Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

sisa2
13. júl 2010

@livia76 - musim pozriet spat, ake ste mali problemy. my moc s cestovkami nechodime, teraz sme boli po fakt dlhej dobe a boli sme spokojni. no jo, vzdy to je o ludoch, na akych natrafime. staci, ze za prepazkou bude ina tetusa a hned to je o niecom inom 😉

sisa2
13. júl 2010

@livia76 - tak som si to nasla ... btw, boli sme v rovnakom termine, tak sme asi aj leteli spolu 😀
to co pises, je ale podla mna skor problem hotela, ako karya tour, to s tym jedlom a nevychovanymi ludmi. rusi boli aj u nas, a teda tiez som z nich mala dost. to je o narode, bohuzial. myslia si, ze ked maju peniaze, mozu vsetko 🙄
my sme boli v 5*, nemali sme absolutne ziaden problem s jedlom, ci sme prisli na veceru o siedmej alebo o desiatej, stale tam bolo plno a dokladali, ak sa nieco minulo.
kamarat bol teraz este raz, no uz s rakuskou CK tiez 5* v belek-u a vravel, ze sa to s titanicom od karye nedalo porovnat, ze teraz co boli 2x, tak prave tie problemy, co si pisala ty. tak asi vazne zalezi na hoteli, nie na cestovke.

kazdovci
13. júl 2010

my sme pred rokom boli v Side - hotel Belinda Club cez Koalu. so vsetkym sme boli maximalne spokojni, cistota izieb, strava uzasna, siroky vyber, chutne, dalo sa vybrat aj pre 1,5 a 2 rocne deticky. k moru blizko, sirokanska plaz, s chorvatskom kde je hlava na hlave sa to neda ani porovnat. tam sme mali aj plazovy mini stan kde rozlozit 🙂 jedine minus bol fakt, ze recepcni odignorovali to, ze sme tam cestovali ako "velka rodina" a chceli sme mat 3 izby blizko seba a rozhodili nas do roznych domcekov. ale nakoniec sa po dohovarani aj to ciastocne vyriesilo. vrelo odporucam kazdemu komu nevadi kludny hotel. vecerny program sme si riesili sami a vobec nam to nevadilo 😉

livia76
13. júl 2010

@sisa2 no len my sme boli v 4+ a tie mala Karya fakt biedne , viem že 5+ nemali problémy 😉 našťastie je to za nami 😉 Turecko ako krajinu mám fakt rada,ale vtedy sme boli sklamaní 😉 v septembri ideme zas a som si istá, že to bude opäť super dovolenka 😉

ekia
13. júl 2010

ešte by ma zaujímalo, či je potrebný repelent prípadne niečo do zásuvky proti komárom 😒 Mam pocit že ten raid a biolit nieje vhodný pre deti tak neviem....

mauzos
14. júl 2010

My sme boli tiez cez Karyou a boli sme zrejme posledni spokojni zakaznici. Vratili sme sa v nedelu a vo stvrtok na to krachli, fakt neskutocne stastie. Boli sme velmi spokojni, nemali sme ani najmensi problem. Mali sme 3 hviezdickovy hotel a nemozem sa fakt na nic stazovat. Bol to mensi rodinny hotel, velmi pekny, cisty, strava super, vsetok personal tam kmital nonstop. Fakt to zalezi od hotela, majitel hotela sa tam pohyboval cele dni a dozeral na vsetko, bolo vidno ze mu na tom zalezi. So stravou sa nam nestalo, ze by uz nebol vyber a to sme chodili s manzelom na striedacku kvoli malym. Jedine co som im kupovala boli jogurty, lebo tam neboli balene, ale aj to len par krat za pobyt, pretoze boli ine veci na vyber, jogurty, krupicove kase ... Tiez som uz toho pocestovala dost, takze viem porovnat. Je pravda, ze v Turecku sme boli prvy krat a nevedela som ako su na tom ich hotely, ale mali sme stastie a vybrali sme si dobry hotel aj ked s menej hviezdickami.
Ekia my sme komare mali len jeden vecer, neviem ako je to mozne 😀 Existuju take do zasuvky co vydavaju nejaky zvuk a do nich neidu naplne, skus pozhanat.

mauzos
14. júl 2010

napisala som dobru blbost, chcela som napisat, ze tam boli pudingy a nie jogurty 😀

maart
14. júl 2010

Holky, taky premyslime o Turecku, na pristi rok, ale bojim se, ze tam bude strasny vedro. Kolik stupnu jste meli? Dalo se to vydrzet??? Dekuji.

petra6
14. júl 2010

Maart - ja by som určite išla do Turecka len mimo sezóny, boli sme začiatkom júna a to boli teploty tak akurát. My sme boli v Side hotel Diamond Beach a tiež môžem len odporučiť, hoci má len 4 hviezdičky vôbec mu nemám čo vytknúť.

mauzos
14. júl 2010

Tento rok bolo vsade chladnejsie, tak aj v Turecku neboli az tak extremne horucavy. My sme boli od 20.6. do 4.7. a az posledne dva dni boli vyslovene horucavy na nevydrzanie. Dovtedy tipujem takych 30 C. Ale buduci rok to moze byt uplne inak 😖

sisa2
15. júl 2010

@maart - my sme boli v maji. teploty boli vraj okolo 30C, ale voda bola este dost studena.

maart
15. júl 2010

Holky, dekuji za odpovedi....my jsme tim, ze uz budou kluci oba ve skole, vazani na cervenec nebo srpen 😒 . Docela se bojim, ze bych nejaka extremni vedra neprezila 😝 . Turecko nas ale porad docela laka, v hotelech maji casto i rodinne pokoje, plaze blizko, pekne bazeny pro deti a all-inclusive je pro mne fakt odpocinek. No uvidime.

ekia
15. júl 2010

Baby, tak my zajtra letíme. Držte palce nech všetko dobre dopadne a dufam že sa tam neuvaríme 😉 Ideme do Selge beach resort. Potom napíšem rercenziu. papa

sakura77
16. júl 2010

ahojte,babule,tak my sme mali letiet v nedelu,ale v sobotu poobede sa kristiankovi zacvikol pruh na brusku a museli ho akutne operovat,takze miesto do turecka ,sme "leteli" do nemocnice na kramare....no a co sa este len chystate,dajte si pozor na poistenie,klasicke cestovne nezahrna taketo situacie a nedaju vam spat ani cent,treba si pripoistit poistenie storna zajazdu,je to drahsie odost,ale pri detoch sa urcite oplati....tolko moja skusenost... 😒

mikolajova.zuzana
16. júl 2010

BABENKY - vsetkym by som len chcela - ze opatrne s fenistilom gelom, nesmie sa ist s nim na slnko :D

inak my sa tiez chystame do turecka, ale az v septembri do Side, iberotel serra palace a som citala ze ste tam niektore boli a bolo super. Ideme s 20 mesacnou dcerkou...

livia76
16. júl 2010

@sakura77 skoré uzdravenie 😉

sakura77
17. júl 2010

@livia76 dakujeme 🙂

mauzos
17. júl 2010

@sakura77 to je hrozna smola ☹ prajem tiez skore uzdravenie 😵

zebricka23
17. júl 2010

@sakura77 skore uzdravenie......to je smola...my sme si to poistenie dali kvoli mojej tehotnosti....ale len ak neviete,musi sa uzatvorit do 2 dni od zakupenia zajazdu

my zajtra rano letime do Alba Queen v Side,tak po prichode napisem moje dojmy...

tamarka1
17. júl 2010

Ahojte...
dnes rano sme sa vratili z Alba Queenu...boli sme velmi spokojni....pre deticky neskutocna dovolenka...ak mate nejake otazky, kludne napiste....

sakura77
18. júl 2010

@zebricka23 dik,no prave,kyms om ja to zistila ze to treba zaplatit hned s prvou zalohou,tak uz bolo neskoro-ale aj tak ma ani vo sne nenapadlo ze zrovna sa nam to stane.... 😠 😒

mikolajova.zuzana
19. júl 2010

dievcence a cez ake cestovky idete? mne povedali cez senecu ze storno poistka je zahrnuta uz v kompletnom poisteni, tak neviem...

inac som rura sorrac - dufam ze uz je kristianko okej ... skoda ze vam to nevyslo, no hlavne ze maly je v poriadku...

chicco zanza ma aj ultrazvukovy odpudzovac komarov, len mam trosku obavy aby to malej nevadilo, lebo deticky pocuju tie ultrazvukove vlny dost dobre, co mi dospely uz nehrozi pocut...

a este s tym fenistilom, nesmie sa dostat do oka... len kvoli malickym... ja ho tiez beriem, ale asi aj nejaku nahradu...

krasne dovolenky prajem vsetkym... 😀

gabika7706
19. júl 2010

@mikolajova.zuzana ano, malo by to tak byt, my sme boli so Senecou a pytala som sa hlavne kvoli kiahnam, ze ked dostaneme pred odletom, co v tom pripade, tak vraj bez problemov, nejaky storno poplatok by sme zaplatili a zvysok by nam vratili...

kiwinka
19. júl 2010

@mikolajova.zuzana ten hotel je super 🙂 ! a podobny hotelu iberotel palm garden, ktory mne sa pacil este viac.

janka_pn
19. júl 2010

isla by som v sept do turecka, ale nemam s kym a len sama s mimi sa bojim 😢 . tak vam v dobrom zavidim, uzite si aj za nas 😅

sakura77
19. júl 2010

no joo,baby treba si to poriadne zistit,napr niekomu som videla ze v komplexnom poisteni je aj storno zajazdu a kedsom si to lepsie nastudovala,tak po odratani ich poplatkov a tak by vratili 10% 😠 😠 ja uz si budem fakt tak davat bacha na toto ze az...

petuska123
20. júl 2010

ahojte my sme sa vratili z turecka minuly utorok a moja skusenost uz nikdy vias turecko nenavstivim.........spinave more a skalnate more ze sme museli davat pozor aby sme si clenky nevytkli no otras 😠 😠

sisa2
20. júl 2010

@petuska123 - 😕 kde ste boli? v ktorej casti? a aky hotel?

petuska123
20. júl 2010

@sisa2 v konakli dake 3 hod od letiska a hotel sea bird..............

sisa2
20. júl 2010

@sakura77 - tak to je fakt pech ☹ mrzi ma, ze to nevyslo. a taktiez dufam, ze je kristianko uz ok. ach jo, clovek sa cely rok tesi na dovolenku a potom akurat v tom case sa nieco musi pototo 😖

@janka_pn - a nemas nejaku kamosku, co by sla s vami? napr. aj s rovnako starym drobcom? ale tvoja mamina? ci nehrozi?