Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

luucia
13. jún 2012

@larmimi šikulaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

azarijka
13. jún 2012

Idete niekto do Saray Regency Resort and Spa ?

larmimi
13. jún 2012

@sakura77 my sme tiez cestovali v noci, maly spal v lietadle a potom na izbe bol rozhadzany nervozny ale na druhy den sa aklimatizoval...buduci rok uz bude starsi 😀 len mm povedal ze uz nepojde on nemusi vodu a take nic nerobenie tak nabuduce beriem babku 🙂

larmimi
13. jún 2012

@luucia 😉

macocha
13. jún 2012

@flori myslím, že nebudeš sklamaná 🙂 Aké veľké máš detičky?
Areál bol pekný, ubytko v pohode. Ich hviezdičkovanie je trochu nadsadené oproti Európe, ale čisto bolo a priestory dostatočné. Teda neviem ako inde, my sme mali apartmán, lebo 3 dospelé osoby a 1 dieťa v klasickej neubytovali. Ale čo sme sa tam zoznámili s dovolenkármi (2 dosp. + 1 dieťa), tiež vraveli, že sú s izbou spokojní. Jediný nedostatok bolo kruhové umývadlo, lebo tým, že bolo široké, malá (114 cm) nedosiahla sama na vodovodné kohútiky v apartmáne. Možno sa dal pýtať stupienok, lebo na verejných toaletách (pri bazéne, pri recepcii) boli také schodíky, ktoré toto riešili.

Milo ma prekvapilo, že v jedálni tam mali pre deti k dispozícii aj 3 druhy inst. kaší a sušené mlieko (označ. pre 3-36 mesiacov). Ale bola to značka, čo nepoznám - asi turecká výroba a všetky kaše boli mliečne, čo mojej by nepomohlo. Našťastie už je veľká, tak sme niečo vždy z bufetu vybrali. Ale viackrát sme museli meniť, lebo bolo pikantného veľa. A potom samozrejme trvať na tom, že hranolky nemôžu byť každý deň a že zmrzlina bude až po jedle. 🙂

Bazén bol riešený tak, že v prednej časti boli deti (hĺbka 46 cm), za múrikom bolo 90 cm a to potom prechádzalo až do 166 cm - všetko jedna voda. Takže ma napadlo, že keby nejaké dieťa malo v bazéne nehodu, tak to prejde aj do ostatných častí 😒 ale našťastie nič také som nevidela. Ale zas malo to výhodu, že rodiny boli pokope. Potom oddelene, na detskom ihrisku bol ten detský bazén so šmykľavkou. To bolo také čľapkanisko, asi 25 cm mohol mať. Napodiv bol takmer nevyužívaný, čo ma prekvapilo, lebo mať malé dieťatko, chodím tam kvôli tomu, že časť bazéna bola krytá slnečníkmi. Ja som tam šikovala tú moju, keď ani cez obed nechcela byť vonku z vody a ja som jej pokožke chcela dať trochu oddych od slnka. Ale rodiny asi dali prednosť tomu, že budú spolu v tom veľkom bazéne.

Veľmi dobré mali animačné programy pre deti, v nemčine. A detské diskotéky 20:30 - 21:00 ich času boli pre moju absolútnym lákadlom, od rána sa na ne tešila. 🙂

A čo ešte? Prípadne sa pýtaj konkrétne, nech tu toľko nespamujem.

l81
13. jún 2012

Ahojte, prosim vas poradte mi- rozhodujeme sa medzi Ali Bey a Palm Garden, viete mi niektora poradit, ktory je lepsi?

simika26
13. jún 2012

@katka008 Ahoj, my sme sa v nedelu v noci vratili z Turecka, oblast Kemer a hotel 5* Marti Myra. Cestovka Kartago, vsetko perfektne prebehlo, na letisku v Antalyi nas cakala delegatka Jana (ceska), doprodila nas k doprave do hotela. Cesta do hotela trvala hodinu. Bolo tam ozaj neskutocne dobre, nadherne prostredie plne zelene (borovicovy haj), skvele jedlo, ultra all inclusive, sluzby na vysokej urovni, k dispozicii internet, lekar, kadernictvo, wellnes, ubytovanie nemalo chybu, celych 9 dni prekrasne pocasie bez mracika, strasne vela animacii pre deti aj dospelych a hadam tam nebola rodina (okrem nas 😀 ), ktora by nemala min. jedno male dieta. Vsade tam behali deti 🙂 Je tam 7 bazenov, nadherne more, akurat, ze kamienkova plaz. My sme chodili do mora v slapkach, deti si to vysmiate davali na boso 😀 Mam tie najkrajsie zazitky, este stale sa nemozem z toho spamatat. Rozpravkova dovolenka - odporucam vsetkymi 10timi...

hanka.knizkova
14. jún 2012

Tak zítra odlétáme,už máme skoro vše zbalené,ale nebyli by jsme to samozřejmě my aby jsme měli vše bez problémů..dcera se v noci pořád budila s rýmou,jak jí tekly nudle do krku tak kašlala..ted je to lepší,ale stejně vidim jak má rýmu ☹ sjedu ještě do lékárny něco koupit,jen doufám že se to nějak nerozjede ☹

lenka1108
14. jún 2012

ahojte kocky.my sa chystame dopsledne dva augustove tyzdne do turecka.este nemame nic vybrate.moje podmienky su... tobogany,all inclusive, bazeny, piesocna plaz, animacne programy pre deti, super obchodiky pre maminku 😀 .... mate nejake navrhy?
ak mozete poprosim aj link...vdaka

malabiba
14. jún 2012

@lenka1108 my sme boli v Side, hotel Sandy beach , bolo tam úžasne, je to krásne mesto, bývali sme cca 15 min. pešo od centra, oplatí sa tam ísť. Avšak vyberáme si malé hotely, bez veľkého ruchu, takže asi nič pre vás, ale v Side určite nájdeš aj niečo väčšie

katka008
14. jún 2012

@simika26 ďakujem za tip. Hned si to idem pozriet 😉

nez
14. jún 2012

baby neviete mi poradit ? Zajtra letime do Turecka, a neviem, ci brat repelenty alebo nie ....su tam komare ? 🙂

nez
14. jún 2012

@lenka1108 my ideme teraz do Kamelya World ... je tam myslim vsetko, co mas v podmienkach 🙂 ...tak ked sa vratime , mozem ti dat vediet, ake to bolo 🙂

macocha
14. jún 2012

@nez nám repelent nebolo treba, nepoužila som ani raz. Za 11 dní pobytu som mala asi 5 štipancov, dcérka ešte menej. Vrátili sme sa teraz v nedeľu, takže to je nedávno - ale zas zmeniť sa to môže behom 4 dní, tak pre istotu niečo vezmi. 🙂

hanka.knizkova
14. jún 2012

@nez Ahoj 🙂 my letíme taky zítra do Turecka do Kamelya World 🙂 Sprey nemám, jen do zásuvky ten přístroj proti komárům..

nez
14. jún 2012

@hanka.knizkova jeeej, tak to sa tam mozno aj stretneme, aj ked je to vraj straaaaasne velky rezort...ale idu s nami kamarati , co maju 3 rocnu slecnu, tak by mala ta tvoja aj partacku 🙂

l81
14. jún 2012

@larmimi
@luucia ahojte, chcela som sa opytat, aky rozdiel je medzi Ali bey Cub, Park a Resort? To asi nie je ten isty, ci?

hanka.knizkova
14. jún 2012

@nez A v kolik letíte a odkud?Já už mám úplně cestovní horečku a dcera dostala v noci rýmu tak se děsim jak zvládne let ☹

nez
14. jún 2012

@hanka.knizkova my letime o 11:45 z Bratislavy a okolo pol stvrtej poobede by sme mali byt v Antalyi myslim....cize do rezortu ratam, ze dorazime niekedy okolo piatej.....
...no urcite ju potom teplejsie oblec, lebo v lietadle, ked zapnu klimu, tak je pomerne kosa...a vezmi nejake kvaky do nosa do prirucnej...

zofik
14. jún 2012

děvčata kam letíte do Kamelye, do vilek?jinak nemáte zkušenosti zda se opravdu na check in čeká až na tu 14 hodinu i když přijedete dříve o něco do hotelu? děkuji.

hanka.knizkova
14. jún 2012

@zofik my letíme ve 12.30h z Prahy a to letíte taky z Firo Tour? Prej je to z letiště do hotelu necelá hodinka..

@zofik jj do vilek..zkušenost nemám,jedeme tam poprvé ale jelikož tam budeme až kolem 17h tak tohle sem řešit nemusela..

nez
14. jún 2012

@hanka.knizkova my tiez s Firom 🙂 tiez do viliek a tiez prideme az po 14tej, takze neviem ako to je s check in na izby...tiez ideme prvy krat a uz sa nesmierne tesim 🙂

zofik
14. jún 2012

@hanka.knizkova my letíme až ve středu a s eximem...ale chytla jsem super lastík na Selin, tak budeme v hotelu...ze začátku jsem strašně chtěla vilky, ale pak jsem v recenzích četla , že jsou zrekonstruované a nezrekonstruované a klienti pak řešili stěhování a hmyz atd...tak jsem o tom přemýšlela a přemýšlela a nakonec se to vyřešilo takto, za full price bych to nedala , to bych vzala vilky,ale takhle na lástík se to vyřešilo samo....

hanka.knizkova
14. jún 2012

@zofik Já chtěla nejdřív hotel ale jelikož jedeme 3 dospělí a 1 dítě tak musíme do vilek protože v hotelu nemají rodinné pokoje..ale tak snad budeme spokojený..bereme sebou moji mámu,která ještě nikdy neletěla ani nebyla u moře tak doufám že sem vybrala tu správnou dovolenou a všichni se vrátíme spokojený 🙂
Ted sem jen rozčarovaná z té rýmy co má dcera,ale tak snad z toho nic nebude jen ta rýma 😒
Jen teda nevim co zítra na sebe,dneska prší a máme 12st 😠 mám tady připravený kratasy,trika, mikiny a sandály ale tohle je spíš na džíny a bundy,snad bude zítra líp..

zofik
14. jún 2012

jinak původně jsem chtěla jet do Asteria Belek nebo Belek beach...ale tam super LM skoro žádný, tak jsem skončili u Kamelye 🙂

zofik
14. jún 2012

@hanka.knizkova pravda hotel jde 2+1. max. na 1 pokoj... no do letadla já dám stejně dlouhý rukáv a pak v turecku s příručního převleču do krátkého....

zofik
14. jún 2012

@hanka.knizkova určitě budete spokojeni a když ne...tak hold žádat výměnu...ale v těch recenzích psali že pokoje od Fira jsou v pořádku 🙂

sakura77
14. jún 2012

@hanka.knizkova
@zofik
my sme boli v septembri v kamelyi,deticky budu nadsene a vase brucha tiez 😀
@zofik selin je krasny🙂
od fira su tie vacsie izby,my sme tiez tak isli,oni maju len rodinne zarezervovane ale ako baby pisali su nove a su starsie,samozrejme aj starsie su v poho,ale my sme dali recepcnemu eurače do pasu a a ubytoval nas v tych novych 😉 takze my sme byvali uplne na inej strane ako ostatni,tichucko,klidecek,super 🙂
tu je mala uputavka 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sakura77/alb...

zofik
14. jún 2012

@sakura77 mně to nejde otevřít album, nutí mě to k registraci...nechápu....každopádně děkuji za infošky...

larmimi
14. jún 2012

@l81 nie je to ten isty....veru ani neviem aky je rozdiel a ktrory by mal byt lepsi..