Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

certi
11. jún 2016

@baumka aby tam bolo kadeco pre dieta 5 rocne, animacie, ta zahrada tam je, dobra strava, ciste izby

evita68
11. jún 2016

@certi boli sme, nam sa velmi pacilo

certi
11. jún 2016

@evita68 v ktorom?

evita68
11. jún 2016

@certi myslim v iz floweri, urcite radsej ten,ako alegriu.. Ten je zlom prostredi, v centre trhov, na plaz ides po ceste.. Kdezto iz je priamo na plazi a aj plaz ma lepsiu.

baumka
11. jún 2016

@certi no v areáli týchto hotelov som nebola,ale viac zelene má určite Iz Flower,je priamo napojený na pláž,takž ak by bol malý unavený,ste raz dva na izbe. Ešte by ti mohlo pomôcť pri rozhodovaní,že Iz Flower má 94% odporúčaní a Alegria 84%. Pozri si aj toto video,tam vidíš Alegriu aj zhora,aj cestu na pláž. A asi v 8 sekunde videa vidno aj Iz Flower v tej zeleni,stojí tesne pred Alegriou,ktorá ho akoby chráni od hluku z cesty. A ešte lepšie je vidno v 15 sek. tú zelenú záhradu Iz Floweru. Myslím,že oba hotely sú vhodné pre malé deti,Iz má staršie izby,ale vraj čisté. Alegria je novšia,možno ako 4* ponúka viac ako Iz.

https://www.youtube.com/watch?v=RYgUJcrZjNg

toto je mesiac staré video Alegrie

https://www.youtube.com/watch?v=1gaprMItYrk
baumka
11. jún 2016

@certi ,som rada,že sa ozval niekto,kto tam bol - myslím Evitu ,predsa ti odpovie lepšie 🙂 A daj vedieť,keď sa rozhodneš.

fiorela
11. jún 2016

@silviaaa21 belvil je perfektný, nebude sa ti chcieť ísť domov... 🙂 my ideme tento rok do papillon ayscha

certi
11. jún 2016

@evita68 super, to som potrebovala vediet, dik za info

certi
11. jún 2016

@baumka dakujem za porovnanie, takze vyhrava IZ🙂 bez teba by sme asi ani nesli

certi
11. jún 2016

@evita68 a aj ste za nieco platili? myslim pitie a tak?

popova
11. jún 2016

@cinnamon111 AHOJ boli sme spolu v Adalyi spominaš? tento rok neviem kam ja som za Turecko no stále sa trochu bojím, moji dobrí známi boli v hoteli do ktorého idete a tento rok idú znovu velmi si chvalili tuším PORT NATURE v Beleku

baumka
11. jún 2016

@fiorela ,aká je pláž pri týchto Papillonoch? Myslím,či pozvoľný vstup,kamienky a aké je dno v mori,díky.

baumka
11. jún 2016

@popova môžem sa spýtať otázočku? Asi ste boli v Adalyi Ocean. Známa tam ide o dva týždne a bojí sa,či jej dajú bočný výhľad na more,ako má objednaný,či to nerezervujú len Nemcom. Mali ste aj vy takýto výhľad? Boli ste spokojní celkovo? Má sa na niečo pripraviť,či už negatívne alebo pozitívne? Viem, že je to dobrý hotel,ale vlastná skúsenosť je najlepšia.

popova
11. jún 2016

@baumka Boli sme v Adalyi rezort hned vedla Adalye ocean mali sme bočný výhlad na more ,ale v cestovke sme nič nepriplatili to nám dali na recepcii ani sme o tom nevedeli samozrejme Nemci mali priamy ani som to nejako neriešila lebo sme mali na izbe chládok a pokoj Nemci mali priamo na more a bazény a myslím dost velký hluk Čo mi tak dost vadilo bola živá hudba odvedla z Adalye Ocean a kedže som mala 5ročné dieta chceli sme sa v pokoji vyspat -tak do takej jednej v noci sa nedalo ja som to počula aj cez zavretý balkon ,ináč všetko ok najviac mi chutila strava ozaj bolo z čoho vyberat,

baumka
11. jún 2016

@popova Ďakujem,no ona cestuje z ČR a tam to mala za príplatok,tak preto chce mať istotu. Ani som netušila,že je z Oceanu taký hluk pri animáciách a ešte aj po polnoci. Toto bude pre ňu zaujímavá informácia,lebo chcela práve izbu smerom na resort,aby pekne videla more a možno by mala väčší kľud,keby poprosila o izbu smerom ku Commodore.

popova
11. jún 2016

@baumka To nie sú animácie tie končia skor ,hrá živá hudba vonku pri bare elegantní páni v oblekoch.... Je to taká kludná hudba ale je dost do noci,...

fiorela
11. jún 2016

@baumka my sme boli v belvile a tam je vstup pozvoľný, piesočnatá pláž, deti nemali problém... No dva roky predtým sme boli v Marti Myre - cestovky uvádzajú drobné kamienky s okruhliakmi, no a to boli riadne okruhliaky - balvany! Deti do mora ani nevošli...

teskoma
11. jún 2016

@caspino boli sme minulý rok a uz by som tam nesla.neodporucam, mali sme dve deti - vstup do mora a vyjst z neho makacka aj pre dospeleho - velke kamene, strk,resp. kamienky,nohy sa zabarali , na izbe neupratovali,ani po urgencii, animacie horor,velka velka neprofesionalita , pretekal sprchovy kut ,viditelna plesen a velmi vela domacich,vsetci im dobre ze necistili chodnik pod nohami. Ale nie vsetko bolo zle - strava bola absolutne fantasticka, vsade vsetko vonku upratovali - plaz aj bazeny , tobogany fajn. Co bolo blbe, ak si chcela lehatko - tak rano pred ranajkami obsadit uterakmi. A je to postavene v oblasti nicoho - vecer ziadna prechadzka po promenade nehrozi ...daleko od letiska..

evita68
11. jún 2016

@certi jediné, za čo sme platili, boli nanuky, také, čo aj tu kúpiš.. ich zmrzlina je totiž nič moc, teda aspoň ked sme my boli, bola taká.. inak všetko zadarmo.. kľudne sa pýtaj, čo chceš vedieť..

baumka
11. jún 2016

@fiorela Ďakujem,dobre vedieť do budúcna. O Marti Myra som len počula a videla krásnu zeleň na fotkách,ale ak je tam také more,tak to nezachráni ani najkrajší areál a služby (teda aspoň pre mňa je more a pláž najdôležitejšie,vždy si najprv pozriem fotky z pláže a ak je ok,tak až potom idem "študovať" hotel ) .

certi
11. jún 2016

@evita68 ok, pisem do spravy🙂

oliverceky
11. jún 2016

@cinnamon111 Prosím recenzie na Limak Lara a porovnať s tými, kde ste ešte boli.

cinnamon111
11. jún 2016

@popova Ahoj, jasneé pamätám si. My sme nechceli ísť tento rok do Turecka, vyberali sme nejakú inú destináciu, ale ke´d sme videli čo nám ponúkali, tak sme si povedali, že ideme to Turecko predsa len riskúnť.......Ja som tento Port hotel....pozerala už pred rokom sa mi veľmi páčil a bola na ňom uvádzacia cena, lebo on bol dlho v rekonštrukcii a bola to ich prvá celá otvorená sezóna, tak mali také lepšie ceny. Mali otvorené už aj leto predtým, ale len koniec prázdnin. Tento rok už bol o 700 eur drahší!!!! Tak sme zvolili teda takúto alternatívu, že ideme mimo hlavnú sezónu . Som zvedavá, či budeme spokojní...potom dám fotky aj nejaký pokec k nim. Pa

popova
11. jún 2016

@cinnamon111 tak si to užijte a hlavne napíš ako je to tam s bezpačnostou možno nakoniec zvolíme aj my Turecko lebo ked vidím tie ceny na Krétu a Rodos s ktorými som chcela Turecko zamenit tak je mi zle a hotely nič moc ani tobogány no o ničom možno 2-3 by sa našli ,moj chalan by sa tam asi nudil. Tak peknú dovolenku prajeme

cinnamon111
11. jún 2016

@popova no presne to bol náš problém, my sme si proste v Grécku nič nevybrali, strašne slabé hotely, a to sme pozerali len 4* a 5 *, za ktoré sa nám zaručila že majú naozaj výborné služby......na to sa nedá porovnávať. Cena v zime ešte na to Grécko vysoká nebola. Čo nás ale cenovo zarazilo bola Malorka, tam nás týždňová dovolenka vychádzala 3700 eur na 2 dosp a 1 dieťa 4r. hotel 4*, služby all. Tak sme sa rozhodli takto....

silviaaa21
11. jún 2016

@baumka My sme mali výhľad rovno na Adelyu Ocean a mne sa zdá, že izby boli len s bočným výhľadom alebo priamo na more, asi tam nie sú zlé umiestnené izby. Ale ten hluk sme mali aj my v Kamelyi, je tam asi nejaká diskotéka, počuť to asi v celom blízkom okolí, nevedela som identifikovať odkiaľ ten hluk prichádza 😀

nelie
12. jún 2016

@certi nie sme v Lara - 22km od letiska ... 15 minuuut cesta autom

macusikzv
12. jún 2016

@baumka Concordia Resort Beac 5.....Bar nam naplnili 1X aj to som upozornila na to, vpiatok neriadili vobec,strava nebola zlá ale v kuse to isté,pláž kamenista,a večer nemás kam na rechádyku,určite do tejto oblasti už v žiadnom prípade nepojdeme.....na bazare nam normálne nadali,vraj zlý cechovia,ked sme nechceli íst do ich obchodov,aj cesi nás varovali,že sa nemáme dat nalakat na obhliadku kožuchov,nutili ich niečo si kupit a tiež im nadávali,takže tak

mk22
12. jún 2016

hotel Primasol Serra Garden-bol niekto, ako sa Vam pacilo..zistujem pre svagrinu..dakujem za kazdu info 😉