Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

monnaa
26. júl 2015

@zuzik311 nie, zatiaľ vôbec neľutujem, ale ako som písala predtým, budúci rok pôjdem radšej na Last minute podľa politickej situácie vo svete, ak sa bude dať vôbec niekam ešte ísť :-/.

popova
26. júl 2015

@bernusca Vratili ti peniaze ked si stornovala? alebo ako to je ...

vanesa73
26. júl 2015

ja osobne sa vôbec nebojím že by niečo hrozilo v letoviskách a teším sa na dovolenku, moja krstna sa dnes vrátila zo Side boli veľmi spokojný, a ked sme pritom to čo sa stalo bolo v Sýrii a to je pekne daleko, a ked bola vojna na Ukrajine to sme sa akože mali bát aj tu. tiež mi to príde také odveci ale ked chcete rušte dovolenky.......

lauraa
26. júl 2015

@vanesa73 Lenze SK SA nijako nepodielalo na Konflikte v ukrajiny, ale Turecko bombarduje syriu a navyse is su fanatici od ktorych nevies co caka, kurdska mensina SA tiez buri, takze som rada ze som doma a dnes by som asi neletele AJ ked ktovie...

nefertitka
26. júl 2015

@vanesa73 ale tu zijeme, to velmi neovplyvnime, ale ist niekde na par dni a riskovat, tak to uz je o inom.
Ja neberiem nikomu nazor, niekto sa boji, niekto nie, tebe mozno pride zbytocne rusit dovolenky v Turecku, ale mne zas pride dost divne ist niekam, kde sa nieco deje.
Ved sa vzdy vravelo, ako sa na plazi netreba bat, ze sa treba vyhybat len verejnym miestam a masovkam a aha Tunisko.
No ja neviem, mne osobne je z toho dost zle, ked si len na okamih predstavim, co museli ti ludia prezivat, ked sa to tam dialo a nesla by som niekam so strachom. Ak uz tu niektora pise, ze ma obavy, podla mna je na mieste tam neist. Co je to za dovolenka, byt tam vkuse v strachu a v strehu?
Ten, kto sa neboji, nech ide. Ale divim sa vsetkym takym.

vanesa73
26. júl 2015

ja vám neberiem názor vaša vec, keby som mala niake obavy nešli by sme.
a ja nejdem presne tam kde sa niečo deje je to úplne mimo, v egypte sa už tiež všeličo stalo a ludia tam stále chodia. Ja hovorím že stať sa môže hocikde niečo aj tu, teraz nebudem celý život na zadku doma sedet.............

silviaaa21
26. júl 2015

@bernusca Turecko nezaútočilo na islam, ale na Sýriu a bol to úplne očakávaný krok. Čo mali čakať na ďalší útok? To by potom boli namieste väčšie obavy. A na hraniciach so Sýriou a a samozrejme aj s Kurdmi sú nepokoje už veľmi dlho a o mnohých ani nevieme, lebo to nie je medializované tak ako teraz v lete. Kto sa bojí nech nejde a kto nemá obavy nech si užije peknú dovolenku. Nemá zmysel niekoho odsudzovať len preto, že si ide do Turecka. Ja mám už po dovolenke, ale asi by som išla opäť aj teraz.

danulkaja1
26. júl 2015

Baby nechceli by ste si vytvoriť nejakú samostatnú skupinu,kde sa budete rozprávať o teror.útokoch😀táto super skupina sa tu už začína meniť na niečo čo s jej názvom nemá nič spoločné...rada sa tu inšpirujem recenziami a fotkami,veľmi mi pomohla pri výbere dovolenky,ale to čo tu čítam teraz...už len čakám kedy sa začnete vzájomne obviňovať,že niekto si dovolil ísť s deťmi do Turecka v tejto dobe.Ja som už po dovolenke a cítila som sa tam bezpečnejšie ako na Slovensku.

popova
26. júl 2015

Minule tu rozoberali na vela stránkach hotel Efes Royal nezaujímalo ma, to ale neradili sme im vytvorit si vlastnú stránku .Prečítala som si to a zobrala niečo pre seba do budúcna,samozrejme že sa bojíme kto má dovolenku pred sebou.....aj ja každý nech si urobí po svojom ako uzná My asi nakoniec pojdeme.... 😨 😕

nefertitka
26. júl 2015

@danulkaja1 suhlasim s
@popova , ved sa to tyka Turecka...a ked sa niekto opyta na nazor, tak je na mieste, ze si ho ti druhi povedia.

A nikto sa tu predsa neobvinuje z nicoho🙂

popova
26. júl 2015

@nefertitka Vdaka ....

danulkaja1
26. júl 2015

@nefertitka no len aby to časom neprišlo,presne takto to začínalo v skupine o Tunisku,tiež som tam rada chodila,ale rozdelilo sa to na 2 tábory,už sa to nedalo ani čítať,tak som z tej skupiny odišla...

nefertitka
26. júl 2015

@danulkaja1 hej, mala som moznost to citat tiez. Uz tam radsej ani nechodim. Tiez nemam rada taketo hadky v podstate pre nic.

nefertitka
26. júl 2015

@popova a kam sa presne chystate?

popova
26. júl 2015

hotel Saraya regency v Side čast Manavgat už ani neviem čo robiť....stále sledujem správy ,asi mi z toho prepne.....

popova
26. júl 2015
baska18
26. júl 2015

Neviem ale príde mi to už fakt celé na hlavu.mám tam znamych čo tam šli ah na 3 tyzdne.nič sa tam nedeje.utoky hrozia už zevraj aj na chorvatsko.tie ktoré ste zrusili dovolenku tak tu nestraste tych ktorí idu.zato niesme zlé matky keď ideme,ako tu niektore spominali že neohrozia dobrovolne svoju rodinu.

nefertitka
26. júl 2015

@popova no neviem, co ti na to povedat, chapem ta, ako sa citis. Inak hotel som pozerala, ked sme si vyberali dovcu, hladala som nejaky na tej plazi a celkom sa mi pozdaval🙂

lauraa
29. júl 2015

Nejake nove fotky, informacie o hoteli Efes...

viktoriadvondz
29. júl 2015

Neviem chystáme sa na dovolenku do Turecka a to ,že tam chceme ísť je zlé?
Napíšem to takto stačí si dať do googla odkaz. napr. teroristické útoky v Europe a vyhodí tento zoznam:

Výber útokov islamských teroristov v Európe
 marec 2004 – Po sérii pumových útokov v Madride zomrelo 191 ľudí a 1 500 ďalších bolo zranených. Sedem teroristov, vrátane údajného šéfa atentátnikov Maročana Džamála Ahmidama, spáchalo samovraždu o mesiac neskôr pri zásahu polície na ich úkryt na predmestí Madridu
 júl 2005 – Séria štyroch bombových útokov v centre Londýna si vyžiadala 56 mŕtvych a 700 zranených, tri bomby explodovali v metre, štvrtý výbuch bol v dvojpodlažnom autobuse. K útokom sa prihlásili dve islamistické skupiny napojené na teroristickú sieť Al-Kajdá
 júl 2006 – Na hlavnej stanici v Kolíne nad Rýnom umiestnili dvaja muži batožiny s výbušninami do regionálnych vlakov smerujúcich do Dortmundu a Koblenzu. Časové nálože, ale zlyhali
 september 2007 – Nemecká polícia zatkla pri razii neďaleko od Kolína nad Rýnom troch členov tzv. Sauerlandskej islamistickej skupiny, ktorá plánovala útoky na amerických vojakov v Nemecku
 január 2010 – Dánski policajti zmarili pokus muža zo Somálska, ktorý chcel zabiť autora jednej z kontroverzných karikatúr proroka Mohameda, dánskeho karikaturistu Kurta Westergaarda
 december 2010 – Pri dvoch explóziách na nákupnej triede v centre Štokholmu zomrel samovražedný atentátnik, švédsky občan arabského povôdu. V e-maile poslanom pred činom zdôvodnil svoje správanie tým, že Švédsko chráni kontroverzného karikaturistu Larsa Vilksa a vojensky sa angažuje v Afganistane
 január 2011 – Samovražedný útočník odpálil nálož na moskovskom letisku Domodedovo. Pri útoku zomrelo 37 ľudí a 180 bolo zranených. Útok mali spáchať severokaukazskí atentátnici
 marec 2011 – Kosovský Albánec v americkom vojenskom autobuse na letisku vo Frankfurte nad Mohanom zastrelil dvoch vojakov a ďalších dvoch vážne zranil
 december 2013 – Explózia bômb na stanici a v trolejbuse v ruskom Volgograde si vyžiadala 34 obetí. Atentáty mali spáchať severokaukazskí extrémisti
 máj 2014 – Pri streľbe v židovskom múzeu v centre Bruselu boli zabití traja ľudia a ďalší človek utrpel vážne zranenia, ktorým neskôr podľahol. Útočníkom bol Francúz arabského pôvodu Mehdi Nemmouche
 január 2015 – Streľba v parížskom sídle satirického týždeníka Charlie Hebdo si vyžiadala 12 mŕtvych, o deň neskôr zahynula pri prestrelke jedna policajtka
 január 2015 – Pri útoku na obchod s kóšer potravinami zomreli ďalšie štyri osoby. Za tri dni zahynulo vo Francúzsku v súvislosti s útokmi 17 nevinných ľudí a traja páchatelia, ktorých zastrelili zasahujúci policajti
 január 2015 – Belgická polícia pri protiteroristickom zásahu v meste Verviers zabila dvoch ľudí podozrivých z bezprostrednej prípravy teroristického ú¬toku
 február 2015 – Pri streľbe počas diskusie o slobode slova, ktorú v Kodani usporiadal karikaturista Lars Vilks, zomrel jeden človek. Následne strelec pred synagógou v centre dánskej metropoly zabil druhého človeka. Pravdepodobného útočníka, ktorý sa narodil v Dánsku palestínskym rodičom, zastrelili pri pátraní po páchateľoch policajti
 jún 2015 – Najmenej jedného mŕtveho a niekoľko zranených si vyžiadal atentát v priemyselnom závode pri Lyone na juhovýchode Francúzska. Polícia už zatkla muža, ktorý je z útoku podozrivý. Podľa svedkov držal pred výbuchom islamistickú vlajku, na mieste sa našla oddelená ľudská hlava

Keby sme to takto brali tak nemôžme ísť už vôbec nikam, je pravda, že je to Islamská krajina, ale aj média treba brať s rezervou nakoľko oni parazitujú na nešťastí druhých a píšu do kola o otm istom a strašia ľudí. Vid príklad toho blesku na východe o ničom inom v správach na markíze ani nehovoria, stále sa k tomu vracajú.

Ďalšia vec, treba si sledovať stánku MZV a pobočku v Ankare na základe mojej žiadisti vydali včera nové vyhlásenie týkajúce sa Turecka. Tu je odkaz:

http://www.mzv.sk/ankara aktualizácia 28.7.2015

laki
29. júl 2015

@viktoriadvondz kedy sa chystáte na DV? My sa chystáme tiež, dúfam, že to bude všetko v pohode.

majkacoke
29. júl 2015

@lauraa hydrotour zverejnil fotky na ich stranke a taktiez na FB stranke hotela najdes stale nove fotky😉

lily1983
29. júl 2015

Ahojte.my sme sa vratili z grand kaptan z alanye v nedelu a boli sme spokojny. Cesta ozaj dlha z antalye ale inak vsetko super. 😉

lauraa
29. júl 2015

@majkacoke tie som videla , mna by skor zaujimali take realistickejsie...

majkacoke
29. júl 2015

@lauraa hmmm, to ano-len ti, co uz boli sa nehlasia a ani fotecky nam neposlali-asi musime pockat na realitu😉 Kedy idete vy?

mk22
29. júl 2015

dnes v noci sme sa vratili z turecka..dovolenka 100 bodova,krasna, uzasna..boli sme v alanyi..hotel eftalia splash..vsetko na urovni..do a po z...nevidim dovod odcudzovat tych co idu..ani tych co sedia doma a sleduju nepokoje po svete..kazdy si uvazi sam..boli sme 12dni..v noci nas privitala bratislava s 20 stupnami, trosku sok na nase kratke rukavy a sortky 🙂

tanika
29. júl 2015

Ahojte kočky poradíte výber Adalya Ocen deluxe, alebo Sea planet alebo Sunis Elite resort cestovka Hydrotour idem s 13 ročným a 7 ročnou dík za odpoveďe Táňa

viktoriadvondz
30. júl 2015

@laki Ahoj v sobotu 1.8, ale ako som čítala, tak je tu viacej báb, ktoré cestujú v tento deň.
Odlet je tuším okolo 11:00 tak nejak, ...
Musíme sa naladiť na pozitívnu vlnu, všetci čo cestujú do Turecka majú pochybnosti aj ja, ale netreba stresovať všetko bude o.k.
Krásnu dovolenku všetkým

lauraa
30. júl 2015

@majkacoke ved prave ,nikto nic, my uz mame po dovolenke

zebricka23
30. júl 2015

@lauraa a ty si kde bola???