Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

lauraa
22. jan 2014

@popova dakujem...

kosska3003
22. jan 2014

@olise69 mimule leto sme boli 31maj az 10 jun a bolo 30 stupnov more malo 22 - 23 stupnov kupat sa dalo v pohode ke si sa otuzil ale minule leto bola chaldne na zaciatku

zuzanka1983
23. jan 2014

Baby nemám čas všetko čítať a ni sa mi nejako nechce 🙂 .Poradí mi niekto nejaku destináciu v turecku chceme isť z 8 ročným a 3 ročnou.Ďakujem za typy.

pavlinkaag
24. jan 2014

@zuzanka1983 http://www.fifo.sk/letne-dovolenky/turecko/avsa...
boli sme v lete 2012 a bolo výborne. jediná nevýhoda je dosť dlhý transfer z letiska.

ress
24. jan 2014

@zuzanka1983 @pavlinkaag Transfer z letiska je veru dost dlhy, ale my sme boli v Avsallare 2x a pre mna oblast cislo 1 v Turecku 🙂

popova
24. jan 2014

@zuzanka1983 Oblasť Side Colakli, Evrenseky, krásne pláže, 55 km. z letiska odporúčam......

flori
24. jan 2014

@zuzanka1983 tiez mozem len odporucat Side-Colakli,Evrenseki,pieskove plaze,ziadne kamene,strk,pre deti super,pozvolny vstup do vody,musle,cca do hodiny od letiska do hotela,tento rok ideme opat len tam

lauraa
25. jan 2014

@flori kam idete, ktory hotel?

isabella_fly
26. jan 2014

@zuzanka1983 u nas jednoznacny top alanya - kleopatrina plaz, vsetko ostatne aj v okoli je ovela menej udrziavane, boli sme s 2,5r dcerkou a polrocnym syncekom, fotky nie su katalogove (dokonca ani upravovane), naozaj je tam krasne prostredie

zuzanka1983
27. jan 2014

A čo tento hotel bol tam niekto ??GRAND HOTEL ARTSIDE

peggy589
27. jan 2014

@isabella_fly a v ktorom hotely ste boli?

flori
27. jan 2014

@zuzanka1983
boli sme minuly rok a tak sa nam pacilo,ze ideme opat 😉

zuzanka1983
27. jan 2014

@flori a kde idete ak sa možem spýtať??

flori
27. jan 2014

@zuzanka1983 Grand Hotel Artside

isabella_fly
27. jan 2014

@peggy589 sultan sipahi, teda nie, ze by som im robila reklamu, ale mm bol v alanyi uz 3x (hedef kleopatra golden sun*** a ten druhy neviem ako sa volal, ale ten bol na opacnej strane polostrova, teda nie na kleopatrinej plazi a z tamtej plaze bol sklamany) a jemu sa tento pacil najviac, ja som bola prvykrat a max spokojna, az to buduce leto vyda, tak by sme sa tam radi vratili do toho isteho

petka73
27. jan 2014

Ahojte. Bol niekto v hoteli Club Turtas? Rozmýšľame, že by sme išli tento rok, ešte sme v Turecku neboli. Máme vybraté tri termíny: od 7.6., od 30.8 alebo od 10.9. Všetko na 12 dní. Chcem sa opýtať, ktorý z týchto termínov by bola naj na počasie - aby nebolo príliš horúco a hlavne teplotu mora? Ja som za jún, ale pani z cestovky mi povedala, že tam je vtedy ešte dosť studené more.

zofik
28. jan 2014

musím konstatovat že nám to TURECKO pěkně zdražli, před 2 let yjsme byli vKamelyi SElin - 2 dospěláci a dítě 3 roky za 53 tisíc, teď to vychází na 68 tisíc 😝 😲 😠

isabella_fly
28. jan 2014

@petka73 v juni je naozaj este moc studene more (vsade, nie len v turecku, more je najlepsie po hlavnej sezone, ked je vyhriate), v auguste je este strasny hic, ten september by som vam odporucila ja, hlavne ked idete s dietatom

petka73
28. jan 2014

@isabella_fly ďakujem za odpoveď 🙂 čiže najlepšie by bolo toho 10.9.? Nie je tam už potom v polke septembra chladno, viac zrážok?

isabella_fly
28. jan 2014

@petka73 my sme boli este neskorsi termin, myslim, ze okolo 16. alebo 17.9. a sice prvy den trocha sprchlo, ale teplo bolo stale, len trocha pod mrakom a ostatne dni nadherne... stale okolo 30 stupnov... v prvej polovici septembra je tam spravidla az do tych 35 stupnov... este povedzme 30.8. co mate termin, ale to je mozne, ze babo bude tazsie znasat tu teplotu... ja by som na tvojom mieste brala ten september urcite... a od pani z cestovky si dajte poradit, tie zeny vedia na co tam su a castokrat maju vela referencii a aj vlastne skusenosti 🙂

mita9
29. jan 2014

ahojte. prosim vas cez aku cestovku sa oplati ist do turecka? (kludne aj rakusku to je jedno) 😀 ..rozmyslame ze by sme sli v septembri 🙂

deny3
29. jan 2014

@isabella_fly jééj,hned mi tá foto parku bola nejaká povedomá,hotel sultan sipahi tiež odporúčam,my sme tam boli ešte v roku 2007, bolo super, izba, strava, skamarátili sme sa s animátormi a tak sme s nimi bláznili, najprv nás síce obchádzali, lebo si mysleli, že sme nemci, ale potom kamošíííí 😀 boli sme bez detí, k moru sme ani nechodili, plne sme využívali bazén na druhej strane hotela, s tobogánom, no super dovolenka, šla by som tam znova, len ma trochu odrádza pláž, hned je hlboká voda, pre malého chcem plytšiu vodu.
ale pri objednávaní tohto hotela si treba dávať pozor na hviezdičky, my sme boli v ****, výhľad priamo na more, jedna časť je *** a tá časť, kde je recepcia je dokonca *****.

annia
29. jan 2014

@petka73 Ahoj, my sme tiez boli koncom septembra, sli sme 19.9 a varcali sme sa 29.9..., pocasie akurat, teplucko, ziadne extremne horucavy, ze dychat nemozes 🙂 Raz nam sprchlo, a potom bolo dva dni pod mrakom, ale nic hrozne, sli sme aspon na vylety. Ale stale sme mali tych 30 stupnov. More vyhriate, teplucke.Mozno by som sla na buduci rok o tyzden skor....uvidime. 😉

isabella_fly
29. jan 2014

@deny3 my sme mali izbu smerom dovnutra hotela, nad recepciou, neviem sice ktora cast to bola podla hviezdiciek, ale my sme ich poprosili o izbu tak aby nam elektronicka pestunka dosiahla dolu k bazenu, ked sme si vecer chodili posediet a boli sme velmi radi, ze nam vysli v ustrety a nedostali sme hocijaku izbu od ruky... mne sa tam strasne ratal aj personal, ale typujem, ze turci maju asi vsetci dost pozitivny vztah k detom a respekt k rodine, aspon tam na mna tak posobili 🙂
mne ta voda az tak hlboka neprisla, ale je jasne, ze dieta tam same nenechas ist do mora a malej sa aj tak najviac pacilo v bazeniku detskom, pretoze v mori jej hned cosi splechlo do oci a uz pistala, ze ona tam ist nechce 😀 tak sme sa do mora chodili vyblaznit s mm a mala sa potom jasila v bazeniku 😀

deny3
29. jan 2014

@isabella_fly my sme tam boli ešte ako bezdetný, takže neviem, ako berú deti, no pre nás to bola super dovolenka, všetko na dosah, len natiahnuť ruku 😀 😀 a celý deň jedlo, pitie, ked sme objavili pizzu, hamburgery a hranolky, čo dávajú celý deň, doslova sme žrali 😀 neviem prečo, ked sme tam boli , všetci sa tlačili len v tom hlavnom bazéne, bazén so šmýkačkou bol prázdny, takže sme sa tam usadili na celý deň, len chlapi frflali, že po pivo bolo ďaleko 😀 čo sa týka mora, keďže som slabý plavec, tak mne také talianske more vyhovuje asi najviac 😀
a náš výhľad z balkona , foto s vedúcim čašníkov či čo to bol a na poslednej foto náš najobľúbenejší animátor.

isabella_fly
29. jan 2014

@deny3 my sme tam boli v septembri a to tam uz animatori neboli a taktiez sme nechodili k zadnemu bazenu, ale ani moc do toho velkeho uprostred... ale dozadu sme nechodili skor z bezpecnostnych dovodov aby sme sa aj niekam inam dostali, lebo keby mala objavila tie hupacky a smyklavky a este aj bazen s toboganom, tak uz by sme sa nikam nedostali 😀
ale super bolo, ze mala sa mohla v bazeniku jasit a hrat a my sme mohli vedla nej sediet, pit drinky, vykecavat a predsa bola len meter odo mna a relativne v bezpeci...
a co sa pristupu k detom tyka, tak jedno polske dievcatko tam bolo, mozno okolo 8r. ale take divoke a rodicia si na nu vobec nedavali pozor a mne by teda pri nej nervy rychlo pretiekli ako sa k personalu spravala, ale oni stale s usmevom a ku podivu sa tam o nu hadam starali viac ako vlastni rodicia, inak musim povedat, ze ku vsetkym detom boli skveli... a aj mladucki casnici, co by som im typovala mozno okolo 22r. (ale ako vravim, skor mam pocit, ze to je v nich ako v kulture, tmavsie narody maju velku uctu k detom a rodine)

deny3
29. jan 2014

@isabella_fly som nevedela, že v septembri už nie sú animátori, my sme boli v úplne ideálny čas v Turecku, na prelome júla a augusta 😀 😀 😀 ako blázni, a to sme tak boli aj rok pred tým, tiež v Alanyi, v hoteli Cleo mare, a sme sa zaprisáhavali, že takýto čas už nikdy nepôjdeme do Turecka, o desiatej vystúpiš z lietadla a 40 stupňov, doslova na zdochnutie. Teraz plánujeme koniec augusta, ale akosi si neviem vybrať z ponuky hotelov 😀 😖

isabella_fly
29. jan 2014

@deny3 no my sme aj kvoli cenam, aj kvoli mm praci, lebo v hlavnej sezone pracoval a aj kvoli detom a horucavam vybrali radsej september a bohate to stacilo, nikoho nefackovalo teplo 😀 pri 40tkach by som bola asi dost odpisana a to si neviem predstavit co by robilo polrocne dieta, takze s detmi je to v septembri dobry kompromis, este v prvej polovici septembra su tam teploty aj do 35 pokial viem, my sme boli az v druhej polovici 🙂

isabella_fly
29. jan 2014

@deny3 my este sice neplanujeme, ale az sa nam bude aj tento rok financne darit, tak by sme chceli prvu polovicu septembra a najlepsie sultam sipahi ak by sa podarilo, lebo budeme brat urcite nejaky last minute ak by sme brali 🙂

deny3
29. jan 2014

@isabella_fly no my plánujeme, plánujeme, aby sme nedopadli ako minulý rok, že last minute a nič pre nás dobré sme nenašli. Chceme ísť v auguste, lebo malý majú prázdniny v škôlke práve vtedy, navyše sú tam sviatky, tak ušetriť nejaký deň dovolenky by nebolo zlé. Už sme roznýšľali aj nad , ale kedže je malý veľmi živý, radšej niekam, kde je to more plytšie. Ale sultan má super polohu, že je aj priamo v meste, takže nákupy 😀 😵