Dovolenka s deťmi v Turecku. Aké máte skúsenosti?

monrad
17. júl 2008

Ahojte, chystáme sa s deťmi do Turecka, konkrétne Side, hotel Justiniano Wish Long Beach Side. Privítam názory a odpôrúčania vdaka vlastnej skúsenosti, prípadne na čo sa dať pozor a ako si to užiť. Cestujeme s 8 ročným a 1,5 ročným dieťaťom. Vdaka za Váš čas.

luba142
20. júl 2015

Vcera sme sa vratili z Alanye- hotel Katya, pekne dovolenka, aj ked transfer 3 hodky, ale dalo sa 🙂

rainee
20. júl 2015

@wicka5 ved dnes rachlo zas nieco uz aj v turecku, myslim ze to ale nebolo (zatial)v letovisku. Celkovo je dost bombove leto 😝

lauraa
20. júl 2015

@martuska75 podobne tiez mam rada hotely siete sunis, ci uz kumkoy alebo elita, v evrene sme neboli...

lauraa
20. júl 2015

@luba142 a nejaku recenziu nepridas?fotky?

wicka5
20. júl 2015

@rainee veď to som čítala, ďalši krok môže byť nejaká turistická oblasť ... :( hrozné niečo ☹

adka_m
20. júl 2015

@wicka5 zaútočiť môžu kdekoľvek, pred piatimi rokmi aj tu v Devínskej jeden vystrieľal celú rodinu a popritom zomrela pani, ktorá bola náhodou na balkóne a trafil aj ju. A teraz čo? Prestanem vychádzať z domu a žiť? Ja to beriem tak, že čo sa má stať sa stane, nech sme kdekoľvek. Na druhej strane verím, že Turecko je v lepšej bezpečnostnej situácii ako Tunisko a my ideme až do Izmiru a to je dosť ďaleko od sýrskych hraníc. Ja sa určite nebojím ísť, aj keď priznám, že mám trochu nepríjemný pocit, ale ten mám už od útoku v Tunisku. Ale aj tak sa na dovču teším.

rainee
20. júl 2015

@wicka5 ti magori z is su uz tusim rozlezeni vsade, akurat sme v inej teme skonstatovali, ze uz nikde nie je bezpecne 😠 tak ale cloveka zas moze klepnut aj doma pri tv 😉

luba142
20. júl 2015

@lauraa recenziu, co mas na mysli? Jedlo bolo super, napriek tomu,ze skoro stale kuracie maso, ale kazdy vecer na veceru bolo nieco grilovane: tuniak, masove hamburgery, kuracie maso. Plaz bola len cez podchod od bazena. Animacne programy kazdy vecer v amfiteatri, miniklubik pre deti , slovenska animatorka
http://tiptravel.sk/dovolenka/turecko/katya/

lauraa
20. júl 2015

@luba142 dakujem a plaz, pozvolna?klientela? takze odporucas dalej?

luba142
20. júl 2015

@lauraa vstup do mora by som nenazvala az tak velmi pozvolny, plytke je tak maly kusok potom je uz hlbsie, boli aj vlny- klientela bola aj ruska, no nejake velke problemy neboli, bolo tam aj zopar slovenskych rodin, je to asi od kazdeho ako to hodnoti, nam sa pacilo. Zmrzlina bola len hodinu okolo 18-tej, to bolo asi minus lebo tam bola rada ako na maso

maja2039
20. júl 2015

@monrad http://www.dha.com.tr/dhayayin/
momentalne by som tam nesla ani s detmi ani bez deti 😒

popova
20. júl 2015

Baby čo idete v Auguste ... čo ten výbuch ? ako sa rozhodnúť ...?

xen21
20. júl 2015

@popova my ideme o tyzden...nooo mam vselijake pocity? a co ty?

zuzik311
20. júl 2015

@monnaa
@wicka5 kocky my zvazujeme.. Mam cca kuknute hotely ale bojím sa nakolkonsme neplánovali tak hľadám last minute, idem tam kvôli moru nie bazénu a rozmýšľam ze pláže asi strážené teda nie su alebo ako to tam je?

monnaa
20. júl 2015

@zuzik311 no veď to, že my musíme kvôli moru tiež ( kvôli zdrav. problémom ), minulý rok som si vôbec nevšímala, či je pláz strážená, ale určite tam boli len hoteloví hostia , žiadni miestni, myslím že v 5 hv. hoteloch je to všade tak. Ach jaj, no veruže mi nebude všetko jedno 😒

zuzik311
20. júl 2015

@monnaa a ako je zabezpečené ze tam nebudú cudzí? Máš to preverene? Ach Jaj vôbec neviem co urobit

zuzik311
20. júl 2015

@monnaa kam idete?

popova
20. júl 2015

@xen21 neviem čo robit ,vymenit za niečo iné ,čo ak nič nebude ,alebo nesadne nam termín.... pre tých ..... sa nedá nikam íst....

zuzik311
20. júl 2015

@popova a za co iné? Mne sa zdalo Turecko naj ale uz netusim

xen21
20. júl 2015

@popova my ideme cez orex a oni maju turecko a Egypt, tak nieje moc na vyber...ale z druhej strany...-zle veci sa deju denne a vsade...je to len o tom,byt v pravu chvilku na spravnom mieste....kto a kde ti zaruci, ze bude vsetko ok...ani doma sa to neda...ale strach mam urcite viac,ako inokedy...priznavam

lauraa
20. júl 2015

@zuzik311 ako myslis strazena plaz, pred kazdym hotelom ( teda ked ides z plaze do hotelu) sedi niekto kto kontroluje ci mozes ist do hotelovekomplexu, takze je strazeny,ale bezpecnostou sluzbou, teda nie policou , nemaju zbrane a pod, po plazi chodi kazdy volne , tam predsa nie je nikto obmedzovany , my sami sme presli asi 1km po plazi popri ostatnych hoteloch, rovnako ako v heteli s amozu ubytovat domaci a mozu to byt aj teroristi, predsa nikto nekontrolije co mas v kufre, ked pridesdo hotelu, polit,situacia v turecku nie je jednoducha, domaci sa nechcu k tomu vyjadrovat....

popova
20. júl 2015

@zuzik311 napr Grécko aj tak ma nikdy nelákalo...ale teraz ?

martuska75
20. júl 2015

@lauraa 🙂 Kunkoy aj Evren je super 😉 Len manžel už vraj na tureckej riviere môže robiť turistického sprievodcu. Neznáša totižto pláže 😀 😀 😀 😀 takže musím hľadať dovolenku tak aby my baby sme sa vyplážovali a on "nachodil" Večer nás vždy príde nachvíľu pozriet na pláž 😀

martuska75
20. júl 2015

To by sme fakt museli zostať doma a ani to nemáš istotu. Pred ani mesiacom sme boli v paríži a mala som pocit že aj tam je vojnový stav. Všade vojaci so samopalmi, pred každou pamiatkou alebo kostolom normálka prehliadka ako na letisku. Cez detektor, otvoriť tašku + rentgen ..... A to máš európu. Asi hlavne o to im ide aby sme sa báli.

lauraa
20. júl 2015

@martuska75 takze cakame na fotecky ... nas zase nelaka egejske more, sme typicky ,,uzivaci,, nic nerobenia....ale suhlasim sunis je ok...

martuska75
20. júl 2015

@wicka5 to bolo pre teba. 😝

monnaa
20. júl 2015

@zuzik311 -Kumkoy.

zuzik311
20. júl 2015

@popova len Grécko tiez neni bohviečo teraz nie?

luba142
20. júl 2015

@lauraa aky je cely nazov sunis?

zuzik311
20. júl 2015

@monnaa zvažujem ho