Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

renca3
11. aug 2010

@dai - ak zozenies Maledivy za podobnu cenu ako Turecko, daj vediet. 😉

janka5861
11. aug 2010

@renca3 😉 😉 😉 😉

sakura77
11. aug 2010

@dai 😅 maledivy su tak minimum 12 hodin letu,a este sa aj prestupuje,takze dokopy omoc dlhsie 😉 no a o cene nehovorim uz vobec.... 😉

alexis13
11. aug 2010

turecko mozem len odporucit, boli sme tam minuly rok /cez karya tour =D/ alanya hotel happy elegant, co sa tyka hotela starsi hotel s naaadhernou zahradou, jedlo bolo tiez super, len izby a animacie boli slabsie. odporucam fakultativny vylet raftovat kto ma v sebe viac odvahy je to nezabudnutelny zazitok a taktiez vylet do jaskyne damlaska ci ako sa vola, plas kleopatra, nakupy v meste a vylet do mesta kde chovaju pstruhy a vystup na hrad ktory je v antalyi tiez pekny zazitok a krasne fotky.
tento rok sa chystame znova ale do centra side - hotel novum garden neboli ste tam niektora ?

alexis13
11. aug 2010

a ak sa chystate baby do casti alanya urcite si vyberte hotel ktory je priamo na kleopatrinej plaži alebo v jej blízkosti to more je ako voda v pohari kraaasa, mi sme mali pri nasom hoteli aj zly pristup kamenisty do mora a voda nebola taka pekna ako na kleopatrinej plazi

ellin
11. aug 2010

@alexis13 ahoj, v novum garden bola vlani znama a bola spokojna - ale nie je to v centre side - je to dalej mozno 10-15 km

alexis13
11. aug 2010

@ellin jj tam niekde za side to je....uvidime cakame na dobru cenu, minuly rok sme platili all inclusive s letenkou so vsetkym 230 na osobu 🙂 tak snad aj tento rok sa postasi taka super cena

beruska113
11. aug 2010

@alexis13
uzasna cena a cez aku cestovku ste isli?

beruska113
11. aug 2010

@beruska113 kary tour , uz vidim, to tusim v NR nie je

alexis13
11. aug 2010

@beruska113 cez karya tour /preto ma svte ze skrachovala/...s muzom vzdy zbehneme do dvoch cestoviek v nr ktore ponukaju a maju prehlad o vsetkych cetovkach /sporstrekovatelia, nie priamo cestovka/ a tam si vybereme, cenu sme mali taku super lebo to bolo last minute, vzdy každy rok tak chodime, kupime a o 3,4 dni letime 🙂

beruska113
11. aug 2010

@alexis13 aj my sa chystame na last minute zaciatkom septembra, tak dufam, ze nieco najdeme. zvazujeme Turecko, Tunis a muz ma zacal lamat na Egypt, kam sa trochu s malym bojim ist, ale uvidime.

alexis13
11. aug 2010

@beruska113 jj zaciatok septembra je aj nas termin odchádza sa 7.septembra, ja uz neskorsie nebuem moct ist lebo mam zapis v skole/teda ak ma zoberu/....a kedze som tehotna do egypta nepojdeme lebo pred 2 rokmi ma tam skolila faraonova pomsta 🙂

beruska113
11. aug 2010

@alexis13 a uz mate vybrate, ked pises ze odchadza sa?

alexis13
11. aug 2010

nie nemame vybrate ale 7.maju vacsina cestoviek termin odchodu

dai
11. aug 2010

renca3,
za dovolenku sme platili cez 3500 euro - dovolim si tvrdit ze maledivy pre 2 osoby a male dieta za tuto sumu zozeniem...

len nahodne najdutu link - pozerala som 5hviezdickovy hotel :
http://airstop.sk/last-minute/indicky-ocean/mal...
cena za osobu z Viedne - 1500 euro
Z Viedne lietaju priamo chartre a leti sa cca. 10 hodin , kedze moja mala uz jeden 7-hodinovy let za sebou ma a prezila ho uplne v pohode a velmi sa jej to pacilo, predpokladam ze ani 10 hodin jej nebude robit problemy...

takze janka v pohode sa usmievaj, ale ja maledivy za cenu mojej dovolenky v turecku zohnat viem 😉

renca3
11. aug 2010

@dai - s malou to mas 4500,- s ranajkami. alebo si nasla pre 3-rocne dieta inu cenu? prihod este obedy, vecere.....
proste neverim, ze sa zmestis do 3500,-
inak je tam krasne, asi sa oplati aj priplatit, ked sa da. 😉 prajem ti o rok krasnu dovolenku, kdekolvek sa vyberies
s rodinou. 😎

janka5861
11. aug 2010

@dai peknu dovcu o rok 😉

subica2
11. aug 2010

Naozaj nikto nejde 20.8. do Turecka? Hotel Selge beach? nemáte niekto s tým hotelom skúsenosti?

l.e.n.u.s
11. aug 2010

kočky, ktoré ste už boli v Turecku a máte skúsenosť s dolmušami mohli by ste mi napísať ako to s nimi funguje (koľko stoja, či majú označenú zástavku, kde sa vystupuje...)? ďakujem!

livia76
11. aug 2010

@l.e.n.u.s zastávky sú väčšinou označené, alebo kývnete, keď ide busík okolo a zastane 🙂 cena záleží od dlžky trasy 0.50-1.50 eura cca v rámci mesta, okolo 2 eur mimo

l.e.n.u.s
11. aug 2010

@livia76

takže keď nastúpim poviem kam presne chcem ísť a potom môžem vystúpiť v tom meste aj na neoznačenej zastávke?

alexis13
12. aug 2010

@l.e.n.u.s ked sme chodili do mesta len sme sa postavili na kraj cesty kde isli auta a autobus nam zastal, ked nam povedal ze ide do mesta tak sme nastupili a isli, stal skoro kazdu chvilu, potom na velkej autobuske pri velkom nakupnom centre. a tam ked si aj domov isla len si sa pozrela na autobus sofer sa hned pytal a volal ta, a to staci povedat nazov hotela a on ti tam potom zastavi, keby ne sledujes cestu a zazvonis, stoji bars kde =D

l.e.n.u.s
12. aug 2010

@alexis13
ďakujem za rady! v Turecku som už bola, ale dolmušou som veru ešte nešla, až tento rok. tak som veľmi zvedavá ako to dopadne, ale s vašimi radami snáď dobre 😉 😀

dai
12. aug 2010

renca,
za malu platim klasicky... ani teraz som ju uz nemala zadarmo, platila sa letenka, letiskove poplatky, inak doplacas nieco za stravu a pristielku... plna cena sa neplati nikde, dali sme si uz aj tento rok robit ponuky ale este sme sa bali s nou tak dlho cestovat ( tu 7-hodinovu cestu absolvovala ako 1-rocna, cize to inak vnimala ako teraz...) Jej obluba v lietani sa nam ale teraz potvrdila takze sa uz toho letu nebojime 🙂

ani v turecku sme neminuli len to co sme zaplatili za dovolenku ( dovolim si tvrdit ze sme tu sumu 4500 prekrocili ... na male divach toho na minanie tolko nie je ako tam 😎 ... tiez ratam nejakych 4500 eura najmenej, ale ten rozdiel tam nie je omnoho vacsi a ako hovorim, ta kvalita ubytovania a sluzieb je s tureckom neporovnatelna 😉

tiez vam krajem krasne dovolenky... ako som spominala v prispevku, oddychli sme si tiez a mala bola nadsena... akurat som jednoducho zvyknuta na ine izby ( netravili sme tam vela casu ale aj tak mi to vadilo - poznam europske 4hviezdickove hotely kde su omnoho krajsie izby ... tieto krajiny investuju vela do hotelu samotneho - ten bol krasny napriklad... aj ked tiez nie tak luxusny ako ho popisovali na strankach , ale do izieb uz tolko nie, detto wellness a spa je na nizkej urovni a za vela penazi v turecku podla mna... 😅 )

l.e.n.u.s
12. aug 2010

žial, Turecko je Turecko a treba rátať s tým, že to čo je v EÚ **** hotel tak to v T. neplatí 😒 je to chudobnejšia krajina a služby a zariadenie hotela neodpovedajú toľkým hviezdičkám koľko ich hotel má (nie je to pravidlom). veľa turistov je potom sklamaných a to aj preto, lebo hotely sú superlatívmi opisované v katalógoch CK. ja si preto vždy keď vyberám dovolenku vyberiem pár hotelov, prečítam si recenzie, pozriem oficiálne stránky (ktoré sa niekedy dosť líšia s opisom v katalógoch ☹, ale aj s fotkami ) a to sklamanie nie je až také veľké, treba na to dávať pozor 🙂

dai
12. aug 2010

lenus,
presne to sme aj my spravili... ten hotel bol vyhodnoteny ako najlepsi v kumkoy, necitala som ziadnu negativnu recenziu ani na trip advisorovi ani na slovenskych strankach... to sa mi napr. este nestalo pri hoteli 🙂
Ale mas pravdu, tie ocakavania treba prisposobovat krajine... nie vzdy to plati s tou chudobou... ostrovy, juzna afrika a podobne su omnoho chudobnejsie ako turecko ale ta uroven hotelov je niekde uplne inde...

anica
12. aug 2010

@dai neda mi zareagovat....ja som teda uz skusena cestovatelka, aspon si myslim 😀 ale s tvojim nazorom nesuhlasim...bola som minuly rok v Turecku- hotel Leodikya rezort- siet hotelov Kirman. Bol to 5* hotel, ja som teda neocakavala vela / nikdy necakam luxus / a bol som sokovana! Bol to nadherny hotel s luxusnymi sluzbami, vsetko sa lesklo, nenasla som jedine negativum...dokonca nam dali priestranny apartman / aj ked sme si ho neobjednali /, lebo sme rodina s 2 malymi detmi 😉 Hotel si zasluzil vsetky hviezdicky. Nemozno zovseobecnovat, ze v Turecku maju podradne hotely, pretoze ty mas zlu skusenost.
A este mimochodom, ked si chces uzit Maledivy, treba si priplatit....lebo ist sa tam da aj za nizsiu cenu, ale potom to nie je dovolenka- ale trapenie - viem o com hovorim. 😎

maruska24
12. aug 2010

my chodíme do hotela Kumkoy beach v Turecku a fakt na neho nedám dopustiť. S takými službami, izbou, stravou, a relaxom som sa nikde inde nestretla. Cena je vyššia, to áno, ale za tú cenu 5* hotel na 12 dni na Maledivách určite nezoženieš. Iba ak mimo sezóny a po zlavách. Ale porovnávať Turecko a Maledivy mi príde troška odveci.

dai
12. aug 2010

maruska,
boli sme tiez v kumkoy beach hoteli ... nikde som nepisala ze zozeniem na 12 dni taku istu dovolenku... 12 dni uprimne ani neviem co by som na maledivach robila s dietatom... ty pises ze s takou izbou si sa nikde nestretla... staci ist do permonu a podobnych 4-hviezdickovych hotelov na slovensku a izba je tam urcite krajsia...

anica, ono zalezi od ocakavani... my sme boli predtym na dovolenke v dubaji kde sme mali v standarte obrovsku luxusnu izbu, v Taliansku nadherny apartman... na Kube som bola v 4-hviezdickovom hoteli a ten by som prirovnala ku kumkoy beach & resort co sa hotelu a izieb tyka... hovorim pritom o dovolenkach v priblizne tej istej cenovej skupine....

baby, ja sa s vami nechcem hadat ani vam znechutovat dovolenku... napisala som svoj nazor na hotel kumkoy beach, nic viac... ako som pisala, strava bola super, zabava pre deti tiez, cize som spokojna... uroven sluzieb - no ludi som uz videla prijemnejsich... samozrejme ze to vzdy zalezi od jednotlivca na ktoreho clovek narazi...izby - boli sme tam 2 spriatelene rodiny, myslim ze tiez dost az velmi scestovane a napriek tomu sme na izby mali rovnaky nazor... mali sme rodinne izby...