Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

tanika
21. júl 2012

🙂 dík no dúfam že áno kedže odlety sú nočnééé......už len či len vybrať či Kumkoy alebo Erven...ešte počkám na nejaké tie dojmy ak mi tu kočky napíšu ...a uvidím máme predbež. rez. 17.8 odlet na 11 nocí tak uvidím či sa odtiaľ niekto nevráti a nenapíše že ako bolo. dík pá Táňa

tanika
21. júl 2012

@janulabj ďakujeme verím že áno ona je taká aktívna toho sa obávam...a ak mi zaspí a potom 🙂 🙂 🙂 🙂 no bude teda veselo ale kedže to zvládnu aj menšie deti... 🙂 🙂 🙂 🙂 pá Táňa

martuska75
21. júl 2012

@tanika tiež ideme do Kumkoya a tiež mám obavu z nočného letu. Koncom júla tam idú susedia tak sa istotne poprezvedám 🙂 S vami tuším pôjdeme na striedačku - odlietame 28.8. 🙂

tanika
21. júl 2012

@martuska75 Takže vy ste vybrali Kumkoy bola ste tam ? poradte vážne váhame či erven alebo kumkoy ? mám predbež rez. oba hotely max do pondelka rána lebo že vraj sa im oba dobre predávajú ale viac ide Kumkoy....tak neviem my teda ak pôjdeme tak 17.8 na 12 dní s 10.roč . a 4,5 roč. ...a už majú volnú len izbu rodinnú s dvoma izbami...tak preto zavžujem ...ono ten Erven je lacnejší a tam máme tiež rodinnú izbu dve miestnosti tak preto Vám ale inak som si povedala to by sme už prežili len dobre vybrať ....dík za odpoveď...pá Táňa

martuska75
21. júl 2012

@tanika vraj sú rovanako dobré. Ja som tiež váhala. Známy tam boli minulý rok a vraj boli spokojní. My sme v Turecku ešte neboli. Ak mám pravdu povedať ak by bol ten druhý lacnejší tak asi ideme tam 😉 ale bolo to jedno a radili nám tento rok ísť sem a na rok môžeme skúsiť ten druhý 🙂 Kunkoy je väčší, predpokladám viac služieb ten druhý zase sa zdajú krajšie izby. Ved ak by ste zobrali aj ten druhy a zdal by sa vám tam malý ruch tak môžete prebiehať do Kumkoya, nie?

tanika
21. júl 2012

no uvažujem aj tak ale neviem jedna pani mi písala že na pešo 20 min. do Kumkoy ale iná mi písala že veru aj 30 min a ozaj neviem či sa nám bude chcieť behať medzi hotely no možno raz ale inak si to neviem predstaviť ...a presne tak Kumkoy je väčší ...že vraj to tam tak žije ...a preto neviem my keď sme boli na Korfu bol to hotel. komplex niečo medzi týmito a bolo super animácie večerný program bolo veselo a deti sa vyšantili a aj dospelý ...tak sa obávam toho Evrenu či tam nebude klud ako pre páry alebo starších ludííí...o zvažujem...a čítam stále recenzie. ahojky Táňa

bibione
21. júl 2012

ahoj kocky,
priebezne vas sledujem,nakolko ideme tiez 23.8. do turecka-alanya hotel holiday garden. boli ste niektora? a co ma najviac zaujima,ake zachody su na izbach? pytam sa preto,ci mam brat podsedak alebo rovno serblik,co zabee asi viac miesra,ale stupel,ked nema pevno pod zzdkom,tak nepusti😉

lenka1804
21. júl 2012

Ahojte mamicky,ja by som sa chcela spytat,ci niektora z vas nebola na dovolenke v Side,hotel Seher Resort & Spa (5*) ,pytam sa preto lebo by sme tam chceli ist,ale neviem ci je vhodny prave tento hotel pre rocne dieta

mimasimi
21. júl 2012

@mimkaa10 My sme boli v Ali bey pred mesiacom a pol, bolo super, hneď by som šla opäť, a to som sa strašne bála, keďže mal malý len 10 mesiacov. Bolo super, a teploooo, na mňa až moc 🙂)))

aliza
21. júl 2012

@mimasimi my ideme do Ali bey uz teraz v utorok 😉. takze hovoris, ze super.... uz sa nevieme dockat.

mimasimi
21. júl 2012

@aliza je to super a pre deti raj, je tam jedlo aj pre deti, baby food, takže neosolené, rozmixované, všetko super. Ja som sa bála, kvôli pitnej vode, ale bola vo fľašiach stále k dispozícii všade 🙂. Aj magnumy sú v cene, si môžete popapať koľko chcete 🙂)). Večer super programy aj pre deti, aj predstavenia, bude sa Vám ľúbiť. Ubytovanie nič moc, ale na izbe budete minimálne, takže sa dá. Lehátka pri bazénoch obsadzujú hneď ráno, pri mori je to v poho, aj v aqauparku. Užite si teda peknú dovolenku ... 🙂

aliza
21. júl 2012

@mimasimi tak super, urcite sa bude detom pacit, preto sme tento hotel vybrali 😉. Este som sa chcela spytat na plaz, jedna kocka tu pisala, ze je pieskova a dobry vstup do mora, ale podla recenzii by mali byt kamienky a prudky vstup do mora 😖

zebricka23
22. júl 2012

@lenka1804 neviem ci je to to iste...ale kamosa je momentalne v seher sun palace v side.....tak ked sa vratia ti potom mozemnapisat

mimasimi
22. júl 2012

@aliza Pláž je piesková a pri brehu už kamienky, obuv určite treba, a vstup do mora je prudší, ale nie až tak strašne moc, ale je prudší.

lenka1804
22. júl 2012

zebricka23 ,dakujem bola by som velmi rada,keby si mi dala vediet,pretoze som nasla len velmi malo recenzii na tento hotel

grimaska4
22. júl 2012

@bibione
my sme jeden Holiday garden hotel mali hned vedla nas,vyzera z vonka celkom ok,ale ake ma izby neviem,my sme boli 100km od letiska,nedaleko mestecka manavgat

daducha
23. júl 2012

Ahojte,

pre info, kamoska sa nedavno vratila z Turecka, boli v Beleku hotel Pappillon Zeugma a bola nadmieru spokojna.Vravela, ze by si to okamzite zopakovala a bola to ich najlepsia dovolenka.A to teda oni chodia kazdy rok a take destinacie ako Portugalsko,Sardinia a pod.Maju dve deti,idealne aj pre nich, osobitna strava kto chcel,animacie,proste bola spokojna fakt so vsetkym.Mrkla som to a vyzera to super 😉

macka381
23. júl 2012

Ahojte, my sme sa v noci vrátili z Turecka, boli sme v Alanyi, hotel Melissa, iba 3*, ale super sme sa mali. Najviac som bála tej stravy, ale malý nám aj tak jedol iba iba zeleninu a veľa ovocia, takže v pohode a to som tam vliekla hami výživy a úplne zbytočne. V Turecku sa nemusíte báť balenej vody, detskú vodu som tam v obchode našla, ale nekupovala som ju. STačíla klasická balená voda a tá mu chutila. Čo sa týka liekov, tak sme mali na kade čo (na kašel, nádchu....), ale aj tak nám delegátka povedala, že keby malému niečo bolo, tak jej máme hneď volať, hlavne v prípade hnačky, lebo naše lieky ako napr. kvapky Hylak na to nezaberajú.Vraj by to takto fungovala aj u dospelého.
Inak čo sa týka hotovosti (niekt sa to tu pýtal), tak si zoberte Eurá, tie tam mente iba v malých množstvách, napr. 20 eur vymeňte, nie väčšiu hotovosť, toto nám tiež radila delegátka. Inak vraj sa opláca meniť v hoteloch, nie priamo v meste, v našom prípade priamo v centre Alanyie, tam je kurz vyšší, menej dostane lír.
Ešte ma napadlo, na letisku sme nemali 4 rodiny bugyňu na páse, ale mimo, bolo to hneď vedľa informácií. Aby ste neboli zmätení, ako my, ale som si spomenula, že som tu toto čítala na tejto diskusii.

Ak máte nejaké otázky na čokoľvek, tak sa radšej pýtajte, mne táto diskusia veľmi pomohla, lebo aj som tam šla total ustráchaná, že čo ako ročné dieťa, ale inak super to prežil. Akurát, že sa mu na rukách vyhodila tzv.slnečná alergia, mal vyrážky aj na hrudi a to som ho natierala Niveou 50 faktor (pre deti), ale natrela som to Fenistil gelom a už to zmizá.

zuzanka.h
23. júl 2012

@bibi1711 teplé more stále počasie okolo 30stupňov ale rýchlejšie sa stmieva .....

zuzanka.h
23. júl 2012

Dievčatá už som sa pýtala, ale bol niekto v SIDE STAR RESORT???? My ideme začiatkom augusta ....

alexada
24. júl 2012

@macka381 mala si tu buginu nejako extra zabalenu?

martabalalajka
24. júl 2012

@gabka26 Ahoj. Hlasim sa z hotela. Je tu super jasne že sa vždy niečo nájde ale všeobecne je tu skvele. Počasie horucava. Animatori pre deti super. Jedlo jedinečné a v kuse od rana do 1 v noci nepretržite. Takze keď zmeskate ranajky či obed neostanete hladni. Pláž nič že wau, ale dobre akurát veľké vlny ale my sa tam vysantime. Kolo pre deti a vybavené. Takze máte sa na čo tešiť. Pa

winna
24. júl 2012

Ahojte, mam niekoľko otázok a snáď sa nájdu aj maminy, ktoré mi odpovedia. 🙂

Boli ste v hoteli Iberotel palm garden Side?
V prípade nočného letu kedy ste dostali izbu?
Ako ste prežili doobedie, keď ste mali nočný let?
Aké topánočky do vody pre 20 mesačné dieťa?
Brali ste so sebou dojčenskú vodu alebo ste dávali ich balenú vodu? Prevarili ste ju?
Je potrebné kočík zabaliť do lietadla, nezničí sa?

zevina
24. júl 2012

@alexada @winna ke kočárku: co se týká kočárku, protože nemáme úplně malé dítě, kočárek jsem si s sebou k letadlu nebrala, ale nechala ho odbavit normálně s kufry, speciální obal nemám, ale po složení jsme ho omotali potravinářskou "streč folií" a beru ji vždycky s sebou, pro zabalení kufrů a kočárku zase na zpáteční cestu 😉 musím zaťukat, kočárek už něco pamatuje (obě děti a 6 leteckých dovolených) a nikdy žádný problém nebyl 🙂

a tak jak píše @macka381 kočárky opravdu nepřistavili ani k letadlu, ani neposlali na páse, ale po delší době jsme je objevili na hromadě v letištní hale 😝

boty do vody jsem nepořizovala, ale crocsy se na pláž hodily, aspoň u Alanye hodně tmavý rozpálený písek, naboso se jít k moři nedalo 😝

v případě nočního letu a příjezdu po půlnoci záleží, jaká je cestovní smlouva, pokud z předešlého dne, tak pokoj určitě bude nachystaný, pokud je příjezd počítaný jako první den dovolené, určitě bych se informovala v ck na podrobnosti, v tom případě by se mohlo stát, že pokoj bude k dispozici až v určitou hodinu 😒

jak přežít dopoledne? v pohodě 😅 na to, že jsme zalehli ve dvě v noci (děti něco naspaly v buse) ráno jsme normálně vstali, prckové plno nových dojmů z objevování bazénů, moře, na únavu nebyl čas a po obědě jsme všichni svorně chrněli a doháněli spánkový deficit 😀

vodu bych z domu nebrala, jako jednu 1,5l petku do kufru určitě jo, to se zas po příletu hodí, ptž nevíš jestli budeš mít možnost hned na letišti koupit anebo v hotelu budou v případě nočního příletu otevřené bary... ale jinak by měla být pitná voda k dispozici v automatech anebo se celkem levně koupí i 5l balení (pro klid duše můžeš převařit, ale myslím že není nutné)

akorát na zpáteční cestě mě pěkně nas*al chlap u rtg, zabavil mi pití pro děti (2 neotevřené minerálky o obsahu 250ml 😠 ) vůbec s ním nebyla řeč, prostě limit je 100ml a víc ho nezajímalo, žádná vyjímka pro děti 😠 😠 což se mi nikdy nikde nestalo, maximálně jsme museli ochutnávat 😕

kris557
24. júl 2012

Ahojte! Je tu prosím niekto, kto odlieta z BA 30.7.2012 ráno do Turecka - IZMIR - ATLANTIQUE HOLIDAY CLUB? Dík, budem sa tešiť... možno sa tam naše detičky spolu pohrajú 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kris557
24. júl 2012

@dominika1988 Ahooooooooooooooooj, no super nečakala som po 2 minútach nejakú reakciu, ba priam asi žiadnu. Supeeeeeeeeeer. A cez akú cestovku? Môžeme si písať IP, ak chceš 🙂

natalii6
24. júl 2012

ahojte rozmyslame ze by sme isli na dovolenku do Turecka a tak by som sa chcela poradit aky hotel alebo letovisko by ste mi odporucili ..chceli by sme hotel co je blizko mora a hlavne
aby tam boli nejake animacie pre deti..dakujem

gabka26
24. júl 2012

@martabalalajka díky moc, už se těšíme 😉

winna
24. júl 2012

@macka381 Ahoj, chcem sa opýtať kočík sa nezničil, nezašpinil počas prevozu lietadlom?Alebo si ho ešte do niečoho zabalila? Malý mal aj topánočky do vody, aké?