Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lenulienka86
19. jún 2015

@giugia s babatkom jednoznacne vpredu. Neviem s akou linkou ides. Typujem tiez ze to bude chartrovy let cisto ekonomicka trieda. Tak ak nechces byt uplne prve sedadlo, tak aj prvych 5 radov odporucam. Babo do 2rokov /pokial nekupis inac/ nema samostatne miesto, ale pokial je dost miest v lietadle, nechava sa vedlajsie blokovane pre zenu s infantom. Ale len do okamihu kym si to miesto niekto nevypyta. A ak budes v prvom rade, m9zes ratat s tym ze neostane vedla teba volne. Lebo vzdy sa najde debilny dochodca ktoremu je zle a chce sediet vpredu hoc aj vedla babatka.
Ak nebudes spokojna s miestom, ohlas sa letuske a urcite ta dobre usadi. Ako matka infanta/dieta do 2r/ mas najvacsie prava na sedadla. Ale pozor, su miesta v lietadle, kde nemozes sediet lebo nemaju dve kyslikove masky. Ale to miesto ti samozrejme na cekine nepridelia, v systeme to neide. Len ked by si videla v lietadle volne miesta, musis sa pytat letusky ci sa mozes presadit.
Ale drz sa vpredu. Vraj su to miesta s najmensou mierou hluku. Cim viac dozadu, tym to viac huci. V rade nudzoveho exitu je viac miesta na nohy ale nesmie tam sediet osoba pod 15r.

giugia
19. jún 2015

@lenulienka86 ......ty si zlata....opisala si mi to uplne profesonalne...ďakujem. ...letim bud.tyzden travelservice,predpokladam ze lietadlo bude uplne plne ,cestujem ja s manzelom,infant a 4rocne dieťa. ...v cestovke mi povedala ,ze v prvom rade infant sediet nemôže,je to pravda.....asi bude lepšie ked pojdeme skôr na letisko....hmmmm

lauraa
19. jún 2015

@giugia ja som prace videla tie najmensie deticky uplne vpredu v prvej rade bolo tam ai nieco ako autosedacka vajickov protismere, leteli sme s austrian air Airbus 730...

lenulienka86
19. jún 2015

@giugia presne toto moze byt. Ze prave v tom lietadle v prvom rade nie su tie masky. Inac ked som cekovala niekoho co kupil let cez cestovku, na 90% nemal problem s miestom. Uz cestovka im rezervla miesta spolu. Ale ja robim na letisku vieden, tak nemozem hovorit za BA. My tam mame aj extra counter pre vozickarov a infantov, nemusia stat v rade. Ale nieco vymyslys. Postavis tam muza s cest.pasmi a ty s babom dojdes na zaver. Babatka a postihnuti by mali mat prioritu.

adka_m
19. jún 2015

@majkacoke ahoj, no určite to tam tak nevyzerá, na facebooku už majú nejaké fotky, ale stále tam nie sú fotky pláže, tak čakám. Inak my máme 8 ročnú dcéru-oslavovať ma práve na dovolenke a skoro trojročného syna, takže podobného veku ako ty, tak budú mať partakov 🙂

hasleerka
19. jún 2015

vdaka za rady, takže kartu netreba brať, len euráčiky ...snád nám bude stačiť čo vezmeme ... takto o týžden už pomaly budem vyrážať ... dúfam že sú tam už riadne horúčavy ... lebo kámoška bola takto minulý rok, a že more bolo studené, že sa ani nekúpali ... a ja sa neskutočne na to more teším...

giugia
19. jún 2015

@lenulienka86 ....vo Viedni je to určite na vyššej urovni.....hadam to fobre dopadne aj v BA.....aj ked mam iste pochybnosti....este by si mi vedela poradiť,ked budem davat kocik do obalu....ten listok co ma ist na kočík si môžem vypýtať,ze si zalepim na obal kočíku. ...hmmmmm

tinka76
19. jún 2015

@peny33 ideme do Efes royal palace, Izmir

epelino
19. jún 2015

@adka_m
@tinka76 ahojte, kto prvy ide do Efes Royal, kto by nam podal info ako tam je,nevieme? 😉 dakujem

zebricka23
19. jún 2015

@epelino tusim @medo ide 23.6

melipa
19. jún 2015

@epelino - prve idu @medo a @brise, uz o par dni, snad sa nam odtial ozvu...a ked pridu, tesime sa na podrobnejsie spravy 🙂
- co sa tyka tej prvej recenzie na hotel, moc tomu neverim, hlavne ked je tam uvedeny konkretny iny hotel kam treba ist 😀

tinka76
19. jún 2015

@epelino
Teraz neviem... niekto pisal ze tam ide uz buduci tyzden... tak snad sa to rozbehne a vsetko bude dokoncene... na FB pridal hotel uz nejake pekne fotky... len nikde nie su fotky kde by bolo vidno nejaky detsky bazen, smyklavky... plaz...

martina1305
19. jún 2015

@tinka76 to este asi nemaju dokoncene, preto to neukazuju na fotkach

tinka76
19. jún 2015

Uz nas je dost co ideme do Efesu ☺... ozaj uz si nepamatam.... kto ide este okrem nas 3.7. z BA?

tinka76
19. jún 2015

@martina1305 prave z toho mam obavy.... aby to stihli...

martina1305
19. jún 2015

@tinka76 no ved snad sa im to podari, kym tam my pôjdeme. to maju este 2 tyzdne na to

melipa
19. jún 2015

teraz citam na FB, ze do Efesu prisli prvi hostia a hotel nie je dokonceny 😅 ...doslova pisu, ze este je tam vela prace a hostia sa museli prestahovat do iného hotela 😨 ...no kokos 🤐

katka512
19. jún 2015

Baby idete niektore tento rok do Turecka do 2000eur? myslim 4clenna rodina deti okolo 1rok a 5rokov.....hotel na plazi,pieskova plaz, all inclusive, 9noci-10 dni alebo 10noci a 11dni.....a nieco aby sa tam aj deti vyhrali.......lebo vseeetko co som pozerala nad 2000eur

chceme ist v septembri.....

adka_m
19. jún 2015

@melipa fuuuuu no to je prúser, a skúšali ste volať do hydrotouru? Skúsim tam zavolať.

melipa
19. jún 2015

@adka_m - skus a daj nam vediet pls

tinka76
19. jún 2015

@melipa kde si to na FB nasla?...

melipa
19. jún 2015

@tinka76 - na stranke hotela na FB, v reviews, Serena Bates - treba rozkliknut odpovede

brise
19. jún 2015

@melipa my ideme 23.6

majkacoke
19. jún 2015

vcera mi hovorili v Hydrotoure, ze hotel oficialne otvara az zajtra a ze od pondelka je len v skusobnej prevadzke, ale ze sa nemame obavat, ze to bude super🙂 Ale ozaj aj ja si myslim, ze ak by boli hotove tobogany, bazeny, tak by sa s tym uz pochvalili. Vsetko fotia a pridavaju postupne, tak ako to dokoncuju😉 Tak snad stihnu postupne vsetko spojazdnit do nasho prichodu. Ja som im verila a stornovala som inu dovolenku😲

tinka76
19. jún 2015

@majkacoke tiez som volala do Hydrotouru... vraj je tam uz teraz aj ich vedenie na zajtrajsie oficialne otvorenie... takze si mam pockat do pondelka...to uz budu mat realne info ako to tam vyzera

martina1305
19. jún 2015

@tinka76 dobre nas natahuju...urcite ani Turci nepredpokladala, ze sa im pripravy tak predlzia

martina1305
19. jún 2015

Hydrotour na svojej FB stranke prave nahodil par foto z Efesu, je tam aj plaz

tinka76
19. jún 2015

Hydrotour pridal na FB fotky z Efes Royalu...

tinka76
19. jún 2015

@martina1305
Martinka... pisali sme naraz.... onak ten prvy komentar, ktoremu si dala like je moj 😊

luba142
19. jún 2015

aky faktor pouzivate v turecku dospelaci, ideme na 8 dni a chcem byt opalena, no bojim sa ak si dam 50-tku ,ze sa neopalim, staci mi 30-tka, alebo aj mensi po dvoch dnoch?