Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lenatko69
26. jún 2015

@mici111
Platí sa na mieste v zahraničí a potom to jednoducho vyriešiš u nás v poisťovni. My sme mali tento problém v TUNISKU.
Po podaní žiadosti o refundáciu som mala peniaze na účte presne za 7 dní. (UNION) Len musíš mať doklad o zaplatení originál ku žiadosti.

ewelinna
26. jún 2015

@adka_m podľa toho, čo som pozrela to ani zďaleka nie je rovnocenný hotel ako efes 😠 (mal byť)
ani čo sa týka all inclusive podľa mňa, lepšie to posúdia tí, čo ich tam strčili...

@tinka76 čo urobíme, keď nás tam budú chcieť rovno odviesť?Dá sa aj nesúhlasiť? Ja chcem za svoje peniaze adekvátnu náhradu....Oni to v CK 😖 😠 museli vedieť už včera, že ich dnes neodvezú do efes...

jankako
26. jún 2015

@mici111 no my sme cash, zrejme preto že to bola sukromka. Oni že nebudú čakať pol roka na preplatenie faktury.

lauraa
26. jún 2015

@jankako ake mate poistenie? Je smutne ked da takto cestovka zachova, dost si mala stresov pred a teraz este AJ cez dovolenku.ma este niekto take zdr. problemy ako tvoja mala?

petrina82
26. jún 2015

@mici111 my sme neplatili, hotel mal svojho lekara a on si dal preplatit v nasej poistovni, ta si potom telefonicky overila uz ked sme boli doma, ci sme skutocne dostali od lekara to, co si fakturoval. Ale teda dost spekulovala poistovna, aby mu nemuseli platit, dokonca najprv nas obvinili, ze sme nemali poistku od zaciatku pobytu v den, kedy sme vyuzili lekara a museli sme im poslat naskenovanu zmluvu. No keby som ju uz nemala, ved uz sme boli po dovolenke, tak neviem co. Toto sa mi na poistovni nepacilo...

tinka76
26. jún 2015

@ewelinna
Ja vobec netuším... v pripade tejto ck je ťažko povedať či sa dá nesúhlasiť. Ostava este tyzden...cez vikend zacinam balit a priezne podla informacii z hotela budeme improvizovat. V pondelok tam ide dalsi turnus.... som zvedava ci aj ich prestahuju?

vivi
26. jún 2015

Baby a aká je tam v mestách situácia, nebojíte sa dákych atentátov islamistov, alebo zvýšenej kriminality migrantov? My ideme až v septembri do Marti Myra ale teda mám aj obavy.

ewelinna
26. jún 2015

@tinka76 ja som tak veľmi dúfala, že už tí dnešní budú v Efes a budú písať dobré správy 😖 riadne nás naťahujú, zavádzajú, len aby sme mali čo najmenej možností sa brániť- veď na mieste už čo poriešime...niekam nás zavezú a bude im jedno, či sme spokojní...

epelino
26. jún 2015

@lenatko69 dobre jedlo som riesila aj ja 🙂 mam podobneho manzela.. my sme boli min. rok na Krete, hotel Petra Mare - je to raj pre deti a hotel je hned pri mori, taku blizkost someste nevidela. fakt nadhera. skus kuknut pre inspiraciu 😉

lenatko69
26. jún 2015

@epelino
cez akú cestovku ? Pozriem, pretože aj Kréta je v hre 🙂

mici111
26. jún 2015

baby, videli ste to??? ze teraz v tunise 27 mrtvych, zatial ze 21 turistov - nemci, poliace, spanieli, taliani..ze na plazi nejaky strielal do ludi..cele zle!!!!

epelino
26. jún 2015

@lenatko69 ..my sme boli cez Aeolus,ale ponukaju to aj rakuske cestovky myslim, skus pozriet..
Bolo tam nadherne, bazen obrovsky so smykallkami, velka lod, z ktorej isli smykalky, par schodikov a boli sme pri mori. Pri bazene cely den obcerstvenie,grilovacky atd.. jedina troche nevyhoda bola, ze pri vstupe do mora na niektorych miestach boli take velke kamene…. Asi polka plaze tak bola.

tinka76
26. jún 2015

@ewelinna
Podla dnesnych info verim ze sa zlepsuje... len ma stve ze stale nefunguju detske bazeny... ostava 7 dni...
Osobne netuzim byt prestahovana do Amary (nic moc recenzie... cisto ale neohuri).... mozno v nudzi asi radsej skusit ten Efes a na nesplnene sluzby ziadat kompenzaciu.....

adka_m
26. jún 2015

@tinka76 Presne súhlasím, volala som do Sack-y a pýtala som sa o radu, a presne mi povedali nestornovať, risknúť to a potom žiadať kompenzácie. Hovoril, že v prípade Hydrotouru sa neobáva, vraj z ich strany nejaké kompenzácie vždy uznali. Ja si myslím, že sa to zlepšuje a nebude to až také zlé.

adka_m
26. jún 2015

@tinka76 a aké sú dnešné info, nič som nepostrehla zatiaľ

martuska75
26. jún 2015

@epelino
@lenatko69 Sranda aké je to subjektívne 😉 Aj my sme boli v Petra Mare minulý rok lebo na LM už nič nebolo voľné a ked sme tam došli tak som sa rozplakala a chcela som ísť hned domov 😀 😀 😀 Nakoniec to nebola zlá dovolenka, lebo však dovolenka je taká ako si ju urobíš, ale nemyslím že by som hotel extra niekomu odporúčala. Na pláž mi detská nechceli ani ísť lebo bola štrková - taký jemný čierny štrk a po vstupe do vody sa šmýkali kamene, bazény boli pekné ale v detskom bola furt sudená voda, a hotel... ved nakoniec nie zlý ale malá sa ma po 2 posledných dovolenkách v Turecku (Sunis Kumkoy Beach) len nesmelo opýtala -" a Mami toto tiež má nejaké hviezdičky ? " 😀 😀 😀

epelino
26. jún 2015

@martuska75 ..jasne, vsetko je subjektivne 😀 nam sa tam velmi pacilo.. voda v detskom bazene bola malinka, tak sa aj rychlo vyhriala, aspon cez nas pobyt..
Ale jasne, ze Kumkoy je uplne ina trieda, ved tam je rozdiel cca 1000 eur na 11 dni.. Kumkoy je luxusnejsi. Ale atmosfera a to, co tam bolo pre deti, sa nam velmi pacilo.
Ktovie, co budeme hovorit teraz, ideme prvykrat do Turecka …

lenatko69
26. jún 2015

@epelino
Je fakt ze Grécko je iný level ako Turecko . Je to horšie . Ja sa teda trocha bojím kameňov a studenej vody 😝
Ale idem pozriet ..... Baby , ináč Cyprus - severný - tam je more ako čajíček a aj môj syn je výmyselník , nechce sa kúpať v mori , no tam sa kúpal celu dovolenku . A boli tam aj ine lákadlá : tobogany, bazény .... Aj to bola super dovolenka ....

martuska75
26. jún 2015

@epelino Ako klub pre deti tam bol super o tom nie je ani debata, na to sa ani Turecko nechytalo. Super to tam žilo a deti si to užili a o to ide. Preto som hovorila že nakonic to nebola zlá dovolenka. A čo sa týka stravy decká aj v Turecku hľadajú len hranolky a špagety - takže im ako tam varili nevadilo, to len nám chýbali krevety, losos, dezerty a tak 🙂 Ale aspoň som nepribrala , no nie 😉 Len som ich videla šurovať vonku dlažby tak že bordel aj so saponátmi zmetali do detského bazéna a od vtedy som tam moc s detmi nechcela ísť. 😝 Mne sa pláž celkom páčila, lebo z lehátka som si máčala rovno nohy v mori, ale Ninke moc nešli bábovky a pálili ju na tom čiernom "máčikovom piesku" nohy. Tak som ju musela na lehátko nosiť ... teda aj s kýblikmi, lopatkami, kolesom , nafukovačkou, pitím, plnou taškou, uterákmi .... Vieš si ma predstaviť 😕

andys11
26. jún 2015

Dievčatá, co s dovcou teraz? Po tom tunise? Fakt som sa zľakla, zas nejaky horor v arabskej krajine. My letime zajtra o 11tej, porazí ma

lenatko69
26. jún 2015

@andys11 a kam letiš?

vivi
26. jún 2015

@andys11 presne toto som sa pytala dnes na obed a teraz pozeram, ze v Tunisku postrielali dovolenkarov ☹ je to otrasne. Mam obavy a bohuzial opravnene, ved Turecko ma hranicu s Irakom a Syriou a tam bojuje Islamsky stat 😠

epelino
26. jún 2015

@martuska75 kazdy hotel ma asi svoje pre a proti...na tej plazi bolo super,ze boli len dva rady lehatok...v turecku sa mi to nepozdava z posledneho radu snad ani na more nedovidis...ale uvidime..zas je tam krasny piesok pre zmenu 🙂

ewelinna
26. jún 2015

@tinka76 presne tak, radsej by som riskla efes -nedokonceny...ale hadam bude dobre 😉
Kedy letite?my mame let 3.7.o 7.30, to je fajn, horsie potom z izmiru- uz 6.30 mame byt v Kosiciach, takze posledna noc bude o nicom- uz som par krat odchadzala z hotelov v noci 😖 otrasne...najlepsie je po ranajkach vyrazit, ale to uz by som chcela vela 🙂 😉

dievcatko79
26. jún 2015

ahojte, my v pondelok letime do turecka - antalya hotel Krizantem Katya - boli ste tam niektora ?

luba142
26. jún 2015

@dievcatko79 my tam letime 12.7. potom mi posles recenzie 🙂 Zatial sa mi nikto neozval, len viem z cestovky, ze Krizantem je stary nazov a malokmde sa pouziva uz 🙂 A je to v ALANYI

dievcatko79
26. jún 2015

@luba142 jaaj prepac, sa mi tam poplietli pismenka, jasne ze v alanyi 🙂 myslim na sto veci naraz a potom pisem somariny 🙂 no co som citala recenzie, tak vyzera to tam byt v pohode, tak som zvedava.... 🙂

luba142
26. jún 2015

@dievcatko79 ja som preklikala plno recenzii na rozne hotely, tento sa miu zda aj cenovo pristupny a ma dobre recenzie, tak snad.....nastastie mi mozes ty potom dat info, nez pojdeme na co sa mame nachystat 🙂 Na kolko idete?

dievcatko79
26. jún 2015

@luba142 my sme tiez vyberali cca dva mesiace normalny hotel za normalnu cenu, tak uvidime.. ideme na tyzden a letime z Linzu - ideme cez nemecku cestovku... ty odkial letis?

jankako
26. jún 2015

@lauraa tých čo sú s nami, syna prehana a bolo pár takych aj v jedalni na WC.Ani mu nevrav. Aby toho nebolo dosť, dneska celý den odmieta jesť, lebo zacala trúchliť.