Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

abbey1
1. júl 2015

@lucica Ahoj. Na bratislavskom letisku je o tom, na koho natrafiš. Mojej malej teraz nedovolili vziať si malú fľašu s vodou. Jedna kočka ano, no druhá povedala, že nie, keď má viac ako 2 roky. Do 2 rokov by problém robiť nemali. V zahraničí sme bežne prechádzali kontrolami s jedlom v ruke.

lucica
1. júl 2015

@lubbie Dakujem, takze nie je problem ani s termoskou? Strasia ma ze termosku nemozem.

martina1305
1. júl 2015

nam minuly rok na BA letisku vyhodili malu flasticku z vodou, ale ked chlapik videl, ako je dcerka smutna a rozplakala sa, tak jej ju vratil 😉 . tak vela zalezi, ze na koho sa natrafi

lucica
1. júl 2015

Este otázka, je tu niekto kto sa na letisko dopravil vlastným autom a nechal ho tam na parkovisku cca 12 dní? AK ano píšte, chcem nejake info.Ďakujem

silviaaa21
1. júl 2015

@lucica my 😉

lubbie
1. júl 2015

@jankako to je nepríjemné ☹( Inak veľmi časté ochorenie v lete u detí...vôbec ma to neprekvapuje, že to schytali akurát v Turecku. Prajem skoré uzdravenie!

lubbie
1. júl 2015

@lucica Termoska by mohla byt problem, neviem ci ju rentgen dokaze presvietit ☹(

lucica
1. júl 2015

@silviaaa21je to priamo pred odletovou halou? Nie je dlhy presun? Treba vopred rezervovat, alebo ste len prisli a zaparkovali. Plati sa az po to som si nasla. Ideme na 11 dni, cena na parkovanie 8-12 dni je 39€ tusim. Dlho ste hladali miesto? Aby som vedela, ci treba nejak skor prist. My tak ideme kvoli detom, lebo som v BA nenasla taxisluzbu, ktora by mi zabezpečila dve autosedačky ☹

lucica
1. júl 2015

@lubbie ako si robila mlieko?

mo77
1. júl 2015

@lucica neviem ale ja som sa termosky radsej vzdala v prirucnej batozine,manzel mi povedal,ze mi ju vezmu,radsej ju nechaj doma, naco ju potrebujes,ked sa smiem spytat?

hvaculkova
1. júl 2015

Ahojte,nám tento týždeň v pondelok nedovolili ani pre dceru flašku s vodou na Ba letisku,asi záleži na tom,na koho natrafite.Inak aktuálne z Antalye všade je klud a pohoda,počasie nadherné,35 stupňov. 🙂

lucica
1. júl 2015

@mo77 Potrebujem zarobit mlieko v lietadle pre maleho.
@hvaculkova No to si neviem predstavit, kolko maju deti? Staršiemu 3 roky viem dať aj džus alebo mineralku ktoru kupim za kontrolou, ale mladsi ma 9,5 mesiaca a vodu co mi daju v lietadle by som mu veru nerada davala ☹ a v obchodikoch co su ked sa odbavime asi nenajdem dojcensku vodu.

lucica
1. júl 2015

@mo77 no asi dam termosku do velkej batožiny a dostane studene mlieko ☹ ale na dovolenku ju potrebujem. lebo v noci ked robim mlieko, tak maly by zobudil pol rezortu kym by som ohriala vodu 🙂 on ked sa zobudi potrebuje mlieko hned v tu sekundu inak reve jak zmyslov zbaveny 🙂 DOma mam v termoske telu vodu a nariedim do flase taku aku potrebujem, nasypem sunar a pijeme. Vsetko trva max 20 sekund 🙂

mo77
1. júl 2015

@lucica v lietadle ti daju teplu vodu ja som presla cez kontrolu so susenym mliekom bez problemov ale bola som sa pytat ci ma pustia so susenym mliekom a oni ze v pohode a potom som v bufete pytala teplu vodu a studenu som mala svoju,studenu si vezmi a teplu ti daju letusky v lietadle ved robia caj a kavu, termosku som ja nemala lebo nas maly len vecer chce mlieko a uz !a skoro 3 roky tak vydrzi, ale termosku len do kufra, my sme mali rychlovarnu konvicu

mo77
1. júl 2015

@lucica nemusis mat dojcensku vodu, staci prevarena, alebo zober dojcensku a oni ti ju za kontrolou ohreju v konvici, aspon v kosiciach na letisku su velmi zlate ti baby v bare😁aj nakontrole boli zlaty,hoci nas vyzera na 4 roky a v pohode ma pustili s praskovym mliekom

danulkaja1
1. júl 2015

@lucica my sme parkovali v hoteli Chopin,za 39 euro,ich taxík nás doviezol na letisko aj potom naspäť/to je samizrejme v cene/.Cesta na letisko taxíkom max.4-5 min.Mne v cestovke neodporúčali nechávať auto na letisku.

lucica
1. júl 2015

@danulkaja1 dakujem za info, mozno este napisem

martuska75
1. júl 2015

@lucica normálne nechávame auto na parkovisku pri letisku, ale vieš ako strážené nie je. Ale potrebudeješ parkovací lístok aby si vyšla cez rampu, tak dúfam že to zlodejov odradí.
K vode pre deti: pustia ti vodu ked si ju dáš do flašky s dudlom (aspoň ja mám takú skusenosť). Ohriať tu ju môžu letušky, ale ja som len normálka zarobila zo sušeným mliekom z dávkovača. Oni ti to len hodia do mikrovlnky a to môžeš mať potom horúce. Ved to nie je že ladové a idete v lete. len rátaj že ti môžu dať ochutnať. Inak za kontrolou je bufet a mávali tam aj lucku vo flaškách so sosáčikom. Pre väčšie deti je aj to v pohode.

lucica
1. júl 2015

@martuska75 super, ta lucka ma potesila, lebo to pije zvacsa starsi a kedze je to dojcenska voda moze ju aj maly a nemusim sa trapit s prevaranim. Tak vezmem obom vodu v detskych flasiach a za kontrolou kupim lucku naviac keby cosi, predsa len 3 hodinovy let je dost. Letisko ma na stranke napisane ze parkovisko je s kamerovym systemom a rampou, tak tiez sa spolieham na to, ze by to mohlo byt fajn.

silviaaa21
1. júl 2015

@lucica Parkovisko je priamo pred letiskom, takže veľa času ti to nezaberie. Rezervovať sa nedá, ale zavolaj tam pred odletom ,či sú voľné miesta. Pre istotu, my keď sme teraz išli bolo dosť plné. Parkovisko je pod kamerami, takže sa nemusíš báť, ale tak premelie sa tam veľa áut, tak možno nejaký ťukanec by sa mohol prihodiť. Ja som rozmýšľala zaparkovať v okolí letiska, ale jednak práve vtedy boli plné a ani to prestupovanie s dieťaťom a kuframi a kočíkom ma odradilo. A vytlačili sme si lístok a zaplatíme až keď priletíme.

aalinka
1. júl 2015

@fecova uz mame pokyny a letime az o 17:20 ☹

martuska75
1. júl 2015

@lucica už sme tam parkovali viac krát a býva síce dosť plné a miestečko sa zatial vždy našlo. Tak dúfam že sa niečo nájde aj nabudúce. je to praktické hlavne s deťmi že nemusíme čakať na odvoz. Priletíme, zaplatíme park. lístok a ide sa domov.
Inak s tou vodou najväčšie ciráty narobia práve v BA. Inde mám pocit že pohoda ani mi nedali ochutnať. Tu vždy. prvý krát som s tým nerátala a mala som presne odmerané na mlieko z dávkovač tak som sa len tvárila že pijem a nič sa nestalo 🙂
Inak tú termosku by som tiež asi dala radšej do batožiny nech ťa neriešia. Zo sebou také veci ako piškoty môžeš mať bez obmedzenia. Brala som aj dets. výživu a ked bola zavretá tak to neriešili.

luba142
1. júl 2015

@hvaculkova cau Hani, tak si teda uzivate pekne pocasicko. 🙂

katkaeli
1. júl 2015

Dakujem za info....🙂 a este by som sa chcela opytat co sa z turecka nemoze doviezt...ked uz tam budeme chcela by som ist aj na nejake nakupy...🙂 napr.moj otec velmi chce vodnu fajku a nejaky tabak tak by som mu to chcela kupit na narodeniny...a tak...mamka napr. Koreniny ako safran a take vydumane moze sa to? A musle ak nahodou nejake v mori najdeme...vopred dakujem...😉

yidaky
1. júl 2015

@lucica My ked sme sli 1x, mladsia mala 1apol roka. V pohode som brala na letisku v BA vodu, mlieko. Len som si musela odpit. Nemal by to byt problem.

shanis
1. júl 2015

Ahojte, bol niekdo v Sentido palmet resort pri meste Kemer? Boli ste spokojni? Dakujem za info.

mysicka3703
1. júl 2015

@zazova No tak nakoniec po prepadnutej rezervácii ideme do hotela Marti Myra... Takže sa vidíme 🙂

456456
1. júl 2015

Prosim nejaku recenzciu kto bol v hoteli Alba Resort, Primasol Serra Garden alebo Iberhotel palm Garden,
Alba Queen. Chceme odltetiet 5.7.2015 len neviem vybrat hotel.

kosska3003
1. júl 2015

@456456 ja som bola pred rokom v Primasole super dovolenke vratila by som sa tam nebol to ziadny komolex velky, taky mensi utulny hotel kde su 3 poschodove vilky, mas tam vsetko bazeny plaz na plazi full servis aj obed si tam das, animacie super a je tam dost slovakov a malo rusov

danulkaja1
1. júl 2015

@456456 my sme sa v nedeľu vrátili z Alba Queen,bolo výborne,super hotel,čistunký,výborná strava,krásna pláž.Boli sme veľmi spokojní.Len záleží aké veľké máš deti.Ak menšie,tak pre tie je skôr vhodný Alba Resort,je to tá istá sieť,len je tam viacej zelene,mini zoo,lepšie prispôsobené pre menšie deti.Ale zase je o niečo starši ako Queen,vraj o niečo menšie izby.V Primasole som nebola,ale bol jeden z favoritov aj kvôli cene,má veľmi dobré recenzie,chodí tam veľa slovákov,má takisto krásnu pláž,len mne nevyhovovali tobogány,keďže ja mám už takých pubertiakov,v Primasole sú to skôr iba také šmýkačky.Mne v Albe veľmi vyhovovalo aj to,že tobogány boli súčasťou hlavného bazéna,čiže ja som si ležala na lehátkku a deti som videla.V Primasole sú myslim zvlášť.Ak budeš čokolvek potrebovať,kľudne sa pýtaj,nám sa v Albe Queen veľmi páčilo,na rok by sme chceli vyskúšať Alba Resort.