Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nefertitka
30. apr 2014

@nivi a mozem sa ta opytat, ty tam cestujes pracovne tak casto?teda aspon mi to tak vyplyva z debaty, ze tam casto chodis;)

nivi
30. apr 2014

@nefertitka casto veru. mam tam muza 🙂

nefertitka
30. apr 2014

@nivi aha 😉 a vedela by si mi aj povedat, ake pocasie asi mozme ocakavat v oblasti Ozdere? neviem ako sa tam vyznas, je to cca 45 km od letiska v Izmire. Boli sme uz dva krat v Turecku hned takto na zaciatku juna, raz dokonca uz od 23.maja a bolo fajn, ale to bolo v Side, tu kde ideme teraz predsalen moze byt chladnejsie.
My nepotrebujeme obrovske horucavy, staci nam take "slovenske leto" 🙂

nivi
30. apr 2014

@nefertitka podla toho kedy, v lete je horuco aj v Izmire a okoli. More je tam chladnejsie ako dole v okoli Antalye, ale da sa v pohode kupat. Izmir je krasne mesto ak by ste si chceli spravit vylet. ja sa skor pohybujem v okoli Antalye ale pobehala som uz kade tade.

sandy5
30. apr 2014

@nefertitka my ked sme s nimi leteli na dovolenku bol to charter a na pitie dali na vyber tak ako u nas vodu, dzus a colu a aj kavu a caj

halit13
30. apr 2014

@nivi ďakujem, s prestupom v istambule - saw , odtiaľ do antalye. Takže mám počítať, že ten prestup bude meškať? uff, dúfam, že moc nie a hlavne aj ten z viedne aby sme stihli toto. No už teraz mám riadne obavy. Že ja kofa stará som sa nechala nahovoriť na toto a nezostala verná 10 rokov opakujúcemu sa chorvátsku. Každý mi ospevoval Turecko, služby, more, bazár , kleopatrinu pláž..... A teraz ako sa to blíži mám srdce v krku čo a ako dopadne.

nivi
30. apr 2014

@sandy5 a kedy to bolo lebo v 2012 este ponukali toto normalne. ale uz nie. no mozno ako charter v tom pokracuju kto vie. len co ja mam skusenosti tak obsadenie lietadla nebolo nikdy iba ludmi cez CK. iba par ich bolo ale hovorim mozno im davaju navrch.
kazdopadne prajem hlavne pokojny a stastny let.

nivi
30. apr 2014

@halit13 neboj sa. ja som letele tiez s prestupom a stihali sme aj ked z Antalye lietadlo meskalo. ale tak asi som len mala smolu. meskalo len 1hodinku.

sandy5
30. apr 2014

@nivi no tak snad budu mat baby stastie. Minuly rok sme sli prvykrat z BA takze je pravda ze to mozno zmenili.... Kazdopadne sma mali vzdy dobru skusenost v lete a ani jedno meskanie.

halit13
30. apr 2014

@nivi a nevieš ako batožina ? aj z viedne aj z istambulu ide pegasus. V TUI - lebo ideme cez nemeckú ck vraveli, že batožinu beriem až v antalyi, na holidaycheck píšu nemci, že v Istambule berú batožinu, idú na pasovú-lebo to bol medzištátna let potom na rechecking na vnútroštátnu linku niekde hore na poschodie.....

nivi
30. apr 2014

@halit13 ano batozinu riesis az v antalyi a naspet az vo viedni. treba presupit ale to je male letisko a oni ta hned presmeruju na schody hore, ostatni co nepokracuju idu inym vychodom. pasovkou musis prejst ale batozinu neberies. to oni automaticky presuvaju. dostanes dve letenky ale na batozinu oni daju vediet, ze leti az do antalye neboj. ja som sice vzdy tak v duchu stresovala co ak mi ju neposlu 😀 ale vzdy dosla do ciela.

nivi
30. apr 2014

@halit13 pripadne sa opytaj tetusky na check in pre istotu. su ochotny a hovioria aj anglicky. aj slovenku som uz stretla ale to bol tusim sunexpress

halit13
30. apr 2014

@nivi ďakuje ti za rady, nech už sme tam na mieste pri mori, cesta domov je priamy let.

erinka123
30. apr 2014

@moonaa len planujem koniec juna aspon na 11 ci 12dni 😉

nefertitka
30. apr 2014

@nivi jaj ja som sa zabudla vyjadrit, ze kedy 😅 😝 2.6. letime na 12 dni

nefertitka
30. apr 2014

@halit13 neboj, dobre vsetko dopadne;) Turecko je fakt super, my ideme uz treti rok do Turecka a to ma predtym nikdy nejak nelakalo. Do akeho hotela idete? Len ten prestup ja by som nezvladala, ja som rada, ze vzlietat a pristavat budeme len raz..tiez ideme cez TUI, vela letov tam bolo riesenych s prestupom, mala som na to nervy, tak som hladala vyslovene podla toho, teda bolo to hlavne kriterium, aby to bolo bez prestupu. Ale tak naspat mate priamy let, tak to uz bude fajn🙂

nivi
30. apr 2014

@nefertitka 🙂 tak to bude uz teplo 27-30C cez den. vecery chladnejsie ale zima by nemala byt. potom napis ci sa pacilo. uzite si dofcu.

halit13
30. apr 2014

@nefertitka ideme sem, chcela som niečo rušnejšie - mestečko, deti sú už "veľké", celkovo to bolo aj s poistkou 1600e na 15 dní cez nemcov. http://www.marinetour.cz/cz/nabidka_zajezdu.htm...

peggy589
30. apr 2014

kočky čo mate male deti kolko kusov tričiek,gati,klobučikov ste asi tak brali?Bliži sa nam čas odletu,je to naša prva dovča s krpcom a začinam premyšlat kolko toho mam nakupit....a ešte otazka ake plavky ste brali detom ktore ešte maju plienky?

davita
30. apr 2014

baby ste dlheeeeeeeeeeeeeeee 🙂 takze nemam sancu precitat vsetko, poprosim, boli ste niektora v oblasti KUSADASIa hotel BLUE SKY? dost surne potrebujem info, dakujem, zaujimam sa o stravu a cistotu, dakujem

nefertitka
30. apr 2014

@nivi tak to je fajn....napisem a dakujem🙂

nefertitka
30. apr 2014

@halit13 vyzera to tam super, vidim, ze je to novy hotel, plaz je uplne uzasna, zavidim🙂 my budeme len v zatoke...no co uz, treba skusit aj nieco ine sem tam. A velmi dobra cena teda.

lauraa
30. apr 2014

@nefertitka my sme s nimi leteli domov .PRI nastupe do lietadla dali kazdemu taky male vrecko KDE bola voda ani nie 2 dcl.syrovy sendvic jednohubka.a obrusok na utretie ruk. To bolo vsetko. Z Personalu sme cely letzten nevideli nikoho.ziadna kava caj a pod.ani za peniaze nebolo mozne. Leteli sme rannym letom do viedne.oproti letu s Niki to bolo sklamanie.tam sme dostali teply obed a napoje na zelanie. Pre deti pexeso.pastelkypapier.sladkost v cene letenky.lietadlo bolo to iste len servis 100k 1.Takte urcite na cestu nie Co zabal. My sme dostali PRI odchode z hotela ranajky do boxu. Este ze sme ich zobrali. Odchadzali sme o 6 rano z hotela .vecer sme si na recepcii nahlasili ranajky so sebou. Myslim ze to tak funguje AJ v inych hoteloch.inak ked sme leteli pred 2 rokmi z BA do egypta nocnym letom tak sme mali tiez jedlo a napoje takze pre man sun VELKe sklamanie

lauraa
30. apr 2014

@nefertitka
@halit13 Turecko pred sezonou ma vzdy dobre ceny kym mate deti male treba To vyuzit...zial my mozeme uz len v sezone ked skonci skola....
@halit13 neboj.uzijete si .... A cena super AJ ked s prestupom.

kosska3003
30. apr 2014

@nefertitka ahoj my sme minule leto boli cez TUI a leteli sme do Izmiru senexpres dostali sme vodu dobozku a sedvic to bolo vsetko a boli sme od 31 maja a teploty boli 30tky a more cca 23 stupnov dalo sa v pohode okupat boli sme v Kusadasi co je 60 km sa mi vidi od Izmiru

kosska3003
30. apr 2014

@peggy589 no na kazdy den jedno som mala lebo to som aj preprala maly sa mi zaspinil rychlo kedze lozil a fungoval v plavecej plienke som ich aj presit davala 🙂 a potom zahodila a mal aj plavky s babyplavania co sme nosili na striedacku

erinka123
1. máj 2014

@peggy589 ja som brala vela tričiek ,asi 10 z toho boli aj bodynka,3klobučky,1šiltovka, dlhe nohavice 1, kratasky 4, mala som aj svetrik,a 2 tirička s dlhym rukávom,vyuzila som uplne všetko lebo moj sa vždy riadne zaspinil a nie vždy sa to dalo vyprat....co sa tyka plavok som mala jedny a to tieto : http://www.malyplavec.cz/product/plavky/kojenec...
su tam aj pre vatsie deti 😉

erinka123
1. máj 2014

@nefertitka ahoj uz sa vam to krati za chvilu uz aj pôjdete...ja musim počkat ako malej dopadnu primacky skor sa mi neda ,a dcera ani nechce skor ist lebo maju rozluckovy večierok tak pozeram terminy koncom juna az začiatok jula len su ešte moc drahe .... a cez aku ck to vlastne idete?

peggy589
1. máj 2014

@erinka123
@kosska3003 a večer je tam ako?ideme 6.6.

erinka123
1. máj 2014

@peggy589 ja som najskôr bola 14.6 ale to uz bolo riadne teplo aj v noci sme mali trička a kratase aj maly...ale pre istotu si zober svetrik vyuzijes ho v lietadle aj na letisku lebo mne je vždy zima na letisku prišerne klimuju .