Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

7janka7
8. júl 2013

@kvietok23 a nemali ste veľké vlny 😉 ako v Alanyi?

haslerka27
8. júl 2013

@7janka7 tie vraj v side nie su....

7janka7
8. júl 2013

@haslerka27 dnes sme pobehali cestovky a ceny sú horizontálne ci pana začínam sa obávať ☹

haslerka27
8. júl 2013

@7janka7 len hladajte...alebo skuste inu destinaciu- lacnejsiu napr.Bulharsko co pocuvam je lacne

shaga
8. júl 2013

@ve24 vypada je tam krasne a veselo hlavne len more je trosku strmsie inak budedte spokojni 🙂

riamim
8. júl 2013

@miska1981 Ahoj! My sme sa tam videli - môžem len potvrdiť všetko, čo si tu písala.

More a pláž ok, ubytovanie nič extra, ale stačilo - bývali sme úplne hore, upratovali každý deň, strava nič moc - každý deň to isté a mám pocit, že jedáleň kapacitne nepostačovala. Museli sme chodiť jesť medzi prvými kvôli malej a vtedy tam býval riadny nátresk.

Tie komáre sme podcenili, vracali sme sa totálne doštípaní, ešte na letisku tam jeden zamestnanec pozeral na Zarku, či to nemá nejakú prenosnú chorobu!

Nebolo tam zle, ale nabudúce vyberieme určite iný hotel.

adel100
8. júl 2013

Ahojte nebola ste niektorá v hoteli Selge Beach Resort???Ideme o 10 dní každá rada pomože 🙂 ďakujem

7janka7
8. júl 2013

@haslerka27 Bulharsko je cenovo ako turecko a daktore bez stravy. Sú omnoho drahšie ☹tak sme sa tešili že vypadneme ale tak skoro to asi nebude ☹ som smutná z celého dňa ☹

zuzanka7834
8. júl 2013

Kocky, ak sa chystate niektora do Vera Stone Palace v Side, mate sa na co tesit! My sme boli velmi spokojni, je to hotel ako stvoreny pre deticky 🙂 V restike mali kopec detskych stoliciek, male stoliky a stolicky pre vacsie deticky, detske kutiky aj s kolotocmi (retiazkovy, dva karusely), trampoliny a bezne hojdacky a vyborni animatori. My sme boli s 13m syncekom a kazdy vecer krepcil na mini disco, bol tam najmladsi, ale velmi sa mu pacilo 🙂)) Mozem fakt len odporucit 🙂

kamko144
8. júl 2013

Chystame sa 6.8 do Diamond Beach Hotel & SPA , Side na 10 dni z Kosic,bol tam niekto teraz v juni alebo juli.Poprosim kratke info.Dakujem. 😀

miska1981
8. júl 2013

@jujka7 ano vedla nas bol xanthe hotel, takze ta oblast bola cela zavirusovana, nam to aj v nemocke povedali.

haslerka27
8. júl 2013

@7janka7 a cez rakuske ste pozerali?tie sa viac oplatia.

miska1981
8. júl 2013

@riamim ahoj, ano spominam si, mali ste zarku, taku kludnucku babiku oproti nasej 🙂
aj my nabuduce vyberieme nieco lepsie, urcite nie v evrenseki. ale skor myslim, ze chorvatsko ostane tak ako po minule roky, tam sme sa ani raz nesklamali. ale pocuvam same chvaly na bulharsko, teda na tie lepsie hotely, aj strava lacna, tak mozno....
napr. kamoska sa vratila z kumkoy hotela v side a tam nemali ziadny problem so zdravim, takze asi fakt zalezi aj na mieste, lebo v tom nasom rezorte to bolo na kopu vsetko....

7janka7
8. júl 2013

@haslerka27 nepozerali, mi sme od Košíc a bol by problém sa dostať napr. Do Viedne asi by nás to vyšlo nastejno :-/

kvietocek7
8. júl 2013

@zuzanka7834 ahoj,a cez ktoru cestovku te boli?

sona919
9. júl 2013

@kvietocek7 ja My sme boli vo Vera stone palace v polovici júna a bolo super.Je tam veľa zelene a je to nie veľky hotel, taký akurát, keď ideš s malými deťmi. Ubytovanie je fajn - za bakšiš som vybojovala rodinnú izbu /2 prepojené/, jedlo bolo dobré aj pre deti bolo z čoho vybrať, na plaž cca 5 min, je to taká krátka prechádzka, ktorá pri all inc. nezaškodí a pláž je výborná, samý piesok, naše deti sa vyhrali, nebáli sa ísť do mora - dlho plytká voda. No proste bolo úžasne. /nemali sme žiadne zažívacie problémy, ako tu niektoré kočky píšu, ani náznak/. Išli sme cez Orex.

haslerka27
9. júl 2013

@miska1981 my sme boli v alanyi a ziadne traviace problemy neboli.absolutne.nas vytrapili vlny skor

kassandra25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvietocek7
9. júl 2013

@sona919 dakujem za tip, a super, hlavne,ze ste spokojny. A kedy ste mali let noc ci den? inac o tejto cestovke som este nepocula.pozriem ich.

sona919
9. júl 2013

@kvietocek7 išli sme zo Sliača o 15.45 hod. a späť sme pristáli na Sliači o 15.00 hod. , boli sme na 7 nocí, no vydržala by sme v pohode aj na 10. Vieš, keď všetko v poho ide a nie sú žiadne problémy, tak sa odtiaľ človeku ani nechce. 😝

kvietocek7
9. júl 2013

@sona919 ved prave to, ze ked je fajn tak sa nechce spat 🙂 je to potom aj o stasticku ze problemy obchadzaju - a boli ste aj pozriet delfiny ci ste sa zdrziavali iba pri mori? inac cas celkom dobry. A dlho ste cakali na ubytovanie?

tehulka2011
9. júl 2013

Ahojte! O 2 tyzdne letime 1x do Turecka, mozem sa spytat na par veci? Ake peniaze ste si brali v hotovosti - eura, dolare, alebo treba aj nejake ich, turecke? A este co sa tyka viza, je to cisto len formalita na letisku v Turecku?

nivi
9. júl 2013

@tehulka2011 viza si kupis na letisku ako hovoris, formalitka, das pas, prachy 15€ a ides. peniaze beru eura normalne, dolare tiez ale neoplati sa ti zamienat koli tomu. najvyhodnejsie asi je platit lirami ale co ja viem. pokial nejdes minat majlad na bezne veci ti stacia eura.

tehulka2011
9. júl 2013

@nivi dakujem, tak vezmeme iba eura 🙂

hori
9. júl 2013

@miska1981 my sme boli v juni par km od vas (pod Manavgatom), zaujalo ma, co si pisala o tych virusoch v rezorte, my sme sice hnacky a vracacky nastastie nemali, ale deti tam horuckovali a vysypavali sa... a mali sme medzi Slovakmi jednu doktorku, ktora nam to zdiagnostikovala na siestu chorobu... inak nas s tym tiez posielali do nemocky, potom sme sa pytali v poistovni a za jednu noc si Turci zauctovali 840 €! Sluzby tam inak boli dokonale... len presne ako pises, nabuduci rok si to poistovne asi dobre rozmyslia... 😉

kvietocek7
9. júl 2013

@nivi otazka na tie viza,ze ci pri detoch je to cenovo rovnako ako pri dospelych?

nivi
9. júl 2013

@kvietocek7 ano. vsetci rovnako platia

petra.vavra
9. júl 2013

my jsme se vrátili minulé pondělí, bez jediného medikamentu celá rodina a to jsem vezla vše kromě chirurgického sálu (kdyby byl skládací, vezla bych i ten), Vik měla trošku řidší stolici, ale nebylo to nic tragického, doporučuji Biopron pro cesty, který se nasadí už před cestou, aby si flora zvykla a je to vše v pohodě....jinak každého může potkat kdekoliv cokoliv.... to si nikdo nevybere 🙂

katinka71
9. júl 2013

@kassandra25 my sme boli v chorvatsku s rocnym aj turecku ako dvojrocnym a znova by som si vybrala turecko a zo ziadnymi turkami sme sa nezoznamili iba z nemcami a rusmi co boli väscina hosti aj choroby nas obisli a cistejsie v hoteli bolo ako v chorvatsku a hlavne animacie pre deti v turecku super v chorvatsku ziadne a cenovo nas vyslo turecko AI lacnejsie

sona919
9. júl 2013

@kvietocek7 neboli sme nikde, lebo s 1,5 ročným dieťaťom je to ťažko niečo absolvovať.Zdržiavali sme sa len v rezorte alebo a to teda najčastejšie pri mori. Inak detský bazén je zvrchu prekrytý proti slnku, ale pri bazénoch sme boli za celý pobyt 2krát. Ja som toho názoru, že keď sme pri mori, tak nebudem pri bazéne. Izbu sme dostali hneď, resp. recepčný nás poslal na večeru a keď sme sa najedli, okamžite nás ubytovali.