Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

rybenka79
18. máj 2011

@marketa1304 funguje, chodime vzdy v lete 2x na dovolenku - na zaciatku a na konci sezony a nikdy nebol problem....alebo manzelovi nikdy neoponovali 🙂

takyja
18. máj 2011

@luseta2000 @rybenka79 @marketa1304
Holky, díky moc za zkušenosti - nakonec jsem si náhodou vzpomněla, že kamarád pracuje pro letiště a zavolala jsem mu. Byl velmi dobře obeznámen s tím, jak to chodí, takže předávám dál info:
- kočárek lze předat až u vstupu do letadla, kde ho musím složit (pokud jde) a měl(y) by být jako poslední nakládán(y) do letadla - do zavazadlového prostoru, odkud by měl být opět jako první vyložen. Obvykle je opět vydán hned u letadla, ale nefunguje to tak na všech letištích - liší se to podle destinace. Takže proto občas někomu vyjede kočárek až s kufry. Občas se také stane, že při vykládce zůstane kočárek stát třeba 10min na dešti či v prachu, takže doporučuje mít nějaký způsob zabalení kočárku (potravinová folie, atd.) pro jistotu. Teoreticky může pomoci si o něj říci, jak píše @rybenka79 a trvat na vydání, ale pokud je destinace letiště nějaká nestandartní, tak to nemusí klapnout, byť je to zvykem na většině letiští, že ho vydají hned u výstupu z letadla. Snad to někomu takhle sesumírované pomůže. 🙂

marketa1304
18. máj 2011

a to nemože vydať kočík steward/ka????to ho vyložia zamestnanci daného letiska?????nerozumiem sa tomu. 😀

gabika7706
18. máj 2011

@marketa1304 no stewardka je v lietadle "hore" (laicky povedane), batozinovy priestor obsluhuju "zvonku" zamestnanci letiska

aaloha
18. máj 2011

Tak třeba v Turecku v Antalii nám kočárek dali hned u letadla a tady v Praze bohužel ne,tady se vydává až u kufrů

adinam
19. máj 2011

kočky vidím,,že tu riešite kočíky.Naša skúsenosť je takáto:leteli sme s Travel service,čo sa týka rýchlosti "dostania sa ku kočíku",to bolo v poriadku.Ale tá manipulácia-hrôza!Mali sme nový golfáč,skoro sme ho nespoznali-celý špinavý a roztrhnutá guma na rúčke... ☹

marketa1304
19. máj 2011

a ešte ma napadlo,to musí byť golfáč????nemože to byť aj iný športiak????nikomu nepreverovali nejaké rozmery????

gretkab
19. máj 2011

@marketa1304 My sme mali Peg Perego Centro, co nie je golfac, nikto ziadne rozmery nepreveroval. Podla mojich info (ktore uz mozu byt neaktualne 😉) mozes mat akykolvek kocik, aj velke polske Tako a musia ti ho vziat.

ivett1
20. máj 2011

ahojte...pridám moju skúsenosť s kočíkom ...golfáč quinny zapp...minulý rok sme odlietali z Bratislavského letiska do Antalye...kočík sme odovzdali až pri nástupe do lietadla t.j. na letiskovej ploche pri schodíkoch (pravdaže pri odovzdávaní batožiny (checking) sme oznámili, že si ho berieme až tam, nakoľko máme malé dieťa...tam nám ho aj označili)...my sme ho dávali zabalený do cestovnej tašky quinny, ale ostatné mamičky kočíky odovzdali len zložené...(golfky aj šporťáčiky)...V Antalyi sme vystúpili z lietadla cez "tunel" priamo do letiskovej budovy...a kočík sme si vyzdvihli spolu s batožinou pri "páse"...🙂
Pri ceste späť sme ho odovzdali tiež až pri nástupe do lietadla a v Bratislave sme si ho vyzdvihli ...pri schodíkoch, keď sme vystupovali z lietadla, teda priamo na letiskovej ploche🙂 a potom sme pokračovali do letiskovej haly...pasová kontrola a vyzdvihnutie batožiny... 🙂

erinka123
22. máj 2011

@gretkab Ahoj prosím ta možeš mi povedat ake su tam izby??? Určite si spokojna ked tam ideš po 3krat 😉 Ja tam idem tento rok 1krát cez firotour a trošku mam obavy lebo čitala som recenzie a vraj su tam plesnive izby že ta nedaju do tých deluxe a le štandart a nechu ich turci meniť...nevieš niečo o tomto???dakujem za odpoved.

gretkab
22. máj 2011

@erinka123 My ked sme boli s Firotourom, mali sme krasnu velku Deluxe izbu a vsetci ludia, co boli s Firotourom mali take (take tie pekne su vraj od recepcie vlavo (a su aj blizsie k moru), tam sme byvali aj my (ked stojis k recepcii chrbtom, tak vlavo). Takze na tu izbu nemozem povedat pol zleho slova. Vlani sme boli s Kartagom a to nas prehodili do Selinu (tak to bolo uplne najsamsuper), no a teraz ideme s nejakou nemeckou cestovkou, tak uvidime, co to bude. Ja som si inak povytlacala z ich netu popisy tych izieb aj s obrazkami a mienim sa tym ohanat, keby som bola s izbou nespokojna, ale ci mi to realne pomoze, to fakt netusim. Inak podla popisu deluxe izba ma vanu, standardna ma sprchu.

kiwinka
22. máj 2011

kociky vykladaju zamestnanci letiska kde pristanete, teda pozemny personal, letuška s tym nema nic spolocne. treba cakat pri schodoch a pozemnemu zriadencovi treba povedat ze cakaate na kocik... bud vam ho daju hned, alebo az na páse, na kazdom letisku je to inak...

kiwinka
22. máj 2011

@rybenka79 pri vystupeni z lietadla si uz na inom letisku a je tam iní personal 🙂 to znamena, ze informacia nema ako kolovat k danemu pozemnemu personalu na inom letisku, takze je celkom zbitocne hovorit to na letisku zamestnanocvi z ktoreho odlietas 😀
proste ho treba pytat hned ako pristanes a bud ti ho daju, alebo nedaju a bude až na páse vylozeny s batozinou.

kiwinka
22. máj 2011

@takyja ano, dava sa kocik do zavazadloveho prostoru,idu vzdy az na koniec ked uz su batoziny nalozene 🙂

a ci je zabaleny, alebo nie, je to jedno, ak sa vam s nim nieco stane aj napriek zabaleniu,,nikdy neuspejete s reklamaciou 😉 to treba lietat zaoceanske lety s kvalitnymi leteckymi spolocnostami, mat pripoistenu batozinu aj kocik a potom sa da hovorit o nejakej kompenzacii vasej reklamacie..

preto tu tak mudrujem, lebo viem o com hovorim,, 😀 som od fachu.

rybenka79
22. máj 2011

@kiwinka nikto to so zamestnancom neriesi, sice nie som od fachu ale pracovne a sukromne mame nalietane dostatocne aby som urbila tak trivilanu chybu a vykladala nieco s letiskovym obsluhovacom 🙂

kiwinka
22. máj 2011

@rybenka79 nerozumiem Ti vobec 😒

kiwinka
22. máj 2011

@rybenka79 neda mi nereagovat, kedze vidim, ze nevies KTO to ma vlastne na starosti.
Neviem koho ty, alebo vy volate letiskovym "obsluhovacom" ...
Ten kto to ma na starosti, nieje ziaden obsluhovac, ale pozemny personal letiska uniformovany a dolezity / kedze ma moznost byt na ploche /.
Tymto prispevkom samozrejme nechcem vyvolat ziadne rozruchy, obhajoby ci kritiky..len vsetko uviest na pravu mieru a odpovedat kočkám, ktore sa pytali ako to chodi s kocikmi.. Neviem KTO moze najlepsie reagovat ako ten, kto ma prax, pracovnu prax s takymito ci podobnymi vecami. 😵 😵 😵

amulet
23. máj 2011

Nebyly jste některá v Club Golden Beach?

trixi
23. máj 2011

@amulet myslis Golden Beach resort & Spa v Colakli?

rybenka79
23. máj 2011

@kiwinka moj prispevok bola nasa osobna skusenost popri dovolenkovych a pracovnych letov co s nami chodi aj nas syn. Jednoducho nikdy nebol ziaden problem aby kocar sme mali nachystany pri schodikoch dolu. Nic viac, pre mna je dolezity vysledok a ten je k maximalnej spokojnosti 🙂

millada
23. máj 2011

ahojte,
chcem sa opytat, tie čo ste uz boli s babätkom na dovolenke, ako to robite s kupanim v bazene? Treba tie plavacie plienky, ak ešte nechodi na nočnik? dakujeem 🙂

ivett1
23. máj 2011

@millada ahoj my sme ich ešte minulý rok používali 🙂 ...a nielen my...

gretkab
23. máj 2011

@millada Ano, urcite by som v tom veku pouzila plavacie plienky, aby si potom nemusela riesit nejaku nehodu, co sa pritrafi.

Este k tym kocikom - zas moja skusenost - ak sme vystupovali z lietadla vonku po schodikoch a potom do haly autobusom, dostali sme kocik hned pri lietadle. Ak sme ale vystupovali do takeho "rukavnika", ci ako to nazvat, skratka sme vystupili z lietadla rovno do letiskovej haly, bez toho, ze by sme boli vonku, tak sme kocik dostali az s batozinou. V Turecku konkretne sme ho tym padom obidvakrat dostali az s batozinou, cize dieta niesli cez cele letisko na rukach 😉.

gabika7706
23. máj 2011

@gretkab vsak my v Antalyi tiez tak, ale mala som so sebou manducu, tak Martin si hovel 🙂 a bola som fakt rada, ze som ju vzala, dost dlho sme aj na viza cakali, tak som ho nemusela vlacit na rukach cely cas.

@millada my sme mali take speci plavky nepremokave, plavacie plienky som so sebou vobec nemala.

millada
23. máj 2011

Dakujem vam za rady 😉

@gabika7706 , Gabika to su ake plavky? Take pogumovane zvnutra? 😕

gabika7706
23. máj 2011

@millada neviem, ci su pogumovane, alebo nejako speci upravene, zvrchu je klasicka "plavkova" 😎 latka, zvnutra sme mali frote a medzitym mozno cosi bolo, ale strasne dlho schnu aj na horucom slnku...bola to tusim zn. Mothercare

erinka123
24. máj 2011

@gretkab dakujem za odpoved 🙂 ale na poslednu chvilku som zmenila hotel odradili ma tie recenzie ☹ ale ked sa vratiš napiš mi ako si dopadla a možno ja budem aj banovať lebo cely rezort vyzerá nadherne 🙂

ajka72
24. máj 2011

@gabika7706 čítam že ste boli v turecku môžeš mi hoc aj do IP presne napísať kde ste boli a cez akú cestovku kedy ste boli a či ste boli spokojní, dík

lucikan
24. máj 2011

zienky, co ste uz skusene cestovatelky s malymi detmi, prosim poradte, ake lieky pre pripady nudze so sebou zobrat. Mna napada od teploty, potom gelik na zubky keby sa zacali prerezavat prave na dovci, potom asi nieco keby drobca nedajboze pripieklo, keby nejake crevne nevolnosti boli...poradte co konkretne so sebou nosievate. My letime do turecka o tyzden v stredu.

gretkab
24. máj 2011

@lucikan od teploty, kvapky do nosa, oci usi, smectu, kulicek, leukoplasty, obvazy, cosi na dezinfekciu. A urcite si aspon zakladne lieky od teploty vezmi do prirucnej batoziny, lebo nam mala zacala teplotovat pri odchode a na letisku sme nevedeli zohnat nic od teploty (vsetko odovzdane vo velkej batozine) - letuska nam nakoniec dala dospelacky ibalgin, ktory sme rozdrvili lyzickou a nasypali do caju 😉.
Bezne sa tam inak dalo vsetko kupit a my sme napr. mali priamo v hoteli lekara (nevyuzili sme nastastie 😉).

@erinka123 Tych referencii som sa vlani zlakla aj ja, a to som tam uz rok predtym bola (som si furt hovorila, ze snad sa to nemohlo zas zhorsit o 200 % od predchadzajuceho roka). A nakoniec bolo uplne super, takze tento rok uz radsej referencie necitam a beriem to tak, ze to poznam a beriem do uvahy hlavne vlastnu skusenost - ale sak uvidime, aka bude realita, my sme boli 2x fakt spokojni, tak snad aj do tretice.