Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

baumka
27. júl 2016

Aj my sme teraz v TR,presne ako píšu dievčatá,na riviére je kľud,keby som si nepozerala správy na nete,tak nič nevieme -máme dobrú náladu,ale len čo otvorím naše aktuality,tak sa na nás vyvalia samé jóbovky z Europy.
Je tu dosť Nemcov,Holanďanov,Belginčanov a tí hovoria,že doma sa už boja ísť aj na nákup do obchodu,že čo sa deje u nich v Europe,takže radšej idú relaxovať k moru,lebo nikto nevie dňa ani hodiny,bohužiaľ....

baumka
27. júl 2016

pár fotiek

zuziatko
27. júl 2016

zial dievcata je to tak.....je to hrozne co sa deje posledne dni v europe. ALE!!! ved sa to vedelo, ze to pride a prislo to......zial uz nie je bezpecnej destinacie.....
kazdy sa rozplyva nad bezpecnostou v TR a paradoxne EU zacina byt nestabilna a nebezpecna....a bude este horsie :( zial :(

matulikm
27. júl 2016

@zuziatko Tak tak, ako píšeš. Nehovorím že Turecko je bezpečná krajina, len pre to že som tam ja dovolenkovala a necítila žiadne nebezpečenstvo...ale hovorím to preto, lebo vidím, čo sa deje v Európe. Z každej strany sa na nás valia negatívne informácie o tom, čo všetko zlé sa udialo..čo všetko zlé sa deje...a čo nás čaká ☹ už si nemôžme byť ničím isté ☹ trošku ma aj veci okolo dovolenky štvali, hlavne ak mi niekto vravel - či písal o tom, či som normálna, že nerozmýšľam, že je to tam nebezpečné...a bla bla bla...a pritom sú krajiny, kde to začína byť oveľa, oveľa nebezpečnejšie...a ide o to, že v Turecku sa vie o vnútorných nepokojoch, človek sa možno menej zdržiava v meste, či verejných podujatiach....je troška opatrný, lebo vie o situácii...ale čo situácie, ktoré nemôžeme ovplyvniť??? ktoré nečakáme? idem na nákup, a niekomu, koho sme si sem dotiahli, aby sme splnili normy a podmienky, ktoré nám dáva EU, hrabne v hlave a urobí niečo čo poznačí mnohé rodiny, životy... ☹

zuziatko
27. júl 2016

@matulikm presne...kazdy kto kupoval dovolenku v TR vedel o tom co sa tam deje. aj my sme zvazili situaciu a kupili. vieme co sa tam deje. nesuhlasim s tym, ale ideme. argument, ze chcem luxusnu dolenku za malo penazi pre mna neobstoji. nas stala dovolenka 2800. to nie je malo penazi. TR sa predavalo ako na beziacom pase. islo trosku dole, ale urcite to nebol hlboky prepad.
a je v tom politika. jobovky na TR stale isli. ake je nebezpecne a pod. len aby sa nepredavalo. aby ludia isli do grecka, spanielska, chorvatska.....a pod. a ake su drahe ? ved grecko na 12 dni nam kalkulovala o 1000e viac. a sluzby ? neda sa porovnat.

ja si nie som vedema toho, ze ohrozujem svoj zivot a svojich deti. nie som ani dementna a nezodpovedna a neviem este aka - podla niektorych ludi, ktori mali potrebu sa tu vyjadrit ked sa diali veci a teraz tu ani necuchnu 😀 😀
ktovie ci teraz pisu v temach k Nemecku a FR ake su nebezpecne.

ja ked som pisala, ze aj vo FR je vynimocny stav, tak prave pre nestabilnu situaciu. ved vo FR su kazdu chvilu utoky a su v zornom poli teroristov.

matulikm
27. júl 2016

@zuziatko presne! Tak ako píšeš, vedeli sme do čoho ideme, keď sme kupovali dovolenku. Ani ja si nemyslím, že som dementná,blbá a neviem aká..nemyslím že som ohrozovala život, keby som to tak brala, tak v dnešnej nestabilnej situácií by bolo vykuknutie z domu ohrozovaním života....Áno, aj ja som pozerala Grécko, ceny neskutočne a služby ani z ďaleka nie také ako v Turecku...ale nie je to o tom, že sme tam šli, lebo je to lacné. Naša dovolenka nebola lacná! takže ani u mňa argument, že kvôli nízkej cene idem do nebezpečnej krajiny!!!! šla som tam, lebo som tam bola už niekoľko rokov po sebe, a nezanevriem na tú krajinu 🙂

reluska
27. júl 2016

@baumka to je tam tak ludoprázdno ? ale fotené skoro ráno, ked všetci dospávajú 🙂 ja neznáčam mäsovky, hlava na hlave preto chodíme v polovici septembra, ked je to už volnejšie .. ale pozerám ked to bude takto využijeme to... najmenší bude mať koncom augusta 2, takže stále by bol ako infant - zdarma 🙂

jemena
27. júl 2016

Ked nastane nešťastie, ani vám nebude blbe žiadať o pomoc, hlavne za peniaze, nás všetkých danových poplatníkov. Správne by ste si mali záchranu hradiť zo svojho, ked tak nezodpovedne pristupujete k tomu, kde tráviť dovolenku, dokonca s detmi.

lauraa
28. júl 2016

@jemena netreba vidiet vsetko tak tmavo, kazdy z nas ma zaplatene poistenie, Sk a ani iny stat eu nevydal vyssi stupen ohrozenia ako doteraz, takze zrejme ta situacia nebude taka vyhrotena, navyse ked Sa pozries po Europe tak neviem kam by som mala ist....

baumka
28. júl 2016

@jemena ,keď niekto zo SLovákov,ktorí sú teraz napríklad v Nemecku,alebo vo Francúzsku, Belgicku bude potrebovať lietadlo,však vieš,že sa tam kadečo deje,tak tým to lietadlo tiež odoprieš?
Pozri sa,keby nedajbože sa také niečo dialo a toto by bola jediná možnosť, tak ja to lietadlo potom kľudne za našu rodinu preplatím a napíš číslo účtu,pošlem aj tebe,keď ti tie peniaze chýbajú. Ja tiež platím dane a to už dlhé roky.

Dúfam,že takto sa ozývaš aj na úrad vlády a iným našim verejným činiteľom,keď sa bezdôvodne vyvážajú na rôznych dopravných prostriedkoch. To ide tiež z tvojich peňazí.

baumka
28. júl 2016

@reluska je to fotené asi okolo 10h,my sme ale v oblasti Gundogdu a to je na okraji,kde sú chránené duny,kladú tu korytnačky vajíčka do piesku ,takže tu nie je jeden hotel vedľa druhého,je tu ešte zachovaná panenská príroda.Mám túto oblasť rada,lebo pláže sú široké a pri prechádzkach stretnem málo ľudí. 🙂 Dokonca v našom hoteli kopec ľudí ostáva pri bazéne,takže na pláži si človek aj o 12h nájde voľné lehátka a po 16h je už novu polovica lehátok voľných.

baumka
28. júl 2016

@jemena a ako správne @lauraa podotkla,máme poistky.My máme napr. Európsku cestovnú poisťovňu a za poistku som zaplatila riadnu pálku,dali sme si tú najvyššiu možnú.

matulikm
28. júl 2016

Som v šoku, keď si čítam tieto príspevky!!! Toto je chorá doba, choré zmýšľanie!!! Namiesto toho, aby sme otvorili oči a konečne videli čo s nami tá naša vláda robí, riešime že sme nezodpovedne, lebo si doprajeme oddych v krajine, kde nie je zákaz vycestovať!!! Skoro som odpadla, keď som tu zahľadla (nie raz) príspevok o tom, že keď bude treba vyslať špeciál po dovolenkárov, tak nech si to platia sami. Aj ja som bola v Turecku! Aj aj si riadne platím dane! Proste dvíha sa mi žalúdok z toho čo tú čítam! Vláda sa nám smeje do ksichtu, kradne kde sa dá, verejne, bez hanby!!!! bavia sa na nás, vozia sa na drahých autách, samé vily, dovolenky, účty napraskané eurami! Samé poplatky, ktoré sa každým rokom zvyšujú!!!!! Namiesto toho, aby pomáhali starým ľudom, mladým rodinám, slobodným mamičkám..tak namiesto toho nás len okradajú!!!!! náš všetkých! Ale vy tu riešíte, že aj z vašich dani by letel vládny špeciál???? To vááážne???? to sme až taká chorá spoločnosť, ktorá nerieší úpadok krajiny ale namiesto toho len závidi????? Nech sa na mna nikto nehnevá, ale toto je fakt len čistá závisť!!!!! ale akoí hovorím, to je tá dnešná doba!!! samá závisť. Že z niekoho daní???? Ale že sa z niekoho daní kŕmia hladné – nenažraté krky politikov, to nie je na riešenie. Ale že žienka z MK ide na dovolenku, to už je na riešenie!!!!!!!

jemena
28. júl 2016

Ked vám nezáleží na vlastných detoch a vystavujete ich takému nebezpečenstvu akým je pobyt v moslimskej krajine, počas politických prevratov, tak k tomu myslm niet čo dodať..

matulikm
28. júl 2016

Pobyt v štátoch EU je nebezpečný. Všade nás zaplavujú informácie, útočili teroristi tu a tu a tu...áno, moslimskí teroristi!!! to áno, ale nie v moslimských krajinách. Aspoň neviem o tom, aby také Francúzsko či Nemecko, či Berlín boli moslimskými krajinami..teda zatiaľ! Takže písať a doslova urážať ženy, že sú nezodpovedne, že im nezáleží na vlastných deťoch a vystavujú ich nebezpečenstvu je prehnané, nemiestne a hlúpe!!!! Hlavne keď sa zamyslíme nad tým, že toto všetko čo sa deje, sa deje blízko nás, a nie v destinácií, kde si ľudia doslova oddýchnu 🙂

nikawero12
28. júl 2016

@matulikm, @baumka, @lauraa, @zuziatko
dievčatá, odporúčam vám vyprdnúť sa na to, čo tu vypisuje nejaká ťapša, evidentne ju žerie závisť, že vy máte peknú dovolenku v Turecku a ona zrejme na ňu nemá peniaze, takže jednoducho závidí. Nereagujte na ňu a radšej si užívajte peknú dovolenku. Prajem krásny deň.

jemena
28. júl 2016

@nikawero12 nechápem tvoj útok, voči inému názoru. V podobnej teme na inom fore, tiež odrádzali ludí od rizikových destinácií a jedna žena sa tam vyjadrila " tak ale ked tí moslimovia vedia tak pekne dvoriť" takže, rôzne pohnútky vedú ženy do týchto osích hniezd a nezastaví ich nič, ani dobre mienené rady. 😕

sardinka335
28. júl 2016

Kočky, dnes sme sa vrátili z tureckej časti cypru - turecká republika severneho cypru. Boli sme v hoteli Noahs Ark a uplne bez problémov. Turecký hostia velmi milí, miluju deti. Boli tam turecke rodiny, ziadne burky ani ine haby na sebe zeny nemali, normalne oblečene ako europanky, niektore mali taku šatku na hlave ale žiadne modely alá ,,Raťafák plachta,,...personal velmi uslužny, hotel tip top čisty. Pýtala som sa jednej panej ze ona je z Istanbulu a hovorila mi, ze je to tam zlé čo sa politickej situácie tyka, media su kontrolovane a ona osobne vnima Erdogana ako Hitlera, ale ona sa hlasila k tej opozicii, a ze vela ludi s nim suhlasi...takze tak...nepokoje su v Ankare a Istanbule - vo vládnych centrách...ale nie v letoviskách. Tam je klud a pohoda. Zatial...V Antalyi tiez nič nenasvedčovalo nejakemu chaosu alebo ,,prevratu,, všetko fungovalo.

@jemena ako do istej miery s tebou suhlasim ale to ja osobne sa bojim ist skor do Bruselu, Francuzka a Nemecka ako napr. na ten turecky Cyprus...lebo v Europe j etolko tých džíhadistov a policia o nich vie a nič s nimi nerobi, po kazdom utoku sa zisti ze dotyčny ,,bol na zozname podozrivých,, prípadne uz mal opletačky, vedeli o nom a nechali tých ludí tak volne behat po slobode....čo dodať, chorá doba toto. Trestanecke kolonie obnovit a kazdeho kto je dokazatelne spojeny s IS tam zavrieť až zčerná a nie ze tu si ,,chlapci,, korzuju do Syrie, Afganistanu hore dole a policia sa len prizera...
Tu ešte bude mela....

jemena
28. júl 2016

@sardinka335 tvoj názor považujem za triezvy, ale do Turecka by som aj tak nezablúdila, ani omylom 😉

sardinka335
28. júl 2016

@jemena ved ani my sme sa tam ,,nehrabali,, ako myslím priamo do Turecka niekde do Istanbulu ale v Antalyi som nemala nejaky strach ved to je daleko... 😀 😀 ako viem je to naivna predstava, ale vazne v Bruseli by som sa bala viac.

jemena
28. júl 2016

@sardinka335 iste, ani Brusel nie je bezpečný, rovnako Paríž, Londýn atd. Ale stále je na zemi dosť miest, kde aspoň štatisticky, hrozí nebezpečenstvo najmenej. To je len poznámka, pre dámy, ktoré uviedli, že zrejme nemám peniaze na to, aby som išla k moru a závidím im 😀 radšej si priplatím a idem tam, kde mne a mojej rodine nehrozí smrť z náboženských dôvodov.

matulikm
28. júl 2016

myslím, že náboženské dôvody so situáciou v Európe a vo svete nemajú nič. Ale nikto ti to neberie, ja sama ti prajem príjemnú dovolenku, ak niekam pôjdeš..Celým týmto tu sme sa ti len snažili naznačiť, že každý má svoj názor...Vyjadri sa 🙂 veď sa tu bavíme, diskutujeme 🙂 ale mne osobne sa nepáčilo ako si urážala ženy, že nemyslia na svoje deti, a bla bla bla....ved vieš čo si písala. Každý máme právo rozhodnúť sa kam pôjdeme. A my sme tu na to, aby sme si priali, a nie zhadzovali sa ☹ kebyže človek cítí nebezpečenstvo v danej krajine, nelezie tam. Ver či never, sme ľudské, myslíme na seba aj na svojich blízkych 🙂
@jemena

reluska
28. júl 2016

@jemena v Antalyi ti nehrozí 🙂, zbytočne robené halo, aby sa prekrylo väčšie zlo páchané v europe. To že turci urobili prevrat je ich politika, že Erdogan je diktátor mi môže byť šuma -fuk, ich politiku, náboženstvo neriešim. Dcéra má kamaráta žijúceho v Istambule. Mladý chlapec, disko, zábava... žiadne stresy... To že na ukrajine denne zomierajú ľudia vdaka boju v tv nedávajú, tak to nikto nerieši...Momentálne by som nešla do nemecka, francúzska.. na dovolenku do Lary ideme, chceme si odýchnúť, obavu nemáme, boli sme tam 2 x a vieme porovnať ich služby v porovnaní európskymi letoviskami. Ono sedieť doma a premýšlať čo všetko sa môže stať .... život rýchlo utečie, zážitkov a skúseností = 0, prehlad o živote v cudzine = 0, len sedieť a komentovať a hodnotiť niečo čo som neskúsil mi príde detinské.... mám takého švagra čo hodnotí všetko, a pritom nikde nebol, najdalej na donovaloch, ale bude hovoriť aké sú tie rezorty strašné ako väznica, človek nemôže ísť ani von, letecká doprava je nebezpečná .... 😀 my sme si zatial s deckami pocestovali kúsok sveta... a máme to čo nám nikto nezoberie, spomienky, zážitky, decká majú aký taký prehlad, precvičujú angličtinu. Tým im dám do života viac, ako mať obmedzený názor na všetko, a nič neskúsiť 🙂 / tým nemyslím teba, ale ľudí ktorý vedia všetko a neskúsili nič.. len o tom počuli 😀

reluska
28. júl 2016

@baumka naparádu, kolko trvá transfer od letiska ? toto si necháme na neskôr, ked naše princiatko podrastie, momentálne len Lara alebo Kundu. čo je na skok od Antálye, lebo som rada že ako tak vydží let do antalye, je to žihadlo, neobsedí, stále v pohybe, to zdedil po mame 😀

ingusz
28. júl 2016

Mamule vybrali sme si side letime z Kosic .. kolko to trva z letiska do Side prosim Vas ...??? Letela niektora z Ke ? Do Turecka ?

matulikm
28. júl 2016

@ingusz My sme leteli z Košic 🙂 ale nešli sme do Side, tento krát sme si vybrali oblasť troška bližšie 🙂 asi 15 minút autobusom 🙂 ale bola som už aj v Side, a to je ťažko povedať, koľko to trvá. Side je obrovské..Možeš tam byť za 1:30 ale aj za 2:30 hod

reluska
28. júl 2016

@ingusz side je dalej, záleží od toho kde a koľko krát bude autobus stáť a vysádzať ludí v hoteloch, u nás to bola 1,5h kým sme dorazili na hotel

lauraa
28. júl 2016

@ingusz zavisi naozaj kolko ludi a kam povezie , my sme boli v Side- conakli 50 minut

lauraa
28. júl 2016

@ingusz do ktoreho Hotela idete?

oliverceky
28. júl 2016

@matulikm Kt.hotel?