Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

siskasdetmi
22. apr 2009

Klauduska hotel vyzera super pridala som ti tam aj nejake videa http://www.nadovolenke.sk/viewtopic.php?f=22&t=...

klauduska • 9tt • 23. feb 2009 o 21:51
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Ahojte,
my sa chystame v juni do Turecka,uz sa s manzelom velmi tesime.Vybrali sme si Side,hotel Iberotel Palm Garden 5*, a verim,ze to bude ta najkrajsia dovolenka. Citala som rozne recenzie,aj zle,ale viac bolo tych dobrych...Tak dufam,ze vsetko bude ok...

Ak ste niektora bola v tomto hoteli-napiste ako bolo....hotel,plaz,jedlo,personal...izby,ci treba dat nejake peniazky na recepcii,aby ste dostali lepsiu izbu a pod.
diky...

binki
24. apr 2009

Jídlo nakupuji ve větších obchodních domech jako je Migros a Carreffour. Ovocné beru Frutapury. Zeleninu - Bebelac, Cerelac, Milupa, mají i Hero, a něco i od Nutricie. Mléko Nutrilon se tam prodává jako Aptamil. Máme skvělé kaše, neraději náš syn jí Bebelac (mléčné kaše - banán, cereálie).

livia76
29. apr 2009

😉 binki-som si vďaka tebe spomenula, že náš Sunar tam predávajú pod názvom Hero 😀 😀

luuci
30. apr 2009

ahoj VERONIKAP nemohla by si mi prosim napisat kde presne toho roku idete do turecka hladam take nieco presne pre nasu tohto rocnu dovolenku aby sa mala mala kde vysalit lunapar a aquapark je super...napis mi prosim kde ktora oblast to je a hotel....dakujem velmi pekne

tilly
4. máj 2009

bol niekto tehotný v turecku?

klauduska
13. máj 2009

tilly,ja,ale este ma to tiez len caka......ty ides tiez???

tessa
19. máj 2009

Baby, tuším som tu zachytila, že niektorá z vás je bud teraz práve v Tureck na dovči, alebo sa má teraz už vrátiť..
Ako bolo, aké bolo počko? Ja keď kukám tú predpoveď v Alanyi, tak mi je zle...a to letíme za 2 týždne... 😔

darina77
19. máj 2009

Tessa, Turecko je moja srdcová záležitosť, tak dosť sa oň zaujímam aj na iných fórach o cestovaní, a zatiaľ každý kto tam bol v júni si pochvaľoval, neboli tam obrovské horúčavy a more už bolo celkom v pohode. Dnes som pozerala v Alanyi more je 21 stupňov, takže za dva týždne to bude akurát. Keby som nemala školopovinné dieťa tak aj ja idem v júni alebo v septembri.

tessa
20. máj 2009

Dari,
no ja neviem...ja mám strach, že sa to počko nejak neumúdri, však momentálne tam majú menej stupňov ako u nás... 😝
Tak dúfam,že nebudeme sedieť len v hoteli a že aj do mora sa dostaneme... Aj vám tam niekedy pršalo?

luci
20. máj 2009

tessi,neboj umudri sa to....my sme boli min.rok v juni...a ked som v maji okukavala tiez nic moc...a nakoniec sme tam mali aj tri dni 40C a ostatne dni tak do 35C...neboj v juni je v turecku uz teplo 🙂

tessa
20. máj 2009

luc,
tak dúfam, že bude ok počko...my ideme tak skoro preto, že manžel ináč nemôže z práce...tak som kukala niečo na zač.júna...chodievame zväčša tak v polovičke júna, no teraz to nejak vyšlo na začiatok...tak uvidíme 😉

klauduska
20. máj 2009

tessa...my ideme tiez cca o 2 tyzdne, od 7.6 do Side a tiez som sa obavala o pocasie....na jednej stranke som citala,uz v tom obdobi tam veru byva dost teplo,tak ako pise luci....Tak snad sa nemusime bat....predpoved som pozerala a na utorok tam v Side mali 33°C,teraz menej......ale noci maju teple.... 😉

tessa
20. máj 2009

Klaudi, my letíme 3.6. tak tam budeme cca v tom istom čase ako vy 😉 ideme na 11dní ale my ideme kúsok od Alanye, mestečko Konakli 😉
Ja už som si nastavila na pracovnú plochu počasie v Alanyi, čo mi už tak šibe z toho, aby tam bolo teplo, furt kukám, že ako tam je 😀

klauduska
20. máj 2009

no,mozete nas prist pozriet.... 😀 😀 😀

Aj my sa uz tesime a tiez kazdy den sledujem,ake teploty sa ukazuju.....Verim,ze bude slnecno a teplucko a ze to bude ta najfantastickejsia dovolenka.... 😎 😎 😎

binki
21. máj 2009

tessa: hlásím že aktuálně je v Istanbulu tak 22, ale vy letíte úplně na jih, tam je tepleji...jinak předevčírem bylo kolem 35 a vůbec neprší 😀

tessa
21. máj 2009

binki, ty žiješ v Istanbule??

Hej, ideme na juh, tak dúfam,že bude fajn...tu na SR by dnes mala padnúť 30ka na teplomeri...tak tu máme teplejšie ako u vás.. 😅
No do 2 týždňov, prosím, nech sa to počko vymení 😉

janka5861
22. máj 2009

Tessa,kde letite do Konakli ? Aj ja idem s rodinkou do Konakli ale od 19.06 .........

tessa
22. máj 2009

My ideme do hotela Caretta Beach...a vy?

janka5861
22. máj 2009

My ideme do hotela Turtas .... tak uvidime ako bude. A kedy pridete nazad ? Ze by si mi dala info ako bolo 🙂

martas123
22. máj 2009

ahoj - koukám, že se některé chystáte do Turecka 😉 my tam letíme 27.6. jak budete řešit stravovaní batolat?

janka5861
22. máj 2009

MOj Matusko ma 20 mesiacov , mame zaplateny all inclusive a zoberiem par susienok co ma rad ,granulovany caj a vlastne bude ostatne papat podla toho co uznam za vhodne . mliecko neberieme ale vezmem iba instantnu kasu na noc ...... ozaj a beriem si kanvicu /malu cestovnu / aby som mu mohla prevarat vodu .... aj ked ju budem kupovat myslim si ze ju pre istotu este prevarim ,hlavne na tu kasu vecer.

martas123
22. máj 2009

janka - já si taky vezmu konvici, granulovaný čajík taky, mlíčko nepijeme ☹ , takže to máme vyřešené, ale nejradši bych ji vzala i nějaké to jídlo, no ještě uvidím kolik bude věcí.

tessa
22. máj 2009

Jani, vraciame sa 14.6., určite podám info 😉

A na rady detskej doktorky, ročného syna neberieme...Ideme len so starším a vlastne kvôli nemu aj ideme k moru, je alergik a už dosť vážny...na to, že bude mať o mesiac len 3 roky, je chúďa furt chorý... 😖
A Martinko mi už papá všetko, takže jeho stravovanie neriešim...akurát že je závislý na rannom a večernom mliečku umelom, tak to vynechám, jednoducho s tým konečne seknem, lebo ma už nebaví mu kupovať umelé mliečko..

tessa
22. máj 2009

No a ideme tiež na ALL IN, takže stravu neriešim už vôbec...max. tak tiež zoberiem nejaké sladkosti, príp. chrumky, čo má Mati rád, ak by bol hladný pomimo stravy, tak ho nejak zasýtim 😉

janka5861
22. máj 2009

ja to balenie : najradsej by som ho prespala aj spolu s cestou ..... uz teraz mam brucha bolenie ,lebo to nase sidlo je sidlo v pravom zmysle slova ..... ale snazim sa brat co najmenej veci aj pre mna a aj muza a malemu vezmem to co bude potrebovat . ja skor riesim plienky ... ja by som si ich tam najradsej kupila ale nejake musim vziat .... a kolko beries plienok na plavanie martas 123 ?

Tessi budem cakat ako Vam bolo ... ale chvalia si a ja som uz vKonakli bola ale nie s babom a mne sa moc pacilo.

tessa
22. máj 2009

Jani, aké malé máš bábo?

Inak aj náš Mati má ešte plienky...síce len na spanie, ale má...takže plienky riešim aj ja...my používame Tesco plienky, ale v Turecku asilen také ako Huggies a Pampersky...no ja to ani nepoznám, lebo som to v živote nepoužívala...

A balenie...tak to mi ani nespomínajte...z toho mám už teraz strach...a môj muž si zobral dovču len od 3.6. keď už vlastne letíme, a deň pred tým je do večera v robote, tak som zvedavá, že kedy ja nás budem baliť... 😠
Som tlačila na neho, nech si vymení smenu, že by robil len ráno a o 14tej bol doma, nech aspoň v noci nebalím tesne pred odletom... Ja pre svoju spokojnosť by som potrebovala všetky skrine zabaliť 😀 Lebo zväčša, čo nezoberiem, to mi chýba... 😝

tessa
22. máj 2009

Jaj bože, veď si vyššie písala, že máš skoro 2ročného...a my skoro 3ročného...tak to sú už také väčšie deti, to sa s nimi už dá, však? 😉

janka5861
22. máj 2009

veru,ale este neviem ako to nase dieta zabavime v lietadle ..asi budem skakat na jednej nohe alebo neviem co. ked jeho bavi este teraz vsetko iba chvilu . to balenie ,ja by som najradsej zobrala vsetko ,co ked a moj muz je zase taky ,ze jemu stacia kratke gate ,plavky a to je vsetko . keby mali pampers to by bolo fajn,lebo ja pouzivam tie ale v podstate je mi to na tu dovolenku jedno ,len nech nejake plienky tam maju 🙂. a ako s liekmi ? aj tie urcite beriete ...

tessa
22. máj 2009

jani, tak môj muž je presne ako tvoj...tiež len plavky, šľapky, uterák a môžeme ísť 😀

A lieky, práve som dnes hovorila mužovi, že musíme ešte vybehnúť do lekárne a vsio kúpiť..tak mňa napadlo toto: kinedril (poistiť malého, aby bol ok, príp.ho to utlmi), lieky na alergiu, panadol sirup, teplomer, hedelix, stoptussin, nasivin, fenistil gél, smectu, nutrolin B (probiotikum mu budem dávať určite každý deň)...a neviem, už ma nenapadá ništ (to som písala len pre dieťa lieky)... a samoška opalovacie krémy..
Baby, ak by vás napadli ešte nejaké dobré lieky, tak napíšte to sem, nech nezabudnem na nič 😉

janka5861
22. máj 2009

aj ja beriem zhruba podobne.uz mam nakupene ale musim este behnut lekarke nieco nna uska ,ked natecie babu vodicka a nejake antibiotika ..... kremy som uz nakupila v lekarni faktor 50 , ten teplomer dobre ze si pripomenula .lieky na alergiu ? tvoj syn je nanieco alergik ? alebo iba tak ? a este beriem hylak.