Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

takyja
12. máj 2011

@murynka Letu se nebojím - letím v noci, tak to snad v pohodě prospí, trošku mne děsí ten transfer z letiště do hotelu, kolem 2 hodin, jak to malá bude snášet, ale snad usne... v nejhorším to zachrání dudlík 😎. S těma hračkama to budu muset zredukovat, říakal jsem si, že plážové hračky koupíme na místě a zase je tam necháme... (lepší než se stresovat s obřími kufry 😀). Ale chci dokoupit boty do vody a věci na plavání, takže i tak toho asi potáhneme hromadu. Manžela trefí, až to uvidí.

Btw. jak na místě vaříte UM? Nechce se mi tahat mini varnou konvici, ale asi je to nejlepší...? Malá pije ráno v 6 a nic jiného krom vlastní konvice nebo hotelového servisu (kde nemám jistotu, co za vodu vzali a jak dobře ji převařili) asi není, co?

murynka
12. máj 2011

@takyja tak v noci bych se bála to by nae asi nedala 😒 my máme letět dopoledne což my vyhovuje 🙂 boty do vody máme koupila jsem v Humanicu za 150kč 🙂 jinak tam povezu sandálky,ty boty do vody,kroksy 😀 😀 k převaření vody bemáš ohřívačku??ale to trvá docela dloho my koupily cestovní varnou konvici je malinká na 0,5vody 😉 stála 300 jistota je jistota nevím zda tam bude mikrovlnka atd jinak já vodu už doma nepřevařuji..a tam kouíme balenou

takyja
12. máj 2011

@murynka Jdeme zítra k dr, tak se na to převařování zeptám, ale v Turecku bych pro malou asi převařovala tak jako tak... Já zatím doma převařuji vše, ale už mne to taky neba.🙂 Ohřívačka Avent se s námi před 2 měsíci rozloučila a odešla do elektronického nebe a novou vzhledem k tomu, že vše převařuji / vařím, jsem nějak nepovažovala za důležitou koupit 😎

gabika7706
12. máj 2011

@takyja my sme mali v Turecku balenu vodu k dispozicii kolko sme len potrebovali, vsade v hoteli (aj vonku pri bazene napr.) boli chladnicky a kazdy si bral, kolko chcel. Tu by som uz asi neprevarala, nas maly mal vtedy 6 mes, kojili sme sa, vodu velmi nechcel, ale davala som mu priamo tu vodu, kt. sme pili aj my. V Alanyi kupis vsetko co potrebujes, plienky som brala len na prve 2 dni 😉 Mala som so sebou aj taku malu mini varnu kanvicu ETA na 0,5 l vody kvoli sebe (skoro rano kava), tak skus kupit taku, nezaberie vela miesta.

ivett1
13. máj 2011

ahoj...my sme používali horúcu vodu (skôr vriacu...), ktorá bola k dispozícii v hlavnej hotelovej reštaurácii v automatoch na horúce nápoje...nabrali sme si vždy do termosky a na izbe som potom pripravila malému mliečko 😉 ...ale tiež som si zobrala mini varnú kanvicu...a využila som aj tú...prevárala som v nej aj minerálnu (či stolovú) vodu z fliaš pre deti...tiež sme ju mali k dispozícii neobmedzene a vždy aj na izbe min jednu v chladničke a jednu na stolíku (1,5 l balenie)

takyja
13. máj 2011

Holky díky, rozhodnuto - jdu shánět mini varnou konvici. 🙂

sasikas
13. máj 2011

caute kocky...viete poradit neaky dobry baby hotel v turecku , vhodny pre cca 15 mesacne dieta?....nieco, kde sa da aj poprechadzat...nie len hotel a siroko daleko nic... 😉

martinna84
16. máj 2011

ahojte, my ideme do Turecka prvy krat buduci tyzden cez nemecku spolocnost 5forflug s odletom z viedne. konkretne je to oblast Kemer- Camyuva, hotel Pine house... mate niektora skusenosti z tejto oblasti?
velmi sa tesim, ale tiez sa trosku obavam pocasia 😉

sakura77
17. máj 2011

ahojte
my ideme 19.6 do turecka do hotela alibey club manavgat,nejde niekto? 🙂

@sasikas my sme tam planovali ist aj pred rokom,ked mala nasa 8 mesiacov,je to velikansky komplex viliek v zahradach a strasne vela veci pre deticky,od pieskoveho bazenu pre batolata,tobogany,bazeny(to sice uz skor pre vacsich)cez detske ihriska a podobne-a aj kutik so stravou pre deticky 😉 takze ked aj paty nevytiahnes z arealu,stale je co robit 😉
tak snad nam to vyjde tento rok,minuly rok sme v den odletu skoncili so starsim v nemocnici,tak snad teraz to dopadne lepsie 🙂

marketa1304
17. máj 2011

ahojte...ja by som rada vedieť,kto máte skúsenosti s kočíkom v lietadle....vlastníme luxusný kočík a nerada by som pozerala na nejaké torzo....zničí sa mi kočík????kúpiť radšej nejaký lacnejší golfáč?????a sú nejaké konkrétne povolené rozmery kočíka?????

gabrielkabj
17. máj 2011

Tak ohľadne toho kočiara v lietadle by som bola aj ja zvedavá, ale myslím že golfáč je určo povolený veď rozmerovo je v pohode. Ja som zvedavá na konakli či budeme spokojný žiadne čerstvé recenzie nášho hotela som nenašla len z roku 2007 😀 😀 😀

janka5861
18. máj 2011

@marketa1304 kocik odovzdas pri lietadle , nie pri odbaveni batozin..ked ho odvzdas ako batozinu tak oni ho pohazuju a tak ... ale pri lietadle ho zlozis a ulozis na zem pri lietadlo . slusne ho vezmu a odnesu . nemusis sa bat. po prilete ti ho zas znesu a ulozia pred lietadlo. 🙂

lydiap
18. máj 2011

Ja mám z vlaňajška skúsenosť s kočíkom - let Bratislava - Antalya. V Bratislave sme osovzdali kočík pred vstupom do lietadla, ale na letisku v Antalyii sme naň čakali pri páse s batožinou, takže ho pohadzovali. Na lete späť bolo bez problémov, s kočíkom v Antalyii až k lietadlu a v BA nás čakal pri výstupe z lietadla. Ja som si radšej požičala starší kočík.

gabika7706
18. máj 2011

u nas s kocikom podobne ako @lydiap, v KE sme odovzdali kocik pri lietadle, v Antalyi sme nejaku chvilu cakali na viza ...nasli sme ho pri pase s batozinou. Naspat az k lietadlu a v KE nam ho tiez dali hned pri vystupe z lietadla.
Bola som velmi rada, ze som so sebou brala Manducu, neviem, co by som s malym robila, kym sme cakali na viza ...

janka5861
18. máj 2011

@gabika7706 nam ho dali pri lietadle ,asi ako sa komu chce ... to som este bola prekvapena ,ze aka slusnost ..lebo co nam dorobili s kufrom hroooza

takyja
18. máj 2011

@lydiap @gabika7706
S jakou společností jste letěly? Ráda bych se vyhnula poškození - bereme sporťák...

lydiap
18. máj 2011

@takyja ...naozaj si nepamätám, ale letecká spoločnosť bola určite slovenská...

marketa1304
18. máj 2011

no ja neviem...ja tu stále behám po nete a hľadám nejaké recenzie...ale vačšinou sú zlé skúsenosti....by ma asi trafilo,keby nám ho poškodili....minulú dovolenku bola jedna rodinka s malým dieťaťom .... matne si spomínam,že ho brali na palubu..ale mali fakt malý golfáč....asi vyberiem nejakú light verziu kočíka a hotovo...

marketa1304
18. máj 2011

@gabika7706 prepáč,ale ...čo je to manduca????

luseta2000
18. máj 2011

@monrad Ahoj no tak tento hotel poznma je uplne super boli sme tam minuly rok a aj nasi znami a strasne sa tam ich deti vyblaznili. Urcite sa vam bude opacit.myslim ze CK Kartago to ponuka, S kym idete?

luseta2000
18. máj 2011

@takyja Inka neviem ci viete ale po novom letecke spolocnosti na SR uz zaviedli ze kocik musi byt zabaleny.Inak vam nerucia ci vam ho neposkodia. Takze si ho dajte radsej do nejakeho obalu alebo zabalit na letisku. Viem to preto lebo mi kamoska teraz letela asi pred 3 tyzdnami a mali kocik ktory im vratili s tym ze ho musia zabalit.

takyja
18. máj 2011

@luseta2000 Já jsem před pár dny volala na Smart Wings (Travel Service) a tam mi řekli, že vše v pohodě, že ho dovezu až k letadlu a že je fajn, když je skládací - ale není to podmínka. Zabalit jsem ho plánovala, aby mi ho neušpinili, ale co jsem četla, tak se snad nedává do zavazadlového prostoru, ale někam jinam... nebo ne?

takyja
18. máj 2011

@marketa1304 Já jsem zvažovala koupi golfek, ale v malém golfáči se mi dcera, která je zvyklá na rozvalování v emmaljunga sporťáku, prostě nevyspí a nevleze mi do něj. :-/ Líbil se mi Quinny Zapp Xtra, ale v reálu je strašně rozviklaný a vyhodit za něj kvůli tomu 6000 kvůli dovče se mi nechce.

janka5861
18. máj 2011

@takyja ja som kupila teraz x-adventure...je to golfac,polohovanie az do lahu a je velky a stal ma 2599Kc a na slovenske 119 eur. ma aj obal a je fakt fajn . uplne ako swift gesslein ... ten som mala tiez /myslim swift / ,ale uz som ho predala . tento kupujeme iba teraz kvoli 12 dnom na dovolenke.....

gabika7706
18. máj 2011

@marketa1304 manduca je ergonomicky nosic http://www.nosime.sk/kategoria300-manduca my bez toho na vyletoch ani na krok 🙂
@takyja to netusim, aka spolocnost to bola, pozerala som fotky, ale na nasich vidno na lietadle uz len travel 😎

slunicko01
18. máj 2011

Ahoj holky, chystáme se v září do Turecka k Side hotel Sea world resort, neznáte ho některá?

luseta2000
18. máj 2011

@takyja Prave z e kocik sa dava do batozinoveho priestoru ale az pri lietadle, a urciter si ho radsej zabal.Hej hej Travel service aj ona s nim letela do egypta a kocik jeje presne vysiel az na pase spolu s kuframi

rybenka79
18. máj 2011

@takyja kocar ide do batozinoveho priestoru, avsak ked ti ho budes nechavat, resp. odovzdavat pri lietadle tak im aj povedz ze trvas na tom, aby pri vystupeni z lietadla si ho mala pre dieta k dispozicii. Bezproblemov ho budes mat pri schodikoch nachystany...vzdy to tak robime a mam ako-taku zaruku ze na neho daju pozor a nebude sa niekde valat

marketa1304
18. máj 2011

@rybenka79 myslíš,že to takto funguje????to by bolo príliš veľa ochoty.....ale ,keď máš s týmto skúsenosti....