Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

ivkapon
7. jún 2012

@bosacka prepáč, ak to nevyznelo povzbudivo. Boli sme už v oveľa lepších hoteloch a prvé dva dni sme odtiaľ chceli zdrhnúť. 🙂 Ale začali sme si uvedomovať kladné stránky hotela. Napr. tam bola najlepšia strava, ktorú sme mali možnosť v Turecku ochutnať. Plytká voda v mori pre deti, širší výber jedál v plážovej reštike a bolo tam čisto! Táto recenzia tento hotel úplne vystihuje http://recenzie-hotelov.24hod.sk/turecko/side/h...

zebricka23
7. jún 2012

@jaaty no tie lety nie su nic moc..takto to boli plne vsety dni....ale myslim ze do konca mesiaca to este zmenia....
@danu..vy ste este moc popredu to menit nebudu.....

brandy123
7. jún 2012

Ahojte, my sme boli s malou (bude mat 3 roky) uz 2x v Turecku a 2x na Krete, jednoduchsie by bolo letiet z BA, ale prave kvoli casom (a aj lepsej cene) sme vzdy leteli z Viedne. V nedelu letime tiez z VIE na 11 noci (do Side, hotel Royal Alhambra Palace), odlet 15:15, naspat 12:20. Naozaj je vyber cez AT cestovky sirsi a letove casy uz viem pri objednavani, takze odporucam, samozrejme ak to nemate do Viedne na pol dna cesty autom. Tiez sa kazdy rok snazim najst nieco rozumne z BA, nedari sa mi. Nasa mala je spachtos, nemala by som to srdce ju zobudit kvoli nocnemu odletu. Niektore slovenske cestovky maju na webe zverejnene predbezne odletove casy. Napriklad Firo ma vpravo hore, v zalozke "informacie pre vas" letovy poriadok na stiahnutie, tiez Hechter ma pri destinacii zalozku predbez.odlet.casov.

libka1
7. jún 2012

@anit05 oni idu na raz tolko dni ako vy ak som dobre pochopila 😉 ja by som teda s detmi tiez nesla na 7 dni, ked si predstavim tu cestu a potom sa este ani nevybalim a zas balit naspat tak by ma slahlo....

libka1
7. jún 2012

este k tomu belek beach resort cez hechter, hned som vedela ze mi je to povedome, mam tu na listocku napisane ze teraz nedavno mi nan dosiel last minute a teda naozaj super musim povedat, vychadzalo to na 1700 eur na 10 dni pred 4 osoby (2 deti 1 rok a 4 roky), odlet bol 5.6.2012 z BA predpokladam ze v tych sialenych hodinach nocnych
inac co som pozerala recenzie hotela a vyzerali super, takze asi sa vam bude pacit 😉 ja by som sla hned, ale pojdeme az v sept. kedze mame skvrna male...

zebricka23
7. jún 2012

@dai to idete fakt asi do super hotela.....ked taka cena...
@anit05 my platime tiez 2 500eur za 2 dosp. 1 platiace dieta a 1 infant...a ideme koniec juna,zacitok jula...

boli sme vzdy v turecku jun,jul a platme max 2500eur...taku sme si dali hranicu...urcite bud.rok ak bude aj dcera...sa to nebude uz dat a cena pojde vyssie

anit05
7. jún 2012

@libka1 ahoj, minulý rok sme boli na 12 dní a to už bolo dlho, ke´dže sme nechodili na výlety a boli iba pri mori, tak tento rok chceme vyskúšať na 7 nocí, neviem možno to bude stačiť, možno to bude málo, uvidíme 😉

libka1
7. jún 2012

@anit05 sak jasne, kazdemu vyhovuje nieco ine, niekto by sa tam unudil, ja teda som typ ktoremu nikdy nestaci 😀 takze tento rok minimalne 11 dni, ak sa zadari tak az 15

libka1
7. jún 2012

taka vseobecna otazka: s cim mate lepsiu skusenost? s first momentmi alebo last minute? my mame odskusane to aj to, a stale mi to nejak vyslo lacnejsie ako last minute, aj ked v cestovkach vzdy presviedcaju o opaku

brandy123
7. jún 2012

@libka1 tento rok sa daju najst v lastoch strasne dobre ceny, minuly rok tie zlavy neboli az take, ale co mi chodia ponuky na mail, tak len cumim... a vyhoda je, ze na last si mozes overit aj tie odletove casy, co ti v zime na first nikto nepovie...

libka1
7. jún 2012

@brandy123 tiez mam presne ten isty dojem ako ty... my sme boli minuly rok na first moment na rhodose, tiez nebola zla cena a potom sme boli na last minute v turecku a to bola bomba cena... ale tento rok tiez mam pocit ze az nejake extremy chodia... napriklad na ten belek beach bola zlava 59% co teda je volaco, a to nesalia, lebo mam ich cennik povodny, takze naozaj 😕

zuzi2
7. jún 2012

@ivkapon ja som pocula, ze turan je moc hlucny hotel 😒

libka1
7. jún 2012

@zuzi2 asi zavisi kde ma kto izbu, kazdy vacsi hotel vie byt aj tichy aj hlucny 😒

ivkapon
7. jún 2012

@zuzi2 áno, je to pravda

ivkapon
7. jún 2012

@libka1 tu je jedno kde máš izbu, proste je tak riešený hotel, že je zo všadiaľ hlučný.

brandy123
7. jún 2012

@zuzi2 treba precitat nejake recenzie, odmysliet si negativne od chronickych stazovatelov a vybrat si pre seba to podstatne. Tripadvisor, Holidaycheck,...
http://www.holidaycheck.cz/hotel-recenze-hotelu...

zuzi2
7. jún 2012

Moja skusenost pri kupovani dovolenky v Nemecku: je jedno cez ktoru cestovku idete. Kazda cestovka vyhladava cez organizatorov (ITS, Schauinsland, Tjaereborg, Alltours.....). Jediny rozdiel je v tom, ze niektora cestovka nemusi mat daneho organizatora v ponuke. Cize ta cestovka, ktora ma najviac organizatorov, ma aj najviac ponuk. Ja som si urobila medzi cestovkami prieskum a najsirsiu ponuku organizatorov mal Neckermann (hlavne mali tych vsetkych lacnych).
V Nemeckych cestovkach si mozete stanovit dlzku pobytu ako chcete. Myslim, ze od 7 dni maju vsetky kombinacie - cize aj 13 alebo 8 dni - ako chcete. My sme kupili 13 dni. V Nemeckych cestovkach mate aj hotely, ktore su napr. v Rusku alebo na SK neni ponukane. A casy odletov su vacsinou zname pri kupe dovolenky. Ja som si vyberala aj podla casu odletov.

libka1
7. jún 2012

@ivkapon dobre vediet, do takeho sa mi nechce 😀 nebol na mojom zozname vytipovanych sice, ale uz sa tam ani nedostane 😀

pssst
7. jún 2012

byli jsme loni od Blu Style v Aláyii hotel Mellisa - perfektní dovolená, procestovali jsme toho hodně, ale tohle bylo nad naše očekávání opravdu doporučuji !!! Přeji krásnou dovolenou. 🙂

zuzi2
7. jún 2012

@ivkapon presne toto som citala 😀 ze je to tou stavbou hotela

libka1
7. jún 2012

neviete nahodou ktora slovenska cestovka robi hotelovu siet papillon? ak teda nejaka robi...
tie hotely maju dobre recenzie a nie su daleko od letiska, tak sa mi celkom pozdavaju... 😉

brandy123
7. jún 2012

@zuzi2 tak, tak... ja vyhladavam cez http://www.tui-reisecenter.sk/ http://airstop.sk/ http://www.settour.sk/ ...pre nas su tie letove casy dolezite a tiez aj moznost zvolit si pocet dni... tiez aj vyber konkretneho typu izby, chodievame na dovolenky s babkou a rakuske ck maju zvycajne presny popis rodinnej izby, ci je oddelena dverami, alebo je to mezonet s otvorenou galeriou, a pod. kazdy potrebujeme svoje sukromie, tak vyberame aj podla toho, nase ck maju rodinne izby za priplatok, u rakuskych to vacsinou prave naopak, vyjde lacnejsie...

a ten predchadzajuci prispevok s odkazom na holidaycheck mal byt vseobecny, prepac... 🙂

marion
7. jún 2012

@libka1 aj ja som pocula ze first moment je lacnejsi. Ale ako si ja mozem s 2 detmi kupit first moment ked ja nevim co bude o 2 dni nie o 5 mesiacov. kedze mozu byt chori, kiahne sme este nemali atd...Ked budu vacsi tak mozno to vyuzijeme 😉

brandy123
7. jún 2012

@libka1 papillony robi napriklad Kartago

zuzi2
7. jún 2012

@zuziq8 tiez som to o Grand Prestige citala, ze predaju izbu aj dvakrat a potom ubytuju v okolitych hoteloch. Grand prestige bom moj favorit cislo2, ale po tomto vypadol 😀 A tiez sa ludia stazovali na preplnenost hotela, ze musia cakat na volne miesto v jedalni aj pol hodky.
Oplati sa citat hodnotenia aj v inych jazykoch. I ked Nemci su az moc kriticki. Cize ak ohodnotia hotel dobre, tak to je zarucena kvalita 😀

anit05
7. jún 2012

dievčatá, po minuloročnej skúsenosti vám môžem odporučiť v Side hotel Adalya Resort and spa, je to menší hotel než susediaca Kamelya, ale mal všetko čo mal mať - bazény, tobogany, detský kútik - ihrisko, pláž piesočnatá, pozvolný vstup, popri pláži krásna promenáda, na pláži bar s varenou stravou, takže nebolo nutné ísť do hotela..., my sme boli maximálne spokojní, v hoteli boli iba nemci a 3 slovenské rodiny 😀 , ale nebol problém sa v pohode dohovoriť iba anglicky

libka1
7. jún 2012

@brandy123 dakujem 😉
neviem tam najst odletove casi na ich stranke, neleteli ste s nimi niekto?

martan
7. jún 2012

Ahoj pred tydnem jsme se vratili ze Side hotel Paradise side beach a muzu jen doporucit max spokojenost jidla spousta kamaradka jela s 10ti mesicnim a meli tam i ohrivacku rychlovarku ruzne kase moje 4leta a 2leta taky max spokojene 🙂 jen odlet jsme meli v 6 rano coz bylo trochu narocne ale dalo se