Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

miska1981
7. júl 2013

ahojte vratili sme sa z Club Belinda Beach.....nebolo to zle, ale uz by som tam nesla, je to skor pre nenarocnych a bol tam nejaky virus a 90% deti a niektorí dospely mali hnacky, vracanie a skoncili v nemocnici.
takze ak mate na vyber tento rok tam urcite nechodte.

shaga
7. júl 2013

@ve24 anoo vypoda to tam ako na fotkach a sluzby su super, komu jedla vsade na kazdom kroku stale tam hraje hudba len moze je trochu strmsie ale inak super

lara75
7. júl 2013

ahojte, chystáme sa do strediska Lara, vie mi niekto napísať, či tam treba obuv do vody, teda či sú tam kamienky, alebo piesok. Aspoň pre dcérku.......a ešte, že koľko trvá transer z letiska, Díky.

jana.oravcova
7. júl 2013

@miska1981 no teda to si ma vôbec nepotešila, my odlietame 16.7. do toho hotela pomóc.

kvietocek7
7. júl 2013

@miska1981 ahoj,ja som tu min rok sledovala recenzie a na ten vas hotel tiez mali podobne skusenosti 😒 no skoda 😖
more a plaz boli ok?

kvietocek7
7. júl 2013

@kvietok23 cez ktoru cestovku ste boli?

kamko144
7. júl 2013

@kvietok23 Prosim ta my ideme tiez do Side ale do diamondu spa ,len male info daju sa tam kupit aj americke tricka znacky hollister a podobne a co cca stoja. 🙂

miska1981
7. júl 2013

@kvietocek7 je to zaujimave, ale tiez sa mi ohlasili zeny co tam boli pred rokom a jedna pred dvomi a tiez to dostali ich deti, zevraj uz vtedy hovorili, ze tam maju virus. plaz je ok, sem tam nejaky spak, more spinave, ale to asi kazde kde je piesok aj v mori nielen na plazi.

@jana.oravcova velmi ti prajem nech to tvoje deticky nedostanu, ale odprucam ti zobrat enterol aj viac baleni, kedze je ich tam len 10ks. mne hned zabral. napr. moja dcerka to vobec nedostala, ale to bola jedine slovenske dieta, ale miesto nej som to dostala ja a manzel, ale zas dcerka sa mi cela vyhadzala.
odporucam vobec nekupat v bazenoch, aj tam nam to povedali, ale az pri odchode. a nepit tie dzusy co sa tam capuju, tie su z tej ich spinavej vody. inak sa nemate coho obavat, je tam celkom pekne, len davat pozor na tu cistotu.
keby sme nemali tieto zdravotne tazkosti hodnotim to ovela lepsie 🙂

miska1981
7. júl 2013

@jana.oravcova a urcite si pytajte izbu na prvom poschodi, na prizemi tie izby citit takou stuchlinou, nam najprv dali na prizemi, ale potom sme vymenili za prve poschodie a bolo to fajn.

liluska78
7. júl 2013

@miska1981
@jana.oravcova aj my tam ideme,ale az v septembri, dufam,ze to bude ok.

ve24
7. júl 2013

@shaga děkuji mám hlavně strach, aby tam nebyla sračka (hnacka) 🙂

jana.oravcova
7. júl 2013

@miska1981 taká som zostala nervózna z toho, tolko som to odkladala, a nakoniec ak ešťe budeme chorí, tak neviem ako to zvládneme. a ten enterol teda určite zoberiem, aj deti ho môžu?a díky za rady, určite dodržíme. a malá sa ti vyhádzala z čoho, myslíš, že reakcia na bazény?

miska1981
7. júl 2013

@jana.oravcova mozu ho aj deti. neboj ono tie virusy trvaju tak 1-2 dni a rychlo prejdu.
priamo v rezorte je taky dr., ale on posiela so vsetkym do nemocnice, pride pre vas auto odvezie vas tam aj spat, mam pocit, ze z toho riadne vytrieskaju nase poistovne a nauctuju si aj co nerobili. nas tam poslal s tymi vyrazkami a tam dr. povedal, ze to nie nic vazne, ze to nemam nicim natierat, ze to do 2 dni prejde a aj preslo, ale mala toho strasne vela.
nevedeli povedat presne, ze mozno z bazenov, mozno z jedla, z vody zo sprchy....ona mi tam ani nic nechcela jedavat, ale tak to ani doma nechce.
ale do bazenov sme uz potom nesli pre istotu, ked som videla tie ostatne deti ako chlipaju tu vodu a potom rodicia hlavu v smutku. ale tak ked idem k moru, nebudem v bazenoch, tomu som tiez nerozumela, ze niekto ide daleko kvoli moru a potom cely den lezia pri bazenoch, to som mohla aj tu na kupko zajst 😉
hlavne zober na teplotu nieco, tu tam tiez malo dost deti a na vracanie a hnacku.

miska1981
7. júl 2013

@jana.oravcova este ma napadlo, zober do zastrcky nieco proti komarom a aj na stipance, tie deti tam boli strasne dostipane same pupence mali po celom telicku, my sme neboli, lebo sme vobec neotvarali balkon, ani cez den, tak na to si davajte pozor a vobec nevetrajte, je tam klima, tak tu nechavajte zapnutu vzdy ked pojdete z izby prec.

kvietok23
7. júl 2013

@kvietocek7 cez rakusky neckermann

kvietok23
7. júl 2013

@kamko144 ahoj ano mali tam takych triciek kopec my sme si nakupili okuliare slnecne rayban ja chanel dipr armani...10-15€ 🙂 🙂 Cenu tych triciek naozaj neviem 🙂

strihalka
7. júl 2013

@kamko144 hollister seddaji koupit v pohode, v kazdem obchode😀 aja ze co to je za zaznku, male jsem koupili krasnou mikinu teto znacky 🙂 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/strihalka/al..., znacky boli : converse, bench, adidas, nike, puma, no proste vela znacek....treba smlouvat...my boli tez v Side, a vse sme smlouvali az na polovinzu jejich ceny...treba aj hledat dobre ocbhdoy, lebo nektere "turecke orginaly" jsou fakt kvalitne, na inych videt ze je to fake....ty kvalitnejsi jsou aj drazsi...ale oplati se🙂me tricko pre malou Bench vyslo na 8€, ale treba tam mikina converske v albumu ma vysla na 11€ a holister ma vysla tusim neco kolem 18€

7janka7
7. júl 2013

@kvietok23
Ahoj a ako je to v side večer? Mali ste sa kam prejsť poprípade nakúpiť? Niečo podobné ako v Alanyi? V Alanyi sme boli 2 krát neviem sa rozhodnúť ponúkajú nám ah Side 🙂 a more je aké tiež kameniste a xez aku cestovku ste išli? Ďakujem

kvietok23
7. júl 2013

@7janka7 my sme mali sami piesok, cistucky, a plytke more, ano, vsade su obchodne centra, bazare, da sa tam nekupovat do noci 🙂 boli sme cez rakusky neckermann

erinka123
8. júl 2013

@kamko144 holister kupiš od 8 eur po 20eur zalezi ako si šikovny s jednavanim ceny 😉 ja som dcere kupila tričko za 8eur a teplaky za 10eur 😎

nivi
8. júl 2013

@renushik ahoj ja chodim sama s malou a bez ck

haslerka27
8. júl 2013

@7janka7 my sme prisli z alanye.je tam krasne,horuco ale more vele vlny.den ako sme prisli bolo na topkach ze v alanyi sa utopili na tej plazi 2 ludia....more ich len zhltlo.ja alanyu odporucam ale to more je naozaj take ze len nas vypluvalo.more inak ciste,plaz udrziavana,piesok + kamienky.wc k dizpozicii aj sprchy.

7janka7
8. júl 2013

@haslerka27 ahojky, veď práve tých vĺn sa obávam ideme len sami s dvojickami a nechcem aby boli stále v bazéne tp môžem ostať aj doma 🙂 ale strašne má to tam láka lebo je tam krásne a cez akú cestovku ste boli? a hotel ste mali na pláži či? Mi čo sme chodili tak stále do Krizantemu ale to bol dosť ďaleko od centra ☹ ale teraz by som chcela priamo v Alanyi 🙂 mi sme boli na Aladinovej pláži vy na Kleopatrinej?

haslerka27
8. júl 2013

@7janka7 my sme boli cez rakusakov....no tak to more je podla mna vazne seriozne dost prudke a burlive....ako odvazny dospelak ma srandu,nenudi sa v mori,hej...chlapi vo vode si robili srandy,ale dieta tam nemohlo ist.manzel vzal malu na ruky ale isla taka vlna ze utekal s nou na breh.RESPEKT!...ako plaze maju ciste,udrziavane.ziadne spaky som tam nevidela.more bolo ciste....ak do turecka ale ina oblast.s dietatom ides k mori kvoli vode ale tam to nebolo pre deti...my sme boli de facto priamo v alanyi,alebo tesne pri centre lepsie povedane....

kassandra25
8. júl 2013

mna osobne by ani nenapadlo ist nikdy v zivote s malym dietatom do turecka, tuniska ci egyptu. a ak niekto zisti, ze ano, ze sa tam da dostat aj virus a hnacky a vracanie , tak nato sa da povedat len: dobre rano, stara mama!!!!!

haslerka27
8. júl 2013

@kassandra25 my sme boli v juni a ziadne hnacky sme nemali..nic.ono vsetko ma svoje klady aj zapory.a zalezi od hygieny lebo dovolenka je dovolenka sice ale na hygienu netreba zabudat.hnacky moze clovek chytit hocikdeaj v chorvatsku ci grecku.toto nemozes kategorizovat...

kassandra25
8. júl 2013

haslerka27: tak niekto ma stastie, a niekto ho nema, ale naco pokusat??? ked potom si bude niekto hlavu o stenu buchat....

haslerka27
8. júl 2013

ale prosim ta hnacky chytis aj na detskom ihrisku pod bytovkou.ci v kolektive....co budeme zit v karantene?ved more je to najlepsie pre cloveka.

nivi
8. júl 2013

@kassandra25 chodim do Turecka roky. mam dost pochodene aj mimo klasickych destinacii a bola som aj vo vnutrozemi. ubytovany sme boli kade tade aj u domacich a ani raz nam nic nebolo.
ano stane sa, ale to ani tak nemusi byt nejakou spinou, a pod. ale aj slabsim organizmom, nahla zmena teplout a ine. samozrejme aj spinava voda v bazene ku prikladu. ale to sa ti stane aj na Slovensku a kdekolvek.

jujka7
8. júl 2013

@miska1981 ahoj,mozem sa ta spytat kde presne ten hotel je lebo aj my sme sa pred tyzdnom vratili z turecka a tusim sme boli hned vedla vasho hotela a mali sme tiez hnacky a vracanie.boli sme v xanthe resort bola to oblast evrenseki.dik