Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

macusikzv
28. júl 2016

@baumka pekne

sardinka335
28. júl 2016

Ja len dodám, ze na Turecke rezorty sa europske nechytaju ani po členky...preto sme volili turecky cyprus a nie grecky cyprus. V rezorte sme mali tobogany ale nie ze 2 šmykačky proste naozaj mini aquapark a vyjašili sa aj male detičky na velkom člaptadle s mini šmykačkami a aj velke decka na toboganoch. Co sme boli na Menorke tak tam sme mohli ist do aquaparku mimo rezort a mat to ako ,,vylet,, autobusom alebo prenajatym autom a platit dalšie nemale prachy za vstupne. A to sme boli v 5 hviezdičkovom hoteli Punta Prima. Takze taliani, španieli sa mozu strčiť a greci ani nehovorim...slabota čo sa atrakcii pre deti tyka.

baumka
29. júl 2016

@reluska, Gundogdu je prvá dedina,keď sa ide do hotelov v Side,vykladali nás prvých,je to 45-50min od letiska. Cesta prešla dosť rýchlo.Je tu veľa rodín s teenagermi až do 17 rokov,lebo je na nich fajn cena s nemeckými ck,naše ck dávajú zatiaľ do 15rokov. Hneď vedľa je napr. hotel Magic Life Jacaranda,to je niečo pre akčne rodiny - šport skoro celý deň či na vode,či na zemi, pre každú vekovú skupinu . Pošlem aj link,ak niekoho zaujme,lebo je to krásny hotel,so super areálom a plážou.

http://jacarandaside.com/Index.php?url=en/

baumka
29. júl 2016

@ingusz Side je akoby okres a pod neho patria menšie "dediny",alebo ako ich nazvať. V poradí idú takto Gundogdu-Colakli-Evrenseki-Kumkoy-Side-Manavgat..... Záleží aj v koľkých hoteloch bude po ceste stáť autobus. Ale tie oblasti idú rýchlo za sebou,človek sa ani nespamätá a je v ďalšej a cestou sleduješ krásne hotely,občas zahliadneš aj more,dá sa to vydržať. My keď sme boli napr. v Kumkoy,tak sme tam boli za 60 min a to "okresné"mesto Side je hneď za rohom. Keby si išla do Alanye,tak tam sa ide vyše dvoch hodín.
Skús napísať,do akého hotela idete a potom sa dá povedať približne čas.

baumka
29. júl 2016

@sardinka335 ,takže super dopadla dovolenka,máš aj nejaké fotočky?

baumka
29. júl 2016

A ešte k cenám. Pomer cena a kvalita služieb,ako už niektoré žienky písali je naj.
Napr. nás po rozrátaní vyšiel pobyt pre jednu osobu 76 euro na deň. Apartmán v Chorvátsku vyjde ako som niekde čítala +- 60 euro. Ja za tých 16 euro navyše mám v cene oproti Chorvátsku leteckú dopravu, celodennú stravu, zábavu,slnečníky,lehátka bez poplatku,denné upratovanie a dalo by sa pokračovať ďalej....

A Erdogan moje peniaze nepotrebuje,jeho uživia iné veci,viď NATO atd.... Tieto peniaze potrebujú na prežitie čašníci,upratovačky v hoteloch, dodávatelia potravín a iných služieb na riviére.

baumka
29. júl 2016

@sardinka335 a v Antalyi ste čakali polhodku v lietadle?

A ešte ma zaujíma,že ako ste to mali v hoteli s pitnou vodou. Bola prístupná celodenne v nejakých fľašiach,či ste si chodili čapovať? Lebo dávnejšie som čítala,že na Cypre je nedostatok pitnej vody,tak či je to v hoteli ok.
A pivko také slabé ako v TR napr. Efes tam mali? Lebo ten je po vode na smäd asi najlepší :D
ďakujem

matulikm
29. júl 2016

@oliverceky My sme boli tento rok vo Venezia Palace 🙂

ingusz
29. júl 2016

@baumka dakujem 🙂

ingusz
29. júl 2016

@baumka dakujem

baumka
29. júl 2016

@ingusz Nashira je už za Side v oblasti Titreyengöl/Sorgun,časovo tak hodina a pol od letiska / 70km podľa nemeckých ck.T am už nie je čisto piesok,je premiešaný so štrkom,asi bude aj spád do vody prudší,známi boli v Sorgune,tak od nich viem. Zoberte si topánky aj do vody.Ale pre deti by tam malo byť dosť atrakcií,určite sa tam vybláznia. 🙂 . Nákupy asi jeden km od hotela,ale nebojte sa zobrať dolmuš,ak sa vyberiete nakupovať,prípadne sa odveziete rovno do Side-7km.
Potom poreferuj,ako bolo 😎

oliverceky
29. júl 2016

@matulikm To je v Lare? Prosím recenziu.

matulikm
29. júl 2016

@oliverceky Áno, Lara...spokojnosť 100 bodov. Ozaj mám už čo to v Turecku pochodené. Sieť Barut, Papillon. Limak....ozaj hoteli na úrovni 🙂 ale toto sa rovná im. Služby nenormálne 🙂

jankra5
29. júl 2016

teraz by som s deťmi do turecka nejazdil.

baumka
29. júl 2016

@jankra5 Ďakujeme za radu a o týždeň môžeme? 😉

milaciky
29. júl 2016

ja som priamo v Istanbule, chodíme všade, zatiaľ nás nikde nekontrolovali. Jasne, ze prezident robi čistky, ale keby sa dostal ten Fetö ku moci, ak skončía ako Iránci ☹
A myslím si, ze IS ide o o aby sme sa báli niekam chodiť...

ingusz
29. júl 2016

@baumka dakujem dam vediet ked sa tam dostaneme 😀vobec

moskova1983
1. aug 2016

Tak dievcata hlasim sa z Turecka Delphin Imperial Lara vrelo odporucam fantazia vsetci usmiaty sluzby fantastik vsetkeho od vody na kazdom kroku az po jedlo od vymyslu sveta jediny problem ze si neviem od samej radosti vybrat 😀 obsluha na korculach pri bazene zlate baby vzdy pridu ponuknu donesu izby upratane super nadmieru spokojny teda 😀😀😀😀😀

reluska
1. aug 2016

@moskova1983 a kludne môžte ísť pozrieť vedlajšie deplhiny divu a palace od 16:00 -18:00 sa tam môžte občerstviť nakolko spadajú pod jednu sieť a dajte si gazebo - plážový domček a budete ako v raji 🙂 budä vám tam nosiť všetko.. inak je plno ? chceme ísť ku koncu sezóny ked nebude tak teplo

reluska
1. aug 2016

@baumka to je daleko, dáme opäť niečo v Lare a snád ked ten najmenší podrastie a umúdri sa pôjdeme dalej. Boli sme v side, krásne mesto, jediné čo mi tam vtedy prekážalo bol prístup do mora.. hned hĺbka, pre neplavcov nič moc.. ale vtedy sme ešte nemali najmenšieho a starší dvaja vedeli plávať... ale cesta tam a späť sa mi zdala nekonečná 😀

baumka
1. aug 2016

@reluska s malými deťmi je naj,naj Evrenseki,GUndogdu a Colakli-tam je prístup do vody úúúúplne pozvoľný,len piesok.ak kamienky pri vstupe,tak len mini pásik. Naše ck by mali upozorňovať,že pre deti sú tieto oblasti naj. Ale im sa to nechce,všetko zahr´ňajú pod Side,ale napr. aj priamo v Side ten vstup do mora nie je vždy ideálny. My sme najviac chodili do Evrenseki a tam je to more naozaj top. To ma vie naštvať,že v ck si nedajú námahu vyhľadať hotely priamo napr. v Evrenseki,alebo že nedajú do katalogov údaj,že je to napr. Side_Evrenseki alebo Side-Kumkoy....
Jasne,že s malými vám je to najbližšie od letiska do Lary,tam sa možno aj my raz dostaneme -dúfam 🙂
A už máte vy bratý hotel v Lare na ten koniec sezony?

baumka
1. aug 2016

@moskova1983 no to je super,taká obsluha 🙂 ,krásny hotel

Môžeš mi napísať,ako je tam so vstupom do mora?

reluska
1. aug 2016

@baumka evreseki, Colakli je dalej, my chceme niečo hned pri letisku, kvôli transferu, lebo budeme k.o. z letu, lebo najmenší neobsedí. Min. leto sme boli koniec septembra v Lare v Delphin Imperial, pecka hotel a tento rok ho dáme asi znovu... páčilo sa nám, a viem kde čo je.. a vstup do mora je jemné kamienky, inak piesková pláž a dalej v mori piesok, len pri vstupe sú kamienky a nie je veľmi pozvoľný taký zlatý stred a záleží od počasia či sú vlny...

moskova1983
1. aug 2016

@reluska ano vieme pojdeme to pokukat uz nas delegatka oboznamilaa je tu inak strasne teplo more fantasticke ciste akurat 😀

reluska
1. aug 2016

@moskova1983 a obsadenosť ? my chceme ked sa trochen ochladí... krásnu dovolenku prajem..

moskova1983
1. aug 2016

@baumka fakt este len prides k bazenu kocky a uz su pri tebe pytaju sa co chces na pitie vyber neskutocny a tak isto aj jedla stale nejake jednohubky zmrzka animacie obed nemusis utekat hned do hotela varia aj na plazi svedske stoly mozes v plavkach je to pohodlne...vecere na urovni tiez obsluhuju zlaty su skvela atmosfera vstup do mora je trocha menej pozvolny na kraji mas ako dostatok priestoru aj ked je hotel vypredany je to obrovsky resort ludia su tak rozprchnuty ze mas pocit ze je prazdna plaz 😀

moskova1983
1. aug 2016

@reluska je total vypredany 😀

baumka
1. aug 2016

@reluska hej,pochopila som,že píšeš,že tento rok Lara a určite kým máte malé detí,tak je to pre nich super. Hádam aj my ju raz dáme 🙂

Ja som len tak konštatovala,že cestovky si uľahčujú prácu bez toho,žeby si dali námahu a našli ľuďom s malými deťmi vhodnú pláž v okolí Side 😠