Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

zebricka23
6. sep 2010

@fifik ved to ja nevravim,ale je to zvlastne 😉 ale co je to dobre...skoda ze aj nam sa take nestalo 😠

fifik
6. sep 2010

Vidíte... takúto podstatnú vec riešime teraz po dovolenkách... to sa malo tiešiť v júni 🙂 , nie v septembri. A boli by sme všetci múdrejší... Mohli by ste prispieť viacerí, aké ste mali s týmto skúsenosti.

dai
6. sep 2010

fifik,
moja mala ma 3 roky, mam ju v pase ale tiez sme za nu platili viza... mala som aj 2 nalepky v pase... 😅

fifik
6. sep 2010

No vidíte... majú v tom potom bordel. Inak by nás určite vrátili na prvej pasovej kontrole 😝 😝 😝 A teda nie len nás... susedia boli na tom rovnako 😖

livia76
6. sep 2010

😉 náhody sa dejú 😉 oficiálne sa platí za každého za Lesinku sme platili vždy aj keď mala 11 mesiacov aj dalších 5 krát čo sme tam boli 😉

zoja
7. sep 2010

bol niekto v hotely Anitas ?? ma len 4hviezdičky, dobré recenzie, ale aj tak by som ocenila osobnu skusenost 😉

mufin
8. sep 2010

my ideme do My home resort 26.9. nik sa tam nechysta? Dufam ze vsetko vyjde ako má

soni78
8. sep 2010

...presne tak, oficialne sa plati za kazdu osobu, aj za babatko, bez ohladu na to, ci ma vlastny pas alebo nie.....nasu malu ma v pase muz a takisto platil viza aj za nu 😉

fifik
8. sep 2010

Aj tak mi stále nejde do hlavy, prečo to nikomu neprekážalo 😢 . Veď aj pri výstupe z krajiny na pasovej kontrole nám dávali výstupné pečiatky... štyri osoby, tri pasy, tri víza... a nikto nič nenamietal. Myslíte, že im to je jedno? Veď musia mať nejaké predpisy...

dai
9. sep 2010

fifik,
asi si vzacna vynimka...
predpis je ze vsetci musia mat viza - moj muz to bol najskor preverit a pamatam si ze sa rozculoval ze aj malinke deti bez ohladu na vek musia platit plnu sumu ( normalne to maju vypisane ako oznam a predpis )

tilly
13. sep 2010

ahojte, my sme uz doma, boli sme v ali bey manavgat a bolo supeeeerrrr, hlavne bolo krasne teplucko, more teplunke, hmmm mnam

dasa123
15. sep 2010

Ahojte, tak my sme uz tiez doma, vcera sme sa vratili z TTH Nashira, bolo vyborne, nadherny hotel, vsetko bolo super, more a bazeny teple 😎 kludne by sme sa tam este vratili. Co sa tyka viz, tak sme tiez mali aj na Matka. Vsetko bolo uzasne, az na let ☹ maly nam strasne plakal, tak som ho este plakat nevidela, chudatko asi ho boleli uska. Ale davala som mu aj pit aj dudlik, tak neviem, co som robila zle, ostatne deticky boli v pohode. Keby ste niekto potrebovali info ohladne tohto hotela, kludne napiste 😉

blumchen
15. sep 2010

Ahojte kočky, chcem sa spytat do kedy je v Turecku sezona. Prelom septembra / oktobra je tam este teplo, alebo uz chladnejsie?
Citala som tu par stran, dobra diskusia, dobre rady, vy ktore ste tam uz boli, aj viac krat, preto budem vdacna za kazdu radu. Proste ci je zaciatkom oktobra v Turecku este riadna "letna" dovolenka, teplota vzduchu, a tak... Dakujem.

livia76
16. sep 2010

@blumchen Aj my chodíme začiatkom oktobra a v pohode-super pre deti,deň je trošku kratší ako v lete ale kúpanie a opaľovanie v pohodičke.tento rok sa chystáme po 5 .10. 😉 už teraz sa teším 😉

mufin
17. sep 2010

@blumchen tak my ideme 26.9 a dufam ze to bude ok, pocasie kontrolujem na internete neustale, teraz tam hlasia pekne, aj 34 je tusim niektory den predpoved. Tak snad to vydrzi a podla mna este aj v oktobri bude ok.

tilly
19. sep 2010

ak sa este bude dat, tak chodte na delfin show, myslim, ze to robia len pre oblast side, ale je to krasna show... nasi boli na takej na kube a vraj sa nechytala ta kubanska na tuto turecku, oplati sa 😉

fifik
19. sep 2010

My sme boli na delfinshow +morský park. V tom parku bolo fakt pekne! Mali sme balíček služieb, takže v jednej cene bolo aj delfinarium + morsky park, obed v cene. Je to niekde v Avsallare, 20 km od Alanye, my sme byvali v Konakli a mali sme 10 min. autom. Da sa to pozriet aj nete, stranku v pripade zaujmu poslem cez IP, nech tu nerobim reklamu 😀

sylvar
20. sep 2010

fifik, prosím o info do IP na delfinky 🙂 My bychom snad měli být v Avsallare tuším...no ale koukám na počasí a zase takové terno to teda v tom říjnu nebude, no vybrali jsme si sami 😅
mufin, už se vám to krátí, co?my až 28.9.

mufin
20. sep 2010

@fifik prosim Ta , posles mi na IP info o tom, nech to pozrem, ked tam uz ideme a ideme prave do Avsallaru, dik

mufin
20. sep 2010

@sylvar ano, uz sa nevieme dockat, az sme z tej nedockavosti vsetci n akomplet nejak pochoreli, tak sa musime dat dokopy do nedele... to je zakon schvalnosti, ale tak pevne verim,ze budeme fit vsetci traja. Kam idete do Avsallaru? AKy hotel?

sylvar
20. sep 2010

mufin, my jsme taky všichni jakýsi načatí, Sofinka rýmu, já též, v baráku nám mění kotle, takže netopí, topím alespoň v obýváku troubou 😅
http://www.cedok.cz/zajezdy/hotel-yalihan-alany... 😵

haninkat
20. sep 2010

caute baby, turecko je uzasne, krasne more, mili ludia, hotely tiez perfektne, september/oktober je stale teplo. urcite odporucam 🙂

sylvar
20. sep 2010

koukala jsem na to delfinárium a vstup 50euro, je v tom zřejmě i jídlo a další🙂

l.e.n.u.s
20. sep 2010

kočky, odporúćam chodiť na výlety cez ich cestovky, ktoré nájdete asi na každom kroku! ceny sú neporovnateľné a o polovicu nižšie ako ponúkajú delegáti našich CK

fifik
21. sep 2010

@sylvar Len je rozdiel či sa chape delfinarium samotne vystupenie /to je asi za 18 eur/, alebo aj ten morsky park. To je asi za tych 50 eur.

sylvar
21. sep 2010

fifik, a to je na celý den, že?já totiž koukala, že by to nemělo být od našeho hotelu nijak daleko, přeci jen jedem na 11 dní, tak bychom si mohli jeden den dopřát výletový mimo komplex hotelu.koukala jsem, že je v tom oběd, potápění?,musím to ještě pořádně prostudovat a přeložit si to celé, jen jsem to lehce zhlédla 😀 ale doma je pro toto nadšení, takže asi to prubneme 😉

fifik
21. sep 2010

Na potapanie vam ponuknu snorchle za 10 eur. To sme nepochopili, ci sa to potom odovzdava naspat, alebo vam to uz nechaju... My sme mali so sebou svoje veci na potapanie. Je to na cely den... urobite si prestavku na delfin schow - to trva tak 45 minut. Foto shop funguje tak, že ide s vami fotograf + este jeden pomocnik, ktory vam pomoze ponorit sa dolu, stiahne vas za nohu, fotograf vas odfoti a ked uz nebude moct vydrzat, vynorite sa 😀 Ja tam pekne akoby zrucane anticke mestecko, tropicke rybky a tam sa ponarate. Je tam take rieka, na ktorej vas unáša prúd vody, detsky bazenik s detskymi smykalkami /dve/. Bazenik s rajami - len na brodenie - nie plavat, je tam mala voda. mozem poslat ejake sukromne foto na mail 😉 . Je tam krasny piesok - nie ako pri mori na plazi, kopec lehatok ...

fifik
21. sep 2010

A este k tomu foto shopu... urobia vam viac fotiek, z toho si potom tie naj... vyberiete. Nakoniec aj tak budu zjednavat, aby ste si za nejaku sumu zobrali vsetky fotky, lebo ini by ich aj tak vyhodili... tak aspon nejake peniaze budu mat z toho... Su tam symapticky mladi ludia v tom shope.

sylvar
21. sep 2010

fifik, ty jo, to je krásný, mě asi pod vodu nikdo nedostane, jsem posera,ale tady, no to je super!a ty fotky se platěj jako zvlášť, jo?no asi jo, co, takže tam je i bazén na koupání? a to jídlo, na výběr nebo prostě oběd? 😀 😀 😀

mufin
22. sep 2010

este sa opytam, ked ste niektora potrebovali robit detom mlieko . kakao? ako se to v hoteli riesili? Ja asi berem susene a kanvicu a budem mu robit na izbe. Lebo on sa budi skoro, to estge pred ranajkami b ude isto. Dikes za rady