Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

popova
13. aug 2015

My máme dobré skúsenosti s CK Kartago, alebo Hechter zatial nebol žiadny problém,a hotely? máš nespočetné množstvo na výber My sme boli teraz v Saraya Regency pre deti super známi boli v Beleku hotel PORT nature luxury rezort a, že pecka hotely sú super vela záleží aj ako sa správa personál ,skús pozriet nejaké recenzie .Ja pozerám recenzie v zime o tom ktorom hotely a na základe toto sa rozhodujem. Príjemnú dovolenku prajem.

gabka07
13. aug 2015

@marblerace ahoj..nam dosli 5dni pred odletom.a sedelo to s tym co na nete....

evita68
13. aug 2015

@emka13 odporúčam cez Hechter do hotela Iz flower v Side.. je tam aj slovenská animátorka..

liluska78
14. aug 2015

@evita68 tiež sme tam boli a pre nás top dovolenka, Adrika je veľmi zlatá 🙂 ideme šetriť aby sme išli aj budúci rok a hotel určite nebudeme meniť

janka5861
14. aug 2015

Ja tiež odporúčam Iz flower . Boli sme tam toto leto .. a tá krásna ,čistá pláž ... hneď by som šla nazad ... 🙂

tatya
16. aug 2015

ahojte, idem sa skusit poradit 🙂 chceli by sme vyskusat Turecko, ale potrebovali by sme pozvolny vstup do mora velmi dlho, aspon 10 m, takze nevhodny na plavanie 😀 aby sa deticky mohli do sytosti clapkat vo vode a ja sa nemusela stale bat, ze zajdu 2 metre a budud sa topit 😝 poznate taky hotel s plytkou vodou?

nefertitka
16. aug 2015

@tatya Lonicera World, Primasol Hane Garden, Primasol Serra Garden 😉

mirage
16. aug 2015

@tatya Royal Alahambra Side, Bella resort Side.

brnka
16. aug 2015

@tatya hotel Sea Shell

zuzik311
16. aug 2015

@tatya evren beach

tatya
17. aug 2015

@nefertitka
@mirage
@brnka
@zuzik311 jeej, dievcence, vsetkym Vam dakujem, pozerala som tie Vase tipy 🙂 ale vacsinou su to obrovitanske komplexy, my by sme cheli nieco mensie... takze zatial uvazujem jeden alebo druhy Primasol a skusim este nieco pokukat 🙂

sunnysan
17. aug 2015

Ahojte,my sme sa v nedelu vratili z hotela Adalya Ocean Deluxe,Side,vsetko prebehlo super,more krasne,cisteteple,pieskova plaz,dlhy pozvolny vstup do mora,pre deti super,kto by chcel nejake info kludne napisre🙂 Hotel je novy,mensi rezort,vsetko tip top🙂

mirage
17. aug 2015

@tatya Bella resort je maly, takmer rodinny utulny hotel. Poznali sme takmer cely personal, vsade blizko, nase deti - 8 a 5 behali vsade same.

zuzik311
17. aug 2015

@tatya evren je mensi

brnka
17. aug 2015

@tatya aj Sea shell je maly a priamo pri plazi, nemusite nikam slapat

zuzik311
17. aug 2015

@brnka sea shell je blízko Evrest beach ten je tiez pri plazi

lentilkabj
17. aug 2015

čaute kočky,idem sa popýtať,či nemáte niektorá skúsenosť s počasím v Turecku začiatkom októbra. chystáme sa až prvé dva októbrové týždne kvôli manželovej práci a neviem či sa mám obávať chladnejších dní alebo studeného mora.díky moc

adovic
17. aug 2015

Adalya Ocean Deluxe - Side - bol niekto posledné dni, alebo máte odchod 19.8. BA ?

lauraa
17. aug 2015

@tatya Evren, sea shell su male hoteliky, oleander v Side tiez patri k mensim

nadenkaaa
18. aug 2015

Caute kocky chystame sa na dovolenku do Turecka a chcela by som sa spytat kedze prvy krat cestujeme s kocikom lietadlom ako sa postupuje a ci respektive kocik rataju do batoziny ked je 15kg na osobu?

polar
18. aug 2015

@nadenkaaa ahoj, takže kočík sa neráta do batožiny, keď odovzdávaš kufre tak ti na kočík pripnú lístok (ak máš z jednej časti kočík, tak jeden, ak z viacerých, tak na každú odpojiteľnú časť) a môžeš si ho nechať až po nástup do lietadla - odovzdáš ho dole pri schodíkoch pracovníkovi (zložený a zabezpečený - my sme použili starý opasok). V Turecku (letisko Antalya) si ho nájdeš na kope s ostatnými kočíkmi pri pulte s nadrozmernou batožinou, čiže nie na páse s kuframi, je to viditeľné miesto, takže určite nájdeš. A ak pôjdeš naspäť náhodou cez rukáv - horné poschodie GATE (nie po schodíkoch), tak ho stačí ponechať na konci rukáva pri vstupe do lietadla a povedať to letuške 😉 Šťastnú cestu 🙂

polar
18. aug 2015

@adovic Ahoj, my sme sa vrátili pred 10 dňami a bolo výborne, ak máš nejaké konkrétne otázky, kľudne sa pýtaj 🙂

nadenkaaa
18. aug 2015

@polar dakujem za info este som sa chcela spytat ci aj na 14 mesacne dieta plati 15kg batoziny?

a mimochodom mnohe cestovky maju v kalkulaciach dieta do 1 roka potm deti od 2 rokov ako sa potom rata dieta ktore je medzi?moj ma 14 mesiacov 😉 Stretli ste sa s tym niektora?

baumka
18. aug 2015

@lentilkabj počasie bude určite lepšie ako v Taliansku,Chorvátsku a v Bulharsku.Aj more býva pekne vyhriate. Určite sa skôr okúpete v mori ako v bazéne,to si udržuje svoju teplotu. Len si treba vybrať oblasť s pozvoľným vstupom do mora ako je napr. v okolí Side. Ak spŕchne,tak by to nemalo byť nejaké tragické i keď minulý rok bol október viac daždivý ako predminulý.

polar
18. aug 2015

@nadenkaaa zatiaľ som sa stretla iba s tým, že dieťa do 2 rokov (vrátane, čiže aj tvoje dieťatko) nemá nárok na vlastné sedadlo v lietadle (sedí s tebou pripásaný špeciálnym bezpečnostným pásom) a teda ani na batožinu 😒. Radšej si to prezisti, každá letecká spoločnosť môže mať svoje interné pravidlá, ale skutočne som sa ešte nestretla s tým, že by malo takéto dieťatko nárok na vlastné sedadlo (možno vtedy, keď by sa kúpila zvlášť letenka a zaplatili by sa letiskové poplatky ako pre dospelého).

nadenkaaa
18. aug 2015

@polar dakujem ti 🙂 si zlata 😉 no bude sranda sa zbalit ked najma on potrebuje asi najviac🙂

nadenkaaa
18. aug 2015

@polar nemyslela som to s tym sedadlom to mi bolo jasne len s tou batozinou som to nevedela a este ohladom tych cestoviek proste som videla v kalkulacii zajazdu ze dieta do 1 roku bola cena 35e a potm dlsia kolonka bola dieta od 2 do 7 rokov kde bola uz samozrejme vyssia cena a preto som sa pytala ci sa stm niekto nestretol kedze moj druhy syn v cse dovolenky nebude mat uz ani rok ale eeste ani 2 roky..

polar
18. aug 2015

@nadenkaaa nemáš za čo 🙂 tak sa nejako pobaľte, ale pre info (neviem kam idete konkrétne) v Turecku nie je problém dokúpiť plienky (tie zaberú najviac miesta) a všetko potrebné pre baby, takže ak by Vám niečo chýbalo, tak určite to tam zoženiete 😉 Šťastnú cestu...

polar
18. aug 2015

@nadenkaaa jasné, tak to si pre istotu prezisti v cestovke 😉

sakura77
18. aug 2015

@nadenkaaa Poletí pravdepodobne ako infant-do 24 mesiacov A nemá nárok na sedačku a neplati letenku len nejaky poplatok.Zo skúseností ale väčšinou ak je niečo voľne usadia vás tak že príklad vedľa vás bude prázdne sedadlo -nám sa tak postastilo vždy 😉
No záleží či bude doplna lietadlo alebo volnejsie.