Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

17anit07
28. jún 2013

@kvietocek7 100e na osobu deti az od 6r.:(

kacenocka
28. jún 2013

tak my sme mali tento rok all inclusive dovolenku aj s pobytom v nemocnici ☹ dcérka hnačkovala a zvracala ☹ nikomu to neprajem zažiť 😖

nivi
28. jún 2013

@yidaky my :( prajem skore uzdravenie.
inak teraz sa nejak rozmohla angina. lebo aj moji znami maju deticky chore, tiez doniesli zo skolky.
ale ak je to virusoveho povodu tak atb su jej nanic. je to ina koa bakterialna angina

lolonka
28. jún 2013

@yidaky a teraz čo urobíte?..idete aj tak?

yidaky
28. jún 2013

@nivi ved to, ze neviem ci virus alebo bakteria...brala vyter z hrdla, ale vysledky budu az niekedy o tyzden 😖

yidaky
28. jún 2013

@lolonka este neviem, uvidime ako bude do zajtra. ma aj atb, ale ak je to virusoveho povodu, su nam na nic...

lolonka
28. jún 2013

@yidaky ...ak ti môžem poradiť.......my máme výbornú pediatričku.....a raz bola na dovolenke a my sme potrebovali určiť akú angínu má malý..tak mi vybavila v jednej ambulancii aby mu zobrali crp...vraj ak po 24 hodinách by mal viac ako 60 tak je to určite na antibiotika...........lebo lekár čo ju zastupoval mu dal antibiotika.ja som mu ich nedala...na druhý deň mal crp 17 a na tretí deň bol už fit.. 😉

lolonka
28. jún 2013

@yidaky ..a má aj teploty?..podľa toho by som sa zariadila

jujka7
29. jún 2013

Ahojte,sme so synom v xanthe resort v colakli a chcem informovat o skutocnostiach co sa v cestovke nedozviete.davame na maleho max. Pozor,boli sme iba pri mori a iba v morskej vode,pijeme iba balenu vodu,nic chladene s ladom,jeme iba ryzu a kuracie prsia,maly jedol len ciste cestoviny a polievky.sme tu 6 den a maly vcera vracal a dnes ma hnacku.more bolo 3 dni ciste vo stvrtok smrad ako pri cisticke a more spinave,boli tam take male ulomky ako ked sa podrvy odpad a paradne penilo.hned vedla je taky potocik ak to tak mozem nazvat.boli sme sa tam pozriet a vyzera,ze je to stoka z hotelov.vcera nabehol personal na plaz a cistil ju dovtedy nic.jeden pan co s nami prisiel bol 3 dni v nemocnici s hnackami.vcera som stretla pani s malym dievcatkom,boli 2 dni na infuziach v nemocnici a vraj tam bolo vela ludi z nasho hotela.dost starostlivo sme vyberali dovolenku a sme sklamani,esteze zajtra ideme domov.strava sa tu opakuje kazdy den ta ista od ranajok po veceru.bar pri bazene je v dezolatnom stave,jest by som tam nemohla.inak hotel posobi velmi modernou architekturou,ale ma uz odzite,na izbe je kanvica,ale fen nie,takze vacsina ludi chodi na veceru s mokrymi vlasmi.na 5* hotel divne,nesplna cistotou a ani vybavenim.nie sme narocni,ale toto nas sklamalo.inak je vsetko velmi blizko a netreba sa nachodit po komplexe.bolo dvakrat susi,celkom chutne,aj spagety,ak si zvolite cerstve suroviny super orestuju,ale inak ozaj uz 6 den na ryzi a diet masku.uz sme boli aj minuly rok a bolo lepsie len inde.nikoho nechcem odradzat len pisem postrehy.

ninka1234
29. jún 2013

ahojte my sme sa v utorok vrátili z turecka, boli sme 20 km od alanye časť avsallar v hoteli Lioness a bolo super. Hotel menší rodinný, čistučký, každý den upratané, menené postelné prádlo a osušky + sprchové gély a telové mlieko, mydlo. personál milý, usmievavý. Jedlo každý deň niečo nové. Boli sme s 5 ročnou dcerkou a nemala žiadne zdravotné problémy a to jedla 5 cez deviate. Nám odporučila lekárka jesť min 2 týždne pred dovolenkou probiotika a brať aj na dovolenke a naozaj všetko bez problémov, žiadne hnačky, zvracanie 😉

lucula73
29. jún 2013

@ninka1234 ahojky,my ideme tiež k avsalaru,cca 18km od alanyie.....ako dlho trva transport?myslím z letiska, 🙂
ďakujem

ninka1234
29. jún 2013

@lucula73 2 hodinky

luciana157
29. jún 2013

Ahojte maminky,tak my sme sa dnes v noci vrátili z bodrumu a bolo super.hotel novy krásny všetko čisté,aj more aj bazény,jedlo výborne, nemali sme žiadne zdravotne problémy,pocasie pre male deti super.mali sme pohodku a oddýchli sme si.s ck hydrotour sme boli ale ze max max spokojní.vsade sa nájdu chybicky ale ako co sa týka cistoty,5 hviezdickoveho štandardu,jedla tak hotel venosa splnil co sme očakávali.

mirinda10
29. jún 2013

vratili sme sa s La Blanche super, mozem len odporucit

zebricka23
29. jún 2013

@luciana157 nebolo to daleko k moru????boli aj vlny v tej casti???

luciana157
29. jún 2013

Pláž bola hned pri hoteli a bola len pre hotelových hostí,bola strážena aby tam nechodili druhí ludia.vlny neboli vobec kedže to nebolo otvorené more.

renushik
29. jún 2013

@sakura77 Ahoj ako sa volal hotel?

cukor
29. jún 2013

....odporučite mi nejaký dobrý hotel s pieskovou plážou?chceme íst s 2,5 ročnou dcérou a neviem sa rozhodnúť kde:dakujem

haslerka27
30. jún 2013

caute baby,tak uz sme doma.boli sme v alanyi priamo 8 dni,nad ranom sme prisli zo swechatu.mali sme 4*hotel,all inc.dcera ma 2,5 roka presne dnes,dovolenku hodnotim ako celkom prijemnu.boli tam veci co boli super aj co menej super ale nic take co by som mohla hodnotit ako vyslovene negat.prissli sme aj odisli uplne fit.jedli sme vsetko- svedske stoly sme mali.mala sice odmietala jest,jedla len cestoviny,hranolky,nejake tu kuracie masko a pod.ale my s muzom vsetko,aj pitie a nemame absolutne ziadne tazkosti.ruky sme si umyvali pravidelne,vzdy,na plazi,po plazi,pred jedlom-to je zaklad podla mna,aj mne doktorka zdoraznila,ze niektori rodicia zabudaju na dovci na hygienu a deti mavaju aj preto hnaCKY.plaz sme mali asi 15 min pesi od hotela,ale hotel mal aj svoj bus ktory znasal kazdu hodku ludi.plaz cista,more obrovske vlny ABSOLUTNE NEVHODNE PRE DETI,moja mala sa nemohla kupat,aj dospeli mali respekt pred 2 m.vlnami.JA NECHAPEM koho napadlo tvrdit ze turecko je vhodne pre deti ked more nas vypluvalo ako sliny.moj muz je teda chlap ako sa patri a mal problem byt v nom....mala sa mozno 2x za 8 dni kupala inak len stavala hrady na brehu s ostatnymi detickami( zo 10) ich tam bolo.strava bola fakt super,pestra,,vyvazena,nemozem sa stazovat.izby male,uroven 3* u nas.mali sme klimuvelky balkon aj tv.na priplaok wifi,co sme mysleli ze bude v all inc.zial turci su svojski.drinky na plazi sme platili-TAKZE TO CELKOM ALL INC AKO SME ZVYKNUTI nebolo.
SUMA SUMARUM,bolo dobre,ale myslim ze sa tam nevratime..su aj krajsie destinacie za tie prachy. 🙂

zebricka23
30. jún 2013

http://www.detske-centrum-hviezdica.sk/najnovsi...

lieky ak este niekto nevie ake 🙂))

trupinka
30. jún 2013

Ahoj, tak my jsme se vrátili asi před týdnem. Byli jsme v Side, asi hoďku od Antalye. My ani syn (2,5 roku) jsme neměli žádné zdravotní problémy, a to jsme jedli v podstatě všechno, co nám tam dávali (all inclusive). Byli jsme v takovém malém rodinném hotelu 3*, takže nic moc, ale nám to stačilo. Nemáme rádi takové ty velké mega hotely se spoustou lidí. Pláž písčitá, takže super pro děti. Vlny byly, ale né moc velký. I tak se Ondra bál a osmělil se až den před odjezdem 🙂 Ale hrál si hodně na písku nebo jsme byli u bazénku. No, na jeho první pobyt u moře, to bylo celkem super.

nefertitka
30. jún 2013

@haslerka27 v niektorych oblastiach je naozaj vhodne more pre deti....tam kde sme boli minuly rok, hotel club belinda beach, tam neboli vlny ani raz, iba take malinke, pozvolny vstup az neviem kam...tento rok sme boli asi 11km od toho hotela a tam uz vlny obrovske...

haslerka27
30. jún 2013

@nefertitka ako plaz bola pekna,upravena,tae tie zelezne konstrukcie sme mali nad hlavami,lehatka,vsetko ok.pre mna bolo podstatne aby sme dychali more,boli v nom.to bolo,som spokojna,ale ak vyhrada tak voci vlnam.co ale oni ovplyvnit nemohli samozrejme.vlny sme mali fakt ze obrovske kazdy den.ako pre mna sranda,ale deti museli sediet na kraji.o kupani ani len zdanie nemohlo byt

haslerka27
30. jún 2013

@ninka1234 aj my tak..rad radom sme jedli.mala sice vymyslala ,ale nikomu nic nie je.

nefertitka
30. jún 2013

@haslerka27 no ved aj my sme to teraz tak mali...co uz...ako pises, aspon ze sme sa toho nadychali, teda hlavne mala;)

haslerka27
30. jún 2013

@nefertitka a baby inak,mala je cela od komarov dokusana.su tam akesi agresivne komare...uz bola po dovolenkach ale taketo komare som nezazila.mala ma cele telicko samy stipanec...

bambina78
30. jún 2013

@cukor odporucwm Club Belinda beach v Side..skvele pre deti, cela plaz jemnucky piesok a kludne more s pozv. vstupom 😉

bambina78
30. jún 2013

@nefertitka to sa da vzdy zistit v cestovke ake je kde more ci vstup do mora..oni to uz vedia ake tam byva, ci pokojnejsie alebo velke vlny, treba sa len informovat 😉 S tymto sme nikdy problem nemali.. No a 3★ su na Turecko fakt dost malo 🙂

martuska75
30. jún 2013

@haslerka27 Myslím, že ste len mali smolu na konkrétny hotel a miesto a celkovo Turecko ako také, je v tom nevinne 😀 Minulý rok sme boli v Side a vlny boli asi ako vo vani a kludne sa máčala naša 1 a pol ročná dcéra. Zadarmo bolo wifi aj komplet bar na pláži. Celkove s podľa mňa veľa hotelov chvália tu baby ako suprových aj pre malé deti. Určite je v Turecku všeobecne veľmi dobrý pomer cena výkon.

bambina78
30. jún 2013

poplietla som tvoje hviezdy s trupinkou.. pardon 😉