Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

ivkaj
3. sep 2013

V pátek jsme se vrátili z Turecka, byli jsme v hotelu Iz Flower Side Beach a za nás naprostá spokojenost.
Za menší bakšiš (20Eur) jsme dostali rodinný pokoj, takže pohodlí pro nás všechny (ložnice s dvoupostelí, pokoj s postelí a přistýlkou). Byli jsme s kočárkem, takže jako negativum jsem viděla schody do jídelny, ale bylo jich jen pár a manžel aspoň potrénoval svaly. Jinak personál vždy ochotný s kočárkem pomoci.
Kolem hotelu krásná zahrada, dva velké bazény (kupodivu i příjemně teplé), dvě brouzdaliště a jeden menší bazén s tobogánem a skluzavkou.
Jídlo jako asi všude - něco na grilu, něco vařeného, ovoce, zelenina a saláty a dezertíky. Vždy si bylo z čeho vybrat. Obědy jednodušší k večeři už ale větší nabídka.
Moře krásně teplé s pozvolným vstupem a písčitým dnem. Pláž obsazovaná už od rána, ale vždy se dala najít volná lehátka.
Personál i animátoři moc příjemní. Jen je to převážně německý hotel, takže preferovali na komunikaci němčinu, ale zvládli i basic angličtinu.

Byli jsme na výletě v delfináriu http://www.sealanya.com/default.asp?tip=0&title... Park Je to spíš pro větší děti, toho našeho 2,5leťáka to po 10min,. přestalo bavit. Jinak hodně lidí, velké dusno (je to zastíněný venkovní prostor) a program cca 45-50min.

annia
3. sep 2013

@ivkaj Ahoj ideme 1x s malym do Turecka a chcela som sa spytat, ten baksis si dala do pasu hned na recepcii?Aj ste si pytali rodinnu izbu? Netusim ako toto funguje,vzdy sme chodievali do Grecka a tam toto nefunguje 😒

sakura77
3. sep 2013

@nicky04 aha..v Kumkoyi bolo tusim zo 5 ala carte vsetky zadara a kolkokrat chces...nie ako byva vavsina ze len jedenkrat za pobyt...a restiky vonku tiez sme mali bufetove stoly, grily kde grilovali mäso, ryby, potom v urcenej dobe zmrzlina, gofry, cukrova vata, kukurica, gozleme, no dalo sa obzierat nonstop 😀 wifi bolo na prizemi kde bola recepcia a take kabiarnicky okolo zadara.a bola som s krpcom na adrenalinovej jazde na tom banane co taha cln aj s vytrepanim do sireho mora, trikrat nas vysypal somar, no som s citila jak v titanicu potapajucom sa 😀 este si nad srandu robili ze idu prec bez nas😉 no co neurobis krpcovi pre radost, to stalo dvacku.inak ja tiez nerada zjednavam, mne to ide na nervy tak som vacsinou nakupovala kde mali uz ceny vypisane.

pavlina05
3. sep 2013

@lucy_m @lucy_m já tenhle hotel dost řešila, četla recenze...vše ok, luxusní,ale vzdálenost od letiště šílená a pláž kamenitá,nevhodná pro děti!

pavlina05
3. sep 2013

co je to a la carte ,holky?

pavlina05
3. sep 2013

Dočítám, holky, ten bakšiš můžu dát ikdyž máme zaplacený jen pokoj s přistýkou a dětsk.postýlkou?

lucy_m
3. sep 2013

@pavlina05 ďakujem za odpoveď. čítala som aj ja recenzie, ale z toho výberu čo nám zostáva, je asi najlepší. aj keď ma stále odrádza tá pláž.

zoja
3. sep 2013

Leti zajtra rano niekto do Evrenu v Side?

liluska78
3. sep 2013

leti niekto do side v nedelu 8.9 o 12.05 z BA?

monika130
3. sep 2013

Ahojte letí niekto v piatok 6.9. Do Turecka - Lara ? A a la carte znamená, ze si jedlo objednavas z jedalneho listka a je to formou obsluhy 🙂
@pavlina05

pavlina05
3. sep 2013

my letíme v neděli do Side z Brna v 5 h ráno 😝
@lucy_m byl to můj favorit, ale ta pláž mě odradila.Já preferuji písek pro děti, takhle by byli pořád jen u bazénů a to mohou být i v ČR.
My máme Sural resort v Side vybraný

zuzinr
4. sep 2013

@monika130 ahoj my letime do Side v piatok ale z Viedne. A kam presne idete?

monika130
4. sep 2013

@zuzinr ahoj my nájdeme do Side ale do Lary - hotel TITANIC 🙂 to je kúsok od Antalye 🙂 letime tiež v piatok, ale z BA 🙂

lenka456
4. sep 2013

Ahoj, myslíte, že jsou v Turecku potřeba boty do vody?

nicky04
4. sep 2013

@monika130 ahoj. Budete sa mat TOP. My sme sa odtiaľ vrátili minulú stredu :D

monika130
4. sep 2013

@nicky04 to vážne??? Boli ste v Lare v Titanicu? Super sa teším 🙂 je to tam dobre aj pre deti?

nivi
4. sep 2013

@lenka456 ako kde

nicky04
4. sep 2013

@monika130 prečítaj si koment na ste.277 som pisala. Ak by ťa niečo zaujimalo pýtaj sa. Pre deti super. Ja uz mám 13 r. Ale pre deti tiež super. Pripravte sa na obzersrvo strava neskutočna.

monika130
4. sep 2013

@nicky04 super popisane, už teraz sa neviem dočkať 🙂 a animatori ako rozprávali, myslíš ze sa naše slovenské deti nejako s nimi dorozumeju? Ja mám 4 ročnú a 2 ročného 🙂 ale to neva, nás ide veľká tlupa, takze sa deti nejako zabavia 🙂 o tom obzerstve mi ani nevrav 😀 to je jedine na co sa neteším 😀 už sa vidím aka prídem rozkysnuta, lebo tým jedlám tam sa nedá odolat 😀 my sme boli minuly rok v Lare v hoteli Delphin Palace a tiež tam bolo super, celkovo sa nám Turecko veľmi páči, tak ideme skúsiť iný hotel a budúci rok to bude tiez dovolenka v Turecku 🙂 ďakujem zatiaľ krásne za info 🙂

lenka456
4. sep 2013

Jedeme na Tureckou riviéru, Daima resort...

sakura77
4. sep 2013

@monika130 s kym letite? my sme mali s hydrotourom ist do Titanicu a pri prilete nas dali inde,ze je preplneny hotel.. 😠 😠 😠 nastatsie sme dostali tiez super hotel ale uz to prve sklamanie mi pokazilo cely uvod dovolenky....

sakura77
4. sep 2013

@pavlina05 to su dalsie restauracie mimo tych vsetkych ostatnych kde chodis jest,len sa tam musi vopred zarezervovat miesto,niekde treba den vpred,niekde staci v to rano,su to specialne,ze napr my sme v Kumkoyi mali mexicku,azijsku,turecku a este dve uz ani neviemake....niekde je to za poplatok nejky mensi a niekde v cene,ako kde...

pavlina05
4. sep 2013

@sakura77 tohle mě na těch cestovkách teda štve! Zaplatíš něco kam jsis několik týdnů vybírala pobyt a oni tě pak frknou jinam. Nám to takhle udělali s Egyptem, loni s Řeckem a předloni zase s Bulharskem- změnili nám odlet z Brna na Prahu 😝 Snad nám nevyvedou zase něco s Tureckem,...

sakura77
4. sep 2013

@pavlina05 jesis,no pekne...inak mala som nervy,lebo schvalne som vyberala plaz Lara,aby sme netrepali sa este autobusom kde kade,je to len 15 minut od letiska a pozri,trepali sme sa hodinu 😠 😠 nastvana som bola hrozne,uz aj decka nazhavene,mali z netu vsetky atrakcie nastudovane,kde pojdu,ake smykaly a tak a nakoniec nieco celkom ine...inak Kumkoy super,keby ho mam vybraty,som ozaj spokojna,ale predsa len ,mali sme byt inde..najhorsie je ze nic s tym neurobis,ved vies sama...o nervy

mirkamurko
4. sep 2013

@ivkaj chcela som sa spýtať na ten bakšiš či nám pomôže ked máme aj zajednanú postieľku,že či už nebudeme mať pripravenú izbu,či nebude zbytočný platiť,chcela by som kvôli výhľadu na more.

monika130
4. sep 2013

@sakura77 no pekne ☹ my ideme tiez cez Hydrotour, tak môžem len dúfať, ze nás dajú do Titanicu 🙂 potom dám vedieť, určite tam bude WiFi, tak ak bude čas, tak nabehnem na MK 😀

sakura77
4. sep 2013

@monika130 drzim palce,vy uz idete po najhlavnejsej sezone,tak snad uz bude v poriadku obsadenost...daj vediet,drzim palce,urcite vam to vyjde 🙂

monika130
4. sep 2013

@sakura77 ďakujem krásne, si zlata 😉 a ešte jedna otazocka, kedy ste si kupovali ten zájazd? Mali ste to skôr ako first moment alebo ste išli na last minute?

sakura77
4. sep 2013

@monika130 nie ,kupovali sme to v sezone,normalne,vysa mesiaca vopred.

tehula
4. sep 2013

Ahojte, neviem, ci som uz pisala ohladom nasej poslednej dovci v Turecku, ale ja cast konakli vyslovene neodporucam. Nevadila by mi ani vzdialenost z letiska, no plaze su tam katastrofalne. Neda sa to porovnat s inymi castami Turecka, kde sme uz boli. Nebyt jednej sukromnej plaze, ktora bola krasna pieskova, tak asi nahnevane pri bazene sedim.
Cestovky nikde nenapisu priamo, ze plaze v Konakli su vyslovene skalnate, nie kamienkovo pieskove, ako uvadzaju, ze nepomozu ani topanky do vody, lebo skaly su casto pokryte machom, ktory sa smyka. Kvoli skalam su aj vlny pomerne velke. Velmi ma zarazilo, ze na tripadvisore, ci holidaycheck som sa tieto info rovnako nedozvedela. Jedini, kto priznava tuto skutocnost boli Cesi v recenziach na invii, co som nasla az tesne pred odletom.
Urobila som aj fotky z danych hotelovych plazi a hodlam to vycapit na spominanych portaloch, kde to este neuviedli.
takze KONAKLI sa radsej vyhnite