Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

katariang
2. jún 2015

@cipsinka My ideme s trojrocnou ale mne odporúčali brať 5* hotely že je cítíť rozdiel medzi 4* a 5* tak neviem ale dám si poradiť asi predsa len 5*.
A čo tak priebežne pozerám ceny mali by sme sa vojsť do 1500 Eur v pohode dokonca niektoré aj na 11 dní za tú cenu

danulkaja1
2. jún 2015

@martinaca super😊ďakujem...

epelino
2. jún 2015

@katariang a kedy chcete ist? Su aj5 hviezdove v ponuke za 600 e na 11 dni ale z Viedne...kedy chcete ist a ako dlho predtym to booknete?

katariang
2. jún 2015

@epelino Chceme ísť budúci piatok alebo sobotu.Bookovať budem asi den dva pred odletom

katariang
2. jún 2015

@epelino Ale mne by najviac vyhovoval odlet Sliač alebo košice ale ak budú blbé časy tak aj BA bude ok len Viedeń už mám dosť ďaleko my sme z Rimavskej Soboty.

katariang
2. jún 2015

@epelino A vy kedy chcete ist?

epelino
2. jún 2015

@katariang my az 29.6. Neviem ake budu ceny,ale silno rozmyslam nad Onyria beach z Viedne to je 600 e uz teraz na 10 dni,musim zistit este kolko vychadza dieta.

epelino
2. jún 2015

@katariang my az 29.6. Neviem ake budu ceny,ale silno rozmyslam nad Onyria beach z Viedne to je 600 e uz teraz na 10 dni,musim zistit este kolko vychadza dieta.

katariang
2. jún 2015

@epelino Ja sa stale neviem rozhodnut ci 8 alebo 11 dni uvidime podla ceny asi.Ja pozeram Kartago a cez inviu a posielajú mi z cestovky co je v ponuke no zatiaľ čakám na cenu ešte a vyberieme niečo fakt asi na poslednú chvíĺu lebo tie rozdiely v cene sú dosť vysoké.

danulkaja1
2. jún 2015

@katariang tak daj potom vedieť čo si vybrala a za akú cenu,ja som tiež zvazovala či využiť first moment alebo počkať na LM,kúpila som v januári tak som zvedavá aké ceny budú teraz...

katariang
2. jún 2015

@danulkaja1 Napíšem cenu aj kde aj na koľko dní

epelino
2. jún 2015

@baska1 tak byvaju aj lepsie ponuky, 659 + letiskove poplatky je dost...

epelino
2. jún 2015

@katariang ja som myslela tak tyzden -dva pred odletom to zajednat, ale bojim sa, ze na konci juna uz bude vacsina zajazdov vypredana

katariang
2. jún 2015

@baska1 Co ja viem to neni podla mna az taká super cena či?Ešte letiskové poplatky 140 Eur na hlavu k tomu tie niesú v cene

babulka82
2. jún 2015

My sme boli dnes v cestovke pytali sme sa aj na čas letu vraj sa letí väčšinou doobeda okolo 10.30 no tak s posledného dňa nebudeme mať nič v podstate. Suma vyšla na 2+2 1600 euro.

katariang
2. jún 2015

@epelino No ja ti neviem lebo my mozme len vtedy kolo toho 12 + - 2 dni nam sa inokedy nedá z roboty s muzom tak ja uz vyckam

katariang
2. jún 2015

@babulka82 A na kolko dni?

babulka82
2. jún 2015

@katariang na 8 dni

danulkaja1
2. jún 2015

@babulka82 to je dobrá cena a do akého hotelu idete?

danulkaja1
2. jún 2015

@martinaca môžem sa ešte spýtať,keďže vidím že máš skúsenosti,je potrebné aby som brala chalanom na večeru do reštaurácie aj dlhé nohavice?či môžu chodiť v krátkych?a aký máš názor na dávanie peňazí do pasu?je to potrebné?lebo asi sa pri tom budem cítiť dosť divne

mia265
2. jún 2015

@danulkaja1 Ja som bola v Alba Royali, lebo sme boli bez detí, známi boli v Rezorte a veľmi si chválili,akurát tam nie je taký bohatý all inclusive ako v Royali. Ale čo sa týka pláže,môžete sa pohybovať po celej dĺžke alba hotelov,akurát lehátka sú rozdelené

babulka82
2. jún 2015

Baby a aké kremy a faktor beriete deťom? Naši sú blondaci obidvaja bojím sa aby tam nnezhoreli.

katariang
2. jún 2015

@babulka82 Moja je modrooka blondínka ale nezvyklo ju v lete spaliť no beriem 50+ pre ňu a nám s mužom 30.po dakych 3 - 4 dňoch aj jej asi už len 30 dám

babulka82
2. jún 2015

@katariang aj ja mám 50 pre deti a pre nás som ešte nekupila ale chcem prist opálená.

gretkab
2. jún 2015

Ja beriem kombinaciu 50 - 20/30 - doobeda asi 50, potom uz to nizsie, lebo ked som pouzivala celu dovolenku 50, tak sme sa vsetci styria vratili domov kompletne bieli 😉.

katariang
2. jún 2015

@gretkab Inak to je pravda ja na cypre prve dva dni 30 a potom som sa uz len Nubianom 6 natierala a nezhorela som))

martinaca
2. jún 2015

@danulkaja1 V 5* hoteloch na večery je lepšie dodržiavať dlhé nohavice pre pánov /môžu byt aj látkové/ deti, /neviem koľko majú rokov/ sú tolerované aj s kratšími nohavicami. Samozrejme plátí, že sa nájdu aj turisti,ktorý nerešpektujú toto pravidlo. V každom htl. je večera braná slávnostnejšie ako napríklad obed či raňajky a pokiaľ si ich chcete aj vy uctiť, odporúčala by som dlhé nohavice pre pánov dámy nemusia mať žiadnu róbu a ani deti🙂. Čo sa týka bakšišu ja si idem najskôr pozrieť izbu bez toho aby som platila a keď sa mi izba páči ubytujem sa a ak nie skúsim zažiadať o výmenu a aby mi bolo rýchlejšie vyhovené zvolím bakšiš.🙂

nefertitka
2. jún 2015

@epelino neviem ti povedat,to som s mamou neriesila. Ale vozi tam aj auticko hore dole po areali. No a inak sme dnes mali cely den zamracene