Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

nikolla88
9. jún 2016

Hlavne si treba vybrat hotel,kt.je urceny pre rodiny s detmi. V okoli su rozne parky. Zase zalezi aka oblast. Treba topanocky do vody a piesku. Je neskutocne palivy. Uz o 10h sa neda zniest.

certi
9. jún 2016

@nikolla88 club asteria nepoznas? ja pozeram hlavne na cenu

nikolla88
9. jún 2016

Hmm, svagor pracoval jeden cas v beleku a pochvaloval si. Ja som tam osobne nebola ale viem, ze je to krasna oblast. Ak chces vediet viac, tak cestovka gabrieltour.sk tusim takto maju, oni su zamerany na belek. Skus ich kontaktovat. Zajdi do viac ck, a uvidis co ti ponuknu.

nikolla88
9. jún 2016

Nie,nepoznam. Mrknem sa

certi
9. jún 2016

@nikolla88 a ten kemer je tiez blizko letiska a su tam atrakcie pre deti, ci skor klud?

nikolla88
9. jún 2016

Vyzera byt velmi pekny a kvalitny. Hotelove rezorty v takychto oblastiach ponukaju velmi dobre sluzby.

nikolla88
9. jún 2016

Kemer je cca 1hod od antalye. Ako delegatka som bola v par hoteloch na prieskum ale nazov si nepamatam. Boli sme v takych kludnejsich hoteloch

baumka
10. jún 2016

@certi V Kemeri máš kamienkové pláže,ak ti také nevadia,tak ok. Ale ak ideš s malými deťmi a chceš pozvoľný vstup do mora a pieskovú pláž,tak naj sú v oblasti Side a to sú Evrenseki, Kumkoy, Colakli a taká kľudnejšia oblasť je Gundogdu.

baumka
10. jún 2016

@certi a ešte doplním, ak chceš promenádu na prechádzky,kočíkovanie a podobne ,tak tá je práve v Evrenseki,Colaklia Kumkoy. V Gundogdu sa ešte len začala stavať. Všetky tieto oblasti sú tak 50 min. od letiska.Cesta ti rýchlo ubehne.

certi
10. jún 2016

@baumka dieta ma 5 rokov, skor atrakcie pre nu, idem pozriet side, dik za radu

babulka82
10. jún 2016

@popova presne jak my aj chceme turecko aj nie ako keby nemam deti tak nevaham ani minutu lebo taku krajinu s takymi službami nenajdeme nikde inde v pomere cena / služby. Tiež stale vahame kde ist ale u mna turecko jednoznačne vyhrava.

lauraa
10. jún 2016

@babulka82 veru Turecko v tomto nema konkurenciu
@certi pozri si sueno Beach ma okrem toboganov,mini Zoo aj kolotoce v cene

ingusz
10. jún 2016

Dakujem Vam mamicky 🙂 zlate ste

ingusz
10. jún 2016

Este mam otazku cez Kartago -Side .. letela ste niektora ? Pozeram hotel mam vybraty Ale zase som si pozerala na internete ohlasy tak uplne nieco ine ako ponukaju ... v cestovke .. sme z Kosic tak odlet bude odial chceme ist na 10/12 dni .. ultra /all inclusive potrebujem to vediet 🙂 kde je najlepsie ak mate skusenost budem vdacna . Prijmem tobogany ... blizko more .. hotel musi byt cisty a ponukat presne to co clovek ocakava od fotiek aspon aj sluzby 🙂

lauraa
10. jún 2016

@ingusz Kumkoy Beach, Evren Beach, Thalia, sueno Beach, paloma ocean , Oleander, , v lare limak lara, Titanic ani jeden z tychto hotelov ta nesklame ... ktore si pozerala ?

jaaty
10. jún 2016

Hotel papillon Belvil - pre deti ideálny a podľa mňa doteraz najlepšia dovolenka v Turecku. Slušné tobogány už má aj Papillon Ayscha.
Boli sme aj v Kumkoy, ale mňa toľko ospevovaný hotel sklamal - togbogány o ničom ☹, strava však výborná.
Ak by som zvažovala pobyt v Turecku, čo vzhľadom na situáciu vo svete tento rok nehrozí, vyberala by som hotel zo siete Papillon v Beleku.

popova
10. jún 2016

@nikolla88 ako presvedčit manžela aby to bolo opat Turecko? Ja nikam inam nechcem ,ale všetci su proti mne čo s tým,?

popova
10. jún 2016

@ingusz Chodim stale cezKartago a max. spokojnost nemam čo vytknút.

popova
10. jún 2016

@popova Hotely Adalya rezort,Alba qeen,Alibay club,Crystal Waterwood a nmoho dalších...

baumka
10. jún 2016

@ingusz a aké hotely si si vybrala v Side? AK ich napíšeš,tak ti lepšie poradíme,lebo sú tam aj lacné hotely,ale nie až tak kvalitné,prípadne musíš si tam doplácať napríklad wifi,trezor,osušky, v minibare len voda a podobne,tak potom to môže vyjsť aj toľko ako drahšie hotely. S KArtagom ti neporadím, ale tiež mám známu,ktorá s nimi chodí a je spokojná.

macusikzv
10. jún 2016

Ja som momentalne v Oculkare,nic moc,na prechadzku tu nemas kam ist,more strme,strk,strava,ryby,kura a furt dookola to iste...tobogan ma ist do 5,vypnu ho uz o 4...
.

sardinka335
10. jún 2016

Suhlasim s vami - čo sa tyka vecí pre deti tak Turci jasne vedú, tam nie je o čom. Kumkoy mal slabe tobogány ale boli...no..
Nechem sa nikoho dotknut ale do týchto krajin by som do lacneho hotela nešla...tieto narody ako Turci, Egyptania to su ,,špinoši,, ako moj nazor nemusi nikto suhlasit, jednak hygiena, jednak voda, jedlo - priprava...neviem proste bala by som sa,ze tam niečo bude ,,na kočku,, a hlavne ked ideme s deťmi. Boli sme raz v CHorvatsku tak viacero rodin tak to bolo na ,,lacňáša,, a bolo to citit...kupelka plesnive alebo teda cierne ,,neviem čo,, na kachličkách, ten zaves na sprche no...nádych, výdych aby ma nešlaktrafil...
Ale tak kebyze nemozem ist na lepšie tak zvladneme aj to, nech sme pri mori trošku lebo je pravda ze tieto dovolenky su naozaj drahe - my uz si berieme rodinnu izbu a je to dost rozdiel v cene, nepotrebujeme zaidny luxus len proste aby sme mali 2 miestnosti nakolko je nás 5 a cez obed kedy je najväčší úpek ideme na izbu dat malu spat a my si dame karty alebo čitame, spime...tak nechce sa nam tlačiť v jednej cimre, bolo by to nepohodlne, ale tak zvladli by sme len nas uz upozornovala v CK ze 2 pristelky a 1 detska postielka (plus samozrejme nasa postel) ze to uz budeme v tej 1 izbe dost natesno.

baumka
10. jún 2016

@macusikzv a v ktorom hoteli ste? Oculcalar veru nie je na prechádzky,to by mali v ck informovať,ale oni sú radi,keď predajú,čo majú a lákajú na super ceny,ale je fakt,že treba tých pár euro priplatiť a ísť do tých oblastí,čo som písala,chodí tu aj najviac Nemcov a oni vedia,čo chcú za svoje peniaze,tu ani tých RUsov nie je toľko.Treba hľadať hotely,kam chodia Nemci a iní západniari.

certi
10. jún 2016

@baumka vybrali sme v SIDE hotel SEA SHELL RESORT...co na to povies? cez Hydrotour

certi
10. jún 2016

a v SIDE hotel VERA STONE PALACE?

baumka
10. jún 2016

@certi kvôli pozvoľnému vstupu do mora,peknej pláži s pieskom ,promenáde aj nákupmi priamo pred dverami určite Sea Shell. Pred rokom tam bola známa. Je tam dosť Slovákov,Čechov,ale aj Nemcov. A stredisko Kumkoy,čo je veľké nákupné centrum je to pešo do 15 min a ideš popri krásnych hoteloch,má tam človek čo obdivovať. Je to priamo v srdci Evrenseki,odporúčam. Vera je dobrá,ale je to starší hotel,nie priamo na pláži.

certi
10. jún 2016

@baumka urcite? lebo prave citam na ten sea shell hrozne recenzie, uplna katastrofa, ale rovnako aj na ten druhy, uz som zufala z toho

baumka
10. jún 2016

tu vidno hotel,ako leží priamo na pláži ,priamo na promenáde https://media.holidaycheck.com/data/urlaubsbild...

miniklub https://media.holidaycheck.com/data/urlaubsbild...

amfiteáter na večerné predstavenia https://media.holidaycheck.com/data/urlaubsbild...

promenáda

https://www.youtube.com/watch?v=RyOP6MXpPs4

a takto sa tam kúpali už koncom apríla

https://www.youtube.com/watch?v=a66s39PYJT0
baumka
10. jún 2016

@certi no neviem,o ktoré recenzie ide, boli to od SLovákov? Ale u Nemcov má hotel 90%. Jasné,že aj pri tom najúžasnejšom hoteli sa nájdu aj nespokojní ľudia. Určite Seashell patrí k lepším. Ak by si chceli úplne top hotely,tak v tejto oblasti Royal Dragon, Aydinbey Kings palace,Royal TAj Mahal,ale to sú aj iné ceny. Neviem,či vieš cudzie jazyky,potom by si mohla mrknúť na Tripadvisor ,alebo na Holidaycheck,aj nemecký,tam sú najnovšie recenzie.

certi
10. jún 2016

@baumka no...prave nam ten hotel predali....ide ma klepnut....nehladam top, zalezi vsetko od ceny...viem nemecky