Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

teskoma
19. jún 2016

@danulkaja1 no, 1x stacilo a dost .Nieco bolo fajn, nieco vôbec,uz by sme sa tam nevratili.Hotel v krajine nicoho, ist vecer mimo - nemas kam , no par obchodikov tam bolo, ze prejst sa, to nehrozilo. Vstup do mora bud velke balvany, alebo sa ti nohy zabarali do drobneho strku a pomerne blizko brehu hned hlbka. Velmi vela domacich hosti a k nim sa spravali viditelne inac ako ku cudzincom. Boli aj zeny v takych dlhych kupacich satach v bazene.Upratovanie izby nehrozilo, az po urgencii na recepcii, aj to nie vzdy a ak upratali, tak max.postlali postele ,kupelnu nevideli cely cas. Ale toto bolo zrejme o tom, na koho natrafis, iny Slovaci o posch, nizsie problem nemali, no viacero rodin ano 😖 .Inak cistota bazenov, plaze super, jedlo uzasne, az na zakusky - vsetko na jedno kopyto ,jedla som iba baklavu. No a este animacie jedna hruza,ani sa tam neoplatilo ist..Ja som velmi zvazovala este Iberotel palm garden, den pred odchodom som to chcela menit 🙂) a mala som, odtial chodili vsetci max.spokojni

caspino
19. jún 2016

@teskoma a v ktorom ste boli?

baumka
19. jún 2016

@caspino aj my si dávame probio a betakarotén asi 3 týždne pred odchodom. A ešte k tým nápojom,tak ak by sa vám minulo pitie po opustení letiska,tak v autobuse,ktorý rozváža do hotelov sa dá kúpiť fľašková voda,500ml,myslím,že to stojí 50 centov alebo euro. Majú ju v chladiacich boxoch a je dobrá.Okrem toho ponúkajú aj colu a iné nápoje. Pri šoférovi býva taká tabuľka,kde je to rozpísané. My sme si takto pýtali vodu aj minulý rok,lebo predsa je človek taký "vysušený " z toho vzduchu v lietadle. 🙂

kaculiatko88
19. jún 2016

Ahojte veľa z vás píše že ste boli viackrát v Turecku. My sa chystáme prvýkrát. Cez týždeň ideme kupovať dovolenku. Budem vďačná ak mi napíšete čomu sa máme vyvarovať a na čo nemáme určite zabudnúť. Ideme aj deťmi, dcéra 3 roky a 8 ,mesiacov a syn 1 rok a 3 mesiace (budú mať v auguste),. Plánujeme odlet niekedy okolo 27.8.. Zatiaľ máme vybraný hotel Suntropia Pegasos World pri Side.

caspino
19. jún 2016

@baumka ďakujem pekne za info

teskoma
19. jún 2016

@caspino sultan os dreams stredisko Kizilot ,blizko Manavgatu

baumka
19. jún 2016

@kaculiatko88 idete do obľúbeného rodinného hotela s veľkým areálom,takže je to raj pre deti. Je to v oblasti Side -Sorgun,takže pláž je piesková,ale pri vstupe do mora bude aj štrk,ako vidno na priloženom obrázku.Vstup do mora bude nie tak super pozvoľný ako v iných oblastiach,ale zas sú oblasti,kde je to ešte horšie. Takže malým kúp aj topánky do vody a na horúci piesok. Hotel leží ďalej od nákupov,ak ich nepotrebujete ,tak ok,ak hej,tak si sadnete na dolmuš a odveziete sa smerom k Side. V hoteloch bývajú tipboxy na sprepitné pre personál. Môžeš využiť,ak budeš spokojná,alebo dáš priamo do ruky tomu,s kým budeš spokojná,napríklad obsluha v reštaurácii,alebo upratovačka. My občas dávame aj chlapíkovi,čo nám plní minibar a on nám potom z vďačnosti dá napr. colu ligt,namiesto normálnej coly,alebo mu povieme,nech nám da miesto minerálky pivo atď.... Jedla tam bude kopec,i keď je pravda,že skoro všetky deti tam žijú hlavne na špagetách,hrańolkách,tie sú veľmi obľúbené. Ale sú tam ja super ryby,alebo mäso v omáčke,len treba vyskúšať,lebo niektoré jedlá bývajú korenené. Ale je tam aj diétny bufet s varenou zeleninou,diétnou ryžou a podobne.Dobrý hotel ti vyjde v ústrety a ak požiadaš,tak pripravia ti aj niečo špeciálne,ak má človek nejaké iné diéty. V dobrom hoteli sú detské bufety,kde nájdeš aj mikrovlnku na ohrev,alebo ohrievač mlieka a podobne.
s

bejca
19. jún 2016

@katkak512 super užívajte , teším sa s vami a ďakujeme za info 😵

bejca
19. jún 2016

@caspino ja normalne balim do kufra 1,5 l vody 😉 aspon mam potom miesto ked idem spat a nakupim 😀

bejca
19. jún 2016

co sa týka prevencie ja vždy beriem probiotika zasa zo sebou a hned od prveho dna ich berieme , klop klop zatial sme problemy nemali , a tiez beriem klasicke tabletky - nurofen , paralen a aj Burow kvapky do usi pre istotu 😉

baumka
19. jún 2016

@kaculiatko88 a ešte dodám - pozor na teplotné rozdiely-vonkajšie horúčavy a studené nápoje s ľadom,to nedopadne dobre,hlavne u malých detí.Alebo keď budú namočené cez najväčšie horúčavy v bazéne tiež nemusí byť ok. A pozor na potápanie v bazéne a následné bolesti uší ,čo sa ti môže stať aj v inch krajinách,keď to niekto preháňa s potápaním.

A treba začať so stravou pomaly,lebo oči by jedli,ale črevá to nezvládnu,to sa stalo aj nám pri prvej a asi aj druhej návšteve Turecka 😀

bejca
19. jún 2016

@kaculiatko88 ahoj , podla mna zalezi co ocakavas , a hlavne co potrebujete , jednoznacne hotel min. so 4 hviezdickamii , isto privitas nejaky detsky bazen , mozno aj tobogany , vacsnou su , a hlavne si pytaj aby tam bola piesocnata plaz , ak chces vacsi rezort , mensi rezort - super bolo v Batihan - Kusadasi 😉 kamienky male sa daju ale treba topanky ... neviem ako vam - nam nevyhovuju , my najradsej piesok 😉

bejca
19. jún 2016

my tiež pijeme bez ľadu , netreba to prehanat 😉 a cez prave poludnie sme vo vnutri 😉

janka.l
19. jún 2016

@kaculiatko88 Ja by som doporučovala pri takých malých deťoch minimálne 5 hviezdičiek. Teraz sú tie ceny oveľa nižšie ako inokedy. My sme boli už 3 x v Turecku a ideme aj tento. Ideme do Crystal water world v Beleku. Ale zatiaľ bol môj top Baia Lara. Veľmi dobre prispôsobený pre detičky. Malý mal 1,5 roka a mali mliečko pre deti-nestlé, ovocnú výživu a aj mix zelenina-mäso, tie hotové jedlá v sklenom poháriku. Doteraz sme chodili v septembri, ale teraz by sme mali ísť už za pár dní.

baumka
19. jún 2016

@bejca aj my,od 12h-15h oddych na izbe 🙂

baumka
19. jún 2016

presne ako píše Janka vyššie,chcela som aj ja ti napísať,že teraz sú ceny za hotel naj,naj,takže ak sa dá,tak prihodiť pár euro a zobrať dobrý hotel. Pozrela som rýchlo recenzie Pegassos Worldu.Ľudia tam idú hlavne kvôli obrovskému areálu a bazénom,to všetci chvália. A preto aj cestovky ho odporúčajú. Hotel má niektoré izby renovované ,ale tí ,čo sa dostali do starých izieb sú nespokojní. V popise nemeckých ck je,že sa platí trezor,wifi na izbe a v minibare len voda. Čo v podstate môže stačiť,ale teraz zoženieš hotely,kde máš toto všetko v cene a aj izby sú všetky v top stave. Takže ja by som hľadala niečo v Evrenseki,Colakli,Gundogdu,Kumkoy alebo v LAre,prípadne Belek,kde je piesok,lebo ten tam nie je všade.

lauraa
20. jún 2016

@kaculiatko88 pri tak malych detoch nepotrebujes obrovsky komplex s toboganmi, skor by som pozerala mensie Hotel, Oleander, Evren Beach a pod.

vika35
20. jún 2016

@baumka je to uplne nove iba teraz by to mali otvarat. a zda sa ze tam bude aj zabavny park pristupny verejnosti. som zvedava. ja az take velikanske komplexy nemusim ale mala by sa vyjasila.

kaculiatko88
20. jún 2016

Ďakujem pekne za vaše odpovede. Idem popozerať hotely co ste mi odporučili. Tobogany chcem hlavne pre dcéru lebo to ju baví najviac na svete. Synovi to bude asi úplne jedno kde budeme. A manžel tiež si dosť potrpí na atrakcie.

kaculiatko88
20. jún 2016

@baumka ďakujem za rady. My sme zatiaľ boli 3-krát v Bulharsku a 1-krát v Chorvátsku. Všade je skoro štrk pri vstupe do mora. Chceme zmenu a veľa ľudí si chváli Turecko. Najviac sa obávam o stravu pre malého syna (1 rok, 2 mesiace). Ale ešte dojčím takže mlieko nepotrebujem 🙂. Dcéra tá je vodný živel, preto chceme bazén a tobogány pre deti.

bejca
20. jún 2016
bejca
20. jún 2016

a zabudla som ze bravam aj endiex 😉

lauraa
20. jún 2016

@kaculiatko88 tak kukni Titanic beach v lare, ked chces vodny svet, urcite lepsia volba ako suntopia, inak vsetky .Hotel v Turecku maju minim.3 tobogany , detsky bazen a min. jeden vonkajsi bazen.a o jedlo si strarost nerob, vsade je dietny bufet a bufet pre deti takze urcite nieco vyberies.v Elite Beach boli aj hipp k dispoziii.

demetria
20. jún 2016

@kaculiatko88
Tiez odporucam Baia Lara. Boli sme minuly rok a aj ked uz do Turecka ist neplanujeme, lebo mame radi iny druh mora, tu sa nam pacilo. Aj vacsie deti boli nadsene, aj s malym, vtedy 1,5r. nebol ziadny problem. Detsky bazen v tieni, strava v pohode, klientela medzinarodna, hotel skor mensi, dostatok miesta aj okolo bazenov, aj na plazi.

kaculiatko88
20. jún 2016

@lauraa , @demetria ďakujem veľmi pekne. Hotely sú fakt krásne ale cenovo nad náš rozpočet. A prečo nie Suntropia. Minulého roka tam bola švagriná s rodinou a si to tam pochvaľovali. My nie sme veľmi náročný ľudia.

hori
20. jún 2016

@kaculiatko88 my sme v Suntopia pegasos World boli pred dvomi rokmi a to tam este nebol ten toboganovy park, teraz to tam musi byt uplne uzasne... jedine, co sa mi tam nepacilo, bola plaz - deti mi tam proste do mora nevliezli - strk, prudky spad, velke vlny a najma - lehatka velmi daleko od mora, asi 100 m, a to treba prejst po zeravom piesku, ziadne cesticky... takze more bolo upne nepouzitelne... inak hotel super, nan nemam ziadnu kritiku... aha... a este nakupy daleko, asi 1 km popri plazi a nie vsade je chodnik, takze miestami sme museli kocik prenasat cez piesok...

babulka82
20. jún 2016

@kaculiatko88 ja by som určite s dvomi detmi nešla ešte od letiska vyše 100km je to podla mna dost naročne už len ten let a letisko a ešte cestovat autobusom dlho nič moc. Ja by som skor volila niečo max. Side do tych 60km.A v turecku je velmi vela hotelov treba fakt len sledovat ponuky a vždy sa da vybrat.

demetria
20. jún 2016

@kaculiatko88
Suhlasim - vyberaj aj podla doby transferu. A ak sa radi kupete v mori a nestacia vam bazeny, pozri aj na zahranicnych strankach realne fotky plaze. Napr. cez tripadvisor. Lebo aj to, co prezentuju ako piesok, moze byt nakoniec na hrane vody strk a detom moze velmi vadit. Na toto by som si pri vybere davala najvacsi pozor.

kaculiatko88
20. jún 2016

@babulka82 ten hotel je 60 km od letiska.
@hori a ako ste riešili kočík ste mali svoj z domova. Minulého roka tak bola švagriná s rodinou a bola spokojná.
@demetria tak to sme mali aj v Bulharsku. Myslím ze to nebude take zle ako som zažila v Chorvátsku (veľké kamene, 1 meter voľný vstup a potom prepad do hĺbky)

baumka
20. jún 2016

@kaculiatko88 95% hotelov v TR má tobogány,to nie je ako Grécko,Bg,Chorvátsko,kde musíš tie hotely hľadať. Dobrá je aj tá Adalya,kde ide Bejča. Ak je rozhodujúca cena,tak ja by som hľadala aj hotely v druhej,respektíve v tretej rade od mora. Takéto hotely ponúkajú aj odvoz na pláž,tie busíky jazdia permanentne hore dole zadarmo. Viem,že máš malé deti a chceš hotel priamo na pláži,ale ver,že v tom Pegassose a podobných hoteloch by si sa nachodila smerom na pláž viac ako keď ťa odvezie bus. My sme napr. boli v Palome Oceana a mám odstopnuté,že cesta nám cez celý areál trvala k moru 4,5 min. A to sú aj oveľa väčšie areály,kde sa nachodíš že až. A čím ďalej je hotel od mora,tým je cena lepšia. A tie hotely sú naozaj kvalitné a mnohé nové ,staré tak rok,dva. A je tam všetko v cene.

NApr. aj my teraz ideme do hotela,kde sa ide na pláž odvozom. Pešo asi 10 min. Vyjdeme pred vchod hotela,tam nastúpime,vezieme sa 2 min a vystúpime priamo pri lehátkach. Ale samozrejme chápem,že mnohé rodiny s malými deťmi chcú veľký areál,kde si môžu pobehať,prechádzať sa,len potom aj tá cena za hotel je oveľa vyššia. Ja by som si určite na tvojom mieste vybrala kvôli naj piesku hotel v Evrenseki alebo Colakli,Kumkoy tu je piesok najjemnejší a vstup do mora najlepší. A je tu promenáda na kočíkovanie,ak by nechcel malý spať na pláži.

Náš hotel sme si vybrali hlavne kvôli super pláži,kde nie je nátresk,je to super na prechádzky po pláži. Hodím sem foto našej pláže a promenády,o ktorej ti píšem.