Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

haslerka27
6. jún 2013

@kvietok23 alanya hotel akropol

swanqueen
6. jún 2013

ahojte, nemáte zoznam, čo do lekárničky so sebou pre 1,5-ročné dieťa?

kvietok23
6. jún 2013

@mirasek teple je kolko 🙂

mirasek
6. jún 2013

prostě na pocit teplé, není to jako v egyptě, kde se vaříš v 30 stupňové vodě,ale tad bylo kolem 23 a bylo to úplně v pohodě 🙂

mirasek
6. jún 2013

@swanqueen
já brala: panadol sirup
nurofen čípky
smectu
živočišné uhlí
kapky do nosu
teploměr
dětské náplasti
sirup na kašel
kapesníčky

swanqueen
6. jún 2013

@mirasek dakujem! 🙂

palomka
6. jún 2013

ja by som este doplnila kvapky do oci a nejaky krem napr. fenistil na popaleniny alebo ustipnutie hmyzom, nejake lieky na alergiu a samozrejme panthenol 🙂

palomka
6. jún 2013

@swanqueen ja by som este doplnila kvapky do oci a nejaky krem napr. fenistil na popaleniny alebo ustipnutie hmyzom, nejake lieky na alergiu a samozrejme panthenol 🙂

erinka123
6. jún 2013

@swanqueen ja mam : fenistil kvapky,kvapky do oči,uši, nurofen čipky,panadol čipky,smecta,hylak forte kvapky, probiotika,kvapky na kašel a nadchu,teplomer,naplaste, a potom uz lieky pre nas dospelych ako je panadol,a kedže mavam migreny tak aj novalgin.,,,pantehenol.

swanqueen
6. jún 2013

@palomka dakujeem! 🙂
@erinka123 a ake kvapky do usi? a hylak forte kvapky su na co?

palomka
6. jún 2013

@swanqueen hylak je na hnacku 🙂

nivi
6. jún 2013

@haslerka27 no len tak zo zvedavosti som si pozrela ten hotel, lebo v Alanyi ich vela nepoznam a teda transfer bude dlhy od letiska a este aj od mora je to hodny kus. a tie recenzie :D
ale tak hadam bude dobre.

erinka123
6. jún 2013

@swanqueen hylak su ked ma dieťa hnačky alebo zvracia ,nam vždy zabrali ...lekarka mi ich predpisala ked bola v zime rozširena črevna viroza a dcera ju dostala tieto je zabrali hned na prvi krat.... http://www.hylak.sk ...a do usi burow.... http://www.lekarenpharim.sk/product/usna-instal...

swanqueen
6. jún 2013

@erinka123 diky pekne! burow by som aj ja brala, tak fajn, dakujem 🙂

erinka123
6. jún 2013

@swanqueen nemaš zač,a ešte beriem aj calciovu mast pre pripad keby sa potrebovala.

haslerka27
6. jún 2013

@nivi ta my sme recenzie porovnavali....mal najlepsie.bol tam aj ideal beach tusim sa vola a ten sme vylucili kvoli recenziam...akropol mal najvyssie hodnotenie tak sme zvolili ten.k moru je to podla manzelovho kolegu na pesky do 15minut.ale ide od hotela kazdu hodku hotelovy bus na sukromnu plaz kde je vraj nadherna sukromna plaz.tak uvidime.vyhlad mame na more,

haslerka27
6. jún 2013

@nivi letime priamo co viem transfer do 1 hodky mame v cest.dokladoch.

nivi
6. jún 2013

@haslerka27 do 1 hodiny? ved do Side (Manavgatu) je to okolo hodky a to chodim autom. Do Alanye dobre dve hodiny a vy ste este kusok za Alanyou. A predpokladam, budete sa stavat aj v inych hoteloch.

ale tak ano ono tie recenzie su tak pol na pol. Tak ved nikdy nevyhovies vsetkym.

haslerka27
6. jún 2013

@nivi prave cez fisher ze 180 min...alanya je dost juzne,za manavgatom ak pozries na mapu.ale aj tak myslim ze to tyzh 120 min by to islo.beriem nejaku rezervu casovu aj.recenzie na fishery 3,9 z 5.my ideme cez nemcov,bolo nam povedane ze tych nosia na rukach....dali nam najlepsie izby s vyhladom na more.automaticky.co sme ocenili.letime z rakuska.

nivi
6. jún 2013

@haslerka27 ano nemcov oni vseobecne maju radi.

ja viem kde je Alanya aj ako sa tam ide :P

haslerka27
6. jún 2013

@nivi sama som zvedava v turecku som este nebola a chcela som ho navstivit uz dlho...tie nepokoje ma trosku znepokojili,ale verim ze bude dobre,ze sa to ukludni....

nivi
6. jún 2013

@haslerka27 ano tak tych 180min je realnejsie, ked si priratas, ze urcite beriete ludi aj z inych hotelov v Alanyi a budete ich cestou vykladat.
uvidime, dnes sa Erdogan vracia zo zahranicnej cesty tak mozno este bude veselo. ale ja tiez verim, ze vsetko bude ok.

maryem
6. jún 2013

@jarmillka a tie kociky ste odovzdavali az pri lietadle alebo este na check in?

mimasimi
6. jún 2013

@alex2201 Izby sú nie moc prepychovo zariadené, ale na to, že sa tam idete len vyspať, to stačí. Konvicu na ohrev si zober, tá tam nebola, ale vodu čistú vo fľašiach si môžeš zobrať aj pri pláži, aj pri obede a každý deň doplňali minibar. Ja som tam tiež konvicu brala a ani raz som ju nepoužila 🙂. Magnumy a všetky nanuky máte v cene, deti si tam prídu na svoje, je to tam pre ne raj, žiadne obavy.

benikate
6. jún 2013

@jarmillka dakujeme, za super info, ako ste zvladli dovolenku, kolko malo tvoje male? Aj ja sa obavam toho, ze sa mi maly- 9 mesiacov, nebude vediet ulozit na rukach. Myslis, ze by som si ho počas letu, keď už nemusime byť priputani, mohla dať do babyvaku? beriem ho do prirucnej batoziny, tam sa mi vzdy nadojci krasne a hned zaspinka. Chcela by som ho mat vo vaku aj pocas transferu z letiska. Myslis, ze to bude mozne? My ideme buduci piatok 14. juna. Do hotela Serra Palace v Side

benikate
6. jún 2013

@erinka123 🙂 Tak budem vyzerat 5clennu "bandu" na letisku :DDD To mate super, ze idete aj so starymi rodicmi, aspon si budete moct trosku vydychnut 🙂 My ideme len traja, do hotela Iberotel Serra Palace v Side, boli sme tam uz pred 5-timi rokmi s manzelom, vtedy este frajerom cerstvo zalaskovani :D a teraz uz v trojici s Lukaskom. Veru vtedy som si velmi nevsiala, ze ci je tam vsetko k dispozicii pre male babatka...ale aspon vieme,do coho ideme. bola to jedna z nasich najlepsich dovoleniek, turecko ma strasne premakane sluzby co sa tyka 5 hviezd all inclusiv, Je to rodinny hotel, tak uvidime, ako pochodime aj s tym mixerom, asi zoberiem aj ten nas tycovy. som zvedava, kolko batoziny budeme mat my, zatial este len spisujem na papier. a s opalovakom to riesis ako, beries 50tku alebo 30tku? mne jedna znama, co chodi s krpcami na dovolenky pravidelne, radila, ze staci aj 30tka na telo, ze 50 zbytocne upchava pory.

nastasja25
6. jún 2013

@benikate no,vidím,že bude dosť malých detičiek na 14.6

tanitta
6. jún 2013

ahojte.. ako je to s nosenim dlhych nohavic u chlapov na veceru?... dodrziavaju to v hoteloch?.... a co zeny?... napiste ako to bezi 😉

erinka123
6. jún 2013

@benikate no nam zmenili let,dnes mi volali z CK ze odlietame 14.6. o 11.30h namiesto tej 4 h rano...ja beriem malemu daylong kids 50 ,lebo on ma atopicky ekzem musi sa dobre natierat.

erinka123
6. jún 2013

Kočky tie co letite 14.6. v piatok o 4hod...tak nezmenili vam let ako mne na 11.30h.???