Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

ingusz
8. jún 2016

@sardinka335 dieta netreba utlmovat lebo nemusi to dopadnut najlepsie ... ale zvladnete to .. ja beriem velke valenie pampersov zelenych a to nam staci 2ks neoprenove nepremokave plavky ostatne kupite vsetko aj pampersy maju vsade

ingusz
8. jún 2016

@macusikzv rozmyslam nad stravou

babulka82
8. jún 2016

@sardinka335 my sme mali na hotely normalne taku dietnu stravu a to davali aj detom,bola tam ryža a take fakt diene veci ,zelenina na pare ,mäso varene atd. Plienok som vela neminula lebo pri mori ich nemal vobec iba do bazena som dala kupaciu.

babulka82
8. jún 2016

@sardinka335 presne kvoli tomuto medzipristatiu som cyprus hned zatratila. My sme minuly rok leteli no maly je strašny neposed a nemohol ani v tom lietadle vydržat len som sa modlila nech už pristaneme lebo tam ani spat nechcel,pritom sadli sme do auta a za 2 minuty odpadnuty spal 😠 a v tom lietadle ani za svet.Ale každe dieta je ine ,starši syn bol kludny zaspal kdekolvek s tym by som teda nemala obavy ked bol babo.

sardinka335
8. jún 2016

@babulka82
@ingusz

dakujem kočky za rady. So staršími sme takto neboli, teda v tomto veku tak nechapem čo mam teraz take obavy. No Turecko sme zavrhli...ze radšej nie, a Cyprus je fajn uz sme tam boli v Kaya Artemis krásne more, šnorchlovanie...to v Side take more nebolo, aspon teda my sme nemali pekne čiste, strašne kalne, len teda musi sa pristavat v Antalyi...ako decka s tým nemali problém, pospali, mame tablet....tak uvidime čo tato krpata. Tieto ostrovy zvyčajne maju to medzipristatie. Tak sme boli aj na Menorke - medzipristatie kdesi v Španielsku.
Sice ideme na turecku čast do tej Bafry, ale tak snad to bude v pohode.

gabika53
8. jún 2016

Ahojte dievcence, isli sme na last min, sme tu..ale akoze Turecko neocarilo, mentalita tychto ludi hroza, more aj krasne priezracne, aj zakalene..na striedacku..pocasie 30-32st, sme prvy krat v Turecku, aj posledny..oblast Side..ani na vylety nechceme ist kvoli bezpecnosti..uz tesime domov😉

sardinka335
8. jún 2016

@gabika53 a kde ste v Side? My sme tam boli v Kumkoy beach resort and spa...

gabika53
8. jún 2016

Larissa beach, ale nie su tu Slovaci, akoze je hotel plny, aj plaze, ked sme prisli, bolo pomenej..uz je to dost zaplnene, vela rodin s malymi detmi..

froschka
8. jún 2016

Za mna odporúčam Alba resort v Colakli. Boli sme so 4 deťmi 4,8,8,12 a maximálna spokojnosť co sa týka animácii, smykaliek, prostredie čiste aj plaz a more pozvolný vstup. Išli sme minuly rok cez Nemecku cestovku alltours a vyšla nás 9 dni All inclusiv 3200 EUR.

popova
8. jún 2016

No vidite Turecko je moja srdcovka šla by som hned ,ale cela rodina je proti mne ,že riskujem atd....tak neviem kam pojdeme ,som z toho na nervy

nikolette75
8. jún 2016

@ingusz Ahoj neboj sa nicoho, deti su prisposobive a pokial nebudete vy stresovat, tak aj dieta bude kludne. My sme uz boli s malou, 1x v 4. mesiacoch, ale to len Chorvatsko, potom na 10 mesiacov Egypt, na 13 mesiacov Cyprus a tak ked mala 2 roky opat Egypt. Teraz o par dni ideme opat, s dcerou uz 3 rocnou a malym 10 mesacnym, ale opat Egypt. Ja som v Turecku bola, ale neocaril ma. Ale to je uplne jedno. Deti jedli presne take tie dietne veci, ryzu, zemiaky, parenu zeleninu, masko, starsia min rok jj vec cestoviny spagety a polievky, ranajky pecivo s maslom, dzem alebo aj jogurt normalne. Dcerka min rok aj kakavko mala a nic jej nebolo. Viem ze vela ludi nadava na Egypt no ja osobne tam idem asi po 10x a nikdy mi nic nebolo. Ale stravujeme sa s rozumom a nie co oci jedia. Proste tak ako doma. Trocha ryze, masko zeleninka a hlavne teple polievky. Nikdy sme napr. s tou dcerkou na izbu nechodili pekne nam zaspala v kociku a tak sme ju prelozili na lehatko pod slnecnik a my sme si v klude lenosili pri nej samozrejme na striedacku aj poplavali. To bol super klud 🙂 uvidime ako to bude s dvoma 🙂 co mozem odporucit, plienky dostat vsade. A kupacie plienky som ani nebrala k moru netrebalo, mala mala vzdy rano stolicu aj ked bola mensia cize vzdy na izbe. A su normalne plavky Bambino Mio co maju taku vrstvu co zachyti vsetko. Odporucam opalovaci krem Daylong 30 kids, ani Bioderma ani Eucerin 50tka nebola lepsia. Potom ja som do 2 rokov malej vzdy davala do caju ci do mlieka capsule alebo prasky BIOPRON na fungovanie criev proste preventivne. To su v podstate probiotika. jj ze len tam som jej to davala doma nie 🙂 a od 2 rokov Hylac kvapky, tie si berieme aj my. Jj slapky na piesok beriem aj 10 mesacnemu, lebo sa stavia ku vsetkemu uz od 8 mesiacov cize treba. A na hoteli vzdy vyuzivame praci servis, cize min oblecenia berieme vzdy. A do lietadla ked uz bola mala starsia tak vzdy lizatko sme davali aby proste cmulala nieco a pritom bola kludna 🙂 ked bola mensia tak flasa s mliekom alebo prsnik. A potom som ju uz nechala po lietadle pobehovat ked sa uz mohlo. A pred rokom jej pekne stacila knizka s 2000 nalepkami to mi uz pekne obsedela 🙂

nikolette75
8. jún 2016

@ingusz dalej ma napadlo este kvapky do oka ocuflash, od horucky cipky ak by trebalo, par leukoplastov, do ucha kvapky, fenistil gel a dake kvapky proti alergiam cize tiez fenistil alebo zodac

lauraa
8. jún 2016

@gabika53 larissa asi nebola dobra volba, turecko je pre nas naj dovolenkova destinacia a to sme uz boli v grecku , spanielsku, egypt snad uz len bulharsko a tunis sme vynechali, a vzdy sa najradsej vraciame prave do tuerecka, aj ked tento rok stale vaham....

baumka
9. jún 2016

@ingusz určite kúp malému topánky na piesok,ale ten piesok je horúci hlavne ca. od 11h-17h,inak sa dá chodiť aj bez nich. A pri mori je mokrý od vody,takže tam môžete byť kľudne bosí,veď aj popri vode sa prechádzajú stovky ľudí hore dole bez obuvi. A pri vode je aj kopec rodín s malými,stavajú si hrady a podobne... A taktiež pod slnečníkom ,respektíve pod tými veľkými plážovými clonami je piesok studený. Beže si tam takéto malé deti veľa rodičovského lehátka stavajú všetko možné z piesku.hrajú sa s formičkami,tam ti malý vydrží dlhí čas.Donesiete si vo vedierku vodu z mora a môžete stavať 🙂 Ceu obed ti tam môže pospať,ale rodiny chodia aj na izbu,predsa je tam chladnejšie.Závisí to aj od vášho malého,čo uprednostňuje. Kedy cestujete? Neviem,či som prehliadla,či si to už písala.

baumka
9. jún 2016

@sardinka335 a kedy vyrážate na Cyprus?

mk22
9. jún 2016

@gabika53 no to je teda dovolenka, preto by som tam nesla..ratat dni a tesit sa domov..a neist do okolia kvoli bezpecnosti..to u mna nie je relax ani oddych.. 😉

sardinka335
9. jún 2016

@baumka ideme 18 júla.
Inak to naozaj všetko tak zavisi od kazdeho osobne. My čo sme bolo v tom Kumkoy tak akoze fajn, super dovolenka...ale ked sme počuli ako tam niektorý boli ze aj 5 krát, ze furt na to iste miesto ak sme si hovorili ze napr. pre nás to určite nebola dovolenka že wau a uz nikde inde len sem. Ten Cyprus to ano, tam je to krasne - pre nas, ale zase ideme do ineho rezortu, nie tam kde sme boli, nech máme zmenu - dufam, ze prijemnu 🙂
Inak to Turecko sa mi páči ten Izmir čo som pozerala obrazky ...ale tak ,,příště,,.

gabika53
9. jún 2016

@lauraa my sme uz boli: Bulharsko, Kos, Severny Cyprus, Kreta, Egypt, Sardinia, Kreta, Spanielsko-Andaluzia, Korfu..no tento rok Kreta a v septembri Portugalsko..akoze fajn pocasie, more chladnejsie, ale da sa kupat, len ta krajina sa mi nepaci a ani Turci ako narod nieee..maju deti radi, ale su az moc otravni, to sa mi nepaci..a ani volny pohyb po krajine sa neda..akoze nebudem chvalit, ozaj nie...pre niekoho pohodova dovca, preto sme boli zvedavi..ale Turecko uz nie..v tychto casoch, musi par rokov prejst, potom mozno..inak hotel, plaz super, bezpecno..ale do mesta a na vylety neriskujeme..no nastastie to nebola hlavna dovca u nas-;)

baumka
9. jún 2016

@sardinka335 no ani my nechodíme do toho istého hotela,tiež nechápem niektorých napr. Nemcov,čo sú v tom istom hoteli aj 12x. My sme síce posledné roky verní Turecku,ale meníme oblasti,ale zatiaľ len na tureckej riviére. Chceli sme ísť znovu na Rodos,alebo inde do v rámci Grécka,ale tak hádam nabudúce.

certi
9. jún 2016

Hotel EFTALIA MARIN - Alanya........ma niekto skusenost?

mk22
9. jún 2016

@certi boli sme vo vedlajsom eftalia splash nesla by som uz more bolo veeelmi daleko jedine negativum preco nie opat..na more chodil vlacik peso fakt daleko.

baumka
9. jún 2016

@certi , ak nevadí ,že pláž nie je piesková,sú tam skôr kamene/štrk a že je to od letiska tak hodinu a pol,tak ok, Chodia tam dosť práve rodiny s deťmi,lebo sú tam super tobogány, aquapark. Ale nie je to oblasť veľmi na večerné prechádzky, po promenáde. .Nákupy sú daleko.Hotel je inak nový - má dva roky.

certi
9. jún 2016

@mk22 dik

certi
9. jún 2016

@baumka dik za info..........

certi
9. jún 2016

a co BELEK- CLUB ASTERIA?

baumka
9. jún 2016

@certi Asteria podľa mňa určite lepšia voľba,lepšie recenzie,od letiska len 33km,pláž síce miešaný piesok so štrkom ( je dllhá až 250m ),ale určite lepšia ako v Konakli,kde by si na ňu musela ísť cez cestu a tu máš pláž priamo vo veľkom zelenom areáli. Vstup do mora bude asi strmší ako v Side,ale urččite nie horší ako pri Eftalii. Nákupy tiež nie sú blízko,treba ísť asi dolmušom.

certi
9. jún 2016

@baumka a co by si mi odporucala, ked chceme hlavne, nech sa dieta vybesni a blizko letiska? tento belek?

certi
9. jún 2016

@baumka je niekde vobec pekna plaz? lebo vsade citam, ze je takato skareda

nikolla88
9. jún 2016

Ahoj, tak velmi zalezi na oblasti,kt.si vyberies na dovolenkovanie. V CK by ti mali poradit, ak sa nevies rozhodnut. Moj manzel je turek. Raz som tu a raz tam. Ja nevidim ziadne vysoke nebezpecenstvo, neviem preco, ako uz tu bolo spomenute, ny ste nemohli ist na vylet??? Primorske oblasti su bezpecne😊noo, aspon zatial. Rizikove oblasti su Ankara,Istanbul, vychod Turecka atd.. Je pravda,ze su otravni ale len predavajuci. Ja to osobne tiez nemam rada ale k turistom si viac dovoluju.
Treba ich slusne odbit. Ako narod su dobrosrdecni, laskavi, napomocni atd. Su velmi temperamentni a vybusni, takze pozor na to😁.
Co sa tyka oblasti ktora aka je naj.. Hmm.. Alanya je cca 110 az 150km od letiska v Antalyi. Cesta busom trva cca 2-2,5h az 3-4h. Zalezi akacestovka a akych maju soferov. Centrum alanye je skor pre ludi,kt.miluju zabavu a rusny zivot. Tam je aj znama Kleopatrina plaz,najkrajsia a najcistejsia. Kulturna pamiatka hrad ,kt. V noci je krasne vysveteny a vidno ho azz azz. Potom nasleduju dalsie zname casti alanye ale tam uz je komplikov.vstup do mora.ale da sa. Treba si davat pozor na velke kamene. Zalezi aka oblast. No a co sa tyka hoelov v alanyi. Nic moc. Nase ck nemaju velmi kvalitne.celkovo alanya ponuka rusny zivota nie kvalitu hotelov. Su tam super a lux.hotely ale nie v ponuke nasich ck. Ale da sa vybrat z ponuky.
Velmi dobre hotely su v Kolakli. Nachadza sa 15km pred alanyou. Hotely su kvalitne,zalezi podla vyberu. Centrum v tejto oblasti uz neponuka tolko ako alanya ale da sa tam dopravit dolmusami.
Side, osobne ma neocarilo. Je tam krasna mesita ale centrum o tom potom. Ak mate kvalitny hotel,nic Vam netreba. Bola som tam na vianoc.dovci a okolie plaze velmi pekne. Antalya je sama o sebe nadherne primorske mesto. Neskutocne vela moznosti ponuka. Kemer je miesto pre ludi,kt.miluju prirodu,more a klud. A este Fethiye-Oludeniz. Malicke ale ocarujuce dovol.miesto. Satur ponuka tuto destinaciu. Zabudla som na Belek. Kvalitne sluzby ale hlavne pre golfistov. Takze Turecko je krasna krajina,kt.ponuka vela moznosti a tipov na vylet,dobrodruzstvo,relax a oddych. Kto chce najde luxus a to po com tuzi na dovolenke.
Lekarne su na kazdom kroku. Dohovorite sa po ang.,rus.,nem., V kazdom centre najdeme mensie obchodiky a velke obchodne centra. Plienky su lacne, mliecko maju aj Nutrilon. Voda,dzusiky, cukrovinky za par centov.
No a comu sa vyvarovat? Nezlakajte sa na velmi lacne satstvo. Chodte sa radsej prejst a zajdite do obchodikov. Tteba si ozaj vsetko pozriet a ohmatat, ak kupujete z poulic.obchodikov. nezavrhujem, aj tam nakupujem. Ale uz viem kde😄 naj obchod Lc waikiki. Neustale vypredaje a super ceny.
Snad som aspon trosku pomohla. Stastny vyber a krasnu dovolenku 💖

certi
9. jún 2016

@nikolla88 super, dakujeme.......tak ten belek moze byt? plaze su vsade podobne?