Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

ivkapon
4. júl 2011

@kaia ešte je dostať kúpiť hotové mliečko od 6. mesiacov od výrobcu Pinar.

ivkapon
4. júl 2011

@eyael minulého roka sme boli na prelome 8 a 9 mesiaca. Prvý týždeň sme mali 41 stupnov a potom 31 stupnov. Voda stále teplá, nahriata.

eyael
4. júl 2011

@ivkapon - díky, tak to by bylo dostatečné teplo 😉

lubu
4. júl 2011

Alba queen resort- turecko-side-colakli....bomba...vrelo odporučam🙂))))))))))))))bolo že waw🙂))

laky396
4. júl 2011

@mufin
@mufin

@mufin Chcem sa ta opiitat ze ako bolo v My home rezort a tak o hoteli. Mi ideme 19 07 2011????

denininka
4. júl 2011

@lubu naozaj super?? tak sa tesim..zajtra odchadzame do Alba resortu 🙂

denininka
4. júl 2011

@alenka.a Ahoj, vy kedy letite do Alba resortu? pisala si ze coskoro?? to je kedy ? :D my zajtra..ci nahodou nemame spolocny termin 😉

mirkabb
4. júl 2011

@slaviq81 ahoj,ano naspat doma v tejto zime 🙂 dobre bolo ,super,maly zvladol na jednicku,aj ked trosku nachladol.Niet sa co cudovat,v hotely klíma ficala naplno,v izbe sme ani nepústali . Pri hotely sme mali hned obrovské trhy,tak sme pomínali penazí 🙂) stále nás to lákalo tam chodiť :D vsetci sme adidas,nike,bench 😀 .

mirkabb
4. júl 2011

@janinkad spokojný sme boli ,až na pár drobností. trosku nás hneval niektorý presonál, napr. casnik jeden arogantny, my sme vacsinou colu pili,ziadne alko napoje,kedze sme boli s deckami,nás tam bolo 8 a ked niekto isiel sám pýtat pre vsetkých tak uz mal casník s tým bohový problém a nedaj boze ked sme to od smadu hned vypili a sli pytat dalsie. Dal nám ale zazeral riadne.Totálne bol neochotný. Nechápem co s tým mal problém,ved je to allinclusive hotel,keby som aj cisternu vychlastala tam,moze mu to byt jedno. ked som poslala syna 8rocneho nech si ide pýtat dzusik,tak ho uplne ignoroval. Tiez v jedalni ked sme si objednavali pitie druhy krat za sebou,mali pindy casníci. Sak clovek vysmadne v takych horucavach. Ale rusaci a nemci tí si mohli vychlastávat kolko chceli. Nebolo ich tak vela. Co som bola velmi prekvapena,miestami som mala pocit ze som na slovensku. Strasne vela slovákov aj cechov. Este sme mali trosku problém s upratovaním izby. Vzdy sme nechali dolár na posteli,ale velakrát nám nedoplnila ani toaleták,ani vodu,tak sme museli pýtat. A este nám upratovacka vzala nase uteráky co sme si doniesli z domu, boli biele,ale mala som ich oznacené. nemali záujem v hotely to riesit,ani delegátka. "Pozicali " sme si za to domov hotelové . 😝 . Nic z tohto nám aj tak dovolenku nepokazilo,bolo tam krásne 🙂 Aj by som sa tam vrátila,keby svet nebol taký velký a zivot taký krátky 🙂) Prajem príjemnú dovolenku. 🙂) inak s ubytkom som bola velmi spokojná. Dostali sme izbu v kludnejsej casti hotela okolo takeho mensieho kruhoveho bazena na prizemí. 🙂

mufin
4. júl 2011

@laky396 napisala som IP, ale odporucam hotel urcite este raz

janinkad
4. júl 2011

@mirkabb dik za info,ale normalne ma prekvapilo z etam bolo tolko Slovakov,nas tam bolo vlani asi 20,viac urcite nie,Cesi ani tolko nie,sami Nemec,mozno je to aj kedy ides,no uvidim v auguste.My sme boli ubytovany hned na poschodi ako recepcia,s vyhladom na bazen,trosku rusnejsie,syn mal vtedy 2 roky a dalo sa,vydrzal,aj poobede pospal.Hej s upratovackami si sa tazko dohovorila,ony len turečtinou mleli.Aj my sme sa rozhodovali ci ist znova na to iste miesto,ale nakoniec sme povedali ze este raz skusime,potom zmenime destinaciu.

kaia
4. júl 2011

@ivkapon, ano dakujem. Kupila som ho vecer v lekarni, sice "level 2", ale aspon 😎

nika82
5. júl 2011

A baby aj ste si dali batožinu do folii zabaliť alebo už doma ste foliovali

jespera
5. júl 2011

Ahojte, kde je rusnejsi - zivsi zivot v Alanyii alebo Side?

miska200
5. júl 2011

ahojte, my sme sa vratili vo stvrtok z Turecka - hotel Olympians - Colakli (cca 11km pred Side smerom z letiska), bolo uplne super, skvely hotel, perfektny ultra all inclusive - fakt kvalitny - necakala som az tolko, plaz bola krasna - cisty piesok bez kamienkov, more plytsie ako v Alanyii - lepsie pre male deticky. Bola som v Turecku 5ty krat, predtym sme vzdy boli v Alanyi a raz v Kemeri, teraz to bolo o inom, ale tiez super
@jespera Alanya je najrusnejsia na Tureckej riviere (ak nepocitam Antalyu), v Side som bola prvy krat tohto roku - boli tam krasne historicke pamiatky, ale raz vidiet staci - v Alanyi je toho viac a pre mna ma neopakovatelnu atmosferu - medzi Side a Alanyou by som si jednoznacne vybrala Alanyu - je nadherna 🙂))

jespera
5. júl 2011

@miska200 ahoj dakujem, a su v alanyi vlny? ake je tam more - vraj volaju alanyiu tyrkysove pobrezie, je to tam fakt take ciste azurove? A diskoteky su aj vonku ci len v kluboch?

miska200
5. júl 2011

@jespera v Alanyi su krasne vlny, ale je to rozne - zavisi od pocasia: raz bolo more ako jazero a na druhy den boli vlny take velke, ze som ani nesla do vody 🙂
Ale vacsinou su take fajn na santenie 🙂)))

radlinka
5. júl 2011

@jespera ahooj...v Alanyi je zivot rusnejsi, zavisi na ktorej plazi sa nachadzate. Najlepsie je vybrat zapadnu cast -Cleopatrinu plaz s hrubozrnnym pieskom, druha strana Alanye je vychodna -Keykubat beach, s jemnym pieskom ale plna ciernych domorodcov vsade a tiez tato strana Alanye je plna nocnych barov, podnikov, diskotek a rusnejsich ulic. Diskoteky su aj vonku aj vo vnutri, zavisi od toho aky podnik.
More je teplucke, vlny divoke a plaz je pekna, udrziavana i ked lepsia je v Spanielsku....velmi podobna je Costa Brava. Ale inakv pohode, krasne hornate okolie, hrad za ktorym sa ukryva pristav. Toto miesto vrelo odporucam, krasna dovolenka len prilis horuco v tychto mesiacoch. Lepsie je jar-skore leto a jesen.

https://www.youtube.com/watch?v=hqpZJJ3Iz6A

jariam
5. júl 2011

@kaia ahoj, skus HIPP kašičky. zarábaju sa s vodou, su super, spravíš redšiu a má to ako mliečko. ja to davam tiež pred spaním. Miriam

jariam
5. júl 2011

@corinno dakujem za info. už sa teším. No so SATUROM mám aj ja velmi zle skúsenosti. No a teraz sú zlučený - Satur + Koala . 😢 😢 brrr, tak to neriskujem. My ideme prvý raz z Hydrotourom, tak uvidíme. Bol niekdo v hotely EVREN BEACH RESORT??? Len sa bojím cesty z letisla do hotela, je to asi 55km, dufam, že to mala zvladne. 😉

talinka
5. júl 2011

@laky396 my home resort bola teraz kamoska...ak je to v Alanya 🙂

kamilecka
5. júl 2011

Ahojte.... my sme sa dnes vratili zo Side, Royal Atlantis Spa,koho by zaujimalo napisem 🙂

talinka
5. júl 2011

@kaia jaj zavidim ti 18.6 sme sa z Queen-u vratili 😵 😵 😵 perfekt dovolenka!!!!!

kaia
5. júl 2011

@kamilecka, mali ste nejake meskanie? My mame odlet vo stvrtok, letime s Travel Service-om a vyzera to tak, ze oni si zvykli meskat bez toho, aby to oznamili vcas 😢

kamilecka
5. júl 2011

@kaia ziadne meskania...aj ked odlet z Turecka sme mali mat rano okolo 8 a prelozili nam to na poobede na 16hod...co az tak nevadilo,kedze sme este aspon mali obed v hotely a rano kludne dlhsi spanok 🙂 a leteli sme s Alanya sky...nie slovakmi

kaia
5. júl 2011

@kamilecka, dakujem za info. Letime s Travelom, tak som zvedava... Ak nam daju vediet este v hoteli, tak je to OK 😉. Skusime si predlzit izbu, dokedy sa bude dat 😎

talinka
5. júl 2011

@kaia my sme tiez nemali ziadne meskanie, aj ked sme boli upozorneni, ze mozu presunut let,ale nastastie nie a tiez sme leteli s travel service

vlastulka
6. júl 2011

Prosím vás išiel niekto cez nem.cestovku TUIreisecenter?

taninka7
6. júl 2011

Ahojte kočky,chcem sa spýtať išli ste niektorá cez Globtour? 🙂

lalus
6. júl 2011

@kaia my sme tiez leteli s Travelom....cestou tam meskanie 3 hodiny 😝 , cestou nazad na sekundu presne 😉