Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

millada
7. feb 2011

@luckahr , no ty si ma velmi nepotesila teraz 😒 Ale tak dostala som viac lepšich recenzii, takze budem sa k nim viac priklanat 😀

Ale nejako sa začinam bat tej dovolenky v Turecku. Ešte nemame zalohu zaplatenu, len nam drzia hotel. Stale sa bojim, či aj tam nezačnu nejake nepokoje ako v Egypte, Tunisku, to by som potom určite stornovala, prišli by sme o peniaze... A tiez ako to mala zvladne, ine podnebie, strava, riadne teplo, let, cesta z letiska.... 😅 Nejaka som mimo z toho, najradsej by som to zrušila 😔

beruska2x
7. feb 2011

@millada nerus.. s Egyptem ani Tunisem se neda Turecko srovnavat - je to jedna z nejvyspelejsich zemi, maji uplne jinou politickou formu a i ekonomicky jsou na tom dobre - neni tam k tomu duvod...to bys nemohla jet nikam, ani na nakup 😉

neboj mala to zvladne, deti jsou odolnejsi nez se zdaji, bus z letiste je klimatizovany, let zaspi nebo si s ni budes hrat a teplo je tam jine - u more ti to ani neprijde, my meli loni v Tunisu nejakych skoro 40 stupnu a neprijde ti to..

jizi
7. feb 2011

@millada To se můžeš úplně stejně bát, že podobné nepokoje vypuknou u nás... Turecko není Egypt, stejně jako Tunisko není Itálie.

beruska2x
7. feb 2011

@millada ale jinak to je upne normalni , loni jsme se bala jak to zvladneme uplne stejne 😉 a byla jsme mile prekvapena a letos jsme se do schaneni dovci uplne vrhli... a k malymu - kdyz uz ten to zvladne urco v poho sebou bereme babi 😀 ktera se boji letadla jak blazen 😀

zuziq
7. feb 2011

my ideme tento rok v juni do Alaiye resort & spa v Incekum.. neboli te nahodou niekto? 😕 ideme cez Gulet,( prostr. tui) ich ceny su o dost nizsie ako tie cez slovenske cestovky

drobik1
7. feb 2011

ahojte.my sme boli minuly rok v turecku v alanyi a vobec sme neboli spokojny s morom.. 😖 .inak bolo super aj maly zvladol cestu aj vsetko nad ocakavania.tento rok k moru nejdeme ale pojdeme pozriet na krasy slovenska do Tatier.inak co sa tyka turecka strava bola nic moc s porovnanim v tunisku ked sme boli pred 2 rokmi. 🙂

luckahr
7. feb 2011

@millada to se vubec dovoleny v Turecku neboj, mala to zvladne levou zadni 🙂 😉 my jezdime s detma od malinka, s malym poprve v 5,5 mesicich v Recku, v srpnu a naprosto super a vse v pohode, takze si nedelej hlavu.
Jeste bych ten Turtas zvazila, jestli nemate zaplacenou zalohu, ale pokud jste rozhodnuty, tak snad se to zlepsilo a bude se Vam libit.

millada
8. feb 2011

@luckahr , no ešte sme zvazovali hotel Caretta Beach? NEPOZNATE NIEKTO?

Ale myslim, ze to bude asi to iste, lebo je to 3+ , takze asi rovnake sluzby. Ale ak ma niekto skusenosti, napiste 😉

adinam
11. feb 2011

Ahojte,bol niekto na dovolenke v hoteli Diamond Beach,v Side?Poteší ma každý názor 😉

cigaretka5
11. feb 2011

nas favorit v tureck uz sme boli a zvazujeme zasa http://www.travel.sk/dovolenka/turecko/mahmutla...

soni78
12. feb 2011

@cigaretka5 takze utopia bola super? sme nad tymto hotelom aj dost vazne uvazovali, ale este sme si ho odlozili 😀 lebo je dost daleko od letiska a vraj same schody.... 😀 😀 😀 ale velmi sa nam pacil...tak este pockame, lebo 2-3 rocna certica by mi stale behala hore dolu po schodoch a by som sa viac unavila ako si oddychla 😝 😀

cigaretka5
13. feb 2011

@soni78 soni no oo je to hotel upne iny ako vsetkly ostatne, nie je na promenade , ze zlava a zrpava dalsi hotelovy komplex, Hotel je na kopci a k nemu aj aqua park. NO my sme s mm presli skoro cely svet ale take nieco sme este nevideli.............. Mnajm mnam mnam, A co je uplne uzasne ze tam v celom hoteli boli asi 3 slovaci 🙂

dasa123
15. feb 2011

Ahojte, tak sa opat po roku vraciam do mojej oblubenej temy 😎 tento rok sme si vybrali hotel TTH Pegasos World v Side, tak ak ste tam niekto boli tak prosim napiste infosky, ci je to vazne take dobre ako som sa docitala inde na recenziach 😉 ideme v juni.

tigr211
15. feb 2011

@dasa123 taky tam chci jet.úplně jsem se zamilovala.

millada
21. feb 2011

Chcem sa opytat, či musim pre dcerku - v lete bude mat 1,5 roka - vybavit vlastný pas, alebo stači, ked bude napisana v mojom?
A tiez či v pohode mozem umele mlieko, prikrmy, vyzivy zabalit do batoziny? ci mi to tam nevyhadzu, nebudu otvarat kufor a pod....? 😕

gretkab
21. feb 2011

@millada Staci, ked ju budes mat zapisanu v pase (do 5 rokov, od 5 musi mat vlastny pas) a do velkej batoziny mozes zbalit uplne vsetko, do prirucnej mnozstvo pre dieta "primerane". Ja som brala presnidavku, praskove mlieko v davkovaci na 3 davky, vodu v termoske a hotove kase take co vyzeraju ako krabickovy dzusik. Chceli to vidiet, z tej horucej vody chceli, aby som odpila, ale vsetko mi nechali.
Vo velkej batozine som mala v pohode 2 skatule sunaru aj presnidavky.

millada
21. feb 2011

@gretkab , dakujeeem 😵

Lebo uz som počula skusenosti, ze vraj staci dieta v pase rodiča a potom ich na letisku vratili, ze musi mat vlastny pas. Tak to by som velmi nechcela zazit 😅

cicimon
21. feb 2011

@gretkab zaujimalo by ma, ci si na kontrole musela ochutnat z tych vyziv..?

gretkab
21. feb 2011

@millada My sme boli 2x - raz mali 1 a 3 roky, druhy krat 2 a 4 roky a obidvarazy sme ich mali len zapisanych v nasich pasoch.

@cicimon Z vyziv ochutnat nechceli (to sa mi raz vtipne stalo v Manchestri, ze som mala Frutapuru, ktora je v takom plastovom kelimku a oni trvali na tom, ze to musim otvorit a ochutnat, cize som ju mohla rovno vyhodit, resp. sme ju teda malemu dali zjest rovno na letisku, ale tam sa priamo v letiskovych obchodikoch dala kupit komplet detska strava, co sa v BA neda vobec, volala som aj na letisko, povedali mi, ze to objednat nevedia) v BA v pohode nechali aj vyzivky aj tie hotove kase, len vodu chceli ochutnat (ani to praskove mlieko napr. nechceli).

cicimon
21. feb 2011

@gretkab dik, ja sa chystam letecky do dublinu - trochu mimo temy - ale chcem brat vyzivy v sklenenej flaske a vodu v hrnceku, tak ma hlavne zaujimalo, ci tu flasu tam budem musiet otvorit...

gretkab
21. feb 2011

@cicimon No podla mna vyslovene zalezi od konkretneho toho uradnika (ci ako ho nazvat) na letisku, co ta bude kontrolovat. Ja som mala zatial skusenost, ze BA uplne v pohode, v Turecku tiez, ale v tom Manchestri chceli otvorit fakt vsetko (ale sklenenu mozes aspon zavriet este potom a pouzit v lietadle).

jeny
22. feb 2011

ahojte, mi vyberame turecko ale s odchodom koncom maja, myslite ze tam uz bude teplo? bol niekto takto skoro? dufam ze sa bude dat kupat v mori, za kazde info vam budem velmi vdacna

mody
22. feb 2011

jeny: Teplo bude určitě, jen moře bude trochu chladnější, máma tam jezdí každý rok v květnu, my byli loni začátkem června a dobrý.

beruska2x
22. feb 2011

@millada s pasem... radsi si to zjisti primo na mzv.cz protoze kazda zemu muze pozadovat nec jineho - jinou platnost pasu, jine pravidla ohledne deti atd - a co vim tak se to letos od 1.1. dost menilo... uz neakcepkuji rychlopasy atd... 😉

danulik
22. feb 2011

@jeny - my sme boli teraz vo februari, super bolo, cez den teplo, ale jasne, ze v mori sa nedalo kupat.. boli sme v hoteli baia lara, tusim sa tu nan niekto pytal 😉
koncom maja sa uz mozno bude dat aj kupat, ak ste taki otuzilejsi 😅 my sme boli minule zaciatkom juna a mohla byt aj teplejsia voda, ale dalo sa..

sunbeamek
22. feb 2011

my sme boli minuly rok od 25.maja a bolo super teplo cca 30-32 st., voda bola ok, ale v septembri je urcite teplejsia

livia76
22. feb 2011

@jeny my sa tento rok chystáme od 2-24. mája 😀 jasné že sa budeme kúpať tak ako každý rok v máji 😵

chruminka
24. feb 2011

Viete mi niekto poradit daku dobru dovolenku-hotel v Turecku s dvoma malymi detmi 😉 ,daky tip

gretkab
24. feb 2011

@chruminka My sme boli Kamelya Holiday World - www.kamelyaworld.com (Kamelya Holiday Village - tam mozu byt 2 pristelky na izbe, Fulya (ale tam sa da len 1 pristelka) a Selin (tam je tiez s 2 detmi mozna len rodinna izba) s 2 detmi (predvlani 1 a 3 roky, vlani 2 a 4 roky) - plna spokojnost, tento rok uz budu mat 3 a 5 rokov a ideme znova 🙂.

jeny
26. feb 2011

ahojte potrebujem za rychlo rozhodnut medzi hotlom Holiday garden 5* alebo Beach Club doganay 5*, boli ste tam niekto? do pondelka to musim vyplatit tak prosim pomozte.