotika a malej probiotika 2 tyzdne pred davam. Ale clovek fakt nikdy nevie

erinka123
5. dec 2013

Baby ako to je ked chcete rodinnu izbu? Napr. Hydrotour ma ze priplatok za rodinnu izbu 399e / dospela osoba. To ako kazda dospela osoba bude doplacat tu sumu ci len jedna dospela osoba?nemate skusenost?

libka1
5. dec 2013

@erinka123 kazda dospela osoba zial 😒

sakura77
5. dec 2013

@erinka123 no nervy som mala jasne. ..ale zas nižšie ani nie , Kumkoy je ozaj super hotel aj som ho mala v top trojke medzi vybranými ale zvíťazil Titanic hlavne kvoli miestu , že blizko letiska a kratucky transfer..potom.som sa tu bavila s jednou co boli v Titanicu a tak napr ze stravovanie vo vonkajsich restikach bolo na menu , nie bufetove co napr sa nikde nedocitas veru..to by sa mi zas tam urcite nepacilo no..tak uz co, bolo ako bolo , nakoniec bolo dobre aj ked nie tam kde sme boli ale napalena som bola riadne ..a este kto je ubytovany v Kumkoy tak ma free vstup aj do Evren beach vsade okrem izby na spanie, inak sluzby , stravu , atrakcie mozes vyuzivat aj tam.
No my tento rok v lete asi nepojdeme , len tu na SK Tatry a tak a na ten dalsi dolozime a v zime do nejakej dalekej exotiky radsej... tak jedno leto musim vydrzat bez mora no..
A ano doplatok za rodinnu je na každú dospelú osobu..tak ale ako tu spominali vuacere baby tak v turecku sa skoro vsade da " dohodnúť" za nejake to dížko na recepcii a daju lepsiu izbu 😉

erinka123
5. dec 2013

@sakura77 lebo ja asi budem potrebovat rodinnu izbu neviem ako možno sa pomestime do jednej len to bude uff no neviem ,lebo idem ja,svokra,15ročna dcera,syn, a neterka. vlastne 3 dospely a 2 deti. Ake ma kumkoy izbi velke pomestili by sme sa do štandart izbi keby sa mi nepodarilo na recepcii vybavit izbu?

sakura77
5. dec 2013

@erinka123 v kumkoy bola spálňa s manzelskou a stenou oddelena druha cast s poschodovou postelou.ake boli rôzne viem ze vedľa mali nejaké rozkladacie kreslo ci co.
Inak perfektné rodinne izby oddelené zasuvacimi dverami boli v Kamelya world, to bola vlastne rodinna izba a v jednej bola manzelska postel a rozťahovací gauc a v druhej dve postele, v kazdej telka aj.tam sme boli s firotourom a maxim spokojnost.a na to ze to bola rodinna izba tak bola super cena. Deťom sa tam ohromne páčilo🙂

erinka123
5. dec 2013

@sakura77 no ak budu taketo palky tak na todinnu izbu mozem zabudnut jedine ze by sme sa nejako vopchali do jednej izbi aj tak sme same baby okrem synceka no musim nieco vymysliet mam este dost casu lebo som sa rozhodla cakat na last minute.ale dakujem za info. 😉

sakura77
5. dec 2013

@erinka123 no to sa ti prave neoplatí, je veľký problem zohnat izbu s dvoma pristelkami na Last minute...a ceny su viacmenej take iste...tak drzim palce 🙂

erinka123
5. dec 2013

@sakura77 ved toho sa bojim 😒 ale pokusim sa.

nivi
6. dec 2013

@erinka123 celkom nechapem vy chcete byt 5 v jednej izbe? vsak vas daju do dvch predsa. alebo pohladaj hotely co maju vilky alebo apartma s dvoma spalnami. prip. teda tu rodinnu izbu. nikde su to dve miestnosti inde oddelene stenou.

lauraa
7. dec 2013

@erinka123 my sme boli minuly rok v asterii v manavgate, cena bola rozumna aj za rodinnu izbu, teda dve prepojene izby vo vedlajsich vilkach.... pozri si ho , ponukaju ho aj slov. cestovky , nemyslim ze s aoplati cakat na last. min. a navyse teraz budu akcie dieta za cenu letenky a pod..... mne sa zda ze s aviac oplati si vybrat teraz a ako cakat a nebudes mat z coho vyberat , nakoniec skoncis niekde a pokazis si celu dovolenku.....

erinka123
7. dec 2013

@nivi ale jasne ze pojdem do rodinej izbi to som myslela tak ze by sme boli ako sardinky...i ked zas v susesi ke izba velka tam sa zmestia tri pristelky ale aj tak chcem oddelenu miestnost lebo kvoli malemu ten aj tak bude spat so mnou mozno v postielke a dcera vedla mna,svokru s neterku dam do druhej miestnosti.

erinka123
7. dec 2013

@lauraa asteria sorgun?ak ano ten poznam a dik za info 😉 ja by som najradsej isla first len moj ma stale nahovara ze co ked ochorie maly a tak teraz vaham.

esther1599
7. dec 2013

mam skusenost a nie jednu, v Turecku sme boli prvy raz so synom ked mal 2roky a s dcerou ked mala 1rok, cize pred nedavnom a bolo vzdy super. Urcite odporucam rodinnu izbu a dalsiu vec ktoru odporucam ist cez rakuske cestovky my sme isli konkretne cez Tui a uplne inak sa k Vam chovaju aj v hoteli aj na letisku a o rakuskych aerolinkach ani nehovorim. Deti dostali pri ceste tam aj spat ako darcek hracky, strava pocas letu super aj obsluha a ochota letusiek. Ak sa rozhodujete urcite odporucam. My sme boli teraz koncom oktobra zaciatkom novembra mali sme 27-30C voda mala 24 co v lete mava 26 a bolo uzasne urcite uz nebudeme chodit v lete cez najvacsie horucavy ale v tomto case. A co sa tyka first ci last ceny su zhruba rovnake my chodime radsej last kedze mame 2 male deti a clovek nikdy nevie ako budu na tom po zdravotnej stranke a samozrejme sa prisposobujeme aj tomu ze nas tatino ma sezoonu pracu 😉

lauraa
7. dec 2013

@erinka123 nie asteria elita resort

nefertitka
7. dec 2013

@esther1599 a mas dojem, ze cez rakusku cestovku to vychadza lacnejsie? My stale rozmyslame, ze to skusime. Lebo to vidim aj ja, ako sa chovaju k rakusanom napr. a ako k nam.
A nase cestovky maju zaplatene tie najhorsie izby vacsinou. Mne az tak na izbe nezalezi, ale ked vidim, ze rakusan ma lepsiu izbu za menej penazi, tak preco by som nemohla aj ja

nefertitka
7. dec 2013

Pozeram teraz online katalog Kartaga a paci sa mi tam Kamelya World Holiday Village, len sa bojim vyratat konecnu sumu 😝

dada2007
7. dec 2013

@nefertitka ja som už v pár hoteloch vypočítavala sumy.....a katastrofa 😖 😒

lauraa
7. dec 2013

@nefertitka ani nie , my sme leteli cez ruefu .at , let tam super, naspät katastrofa, hotelu izbu sme mali rovnaku ako slovaci vedla nas a napodiv zaplatili o 300 eur menej ako my za rovnake sluzby, my sme platili sice az v marci ale aj tak nie vzdy je rakuska cestovka vyhoda

esther1599
7. dec 2013

@nefertitka neviem ci lacnejsie ale prinajmensom rovnako my sme boli po sezone koniec oktobra na 13dni v 4* hoteli 2dosp. a 2 deti z toho jeden infant, allinklusive a platili sme 1700€ a tiez mi vadi ze slovenske cestovky robia zajazdy do Turecka len do konca septembra

nefertitka
8. dec 2013

@dada2007 no ved, mi hovor...asi zas nebudeme vyberat podla toho iba co sa nam paci, ale podla ceny:(

nefertitka
8. dec 2013

@lauraa aha, fuha, tak asi nie vzdy sa to oplati

@esther1599 toto vadi aj mne, aj to mi vadi, ze nerobia zajazdy uz skor...napr. kartago ma uz od maja niektore hotely, ale taka koala az od juna. My sme sli minuly rok 25.5. a bolo uplne super, ziadne horucavy

nefertitka
8. dec 2013

Aj Adalya Resort vyzera fajn...tiez som este neratala 😝

libka1
8. dec 2013

@lauraa my sme boli vedla asterie vo voyage sorgun, zatial najlepsi hotel co som v turecku zazila 😉