Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

abigael
10. aug 2015

Ide niekto 8 septembra s kosic do turecka hotel icekum 🙂

silviaaa21
10. aug 2015

@janinkad Tento hotel som mala dokonca rezervovaný, ale nakoniec sme vybrali Kamelyu. To ste boli asi v tých vilkách, že? Ja som sa nevedela rozhodnúť či vilky alebo hotel a Firo malo mám pocit len tie vilky. A na fotkách sa mi zdal taký starší, ale zahraničné recenzie boli výborné. Aspoň mám ďalšieho favorita na budúce spolu s Papillon Belvil.

janinkad
10. aug 2015

@silviaaa21 nie,boli sme v hoteli,Firo mal oboje-hotel aj vilky,rozdiel asi taky ze na izbach doplnali bar na hoteli kazdý den,vo vilkách kazdý druhý,a ked byvas vo vilkách pri hlavnom vchode tak to bolo cez zahradu dalejk moru.ale tobogany boli iba pri vilkách.hotel je hned pri mori,iba zídes výtahom k moru.Inak hotel oslavoval tento rok 25 rokov,ale v 2011 ho rekonštruovali,vôbec tam nic evyzeralo nej staro,izby veľké,moderne zariadené,cisté.Akurat ked sa rozhodujes medzi Papillon,tam je asi väčši detský svet.,vodný myslím.tuna bol detský mini klub,akurat ze nikto nehovoril slovensky.Aj ja som sa nakoniec nechala ovplyvnit zahranicnými recenziami a veru na urovni bolo.Ja zas poskulujem nad Iberotel,akurat tam ze su na plazi kamienky.

teskoma
10. aug 2015

Baby,ktore este vyberate dovolenku,vsetci znami ktori boli tento rok v Iberotel palm garden,absolutna spokojnost. Videla som aj fotky,fakt super. ja lutujem, ze som nakoniec vybrala Sultan, rozhodovala som sa medzi nimi dvomi a prednost dostal iba kôli tomu, ze mal sk animatorov. Tam su polski,ale v pohode im rozumiet.V hoteli ziadni Turci, väcsinou Nemci.Tak smelo do tohto rezortu 😉

stankapk
11. aug 2015

@popova ahoj. dakujeme za recenziu 🙂 my ideme do tohto hotela 26.8. a chcela by som ta poprosit este o upresnenie, ako to bolo napr. s uterakmi? treba si doniest, ci davaju aj na plaz? na zalohu? boli velke vlny? lebo pred dvoma rokmi sme boli, a boli dost velke, baby sa bali ist do vacsej vody... a este ma zaujima ci robili na plazi pizzu - baby sa na nu najviac tesia, a ci bola zmrzka len v urcitu hodinu. dakujem vopred 😉

katuskacicuska
11. aug 2015

My sme prave v turecku,alanya kleopatra beach,hotel Kleopatra Arsi,na to ze ma len 3* je to tu paradne aj co sa tyka stravy,plaz cista ,sem tam riasy z mora a par spakov od cigariet,kos skoro na kazdom kroku no aj tak to niekto smari do piesku...... Co sa tyka mora,brutal velke vlny,take som fakt necakala,ludi doslova vyhadzuje na breh...svoje male deti do takej vody fakt nedostanete...dnes bol jeden nemec s malym chlapcom na rukach vo vode, jak prisla vlna tak doslova ich vyhodilo a chlapca mu z ruk vytrhlo, hned sme ho vytahovali z vody.. Fakt treba davat pozor.

zuzka82
11. aug 2015

Ahoj kocky...rada by som pridala aj j nejaké info ohľadom hotela papillon ayscha 5* v beleku..práve sme tu a je tu nádherne...krasna piesočnatá plaz malinko kamienkov pri vstupe...nádherný hotel čistota všade ..izby prostredie okolie bazénov sj plaz...vkuse umývajú zametajú čistia...
Detsky klub pre deti...každých 15minut nove a nove animácie ...kazdy vecer programy ...
Rozsiahla plaz s pristreskami...vysunuté móla na opaľovanie ...
Strava neskutočná...človek nevie co skôr a aj to nestihne vsetko poochutnavat...
U mna fakt 100%
Pred týždňom sa vrátila sestra z royal efes a okrem toho ze si doniesli hnačky a vracanie (pardon za vyraz)boli maximálne znechutený zo špiny ktorá tam všade vládla počnúc izbou cez toalety az po špinavé taniere a poháre nie s jedným ale rovno so štyrmi rôznymi otlackami od ruzov az po nedopecene mäso...kávu casnici urobiť nevedeli ...no určite vraj nikdy viac a s Hydrotourom uz vobec

Takto aspon narýchlo kým mi maly spinka a oddChcujeme na izbe
Krásny den vsetkym

zuzik311
11. aug 2015

@zuzka82 a s kým ste išli vy?

zuzka82
11. aug 2015

@zuzik311 sme tu cez Kartágo tour...

popova
11. aug 2015

@stankapk Ahoj uteraky brat netreba aj ked ja som mala pre malého, dostaneš kartičky a uteráky su na výmenu bez poplatku možu sa brat aj na pláž, myslím plážové osušky,izbu upratovali každý den aj doplnali vodu v chladničke,zmrzlina bola nejako pred obedom vo vestibule a tuším až do večera my sme mali asi tak 3 krát malý nieje zmrzlinový,vlny boli asi 2 dni velké ináč v pohode také mierne,v plážovom bare sme boli raz aj to iba na kávu ,pizzu som nevidela /my sme boli totálne prejedení / chodili sme jest iba do jedálne,,možno bola pizza na pláži to neviem... pýtaj sa ešte ak ta niečo zaujíma ....

oliverceky
11. aug 2015

Treba v 5 hviezd.hoteli v Lare dať do pasu bakšiš? Ak áno, koľko?

cinnamon111
11. aug 2015

@oliverceky Chystáte sa do hotela Limak v Lare? My ideme 19.8. ....neviem či je treba niečo dávať, zatiaľ sme nikdy nedávali na recepcii úplatok....

danulkaja1
11. aug 2015

@oliverceky my sme boli v Side,ale tak myslím,že je to jedno...tiež som mala nychystaných 10 euro do pasu,keďže som to tu veľa krát čítala,ale nakoniec sa to tak nejako zbehlo,že som ich do pasu nestihla ani dať.A dobre som urobila,ušetrila som 10 euro😊izbu sme dostali super,s výhľadom na bazény,na 1.poschodí,všade sme mali blízo,keďže sme boli pri recepcii,chytali sme wifi aj na izbe.Vedľa nás v takej istej izbe boli ubytovaní slováci,ktorí šli cez rakúsku cestovku,tak som sa dosť pobavila,keďže všetci píšu,že cez rakúšanov sa dostávajú lepšie izby.Takže za mňa netreba žiadne peniaze dávať,ak by ste boli s izbou nespokojní potom to riešiť.Skôr si odložiť nejaké drobné pre čašníkov..

zazalienka
11. aug 2015

@popova ďakujem aj ja za info, pomohlo, dúfam že aj naša dovča dopadne super.. aké peniaze mám nabaliť? stačí eurá, či doláre? čo je lepšie?

ksts
11. aug 2015

Dakujem moc za info janinkad

marblerace
12. aug 2015

Baby, ktoré ste leteli cez Firo, kedy Vám prišli bližšie podklady k odletu a tak... sedeli odlety s tými, čo majú uverejnené na stránke??

stankapk
12. aug 2015

@popova Ďakujem 🙂 A transfer kolko trval, hodinu? Isli ste cez Kartago? A este ma zaujima ci sa tam da dobre nakupit 🙂 Diky moc 😉

stankapk
12. aug 2015

@zazalienka ahoj. aj vy idete do Saray Regency? Kedy?

zazalienka
12. aug 2015

@stankapk ideme 15.9.

popova
12. aug 2015

@stankapk Až teraz som sa dostala k počítaču: boli sme cez Kartago , cesta trvala dlhšie ako predtým ,čo sme boli cca 1,20 hod.- opravovali cestu,peniaze stačia eura, dá sa tam nakúpit hned pri hotely sú obchody dost dobrý výber ...

vivi
12. aug 2015

Ahoj, neboli ste niekde v hoteli Marti Myra, oblasť Kemer? a ešte s golfáčom sa dá ísť až do lietadla, tam ho letuška zbalí, že? a ak majú vodu vo flaške, to je ako? môžu mať či nie? S deťmi letíme prvý krát, takže som toto neriešila ešte 😉

oliverceky
12. aug 2015

@vivi S kočíkom až pri lietadle, lebo počas 2.hod. check- in Vám poslúži po letisku. Nápoje pre deti dovolia, niekedy požadujú ochutnať.

janinkad
12. aug 2015

@marblerace ahoj,podklady sme mali nejakých 8 dní pred odletom.nam pasoval odlet ako je uvedený uz dlho na stránke 3.40 rano a odlet nam posunuli o 2 hodiny ako bolo na zaciatku,ale to sme uz vedeli dva dni dopredu od delegátky.cez Firo

sonia1712
12. aug 2015

@vivi ahoj my sme boli este v júni,uz sme dlhšie doma,ale bolo nam super🙂

vivi
12. aug 2015

@oliverceky Ďakujem 🙂

vivi
12. aug 2015

@sonia1712 ahoj, môžeš mi viac napísať ako bolo, čo brať/nebrať. Mali ste aj vrchný diel plaviek? alebo stačilo len natierať? Ako ste zvládli cestu? aktivity pre deti? Ďakujem.

stankapk
13. aug 2015

@zazalienka my ideme 26.8. 🙂

emka13
13. aug 2015

žienky poraďte niečo pre rodinu s dvoma deťmi...Turecko, kde hľadať... už som z toho zmätená. chceli by sme letieť budúci piatok. Manžel nemá čas hľadať a ja popri deckách nič nestíham. Ktoré cestovky sú najlepšie? Ďakujem Vam krásne 🙂

marblerace
13. aug 2015

@emka13 my chodíme už pár rokov cez http://www.friendstravel.sk/ https://www.facebook.com/friendstravel.sk?ref=ts p. Kobelár. Spolupracuje s viacerými slovenskými aj zahraničnými cestovkami a podľa požiadaviek nájde zájazd presne na mieru, čo nám teda vyhovuje, že nemusíme chodiť kade tade 😎

teskoma
13. aug 2015

@emka13 skus si pozriet Iberotel Palm garden .My sme nakoniec isli inde a lutujem.Boli sme Koala Tours,komunikacia s cestovkou super a napr, lekar bol zabezpeceny v sukromnej nemocke,vedel slovenky a jeho kolegyna tiez,vzdy tam jeden z nich bol,pridu sanitkou aj privezu spät. Hotel je v oblasti Side 😉