Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

tehula
4. sep 2013

do vody sa vstupuje cez mola, cize pre male deti, alebo neplavcov a starsich ludi absolutne nevhodne. Tie vlny su este ako bonus

nicky04
4. sep 2013

@monika130 v minuklube neviem ako hovorili animatori ale deticky mat problém nebudú inak hovorili v angličtine. Za WiFi som platila 25 E na týždeň ale mám doma ten blok s kodami určite to nemenia po týždni. Jeden večer bola white párty 4 season - super zábava. Išli sme tiež cez hydrotour kupovala som to 1 júlový týždeň v Lare som bola 1 krát a do Titanicu sa určite vrátim :D

lucy_m
4. sep 2013

@pavlina05 my sme dnes nakoniec zajednali Hotel BELEK BEACH RESORT ... tak dúfam budeme spokojní. Ešte sa zbaliť a zajtra ráno odlietame. 🙂

nicky04
4. sep 2013

@lucy_m Tam sme boli minuly rok. Je to tam ok budete spokojní :D

forgiven
4. sep 2013

ahojte, takže nikto z Košíc neletí 7.9. do Side?

ivkaj
4. sep 2013

@annia recepční nám to nabídl přímo sám. Něco ve stylu, když by jste dali malý bakšiš, mám pro vás rodinný pokoj. Sami jsme si ani nestihli o nic říct. Ale byli jsme při ubytovávání jediní.

annia
5. sep 2013

Dievcata, nezrusili ste niektora dovolenku v Turecku? Kvoli tym konfiktom? Bojim sa aby mi tam nad hlavou nelietali rakety... ☹

lucy_m
5. sep 2013

@annia bojím sa aj ja trošku. ale rušiť dovolenku rozhodne nebudeme. prelietavať by mohli, ale nie priamo nad Tureckom. Letecká základňa NATO je na Cypre, tak skôr tak nejak...

lenocka123
5. sep 2013

@annia my ideme 21.9 ,tiez mam obavy kurnik

haslerka27
5. sep 2013

caute baby,uz som tu pisala davnejsie...boli sme v juni v turecku,alanya.vtedy tam boli nepokoje a dovolenka bola v pohode....tam dole bol klud a straaasne horuco.najvacsim problemom pre nas boli vlny.absolutne nevhodne pre deti.ked sme sa vratili,den na to pisali v novinach ze sa na tej plazi utopili dvaja ludia.vlny ich uplne zmiatli....nemam vyhrady voci plazi,ci hotelu.plaz na moje prekvapenie cista,udrziavana,hotel ok,strava bola uzasna.no aj napriek vsetkemu sa sem nevratim..preco?neviem sama,ale naocarilo ma turecko natolko aby som sa tam vratila. nemali sme vobec ziadne traviace tazkosti,a prave toho som sa najviac bala.ani jeden liek okrem fenistil maste sme nepouzili.s tureckom si proste musite sadnut,mne ta krajina neocarovala....od toho co ja ako europan ocakavam od dovolenkovej destinacie,maju na mile daleko.ale kolko ludi tolko chuti.zelam vsetkym prijemnu dovcu

haslerka27
5. sep 2013

@tehula presne tie vlny je podla mna sila.egejske more je velmi velmi velmi nepokojne a blaznive a nevhodne pre rodiny s detmi.

annia
5. sep 2013

@lenocka123 Manzel dnes radsej volal priamo do cestovky...povedali ze zatial nic nerusia,ale ak by sa daco zomlelo, ze by sme mohli zamenit destinaciu, tak aspon ze to...

lenocka123
5. sep 2013

@annia no clovek aby uz nic nekupoval dopredu, dufam ze fakt sa nic nestane a ze sa nebudeme musiet bat

janinass
5. sep 2013

Ahojte,
my sme boli v Royal Alhambra Palace v Side a bola to úžasná dovolenka. Náš malý má 19 mesiacov a ani on a ani my sme nemali nijaké problémy so žalúdkom a to sa napil aj z vody z bazéna 🙂 Boli sme v Turecku prvýkrát a urobilo na nás veľmi dobrý dojem.
Jedine, čo synček zle znášal, tak bolo pristávanie aj tam aj naspäť. Ale ako náhle sme boli na zemi, tak už bolo po všetkom.

zoja
6. sep 2013

Sme v side evren beach a uplna pohoda. Nic tu nehrozi tak bez obav 🙂

liluska78
7. sep 2013

baby,mozno blba otazka,ale repelenty su potrebne ?

zebricka23
7. sep 2013

@liluska78 my sme nepotrebovali...ani raz za 4 roky 🙂

pavlina05
7. sep 2013

Pěknou dovču všem, my odlétáme v 5 h do Side, snad to bude fajne...

danim
7. sep 2013

@liluska78 my sme sa rano vratili zo Side, mala som repelenty, ale nepouzila, nevidela som tam ani 🙂 jedneho komara

liluska78
7. sep 2013

@danim
@zebricka23 diki baby ,to je jediná vec na ktoru som zabudla,ale teším sa ,že neberiem ďalšiu zbytočnosť🙂

ewka23
8. sep 2013

Ahojte ja len pre tie baby ktore maju strach..som momentalne v Turecku a ziadne rakety nelietaju ani ziadny zvlastny zvuk z nich nieje ..neviem aka je situacia teraz radses sa tu s tym nezatazujem ale vobec tu nikto nepocituje ze by mala vypuknut nejaka vojna..akurat tak boj o lehatka na najlepsich miestach ;)

martuska75
8. sep 2013

@sakura77 Takže nakoniec ste boli v Kumkoy Beach 😉 Boli sme spolu ??? My sme sa vrátili včera v noci. 😀 To dosť naštve ked nemáš hotel, čo si si vybrala, ale zase podľa mňa Kumkoy Beach tiež určite nie je zlý. A ten transfér je nejakých cca 50 minút (podľa premávky) to sa ešte dá. Skúšali sme aj tie reštiky dole? Ja som minulý rok nebola kvôli drobcovi ani v jednej ale tento rok som riskla talianku a jedlo bolo fantastické. Len škoda že Ninka nevydržala až do konca. Oproti minulému roku veľmi zlepšili večerný program, ale dosť výrazne obmedzili ponuku vrámci AI. Teda v oblasti značkového alkoholu - čo nám nejako nevadilo. A čo mňa dosť naštvalo, robili katastrofálnu kávu v hlavnom poolbare tento rok - skúsila som tú so zmrzkou a skoro som sa povracala 😝 a preso s mliekom podobne. Manžel si zo mňa robil srandu, že ked nevedia urobiť kávu tak u mňa skončili 😀 😀 😀 Ale v cukrárni sa dala piť, takže som chodila tam.

sakura77
9. sep 2013

@martuska75 ahoj,my sme bolo24-31.8 tak neviem,asi sme sa tesne obisli 🙂
ako Kumkoy je skvely,ma skvele sluzby,cistota,paradne more,super jedlo,fakt nic nemozem vytknut,len tu jednu vec ze sme mali byt inde no 😀
no alkohol neviem posudit,kedze som si nejak pri deckach uz odvykla pit daco alkoholicke,vies doma,ze co ked sa nieco stańe a budem musiet soferovat,tak sa postupne zo mna stal uplny abstinent 😀 tak neviem veru a kavu som si davala aj vonku aj v restike hlavnej,ale tak pri tych mojich dvoch tornadach co som ju do seba hrkla ani neviem jak chutila 😀 😀
vy ste boli druhy rok po sebe?

martuska75
9. sep 2013

@sakura77 no tak to sme sa celkom ľahko mohli vidieť 😀 My sme boli 27.8 - 6.9 (prakticky do 7.9 lebo domov sme prišli 2:30) S tým alkoholom nám to tiež nejako nevadilo, len minulý rok som mala tuším večer kde tu mochitko a pár krát do kávičky trochu baileys a tento rok to už nebolo v AI. Boli sme aj minulý rok tak som to trochu porovnávala. inak sú tam fakt zlatí, plavčík si nás s Ninkou normálka pamätal. Hned ked nás zbadal tak prišiel ako narástla, som kukala jak mucha puk 😉

sakura77
9. sep 2013

@martuska75 tak je to mozne potom, ci sne nesedeli niekde na ranajkach alebo veceri pri sebe🙂kde bol najvacsi krik a bengal tak to sme boli my 😀 a mojho muza by si lahko identifikovala taky vysoky stihly s čirom jak dikobraz 😀😉🙂

martuska75
9. sep 2013

@sakura77 no ja som zas furt naháňala našu Nini tak som tiež nič nevidela, len som dávala pozor aby nám ju niekto nezašlapal. Ale čašníci boli fakt veľmi ohľaduplní. Pár krát to fakt bolo taktak - ako im podbehla. S usmevom to aj s plnou táckou vždy ubrzdili v poslednej sekunde. Inak sme chodili radšej skôr v takých časoch ked bolo pomenej ľudí. Na raňajkách sme boli už o pol osmej a večeru sme prakticky otvárali 😀 A sedávali sme na raňajky na terase a na večeru v tej časti kde vtedy skoro nikto nebol. Už sme to mali vyskúšané od minula 😉 Asi je to divné ísť na to isté miesto ale nakoniec to tak vyšlo a bola som celkom rada. Prvý krát som hľadala LM a ked nám sadol termín a mali aj dobrú cenu tak som to hned zajednala. Dva krát sa tam dá ísť úplne v pohode, aj ked nabudúce už asi niečo nové kvôli výletom pre manžela. Ale inak je tam čisto, slušne varia, pekné bazény s tobogánmi a piesková pláž pre drobcov.... to nám stačí k dobrej dovolenke.

sakura77
9. sep 2013

@martuska75 no tak my sne ranajky stihali v poslednej polhodine aj to horkotazko 😀😀😀 tak to sne sa asi fakt obislu 🙂

markkketa
9. sep 2013

Zdravím všechny zkušené cestovatelky. Letíme 18.9. do Turecka s 1,5 roční holčičkou. Chtěla bych se zeptat, jak na pláži a u bazénu. Je v pohodě, když je dítě nahé nebo jste brali plavečky?

ivkaj
9. sep 2013

@markkketa nikde jsem nahaté dítko nezahlédla, buď měli plavečky nebo i plavací plenku.

martuska75
10. sep 2013

@markkketa tiež sme dávali stále plavky. mala som ich viac a furt som prezliekala do suchého. Ale tak pár minút kde tu bola holá, ale minimum. Podľa mňa tam nie je zvykom ani oplovanie hore bez ani aby deti behali holé. Aspoň ako sa mne zdalo.